Jump to content
Dogomania

yoreczka95

Members
  • Posts

    237
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by yoreczka95

  1. [quote name='Alicja'] dlatego NIE OD RASY wszystko zależy , a od charakteru i wychowania:p ....tak jak u dzieci Naprawdę boskie. Czujecie to? Zawieszę sobie tę mądrość wiecie gdzie, i będę czytała na siedząco.:lol:
  2. [quote name='cropka'] Władczyni przecież jest jakaś różnica w zachowaniu "o jak fajnie, zaraz Cię zjem" i "choć się pobawić". [quote name='WŁADCZYNI']Cropka nie ma różnicy, serio serio - piszę to jako właścicielka suki, która potrafi się straszliwie cieszyć na widok pędzącego pieseczka i bynajmniej nie z radości z potencjalnej zabawy. Szkoda że ludzie twierdzą że wiedzą lepiej i piesków nie zabierają [quote name='Katica']...Zofio, IPO nie jest złe dla TTB, mam przyklad kilkunastu*** psów ćwiczących IPO, i na żadnym się to żle nie odbiło... wbrew przeciwnie... poprawiło pewność siebie, zaufanie do człowieka itd itp moja suka jest tego najlepszym przykładem... ale nie każdy pozorant umie i chce pracować z ttb... bo absolutnie nie można z nimi pracować na popędzie agresji... Doczekałyśmy nadzwyczajnej ciekawostki socjologicznej.:razz: Jak widać zdania najbardziej uczonych koleżanek zapisane na jednej stronie są skrajnie różne. W tych samych kwestiach. To co się dziwicie ludziom z ulicy?????????????:shake: Zastanawiałyście się dlaczego tak jest że macie skrajnie różne stanowiska w tej samej sprawie i czyje zdanie jest ważne???? Nic nie jest i białe i czarne jednocześnie. A my co mamy? Cropka mówi: jest różnica. WŁADCZYNI mówi: nie ma różnicy. Zofia mówi: IPO nie dla TTB. Katica mówi: IPO nie jest złe dla TTB. Wnioski są oczywiste.:multi: Macie dwa, trzy psy, no może pięć, rekordzistki mają naście, i na tej podstawie w Świat idą uogólnienia, pouczenia dla ludzkości, wnioski kategoryczne. A to przypomina patrzenie na groble przez wielkość stawu. Staw maleńki, mikroskopijny to i grobla taka. Według mnie żeby mieć wiedze uniwersalną taką żeby pouczać innych, poza teorią trzeba poznać tysiące psów. Powtarzam: tysiące różnych psów w różnych sytuacjach. Przy kilku psach zawsze są to szczególne przypadki. Zawsze coś się dobierze. I naściemnia taki ekspert mikroskopijny:razz: ludzikom całkiem niezorientowanym. Bo to że ja raz na tydzień przycinam sobie grzywkę to nie oznacza że ja jestem fryzjerką. Dlatego tak bardzo cenię sobie zdanie Pani Zofii. :loveu: Wszystko na ten temat, mądrale!
  3. [quote name='Mraulina']Hodowla - to dobieranie do rozrodu najlepszych eksterierowo i psychicznie egzemplarzy. A cięcie ogonów i uszek to łamanie prawa. Dwie odmienne sprawy. Ale wróćmy do tematu jak w tytule. Ja sie podpisuję pod tym. A skąd wiesz jaki jest cały pies obciachany, jaki jest eksterierowo, jak masz do ocenienia tylko część psa? Ocenisz tylko tę część co ją widać. Mniejszą lub większą ale tylko część psa. To jak powiesz jak wygląda reszta psa której nie ma bo została usunieta? A reszta może być do niczego. Zwłaszcza że czytałam o tym, hodowcy obcinają ogony jak mają wady, po to żeby ukryć je. To jaka selekcja? Nie zgadzam się. Karmi ma rację.:lol: Tylko tyle i wracam do wątku.;)
  4. [quote name='cropka'] Czy groźniejsza dla nas jest rasa tworzona pod kątem polowania, walki ze zwierzętami(teriery, bulle), czy stworzona do walki z ludźmi, do celów wojskowych(ON-ki). Przyznam, że boję się ON-ków, znaczna większość z tych, które spotykam są agresywne-nie tylko w stosunku do psa, ale i do ludzi. Pani Zofio, pewnie cropce w googlach kartka przeleciała o "jeden most za daleko ." To jest kolejny dowód na to że google wiedzy nie zastąpią. Mogą ją uzupełnać, to tak.:lol:
  5. Mnie to nie dziwi że pytasz w jakim celu przytoczyłam tę wypowiedź. Tego nie znajdziesz w googlach. Potrzebne są samodzielne analizy, synteza i wyciąganie wniosków. Podpowiem Ci, że przytoczyłam ją na poparcie wcześniej wysuniętej tezy o wpływaniu na zachowania ludzi. Wiem, to dość skomplikowane ale nie trać nadziei.
  6. Cropka, życzę Tobie wszystkiego dobrego w kwestiach ogólnych i szczegółowych.:lol: Z wielką uwagą zawsze czytałam i czytam wypowiedzi Pani Zofii. Tylko z jednym się nie zgadzałam do tej pory. Z tym, kiedy pisała że może nie starczyć jej życia aby doczekać istotnej zmiany w rozumieniu i w losie psów/zwierząt w Polsce. Od chwili kiedy przeczytałam posty cropka, zmieniłam zdanie. Pani Zofio, ma Pani rację. To jest niestety możliwe.:shake:
  7. Cropka, słyszałaś o tym?
  8. [quote name='cropka'] 1. Co to za bełkot? Ja nie wiem, może pan Kopaliński... 2. Zabrońmy w filmach scen, w których aktor pali papierosy. Przecież jesteśmy osobami naśladowczymi, normalnie od jutra zaczynam palić... A wiadomo jak palenie jest szkodliwe: zmniejsza odporność, sprzyja rozwojowi katarakty, uszkodzeniom słuchu, zwieksza ryzyko raka płuc, rozedmy, osteoporozy, chorób serca...Yoreczka masz tu pole do popisu. 2.1 Nie róbmy z naszego społeczeństwa masy ślepo zapatrzonych w to, co widzą kretynów, bez odrobiny krytycyzmu. Bo w swoim studium człowieka zapomniałaś dodać, że człowiek to istota niezwykle krytyczna, skłonna wątpić we wszystko i każdy fakt kwestionować. I na koniec mała konkluzja. Czy groźniejsza dla nas jest rasa tworzona pod kątem polowania, walki ze zwierzętami(teriery, bulle), czy 3. stworzona do walki z ludźmi, do celów wojskowych(ON-ki). Przyznam, że boję się ON-ków, znaczna większość z tych, które spotykam są agresywne-nie tylko w stosunku do psa, ale i do ludzi. 1. Słownik Języka Polskiego PWN bełkot pot. «niezrozumiała, niewyraźna mowa; też: nieartykułowane dźwięki» z tego samego powodu nie mówi się " zgodnie z powyższym" (wyłącznie pisze się tak) 2. Co przeczytałaś ostatnio z psychologii społecznej? Jeżeli nic, to zacytuję: “Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości” . 3. no tak, bo walki psów w znaczeniu pies z psem, są od dawna zakazane. A walki psów z ludźmi chyba też, nie?
  9. Filodendron oczywiście ma rację. :multi:Taka zależność istnieje i jest znana od lat. Człowiek to istota naśladowcza, mityczna i emocjonalna. Bardziej niż racjonalna. Dlatego nie do końca jest przewidywalna. I ta nieprzewidywalność jest atutem, przewagą. WŁADCZYNI i shin, Wam tylko się zdaje że wiecie cokolwiek na ten temat.:p Nie tylko ten zresztą.
  10. To proste. Według mnie ludzie rzadko kierują się wyłącznie rozumem. Nawet ci którzy to zajadle deklarują.:lol: Decydują emocje.
  11. [quote name='Vectra']masz agresywnego psa :crazyeye: niewierze :shake: ..., Twój arystokrata , nie dogada się z innym psem ? zawiodłam się :diabloti::diabloti: ale jakoś nie szczególnie zdziwiłam :cool3: Wróżka jesteś? Założenie jest niedobre to i wnioski nie mogą być inne.:lol: (tym razem piszemy :crazyeye: rozdzielnie :shake:)
  12. Nie dogada się z moją. Niestety. A poza tym takie wielkie psy to nie moje klimaty. Chociaż bardzo mi ttb szkoda. Moda je zabija. :-(
  13. [quote name='Vectra'] Znając subtelność moich psów , nigdy nie zostawila bym z nimi dziecka , mimo że są aniołami i są nauczone pobierania DELIKATNIE pokarmu z ust , podkreślam - NAUCZONE - bo same sobie wydzieraja wsio z paszcz z pełnym impetem .. jednak skóra psia , a 10 miesięcznego dziecka to jak kamień i papier .. .... Razem się pisze. Umówmy się: "Errare humanum est." Dlatego nie wytykamy sobie błędów.:lol: Ale jak chcesz to ja się dostosuję.:cool3:
  14. Z modami nie dyskutuje, mody mogą obrazać.:eviltong: Jedne podpuszczają a potem punkty dają. Zwłaszcza że ja blondi nie jestem. Pomyliłaś mnie z inną laską.
  15. [quote name='zofia&sasza']No ja od kilkunastu lat pracuję w takiej właśnie prasie, o jakiej mówisz. I zaręczam, a nawet głową ręczę, że gdyby takie obrażenia spowodował pies innej rasy - też byłoby to w mediach. No a gdyby zrobił to jamnik... Pierwsza strona w Fakcie murowana :evil_lol: Wiem, co mówię. ... Też tak uważam. Ale jesteś pierwszą osobą która tak napisała. Do tej pory zwolennicy ttb mieli swoje teorie. Że niby są pokrzywdzeni.
  16. Bezpośrednio jej wina ale... Wina to jest głównie totalnego burdelu jaki panuje w temacie psów w ogóle w Polsce. A wystąpienia posłów, klubów, zespołów i takie jak Twoje, nie przybliżają do żadnego racjonalnego rozwiązania. Skutek? Za kilka, kilkanaście dni znowu kolorowe gazety obiegnie wiadomość o pogryzieniu. W takim burdelu organizacyjnym tak jest i nic się na to nie poradzi. Nawet stawianie po zawietrznej. :shake:
  17. [quote name='Martens'] A nie słyszałaś jakiś czas temu o przypadku pogryzienia niemowlaka przez rottka właśnie? Ale Ty tradycyjnie najeżdżasz tylko na TTB. Pachnie mi to jakimś ciężkim urazem na psychice i myślę, że jazgotaniem na forum nie da rady tego wyleczyć Mnie to pachnie brakiem wiedzy o higienie. Może stawaj od strony zawietrznej w przeciwnym razie nikt z Tobą nie wytrzyma.:cool3: [quote name='Mrzewinska']Ale matka dziecka juz zaistniala w mediach, zdjecia z dzieckiem z zeszyta buzią, zdjecia psa przy łozeczku dziecka, rozne wersje - od "wyszlam z pokoju" do "odwrocilam sie", może za chwilę bedzie ekspertem od tego, jaki pies nadaje sie dla dziecka, jaki nie. Może za chwile kupi innego psa dla dziecka, niczego nie nauczy, zostawi razem i bedzie powod do kolejnego zaistnienia. Zofia Dziwicie się, bo ja nie. Kolorowe pisemka dla panienek, media pełne są debilnych hasełek: „dasz radę, idź na całość, stać cię na to, musisz to mieć, jak go zdobyć, co on lubi, zasługujesz na odrobinę luksusu, sprawdź się, daj się skusić, bądź sobą, i wiele innych, nawet lepszych”. Barbie uwierzyła w siebie i jest tragedia. Ale czy to jest wyłącznie jej wina?:shake:
  18. Piękny post.:p Zacytuję w całości żebyś nie wpadła na pomysł edycji. Dlatego właśnie jest tak jak jest.:mad:
  19. http://www.dogomania.pl/forum/f1061/zabrali-mi-emi-132392/#post11863043 Poczytaj, może się przydać.
  20. Porównanie nie jest dobre. Moda modą, ale ani rotek, ani doberman nie były stworzone i dziesiatki lat selekcjonowane i używane do walki. Więc nie zamydlaj.:shake:
  21. Z grubsza sie zgadzam. Tyle tylko że zabronić ludziom posiadania dzieci się nie da. A zabronić posiadania psów np. ttb, TAK!:angryy: I nikt nic z tym nie robi, a wielu tu piszących wręcz zamydla tę ważną sprawę durnym gadaniem o wolności. Absolutnej wolności nigdy nie było i nie będzie i tylko taki wniosek mam.
  22. [quote name='Basia i Barni']i znów Amstaff na celowniku - agresywny pies. Matka była przy dziecku i pies pogryzł ,a może psa odpychała ,biła ,żeby się do dziecka nie zbliżał , pies poczuł się odrzucony ... A może odpychała, a może nie. Jakie to ma znaczenie?:shake:
  23. [quote name='shin'] Zadanie na dzis: znajdz roznice w zdaniach: A. Kastracja to okaleczanie zwierzat. B. Popieram kastracje, ale niech to bedzie wolny wybor, a nie przymus.[/quote] [FONT=Verdana]Z punktu widzenia celu jaki ma spełnić kastracja na dziś w Polsce, ta różnica o którą pytasz nie ma najmniejszego znaczenia. [/FONT]
  24. [quote name='shin']Wniosek jeden. I tak [U]mnie nie namowisz na przymusowa kastracje wszystkiego,[/U] co tylko wpadnie w rece, i taka propozycja w tym tekscie nie padnie, poki ja mam cokolwiek do powiedzenia. ?[/quote] Susłowszczyzna jak nic.:lol: Ona jest nieśmiertelna, nawet wśród "rewolucjonistów".:shake:
  25. Się zapytam kiedy koniec będzie? :lol: Moim zdaniem potrzebna jest objazdowa procesja sejmowego zespołu posłów, po schronach. Całodzienna. Ludzie ze schronów dają informację i przewodnictwo, a posły dają autobus i swój czas. Bez tego oni pieprzą jak ci z ONZ o głodzie w Afryce żrąc kawior w Hiltonie i popijając szampanem. Potrzeba ich zapoznac z gówienkami w boksach, na miejscu, i mają se buciki utytłać.
×
×
  • Create New...