Jump to content
Dogomania

J_ulia

Members
  • Posts

    5203
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by J_ulia

  1. [CENTER][SIZE=5][COLOR=Red][B][U]PILNE[/U][/B][/COLOR][/SIZE] [COLOR=Red] [/COLOR] [SIZE=2]============================================[/SIZE] [SIZE=2] [/SIZE] [SIZE=2] [/SIZE][SIZE=5]Niestety na chwilę obecną z powodu konieczności opłacenia kosztów leczenia, wyżywienia i opieki nad byłymi i obecnymi podopiecznymi oddziału w Sosnowcu, możemy mieć duże trudności w związku z przyjmowaniem nowych podopiecznych. Dlatego też będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc np. w postaci karmy, pieniędzy, organizacji bazarków czy w robieniu ogłoszeń.[/SIZE][/CENTER]
  2. A tu już w nowym domu i nowymi psimi kumplami :) [IMG]http://img94.imageshack.us/img94/6092/dsc00158a.jpg[/IMG] [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/9295/cimg0067q.jpg[/IMG] [IMG]http://img72.imageshack.us/img72/2483/cimg0062.jpg[/IMG] [IMG]http://img341.imageshack.us/img341/7445/cimg0037a.jpg[/IMG]
  3. Frajda równie znalazła dom :) Adoptował ją małżeństwo weterynarzy. To była miłość od pierwszego wejrzenia ;) Zamieszkał razem ze starsza sunią ON-ka , która bierze udział w zawodach IPO oraz małym kundelkiem. Zdjęcia jeszcze z kliniki . [IMG]http://img717.imageshack.us/img717/7715/img5584.jpg[/IMG] [IMG]http://img28.imageshack.us/img28/1/img5583o.jpg[/IMG]
  4. Kajko i Kokosz w nowych domach .... [IMG]http://img694.imageshack.us/img694/8850/dsc02744t.jpg[/IMG] [IMG]http://img689.imageshack.us/img689/3736/dsc02753j.jpg[/IMG]
  5. Jutro będzie więcej. Niestety Dark ma takie urwanie głowy ,że nawet nie ma czasu żeby zdjęcia obrabiać. Przywiezie mi je jutro na płytce ;) obrobię i wrzucę ;) A puki co dwa , które udało mi się od niego wyciągnąć... [IMG]http://img716.imageshack.us/img716/8928/dsc0677.jpg[/IMG] [IMG]http://img59.imageshack.us/img59/5474/dsc0673g.jpg[/IMG] Jak prawdziwy model ;)
  6. Jestem :) Mam parę bardzo dobrych wieści :) Jako że nie miałam dostępu do netu nie miałam jak ich przekazać. 1.) Gucio 18 marca jedzie do nowego domu :) do Niemiec. Adopcje załatwiła Ihabe, za co bardzo jej dziękuje. Gucio zamieszka w domku jednorodzinnym u bezdzietnego małżeństwa. Zyska też siostrzyczkę. 2.) Dlatego został wykastrowany i za chipowany. 3.) Teraz musimy znaleźć kogoś kto za zwrot paliwa zawiezie Gucia z Brzyścia / koło Mielca do Piotrkowa Trybunalskiego gdzie będzie na niego czekał transport do nowego domu. Pozostaje nam tylko trzymać kciuki ,że wszystko się uda.
  7. [quote name='fioneczka']a `z`djęc Naomi nie ma przypadeczkiem ;) piękne psiaki ... i dlaczego niczyje :([/QUOTE] Pani Basia obiecała mi dzisiaj przysłać zdjęcie odkarmioneji podleczonej Naomi :) Też jestem ciekawa co u dziewczynki :)
  8. A to najnowsze cudo z Gliwic....Calineczka... jest wielka, mix. asta z dogiem, strasznie grzeczna, spokojna i opanowana. Pani Basia jest nią zachwycona. [IMG]http://img705.imageshack.us/img705/3674/p1040334.jpg[/IMG]
  9. Młodziutki przekochany chłopczyk. Mix. amstaffa , z dogiem? owczarkiem? i nie wiadomo czym.... [IMG]http://img17.imageshack.us/img17/2369/img5431b.jpg[/IMG] [IMG]http://img708.imageshack.us/img708/8030/img5434.jpg[/IMG]
  10. Naomi już po sterylce :) , rana ładnie się zagoiła , a dziewczynka przybrała na wadze :). Można ją już ogłaszać. Spajk wczoraj został wykastrowany :) I również może iść do nowego domu. Wrzucam zdjęcia mix. staffikowej młodziutkiej dziewczynki o której pisałam wcześniej. [IMG]http://img63.imageshack.us/img63/597/img5427o.jpg[/IMG] [IMG]http://img175.imageshack.us/img175/2214/img5426t.jpg[/IMG] [IMG]http://img31.imageshack.us/img31/687/img5425j.jpg[/IMG] [IMG]http://img18.imageshack.us/img18/2051/img5424ki.jpg[/IMG]
  11. 1. Wiek 8 lat 2. Odrobaczony - tak, zaszczepiony p/wściekliźnie - tak. kastracja- nie 3. Uszy prawie wyleczone. Trzeba jeszcze guzka przebadać. 4. Nie toleruje innych psów, z suczkami troszkę lepiej. 6. Jest grzeczny, w miarę usłuchany , widać ,że był domowy. Na spacerze skoncentrowany na człowieku. 7. Smycz - OK, auto - OK. 8. Widać ,że coś kiedyś ktoś gu uczył. Daje łapę, rozumie komendę "hop" i "do mnie" 9. Na dzieci nie sprawdzony. 10. Najlepszy dla niego dom to taki w którym był już pies , a ludzie nie boja się i umieją z psem postępować. Do kobiet jak najbardziej ok, jednak niektórych mężczyzna absolutnie nie toleruje. Barni to naprawdę fajny , piękny i majestatyczny pies. Nie ma żadnych problemów z łapkami. Świadczy o tym szybkość z jaką biegł obszczekać obcych przy płocie, jednak trzeba zaznaczyć ,że nie jest za bardzo hałaśliwy. Niestety absolutnie nie dogaduje się z innymi samcami- wojna na całego. Widać ,że był w domu i nie jest typem samotnika. Jak było się z nim na wybiegu to nie odstępował na krok. Musze też powiedzieć ,że szczególnie upodobał sobie mojego Dark- a ;), był zapatrzony w niego jak w obrazek. Jednak widziałam ,że rzeczywiście w stosunku do niektórych mężczyzna ...:diabloti: z Bariego wychodziło półdiablę... Mamy zdjęcia , jak tylko się troszkę ogarniemy to je wstawię.
  12. Oluś to naprawdę przesłodki psiak, a ta jego mordka , która zawsze ma taki wyraz jakby Oluś dziwił się całym światem... Wiecie, słyszałam od Asi ,że Oluś nie dawał się głaskać, uciekał , chował się , nie podchodził do człowieka... Jednak w moim przypadku był zupełnie na odwrót. Gdzie szłam ja- tam Olek, co chwile miałam jego łapki na sobie, jak siadłam to Oluś wdrapywał się na moje kolana, wystawiał brzuch do miziania i nawet pozwalał mi się brać na ręce ( mam zdjęcia). Co prawda nie był taki wylewny w stosunku do Dark- a , ale jemu również bez problemu pozwalał się głaskać po całym ciałku i zachęcał do zabawy... Chłopak ma świetny apetyt jakby mógł to zjadły swoją porcję, Gucia i jeszcze ustawiłby się z miską w kolejce po dokładkę... Bardzo dobrze dogaduje się z moim Guciem - dwa takie "histeryki" ;) Konflikt mógł wyniknąć tylko wtedy gdy Oluś siedział mi na kolanach a Gucio też chciał się poprzytulać ... Olusiowi się to nie podobał... ale jak głaskałam oba na raz- to był ok :) Jak tylko się wyrobie to zamieszczę zdjęcia.
  13. U Uszatka wszystko w najlepszym porządku . To inny pies!!! Pamiętam jak razem z Dark- iem zawoziliśmy go do Brzyścia. Był wycofany , apatyczny, bez życia... A teraz to energiczny, zabawowy i milusiński pies... Jest w pokoiku razem z Elzą , bardzo sympatyczną sunią . Apetyt mu dopisuje, energia rozpiera, a jak dorwie jakiegoś pluszaka.... to zabawa na całego. Zrobił się z niego naprawdę piękny chłopak. Muszę Wam jednak powiedzieć , że jak trzeba to i ząbki pokaże (żeby postraszyć), ale jak zobaczy ,że to przyjaciel , a nie wróg to wszystko jest od razu w porządku. Mamy troszkę zdjęć postaram się je jak najszybciej wrzucić.
  14. Wróciłam. Z Guciem wszystko w porządku. Co prawda wygląda jakby nie dojadał , ale ma siły i energii za dwóch. Jest z niego taki mały nerwusek tzn. bardzo wszystkim się przejmuje , ale przy tym jest bardzo grzeczny i usłuchany. To delikatny pies dla którego idealnym właścicielem byłby człowiek spokojny , ale jednocześnie lubiący od czasu do czasu wyjść z pieskiem troszkę "poszaleć". Mam zdjęcia, wrzucę je na wątek jak tylko tylko mój Dark się upora z ich obróbką. Myślę ,że trzeba pomyśleć o pakiecie indywidualnych, nowych i wypasionych ogłoszeń dla Gucia , bo pani która jest zainteresowana jego adopcją moim zdaniem za długo się już waha....
  15. Figa pies który był z nami tak krótko... a skradła nam serca.... Niestety nie było mnie przy Niej, czego będę żałować do końca życia, ale wiem ,że miała spokojną i bezbolesną śmierć. Ostatni dzień Fiziunia praktycznie przespała, była jakby spokojniejsza, nie chciała jeść tylko od czasu do czasu budziła się ze spojrzeniem "przytul mnie".... Około 17.05 moja Mama zauważyła, że Figunia jest jakaś inna... Tata zabarał ją ostatni raz na dwór- na śnieg , który Figa tak kochała . W tych ostatnich chwilach Fiział jeszcze sama stanęła na przednie łapki , później wtuliła główkę w śnieg... uwielbiał to... Tata zabrał Ją do domu, położył na posłanku, a Fizia tylko westchnęła i powoli zaczęła tracić siły... Mama poprawiła jej podusie, położyła jej główkę na swoich kolanach, Tata ją głaskał... Fiziunia ostatni raz spojrzała na moich rodziców i powoli zasneła... Ustało oddychanie, serduszko przestało bić... Jeszcze bardzo długo moi Rodzice siedzieli przy Niej i głaskali ją z nadzieją ,że się obudzi.... Ale już się nie obudziła.... Śpij spokojnie Figuni [*]... piesku który skradłaś Nasze serca i który na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci... Figa nie odeszła jak pies schroniskowy... tego dnia zadzwoniłam wieczorem do pani Basi z prośbą , żeby wypisałam mi umowe adopcyjną... czyli Figa odeszła jak MÓJ pies, jako pełnoprawny człowek naszej rodziny, a nie jako kolejny "numer"... Chciaż od dawan już dla nas nim byłam... W domu jest żałoba... nawet nasze psy są jakieś spokojniejsza, przygnębione. Szczególnie widać to po mojej Colinie , która była najbardziej związana z Figą.... Dajcie mi troszkę czasu, a uporządkuje sparwy Figi...
  16. ------------------------- [IMG]http://img718.imageshack.us/img718/5582/img5483.jpg[/IMG] [IMG]http://img714.imageshack.us/img714/7714/img5480d.jpg[/IMG] [IMG]http://img220.imageshack.us/img220/9071/img5488c.jpg[/IMG]
  17. Doszła ;) dziękuje.
  18. ------------------------------- [IMG]http://img294.imageshack.us/img294/6870/img5507.jpg[/IMG] [IMG]http://img535.imageshack.us/img535/774/img5497.jpg[/IMG] [IMG]http://img211.imageshack.us/img211/5818/img5490x.jpg[/IMG]
  19. [IMG]http://img522.imageshack.us/img522/8729/img5492s.jpg[/IMG] [IMG]http://img693.imageshack.us/img693/3207/img5487a.jpg[/IMG] [IMG]http://img718.imageshack.us/img718/6312/img5485.jpg[/IMG] -------------------
  20. Zamówiłam Guciowi jedzonko , bo chłopak ma taki apetyt ,że za to co je to i bernardyn by się wyżywił - 98,00 zł ;) Zapomniałam. Jutro jadę na parę dni w odwiedziny do Gucia ;) Przywiozę duuużżżżooooo foteczek i wieści. Wygłaskam też od Cioteczek i Wujaszków porządnie ;)
  21. To chyba oczywiste ;) zrobimy dokładną dokumentacje fotograficzną ;)
  22. Dark ma słabość do psów w typie owczarka niemieckiego ;) (nie on jeden zresztą ) jestem pewna ,że zrobi wszystko ,żeby Barnabę do siebie przekonać.
  23. Witam, rozmawiałam z Asia, jeśli z tymi oczkami to poważna sprawa, to nie ma żadnego problemu. Doświadczenie w opiece nad psami chorymi i po operacjach mamy, możecie śmiało umówić zabieg. Nie ma najmniejszego problemu, bo po co piesek ma się dłużej męczyć.
  24. Barnaba i Tasza... Do Mileca jedziemy 23 lutego wieczorem, będziemy tam do końca miesiąca. Przyjrzę się Panu Barnabie bardzo dokładnie ;) Słyszałam ,że piesek nie lubi mężczyzna, ale z Piotrem postaramy się nad tym popracować . Jeśli jest coś na czym wam szczególnie zależy Cioteczki- to pisać.
  25. U Kropki wszytko w porządku :) Dom znalazły szczeniaki Kajko i Kokosz- zdjęcia wkrótce. Do dom pojechał wczoraj Bari :) [IMG]http://img6.imageshack.us/img6/1531/img5456k.jpg[/IMG]
×
×
  • Create New...