-
Posts
318 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Bailando
-
[quote name='ageralion']No to nie mialas jeszcze okazji zobaczyc Lunki w akcji ;) Masz nastolatke w domu, wiec muszisz zacisnac zeby i przeczekac ta burze hormonow oraz okres buntu :diabloti: [/QUOTE] Jeżeli chodzi o akcję to ja faktycznie nie miałam takiej okazji ale mój mąż już kiedyś był świadkiem jak Luna nie dała się zdominować przez innego psa i ząbki pokazała hihihi
-
Martuś specjalnie dla Ciebie jeszcze kilka wakacyjnych zdjęć Luny :evil_lol: [IMG]http://a.imageshack.us/img442/5554/dscn7017i.jpg[/IMG] [IMG]http://a.imageshack.us/img843/5008/dscn7016.jpg[/IMG] [IMG]http://a.imageshack.us/img32/3180/dscn7051g.jpg[/IMG] [IMG]http://a.imageshack.us/img801/9047/dscn7028.jpg[/IMG] [IMG]http://a.imageshack.us/img843/9672/dscn7033.jpg[/IMG] Ja zgram zdjęcia to jutro wrzucę kilka z wieczornych szaleństw Luny :evil_lol:
-
[quote name='ageralion'] Co od agresji... sadze ze musialby to potwierdzic specjalista. Patrzac na swoja wariatke, to moge podejrzewac jaki rodzaj zachowan mozesz odbierac jako agresywne. Czy wtedy Lunka stoi i drze pape, burczy, szczeka, czasem probuje podryzac albo pacac lapa itp? A na kazde uciszanie i proby uspokojenia robi sie jeszcze glosniejsza, bardziej natarczywa i nakrecona? I najwazniejsze... czy podnosi fafle do gory obnazajac zeby albo jezy sie na grzbiecie? PS przepiekna ta Twoja Lunka, nie moge sie przestac gapic na fotki :loveu:[/QUOTE] [FONT=Tahoma]Czasami się zdarza, że jak się nakręci to faktycznie próba uspokojenia jej powoduje, że nakręca się jeszcze bardziej i szczeka głośniej i nieprzerwalnie, niekiedy próbuje złapać zębami ale tylko wtedy gdy to ja pierwsza wyciągnę rękę i chcę ją odepchnąć :mad:. Jeżeli chodzi o pokazywanie zębów i unoszenie fafli to nic takiego nie ma miejsca ( jeszcze nigdy jej się nie zdarzyło żeby cos takiego zrobiła). Zazwyczaj jest to po prostu głośnie szczekanie i skakanie odbijając się od nas :angryy:. W większości przypadków wydawanie komend pomaga i pozwala się jej uspokoić. [/FONT] [FONT=Tahoma]Wczoraj odkryłam, że głośne krzyknięcie ( czy też bardziej pisk) powoduje że momentalnie odskakuje i zdziwiona patrzy o co chodzi uciszając się więc chyba jesteśmy na dobrej drodze :multi: [/FONT] [FONT=Tahoma]To jej zachowanie to nie jest typowa agresja a raczej zwrócenie na siebie uwagi z tym, że bardzo głośnie i niekiedy niedelikatne. [/FONT] Dzięki za miłe słowa ;)
-
[quote name='Yana']no dzieciak jeszcze z niej po prostu :-) w takich sytuacjach próbowałabym krótko poćwiczyć z nią posłuszeństwo, a potem dać w nagrodę np. coś do memłania, ucho świńskie czy cos podobnego, żeby na tym się skupiła :-)[/QUOTE] Oj dzieciak a do tego czort :) Najlepsze jest jak Lunie się wydaje, że nadal jest takim małym szczeniakiem i pcha się na kolana hahaha Ja też jej często daję jakieś ucho, kość czy nawet kawałek drewienka ... cokolwiek co zajmuje trochę czasu, najczęściej dostaje to rano jak wychodzę do pracy co by się zajeła i nie niszczyła :)
-
[quote name='Yana']wydaje mi się, że to nie agresja, tylko tak się pewnie nakręca, że nic do niej nie dociera... może nawet podgryza zębami ? ale to też może robić w ramach "zabawy" oczywiście nie wolno jej na to pozwalać...[/QUOTE] [FONT=Tahoma]Próbuje łapać zębami ale jak powie się jej "nie" lub "ała" to trąca nosem ale nie ugryzie. Pytanie co zrobić żeby sie nie nakręcała bo niekiedy to po prostu jak jakiś wulkan wyskakuje z pokoju i zaczyna szczekać, skakać nie wiadomo tak naprawdę o co jej chodzi. [/FONT]
-
[quote name='Yana']często zdarzają jej się takie demolki ?[/QUOTE] [FONT=Tahoma]Demolki nie, ona częściej ma napady złości a nawet bym powiedziała agresji i to mnie martwi :placz:bo nie wiem jaka jest przyczyna.:roll: Jeżeli chodzi o zniszczenia to jak na razie ma na koncie moje ulubione buty :mad:, swoje legowiska no i te nieszczęsne meble :angryy:, więc nie jest to dużo zważywszy że siedzi sama przez 8 godzin w domu. [/FONT]
-
Oj kiedy moja sie wyciszy i uspokoi :(
-
Jeżeli chodzi o demolkę to postaram się zrobić zdjęcie i pokażę wam jak moja Luna zjadła meble w małym pokoju i w kuchni. Najlepsze, że zrobiła to w ciągu jednego tygodnia i to podczas urlopu gdzie jak zostawała sama to na krótko. Wydaje mi się, że robiła to z zazdrości, gdyż przyjechała moja 11 letnia chrześnica i jak wychodziłam to z nią a Luna zostawała. Fakt jest faktem, że szkody są
-
[FONT=Tahoma]Staramy się cały czas z nią ćwiczyć posłuszeństwo i niekiedy jest naprawdę super grzeczna ale ma jakieś dni że nic do niej nie dociera. Po prostu brakuje mi niekiedy cierpliwości. Już bym chciała żeby wyrosła. spoważniała i trochę sie wyciszyła. Jeżeli chodzi o te jej powroty na spacerach to nigdy jej rano nie puszczam bo podejrzewam, że codziennie albo kilka razy w tygodniu bym się spóźniała hahaha Yana pocieszyłaś mnie trochę pisząc że Twoja też nie była cudowna hehehe[/FONT] [FONT=Tahoma]Dzięki :) [/FONT]
-
[FONT=Tahoma]Tak pisałam Wam jaka to moja Luna była Kochana na wakacjach i jak bardzo mnie to cieszyło, lecz niestety teraz napiszę Wam jakim stała się złośliwcem Nie wiem co ją ugryzło ale zupełnie zapomniała co to posłuszeństwo:angryy: wczoraj wieczorem poszłam z koleżanką i jej psem na spacer, chcąc co by Lunka się wybiegała ( licząc że będzie spokojniejsza) poszłyśmy w takie miejsce gdzie można było spokojnie spuścić psy co by poszalały. Zazwyczaj o godzinie 20 już nie ma tam ludzi a jak są to również z psami więc spokojnie mogą biegać. Wszystko było fajnie do momentu aż nie chciałyśmy iść do domu. Moja Luna postanowiła się zbuntować i mimo moich wołań nie przychodziła udając że to nie do niej. Koleżanka dawno zapięła psa na smycz a ja stałam i przywoływałam Lunę. Pech chciał, że w pewnym momencie nie wiadomo skąd wzięło się pełno ludzi i co gorsza dzieci masakra Luna biegała za nimi a ja ganiałam za nią chcąc ją złapać co by nikomu nic nie zrobiła ( co prawda ona nie gryzie ale skacze a jeden chłopiec szedł o kulach) :shake:jak już mi sie udało ja złapać to byłam taka wściekła, że miałam ochotę ja udusić :angryy: niestety moja Luna nie wie co to pokora i zaczęła skakać na mnie gryźć i szarpać smycz ... myślałam że wyjdę z siebie. Wróciłam do domu to byłam taka wściekła, że nawet się do niej nie odzywała po czym ona grzecznie jak aniołek poszła spać :placz:[/FONT] [FONT=Tahoma][/FONT] [FONT=Tahoma][FONT=Tahoma]Co gorsza czasami wydaje mi się że ona ma jakieś rozdwojenie jaźni hihi dlaczego tak myślę?? Już wam tłumacze. Byliśmy na wakacjach ... pies wybiegany, zadowolony pełna swoboda chodziła sobie bez smyczy i generalnie mogła robić co chciała a ona ... w najmniej oczekiwanym momencie podbiegała do nas i rzuca się z jakąś agresją , złością czy nie wiem jak to nazwać. Masakra nie wiadomo o co jej chodzi a ona zaczyna szczekać ... ba powiedziałabym ujadać i w tym momencie nic do niej nie dociera :angryy: Początkow jak tak się zachowywała myślałam, że po prostu ma za dużo energii i się wścieka ale na wakacjach moja teoria legła w gruzach :mad:Sama nie wiem co o tym myśleć a co gorsza jak takie zachowanie u niej tępić :roll: w momencie jej złości staram się ja posadzić co by skupiła się na wykonywaniu komendy a nie ma szczekaniu i czasami to pomaga ale nie zawsze :placz:[/FONT] [FONT=Tahoma][/FONT] [FONT=Tahoma]Czy wasze pisaki też zachowywały się podobnie jak były w jej wielku?? Może ktoś ma jakąś radę jak sobie z jej zachowaniem poradzić?? [/FONT] [/FONT]
-
Martuś zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia ....
-
Piękne zdjęcia... piesek uroczy i słodki ... z niecierpliwością czekam na nowe zdjęcia :) Pozdrawiam
-
[quote name='Yana']a powszechnie wiadomo, że dobry bokser to zmęczony bokser ;-)[/QUOTE] oj tak Luna była tak grzeczna, że momentami zastanawiałam się czy to mój pies. Jak jechalismy na wakacje byłam pewna obaw ale już po pierwszym dniu zauważyłam że zupełnie nie potrzebnie bo Luna okazała się bardzo kochana i spokojna :)
-
[quote name='Kapsel']No to miał fuuuuuuul wypas, cudownie że sobie użyła :kiss_2::kiss_2::kiss_2:[/QUOTE] Jeszcze nigdy nie była chyba taka szczęsliwa a zarazem zmęczona :)
-
[quote name='Kapsel']To dopiero były wakacje! Lunka w morzu sie pluskała. Nie najadła się piachu? :smile::smile::smile:[/QUOTE] Jadła piach, glony piła wodę z morza i szalała :)
-
[quote name='Yana']łaauuuu.... jakie fajne fotki !!! Luna jaka szczęsliwa :-) ale miała dziwczyna super wakacje !!! a ten nowy kolega bokser to jakiś dużych rozmiarów chyba :razz:[/QUOTE] Moja Luna to dużych nie należy ale jej kolega faktycznie był wielki ale jaki kochany :)
-
na plaży nawet pan pomagał kopać dziury [IMG]http://a.imageshack.us/img541/4226/dscn7151.jpg[/IMG] [IMG]http://a.imageshack.us/img299/5715/dscn7150.jpg[/IMG] Po kąpieli morskiej najlepiej było się wytrzeć w piasek :) [IMG]http://a.imageshack.us/img256/7821/dscn7139y.jpg[/IMG] Luna poczatkowa bała się fal ale później pan nauczył ją pływać i świetnie dawała sobie radę [IMG]http://a.imageshack.us/img685/4636/dscn7126.jpg[/IMG] [IMG]http://a.imageshack.us/img842/2844/dscn7122i.jpg[/IMG] [IMG]http://a.imageshack.us/img801/4530/dscn7105.jpg[/IMG] [IMG]http://a.imageshack.us/img69/7063/dscn7104.jpg[/IMG] [IMG]http://a.imageshack.us/img230/4176/dscn7078d.jpg[/IMG] Po południu szliśmy sobie na spacerek do lasu lub brzegiem morza do Dziwnowa [IMG]http://a.imageshack.us/img64/6020/dscn7147.jpg[/IMG] [IMG]http://a.imageshack.us/img405/3097/dscn7035f.jpg[/IMG] [IMG]http://a.imageshack.us/img835/9749/dscn6932.jpg[/IMG] [IMG]http://a.imageshack.us/img15/5759/dscn7159k.jpg[/IMG] [IMG]http://a.imageshack.us/img340/8749/dscn7032.jpg[/IMG] Mordka cała w piasku ... i o to chodzi ... [IMG]http://a.imageshack.us/img191/3103/dscn6970u.jpg[/IMG]
-
Zgodnie z obietnicą zamieszczam kilka zdjęć z wakacji. Nie wszystkie są wyraźnie no ale tak to jest z aparatami. Pierwszy dzień nad morzem to było istne szaleństwo. Później pomału Luna zaczeła się uspokajac i przyzwyczajać. [IMG]http://a.imageshack.us/img441/6711/dscn6928g.jpg[/IMG] [IMG]http://a.imageshack.us/img821/7186/dscn6980.jpg[/IMG] [IMG]http://a.imageshack.us/img404/9707/dscn6947.jpg[/IMG] [IMG]http://a.imageshack.us/img8/6311/dscn6933.jpg[/IMG] [IMG]http://a.imageshack.us/img844/2657/dscn6925.jpg[/IMG] [IMG]http://a.imageshack.us/img200/6773/dscn6913i.jpg[/IMG] a oto jeden z wielu poznanych kolegów [IMG]http://a.imageshack.us/img651/8032/dscn6986.jpg[/IMG] [IMG]http://a.imageshack.us/img14/7519/dscn6985z.jpg[/IMG]
-
[quote name='Yana']z tymi manierami to różnie bywa ;-) ale fakt szybko się uczy np. nauczyła się niestety szczekaniem wyrażać rózne swoje emocje... ale to już zasługa wujka Mikusia, który jak to ratlerek jest małą ujadaczką :cool3:[/QUOTE] Moja bez nauczyciela nauczyła się szczekaniem wymuszać i wyrażać różne rzeczy oraz swoje emecje :)
-
My już po urlopie :( było fajnie... Luna pierwszy raz była nad morzem i była bardzo zachwycona wielką piaskownicą i taką ilością wody :) Muszę się pochwalić, że była bardzo grzeczna podczas wakacji a mało tego nauczyła się pływać i skakała przez fale ( widok super). Postaram się zgrać zdjęcia i co nieco umieścić. No cóż wakacje się skończyły i czas było wrócic do pracy ... ani ja nie byłam zadowolona ani Luba, gdyż przyzwyczaiła się że jest cały dzień z nami no i jak wyjechaliśmy to cały dzień była na dworze, więc teraz ciągle piszczy, że chce na dwór :( Poza tym za wiele sie u nas nie zmieniło :) Pozdrawiam wszystkich :cool3:
-
Oj trochę czasu mnie nie było a tu proszę ... zdjecia jak zawsze super ... mamba pierwsza klasa ... ale co to za noga?? Powodzenia i cierpliwości życzę :)
-
[FONT=Tahoma]Dawno mnie nie było bo się urlopowałam ale zaległości nadrobiłam. Nie mogłam oderwać wzroku od tych słodziaków. Maluchy są po prostu boskie ( no i już nie takie maluchy). Oglądając zdjęcia szczeniaków przypomniała mi się jak moja była mała i psotna :). Co do zabawy to super że mała ma z kim się bawić a przy okazji uczy się tez manier i zachowania :) zawsze to już trochę mniej pracy dla Ciebie bo mama juz ja odpowiednio przyhamuje. Pozdrawiam gorąco i czekam na kolejną sesję Łobuziaka :) [/FONT]
-
[quote name='Yana']piszczące zabaweczki...oj, znam to znam...:lol: moja uwielbia się nimi bawić a najlepiej jak pancia chce w spokoju film obejrzeć :diabloti: wtedy najfajniej jest piszczeć jej taka zabawką przed nosem, coby nie zapomniała, że ma psa :diabloti: Lunka ślicznie wygląda jak jej się ładnie sierść błyszczy :lol:[/QUOTE] Dokładnie Luna też bardzo lubi się nią bawić szczególnie wieczorem jak my chcemy sobie odpocząć. Jeżeli chodzi o sierść to zasługa karmy :) [quote name='Kapsel']Lunka przesłodka z tym dinozaurem :-D Kapsel taką samą zabaweczkę kupił. Wyobrażam sobie co by to było, jakby się spotkali :D:D:D[/QUOTE] Oj chyba bym nie wytrzymała tego pisku hihihi ale szaleństwo było by na 100 % [quote name='ageralion']Ale super foteczki, Lunka przeslodka jest z tym dinozaurem :)[/QUOTE] Słodka to ona jest jak już się zmęczy... a tak to można oszaleć od tego piszczenia i jej poszczekiwania ... bo co jakaś zabawka będzie na nią krzyczała hahaha ubaw na całego
-
A teraz kilka zdjęć z nową zabawką :) Ile raności było jak paczka do nas doszła :) Na poczatku troche się bała ... szczekała ... skakała ... a później jak zaczeła szaleć to końca nie było... [IMG]http://img155.imageshack.us/img155/820/dscn6899.jpg[/IMG] [IMG]http://img198.imageshack.us/img198/5139/dscn6896v.jpg[/IMG] [IMG]http://img215.imageshack.us/img215/1874/dscn6895.jpg[/IMG] [IMG]http://img266.imageshack.us/img266/5169/dscn6894.jpg[/IMG] [IMG]http://img85.imageshack.us/img85/1421/dscn6893.jpg[/IMG] [IMG]http://img33.imageshack.us/img33/5367/dscn6892z.jpg[/IMG] [IMG]http://img821.imageshack.us/img821/2232/dscn6890.jpg[/IMG] [IMG]http://img696.imageshack.us/img696/7052/dscn6888.jpg[/IMG] [IMG]http://img571.imageshack.us/img571/410/dscn6884.jpg[/IMG] [IMG]http://img714.imageshack.us/img714/508/dscn6883.jpg[/IMG] [IMG]http://img190.imageshack.us/img190/5765/dscn6882v.jpg[/IMG] [IMG]http://img9.imageshack.us/img9/7393/dscn6878j.jpg[/IMG] i po pewnym czasie Luna się zmeczyła ale zabawkę dalej pilnowała hehehe [IMG]http://img14.imageshack.us/img14/769/dscn6901.jpg[/IMG]
-
Jaki on słodki .... ale wygląda trochę na smutnego... pewnie brakuje mu rodzieństwa, mamy i babci :-( fajnie, że nowi właściele odrazu przesłali zdjęcie choć mimo wszytsko żal się roztać z takim słodziakiem Zdjęcie pierwsza klasa, nie ma jak być wygodnym hihihi [IMG]http://img101.imageshack.us/img101/295/obraz189tc.jpg[/IMG]