Jump to content
Dogomania

Adamant

Members
  • Posts

    498
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Adamant

  1. [quote name='arima']Pan Stępiński moim zdaniem świetny sędzia. Trudno coś przed nim ukryć, ale nie wymyśla wad.[/QUOTE] a mam pytanie jak długo i ile psów wystawiasz? jeśli chodzi o acs to nie zna się kompletnie a wad nie wymyśla bo ich nie widzi :lol: nie patrzy ani na wzorzec ani na charakter ani na grooming byłam raz więcej nie pojadę a co do sympatyczności to rzeczywiście jest sympatyczny i kulturalny :p ale wzorca acs nie zna :shake: może goldeny zna ale sędziując inne rasy mógłby przed wejściem na ring przeczytać chociaż raz wzorzec :cool3:
  2. [quote name='Alicja']:evil_lol::evil_lol::evil_lol: Ress za późno ...za późno .... ona to robi od zawsze :p[/QUOTE] Niestety tez tego doświadczyłam to babsko nudzi się i to bardzo:mad: Marcin B jak jeszcze tu zaglądasz daj info o swoich szczeniakach - tych pierwszych i być może kolejnych (zaraz zajmę się lekturą Twojej strony). Bardzo mnie ta rasa zaintrygowała tym bardziej że Kazachstan i Wschód bardzo mnie interesują. A zajrzałam tu zupełnie przez przypadek :p może i ja dołączę do grona właścicieli Tajgana - (kiedyś)
  3. a jaką karmę polecasz? Ja swoje karmie RC ale jedna suczka ma coraz bardziej zapłakane oczka - są zdrowe - przebadane u dr Garncarza. Na jednych z forów wyczytałam że może być problem z jedzeniem. Zastanawiam jaką karmę wybrać? Mam ACS - a są bardzo wrażliwe zastanawiam się na Bozzitą? Czy to dobry wybór?
  4. mojego piesa w 2005roku dał mu CAC i rCACIB drugiemu dał bdb a 3 miesiące później specjalnie pojechałam za nim na Litwę i już ten sam pies dostał bdb natomiast drugi już doskonałą. Na ringu był miły na obu wystawach z tymże na pierwszej wystawie miałam wrażenie, że lubi mocne dobrze zbudowane psy ładnie poruszające się a 3 miesiące później juz wybierał drobno zbudowane ;-)
  5. Miły i sympatyczny ale mojego psa wzrost ocenił na oko (a ja tego nie lubię) 3 w stawce psy o podobnym wzroście a mój wyleciał z bdb. Podziękowałam za ocenę i opis czym bardzo zdziwiłam. Pies ma ch kilku krajów a pojechaliśmy tylko się pokazać. Ale potwierdzam, że miły i sympatyczny i ma podejście do psów i wystawców :-) My napewno będziemy do niego jeździć mimo tej bdb u jednego z psów ;-)
  6. mi się spodobało to, że nie bała się ustawić pewnego psa na 2 lokacie :-) ja do niej pojadę napewno :-))
  7. Co do osoby to jest sympatyczna zarówno do wystawców jak i do psów więc zaskoczona jestem czytając przedmówców
  8. no i jak Ardnas cd historii. Byłeś w oddziale? Pani Magda będzie sędziować spaniele w Sopocie i w Białymstoku
  9. [quote name='Argo16']Nas oceniał kilkakrotnie. Sędzia zwracał uwagę na ruch , jak się pies prezentuje. Baczny co do wzrostu, ale to może z uwagi na gończe polskie. Lubi chyba dobrze wystawiające się.[/QUOTE] dokładnie w każdej rasie zwraca uwagę na prezencję psa i prezentera :p, lubi psy ładnie poruszające się i wszystko jest ładnie i pięknie przebiega gdy w stawce są poprostu psy :cool1:
  10. [quote name='caramba'] Do tego NIEETYCZNE zachowanie na ringu, czyli sedziowanie "we dwojke" i z KATALOGIEM!!! Reszta i decyzja czy warto jechac do kogs takiego i dac sie "opluwac" za wlasne pieniadze nalezy do Was. Ps. Nie umiem dodac zdjec ale jak ktos wklei to mam takowe jak sedziuje z katalogiem. Zainteresowanym wysle na priv, zeby wkleili na forum[/QUOTE] to prawda i tego dnia 2 -gi sędzia nie zgadzał się z jej oceną ale i tak mój pies przegrał co do sędziowania z katalogiem w ręku to nie raz się z tym spotkałam poza granicami naszego kraju :-( też mam fotki i nawety katalog używany przez sędziego z jego adnotacjami - a to bardzo znany sędzia chyba z Austrii czy Szwajcarii w każdym razie dużo sędziował zwego czasu w Polsce
  11. [quote name='kasia.gie']Duza uwage zwraca na ruch, prezentacje psa. Psy aby wygrac powinny byc dobrze ofutrzone(mowie o swojej rasie:cool3:), miec wszystko na miejscu i jeszcze raz dobrze zaprezentowane(przy porownaniu dwoch b. podobnych wygra ten lepiej zaprezentowany). Umaszczenie raczej nie gra roli, ale np. za wysoko noszony ogon juz tak.[/QUOTE] nieprawda :shake: dziwna Pani powiedziała, że konkurent mojego psa wygląda suczkowato ale jej się bardziej tego dnia podoba :crazyeye: mimo, że mój chodził i stał ładnie oba w klasie użytkowej Ja do niej napewno nie będę zgłaszać :shake:
  12. Adamant

    Tomasz Mroczek

    nie mogę edytować :mad: chodziło mi że teraz nie wiem jak sędziuje kiedyś fajnie i chętnie jeździłam do niego choć nigdy nie wygrywałam :cool1:
  13. Adamant

    Tomasz Mroczek

    kiedyś sędziował ładnie zgodnie ze wzorcem, patrzył na handling nie na drugi koniec ringówki a jak sędziuje nie wiem :shake:
  14. są sędziowie dentyści a może inną listę też utworzyć by wiedzieć czy wzrost (przerost/niedorost) jest ważny dla sędziego czy nie :p
  15. [quote name='ladySwallow']No to po kolei... [B]bura[/B], Igor jest tutaj: [URL]http://picasaweb.google.pl/105531313515779013645/WystawaLublin13062010PudelDuzyIgor#[/URL] Np. takie: [B]Adamant[/B], BIS weteran: 1. Belg, 2. Husky 3. Golden 4. Whippet, nie mam katalogu, żeby powiedzieć konkretnie, jakie psy, zdjęcie: [URL]http://lh6.ggpht.com/__PzL0RsYOIA/TBVGjcsPgrI/AAAAAAAAAZ0/mcnHh34wVMQ/PICT0921.JPG[/URL] [/QUOTE] Bardzo dziękuję :cool1: chciałam tylko wiedzieć czy beagle stanął na BOG ;)
  16. [quote name='Asia & Ginger']Urocze psisko. Takie w sam raz do kochania i rozpieszczania. :loveu: :loveu: :loveu:[/QUOTE] Bo TAKIE SĄ AMERYKANY jak czytam to łza mi się w oku kręci jak można tak delikatnego psa (psychiką i anataomią) skazać na taki los oraz dlatego że ktoś go uratował a przy tym nóż w kieszeni otwiera bo to prawdziwy amerykan (patrząc na foty oraz czytając o zachowaniach) a to oznacza że pochodzi z 'nielegalnego" czyli bezpapierowego miotu
  17. Asia w jego domku. Pani która go wzięła na tymczas zatrzymała go aby mial u niej dożywocie a że to sąsiadka mojej koleżanki to w ten oto sposób zostałam poproszona o ostrzyżenie ;) to amerykan - typowy dla rasy jeśli chodzi o zachowanie i eksterier :angryy: co oznacza że ktoś puszcza lewe mioty bo ostatnio sporo takich napotykam :shake: Mafikowi weci dawali 3-6 miesięcy życia a żyje już ponad rok. Niestety nie słyszy i ma dużo guzów na ciele zapomniałam wziąć aparat ale jest o złotym umaszczeniu z wadliwymi białymi znaczeniami (na łapach min) ale bardzo ładny i bardzo sympatyczny :p pies ewidentnie ma bardzo złe wspomnienia związane np z pielęgnacją oraz z wodą :-(
  18. I jeszcze w tę sobotę widziałam Mafiego - ma się dobrze w swoim nowym domku :-)
  19. Ładny chłopak ładniejszą ma główkę niż niektóre "wystawowe" oby jak najszybciej znalazł kochający domek bo taki smutny jest na ostatniej fotce :/
  20. czy ma ktoś fotki/wyniki BIS weteran oraz BOG VI i BOG VIII ?
  21. oby wyrok był wyjątkowo surowy
  22. dzięki Jagoda z tego wniosek, że nie warto jechać do Uzhorod tylko najlepiej do Kijowa :-)
  23. [quote name='Asiaczek'][B]Adamant, [/B]napisz prosze, jak to jest z tym zaproszeniem. Bo znajoma, która była i od której mam info - nic nie wie o tym ułatwieniu. Bardzo proszę. Pzdr.[/QUOTE] Normalnie zgłaszasz psa/psy na wystawę i związek powinien przysłać potwierdzenie przyjęcia na wystawę Ciebie wraz psem/psami to potwierdzenie to właśnie "zaproszenie" które przedstawiasz starając się o wizę w ambasadzie
  24. [quote name='iizolda']Te warunki są juz niestety nieaktualne... ja pewnie pojade na te wystawe konczyc ch.ua...[/QUOTE] skąd wiesz że nieaktualne?
  25. [quote name='Asiaczek']Chciałabym prosic o wyjaśnienie problemu. [COLOR=Black][B]Ponieważ nikt ani na tym wątku ani na innym nie potrafił mi wyjasnić, ...... Więc pytam: dlaczego wprowadza się innych w błąd pisząc o ułatwieniach?! Jeżeli ktoś ma takie potwierdzenie/zaproszenie to niech napisze jasno i w punktach, o co w tym wszystkich chodzi. Czy to jakaś tajemnica???[/B][/COLOR] Pzdr.[/QUOTE] Dopiero się zalogowałam nie zaglądam tu często więc jedynym ułatwieniem jest zaproszenie na wystawę reszta nie ma zmiłuj opłat na tej granicy żadnych nie ponosiłam ale zaświadczenie od naszego powiatowego było nie takie jak Pani wet sobie życzyła i wystawiała mi nowe przez 2 godziny dobrze, że dzień wcześniej jechałam (wyjątkowo) po raz pierwszy miałam bardzo poważne problemy na granicy "wschodniej" :crazyeye:
×
×
  • Create New...