-
Posts
8278 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Kociabanda2
-
Nora ma wspaniały domek i jest szczęśliwa! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
[quote name='Kana']Super :D Jak już ją wezmą to powiedz w razie jakich kolwiek sytuacji niech nie wyrzucają suni na mróz ani do schronu tylko do Ciebie zadzwonili ;)[/quote] To wiem :razz: Mówiliśmy o tym wszystkim wcześniejszym kandydatom do adopcji. Teraz to ja już nie jestem pewna komu co już mówiłam, a czego nie :tard:, ale w piątek powtórzymy wszystko jeszcze raz na wszelki wypadek. Punkt po punkcie podpierając się umową adopcyjną. No właśnie, bo sunia jedzie do swojego domku w piątek wieczorem. Sterylka jutro, w piątek drugi zastrzyk z antybiotyku i po zastrzyku w drogę. Jej nowa rodzina się trochę niecierpliwi. Moim zdaniem całkiem słusznie chcą mieć sunię u siebie na weekend. Będą mieli czas się zapoznać, bo w tygodniu do pracy. Nie wiem jak żona Pana, ale Pan na pewno wiele godzin w tygodniu spędza poza domem. Dojeżdża do Warszawy do pracy ponad 40km! :crazyeye: Oczywiście, jeśli z sunią będzie po sterylce jakoś gorzej to trzeba będzie to przełożyć. Jednak kilka sterylek mam już za sobą i mam nadzieję, że w piątek będzie można już przewieść ją samochodem. -
Nora ma wspaniały domek i jest szczęśliwa! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
[quote name='aganela']Dowiedzcie się.....dokładnie!Oddajcie ją naprawdę dobrej dla niej osobie!!!Proszę, to decyduje o jej następnych latach, o jej całym życiu!:oops:[/quote] Widać, że nie mamy wprawy w adopcjach :sad: Pan z rodziną byli u nas w sobotę. Powiedzieliśmy im, że i tak sunia jest jeszcze do serylki i niech się nie spieszą z decyzją. Umówiliśmy się więc, że się jeszcze z tym prześpią i jak podejmą decyzję zadzwonią. Powiedzieliśmy im także, że w razie ich pozytywnej decyzji to my po sterylce zawieziemy sunię do nich, bo musimy zobaczyć jakie sunia będzie miała warunki. Na razie wiemy tylko, że mają domek z ogrodem pod warszawą, ale o szczegóły nie pytaliśmy... :oops: Zadzwonili wczoraj (tj. w niedzielę po południu) i powiedzieli, że są już zdecydowani i ją biorą :sweetCyb:Umówiliśmy się zatem, że damy im znać którego dnia sunia będzie miała zabieg i ustalimy datę podpisania umowy. Jak ją tam zawieziemy to od razy zobaczymy jakie będzie miała warunki i wypytamy dokładniej gdzie zamierzają ją trzymać... O coś jeszcze powinniśmy szczegółowo wypytać? Nie wiem ile dni po zabiegu można będzie im zawieść sunię? Jak uważacie? -
Nora ma wspaniały domek i jest szczęśliwa! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
[quote name='*Gajowa*']Czy sunia mieszkałaby w domu ?[/quote] Prawdopodobnie miałaby własną budę, ale nie bez wstępu do domu. Napewno tego nie wiemy, jak to będzie w praktyce... -
Nora ma wspaniały domek i jest szczęśliwa! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
Pan wraz z żoną i córką obejrzeli sunię i chyba im się spodobała. Dziś byli jeszcze w schronisku na paluchu i umówiliśmy się, że na razie "prześpią się" z ostateczną decyzją. Wzięli też umowę adopcyjną do przeczytania. My w tym czasie zrobimy suni sterylkę i skontakujemy się około wtorku. Wiemy, że Państwo mieszkają pod Warszawą w domku z ogródkiem i zadaniem suni byłoby solidne szczekanie na intruzów. Nasza sunia choć nie robi rabanu z byle powodu to jednak jak już szczeknie tooo szczeknie :grins: Ludzie ogólnie wydają się odpowiedzialni i bardzo w pożądku. Czekamy zatem na decyzję. Pomimo sporych nadzieji, że Państwo zdecydują się przygarnąć Znajdę nie przestajemy szukać dla niej domku. Mam nadzieję, że w poniedziałek uda się załatwić skierowanie z gminy i sterylka suni odbędzie się w najbliższych dniach. -
Nora ma wspaniały domek i jest szczęśliwa! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
[quote name='grzenka']Kociabanda2 skontaktujcie się z Beka!!!!!!![/quote] Przed chwilą rozmawiałyśmy i jesteśmy umówione na telefon wieczorkiem :multi: Zaraz po wyjćiu Pana musimy jechać odebrać koty po sterylizacji, więc nie będzie czasu. Serdeczne dzięki wszystkim za pomoc! Damy znać wieczorem jak się sprawy mają. -
Nora ma wspaniały domek i jest szczęśliwa! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
[quote name='beka']Ja ją wezmę i poszukam domu, a przedtem wysterylizuje. Prosze o kontakt. 0600300853 albo jeśli pan bedzie chetny to w przyszłym tygodniu załatwimy sterylkę, i pan ją dostanie po zabiegu.... Nie dajcie jej niewysterylizowanej. Błagam[/quote] Wow! Może zatem poczekamy do wizyty Pana i zobaczymy. Jeśli on się na nią zdecyduje to my go już przypilnujemy ze sterylką - jest zobowiązanie w umowie adopcyjnej i prawdopodobnie będziemy mieli w poniedziałek skierowanie. Ewentualnie najpierw ją wysterylizujemy a potem zawieziemy do niego? Tak będzie ok? Gorzej jeśli Pan nie będzie jej chciał... :shake: Wtedy faktycznie chętnie skorzystamy... -
Nora ma wspaniały domek i jest szczęśliwa! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
[quote name='mru']zapytałam TZta :) on szkoli psy i w ogóle zna się powiedział, że to Owczarek Niemiecki jak nic :)[/quote] Acha... no to ja nic nie kapuję?? Myślałam, że owczrki niemieckie to takie w typie Szarika z Czterech pancernych :chaos:Cuż... zatem mamy w domu owczarka niemieckiego! Chyba powinniśmy zmienić tytuł ogłoszenia:roll: Dzięki za info! -
Nora ma wspaniały domek i jest szczęśliwa! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
[quote name='BoUnTy']Umową adopcyjna, ale musi byc napisane, ze niedotrzymanie warunkow umowy grozi odebraniem zwierzęcia, lub odpowiedzialnoscia karną - bez dopisku to klops, bo nic nie grozi... Zdjecie: [IMG]http://images38.fotosik.pl/52/a6d212fa211dcc70med.jpg[/IMG][/quote] Sprawdziłam - faktycznie jest taki zapis :lol: i jest zobowiązanie do nierozmnażania z propozycją sterylizacji. Odnośnie sterylki pomocy udzieliła nam Pani wolentariuszka, za pośrednictwem której wzięliśmy nasze zwierzaki z Krzyczek. Ma już wprawę w załatwianiu tych skierowań i w poniedziałek postara się uzyskać takie dla naszej znajdy :lol: -
Nora ma wspaniały domek i jest szczęśliwa! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
[quote name='BoUnTy']Umową adopcyjna, ale musi byc napisane, ze niedotrzymanie warunkow umowy grozi odebraniem zwierzęcia, lub odpowiedzialnoscia karną - bez dopisku to klops, bo nic nie grozi... Dzięki za wstawienie fotki. Umowę adopcyjną mamy oczywiście już przygotowaną, co do sterylki nie wiem czy możemy w razie czego zobowiązać do tego nową rodzinę suni. -
Nora ma wspaniały domek i jest szczęśliwa! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
[quote name='BoUnTy']Może pani przesać do mnie na [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] - ja zamieszcze :) :oops: Jak jutro pan przyjedzię to prosze go w moim imieniu przeprosić ;P[/quote] Dobrze - tak zrobię. -
Nora ma wspaniały domek i jest szczęśliwa! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
[quote name='BoUnTy']I jakie wrażenie zrobił Pan przez telefon? Mam nadzieję, że nie był zły za to, ze podalam jego numer? ;P[/quote] Był zdecydowanie zaskoczony i chyba nieco zdezorientowany, ale bardzo sympatyczny. :lol: A zły chyba nie był ?? -
Nora ma wspaniały domek i jest szczęśliwa! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
Nie mogę się tu połapać. Co muszę zrobić, by zamieścić w tym wątku jeszcze jedno zdjęcie suni?? -
Nora ma wspaniały domek i jest szczęśliwa! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
[quote name='*Gajowa*']Wysłałam linka do beki. To u niej jest ta brama, przez którą chudy pies o wąskiej klatce piersiowej może wyjść- czekamy aż zajrzy. A sterylizacja konieczna przed wydaniem do adopcji ![/quote] Też uważam, że należałoby ją wysterylizować. Nasz pies już jest wykastrowany, a koty idą pod nóż jutro rano. Niestety kasy na sterylizację suni chwilowo nie mamy, bo popadliśmy w małe kłopoty finansowe. Wiem, że możliwe jest dostanie od gminy skierowania na taki zabieg dla znalezionych zwierzaków. Nie jestem tylko pewna gdzie i kiedy miałabym to załatwiać - z domu strach wyjść choćby na godzinę, bo nie wiedomo co sunia w tym czasie przegryzie, a ja i tak 8h spędzam w pracy + 2h na dojazdy. -
Nora ma wspaniały domek i jest szczęśliwa! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
[quote name='BoUnTy']Prosze mi dac znać, czy skorzysta pani z tego kontaktu co przesłalam na PW, gdyż jesli nie to jakby Hager nie znalazł domu to jestem go sklonna zawieźć do Wa-wy[/quote] Już dzwoniłam do tego Pana i jutro około 14tej wpadnie ją zobaczyć. Dam znać co z tego wyszło. Bardzo Dziękujemy za ten namiar!!!:loveu: -
Nora ma wspaniały domek i jest szczęśliwa! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
[quote name='*Gajowa*']A klatka piersiowa czy jest szeroka |[/quote] Yyyy... Trudne pytanie. Nie znam się na psach i nie wiem jak szerokie są zazwyczaj, ale nasza znajda obw. klatki piersiowej ma 77cm, a szerokość w barach - tak mierząc tylko przód pod szyją - 20cm. -
Nora ma wspaniały domek i jest szczęśliwa! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
[quote name='grzenka']Kto na dogo mógłby pomóc?Kto jest "od owczarków"? Sunia jest piękna i dlatego boję się, że ze schronu może trafić do jakiegoś 'rozmnażacza":angryy: i będzie robić za maszynkę do rodzenia pięknych szczeniaczków.[/quote] Nie jestem pewna czy od kogoś takiego właśnie nie uciekła, bo sądząc po stanie jej sutków miała już szczenięta. Weterynarz był tego właściwie pewien. Jednocześnie jest bardzo młoda. Po stanie jej uzębienia lekarz określił ją na zaledwie rok życia! Czy to normalne by tak młoda sunia miała już pierwszy poród za sobą??? Pani od zaginionej Ary z Legionowa (sunia podobna do naszej tyle, że nieco starsza i wysterylizowana) mówiła, że jej sunia wyglądała bardzo podobnie zanim dorosła!! Nie wiem czy i nasza znajda jeszcze trochę nie urośnie?? -
Nora ma wspaniały domek i jest szczęśliwa! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
[quote name='*Gajowa*']Sunia jest przepiękna i dlatego powinna być szybko wysterylizowana !!! Na ta chwilę nie mogę jej zabrać bo jutro ma przyjechać do mnie ONka ze Śląska, która była tak zastraszona, że nie wychodziła z budy nawet żeby sie załatwić. Gdyby coś sie zmieniło to dam znać. Czy to jest duża sunia ? Czy może przejść przez dość szeroko rozstawione pręty bramy?[/quote] Jest duża, ale i szczupła. Nie jestem pewna czy mogłaby przejść przez pręty. Nie wydaje mi się, bo ma dość szeroką głowę. -
Nora ma wspaniały domek i jest szczęśliwa! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
[quote name='BoUnTy']Do mnie dzisiaj dzwonił Pan w sprawie adopcji Hagera, ale z Warszawy - moze on bedzie zainteresowany - na pierwszy rzut oka domek wydaje sie byc fajny, chcecie numer? Pan jest spod Warszawy, ale prauje w Wa-wie, na mnie zrobił dobre wrażenie...[/quote] Jasne, że tak! -
Nora ma wspaniały domek i jest szczęśliwa! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://galeria.animalia.pl/galeria.php?id=51469[/IMG] co trzeba zrobić, by zamieścić tu zdjęcie? [IMG]http://galeria.animalia.pl/galeria.php?id=51469[/IMG] -
Nora ma wspaniały domek i jest szczęśliwa! :)
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
Witam ;) Wreszcie i my tu dotarliśmy. To u nas znajduje się sunia. Szukamy jej domu już od niespełna miesiąca :placz: Do tej pory pisaliśmy, że sunia to prawdopodobnie owczarek holenderski. Od weterynarza dostaliśmy jedynie informację, że jest ona owczarkiem, ale większość owczarków jakie widuje się w Polsce wygląda nieco inaczej, więc przeszukaliśmy książkę z rasami psów, by dowiedzieć się dokładniej. Nam wydała się najbardziej podobna do owczarka holenderskiego. Jednak na forum animalii ktoś nam napisał, że to owczarek niemiecki - tyle, że długowłosy. My się na tym nie znamy, więc nie rozstrzygniemy tego. Może ktoś z Was potrafi to stwierdzić po zdjęciach? W każdym razie na pewno jest to sunia! ;) (teraz to błysnęłam, co?:razz:)