Jump to content
Dogomania

Justyna Klimek

Members
  • Posts

    1861
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Justyna Klimek

  1. Zapytać mam mojego weta? Na co ten nivalin?
  2. Dziękuję! Sporo tego [URL="http://smajliki.ru/smilie-1236286983.html"][IMG]http://s19.rimg.info/ede65a0f024bdba448b0e6e133a2a061.gif[/IMG][/URL]
  3. skąd Wy bierzecie te śliczne animacje? :) Nie wiem jeszcze, jak będzie z tym oddelegowywaniem. Póki co, gonię w piętkę, ale może się rozluźni...
  4. [quote name='ulka33']Droga justyno klimek i ty amikat, chciałabym serdecznie podziękować za wasze dociekliwe pytanie. Z tego co wiem, sygnatariusze listu nie byli na żadnym spotkaniu w Urzędzie Miejskim dlatego, że nikt ich na takie spotkanie nie zaprosił. Najwyraźniej strach pana prezydenta i jego towarzystwa ma wielkie oczy :) A wam drogie justyno klimek i ty amikat życzę już tylko udanej spowiedzi, bo stopień naiwnej hipokryzji, podłości, obłudy i skrajnego zakłamania, jaki reprezentujecie, nadaje się tylko do długiej i szczerej rozmowy w konfesjonale :)[/QUOTE] Zwykle jest tak, że jeżeli składa się protest w jakiejś sprawie do UM lub prosi o wyjaśnienia, to należy się domagać ponownymi pismami lub osobista obecnością w urzędzie, by prośba została spełniona, czy protest uwzględniony. Liczenie na to, że zostanie się zaproszonym na spotkanie w UM jest dość naiwne. Podejrzewam, że spotkanie, które odbyło się w Mielcu nie było tajne - przecież była na nim prasa... Ulka, ja do spowiedzi nie chodzę i nie wyobrazam sobie, żebym komukolwiek mogła doradzać coś podobnego. To po prostu bezczelne i niekulturalne. Co Ty wiesz o mnie, kobieto, żeby publicznie wygłaszać niepochlebne o mnie opinie? Bardzo żałuję, że zabrałam głos na tym wątku, bo nic konstruktywnego tu się nie dzieje i raczej się nie wydarzy. Grupa osób siedzących w domach przed komputerem i klepiących w klawiaturę niezgodne z prawdą teksty, niepochlebne opinie, to plaga niejednego forum. Niestety także dogomanii... Wątek ten bardzo przypomina piaskownicę pełną dzieci, które swoje konflikty rozwiązują po dziecięcemu, mówiąc "A Ty jesteś gupi". Cóż, jeśli ktoś będzie miał ochotę na merytoryczną dyskusję i podjęcie konstruktywnych działań w zakresie pomocy bezdomnym i pokrzywdzonym zwierzętom, polecam się.
  5. Seria "Misiek w ruchu": [URL=http://img24.imageshack.us/i/imgp3000k.jpg/][IMG]http://img24.imageshack.us/img24/3441/imgp3000k.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img98.imageshack.us/i/imgp3001.jpg/][IMG]http://img98.imageshack.us/img98/6445/imgp3001.jpg[/IMG][/URL]
  6. Seria w kojcu: [URL=http://img89.imageshack.us/i/imgp2997e.jpg/][IMG]http://img89.imageshack.us/img89/4807/imgp2997e.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img821.imageshack.us/i/imgp2998.jpg/][IMG]http://img821.imageshack.us/img821/8836/imgp2998.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img442.imageshack.us/i/imgp2999.jpg/][IMG]http://img442.imageshack.us/img442/4503/imgp2999.jpg[/IMG][/URL]
  7. Seria mix-różne: [URL=http://img444.imageshack.us/i/imgp2992.jpg/][IMG]http://img444.imageshack.us/img444/294/imgp2992.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img705.imageshack.us/i/imgp2993x.jpg/][IMG]http://img705.imageshack.us/img705/8011/imgp2993x.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img545.imageshack.us/i/imgp2994.jpg/][IMG]http://img545.imageshack.us/img545/3082/imgp2994.jpg[/IMG][/URL]
  8. Seria portretowa: [URL=http://img716.imageshack.us/i/imgp2988t.jpg/][IMG]http://img716.imageshack.us/img716/6945/imgp2988t.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img9.imageshack.us/i/imgp2990u.jpg/][IMG]http://img9.imageshack.us/img9/7114/imgp2990u.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img718.imageshack.us/i/imgp2991j.jpg/][IMG]http://img718.imageshack.us/img718/7599/imgp2991j.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img714.imageshack.us/i/imgp2995q.jpg/][IMG]http://img714.imageshack.us/img714/8751/imgp2995q.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img641.imageshack.us/i/imgp2996s.jpg/][IMG]http://img641.imageshack.us/img641/5928/imgp2996s.jpg[/IMG][/URL]
  9. Seria pod tytułem "Misiek przy schodach" [URL=http://img193.imageshack.us/i/imgp2986w.jpg/][IMG]http://img193.imageshack.us/img193/6118/imgp2986w.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img28.imageshack.us/i/imgp2987.jpg/][IMG]http://img28.imageshack.us/img28/4364/imgp2987.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img856.imageshack.us/i/imgp2989.jpg/][IMG]http://img856.imageshack.us/img856/3852/imgp2989.jpg[/IMG][/URL]
  10. Już już, wrzucam fotki :) Najpierw krótki opis - fotki się ładują: Gdy przyjechałyśmy z Justyną do Niej, Misiek wraz z Lenym, Majką i Rudzią witał nas przy furtce. Tak jakby trochę zerkał, czy może by tu przypadkiem nie zwiać. Szedł z nami od furtki do domu ciągle witając, podgryzł mnie pieszczotliwie :) Cała czwórka wpakowała się z nami do domu, ale Justyna je wyrzuciła, bo hałasu robiły co nie miara... Wzięłam kubek z herbatą i poszłam na obchód z Miśkiem. Chciałam go pogłaskać na poczatek, ale zwarczał mnie, że jeszcze nie pora na takie poufałości, no i poszliśmy. Oprowadził mnie po swoim kojcu, w którym nie chce być i nie jest - mistrzowsko przeciska się pod siatką zrywając kolejne linki naciągające ogrodzenie na dole. Pokazał swoją budę z kołderką i kocykiem, w której czasem drzemie, choć raczej woli wygrzewać się w słońcu na trawie lub nocą spać na ganku:) Miśka wkurza jeden pies Justyny - szczekliwy Lenny z ADHD - wczoraj była akcja miskowa przy jedzeniu: Misiek chciał dojeść zawartością miski Lennyego, Lenny warknął, Misiek go dziabnął. Nic się wielkiego nie stało. Misiek chętnie poganiałby koty Justyny, ale nie ma pozwolenia na to...;) Dzisiaj widziałam, że Miś uznał Justynę za szefa - chodzi za Nią krok w krok, chętnie przyjmuje pieszczoty, jest wobec Niej posłuszny. To tyle. Pora na zdjęcia.
  11. [quote name='Pies Wolny']Na cóż innego można w Twoim przypadku liczyć ? przykłady nieziszczalnych cudnych cudów i zwrot przez ogon - mnie nie zaskoczysz. Zapewniam, że nie mylę Cię z nikim innym. Znajomość niemieckiego z liceum ? - pozwala na swobodne porozumiewanie się, co na co dzień praktykujesz. Wczytaj się w post Wellington i nie ściemniaj, to także trolling :evil_lol:.[/QUOTE] Zapewniam Cię, że mnie z kimś mylisz: ani nie porozumiewam się w języku niemieckim, ani nie współpracuję z nikim uprawiającym handel komercyjny psami. Proszę o konkrety, a nie bajkopisarstwo w stylu braci Grimm. Dołączam się do pytania amikat: czy sygnatariusze listu, osoby przeciwne wyadoptowywaniu psów za granicę Polski były obecne na spotkaniu w UM Mielec i czy są obecne dzisiaj w schronisku Mieleckim podczas organizowania transportu?
  12. [quote name='savahna']Se sobie zapiszę. Gdzie ta Kaja kusiciel przebrzydły.....?![URL="http://smajliki.ru/smilie-964919271.html"][IMG]http://s17.rimg.info/16c88a2aba1493a5f5b187fa6f7614ae.gif[/IMG][/URL][/QUOTE] Witamy Savahnę!!!!
  13. [quote name='kaja69']Justyna,co z ta wizyta pa w Szczecinie??? Bo gdybyśmy organizowały łatany transport to ja dyspozyzyjna jestem do środy,potem dopiero po wekendzie...[/QUOTE] Wizyta sie odbędzie prawdopodobnie na poczatku przyszłego tygodnia. Nie wiem, czy ja dam radę czynnie włączyć się w transport łączony, ale na 99% uda mi się kogoś do tego oddelegować:) Z Jagodą od wczoraj rozsyłamy informację o Rafie po wszystkich schroniskach i organizacjach pro zwierzęcych. Może będzie więcej szukających...
  14. Podnoszenie po północy - po odczynach i po czarach szeptanych :)
  15. Kopniak w dupcię na wózeczku w górę :)
  16. A na trollowanie jest jedna rada: Nie Karmić Trolla... :(
  17. Dla niezorientowanych na temat zjawiska trollowania, przesyłam link: http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie
  18. Psie Wolny: Chyba mnie z kimś mylisz... Nie mam pojęcia, kim jest Astrid, ani wspomniany przez Ciebie "facet". Niemiecki znam jedynie z liceum, które ukończyłam 14 lat temu oraz ze sporadycznych konwersacji szkolących z moją przyjaciółką. Nie mam powodu, by ściemniać na żaden temat i nie życzę sobie takich insynuacji. Nie zanotowałam na naszej "orbicie" adopcji niemieckich ani jednej " niesławnej gwiazdy". Jeśli chcesz operować faktami, zrób to wreszcie, zamiast rzucać twierdzenia, które nie mają żadnego poparcia w rzeczywistości. Do uczestniczących w wątku: Zwracam się do Was z prośbą o rozwagę i dystans wobec publikowanych tu treści. Są one w dużej mierze nasycone negatywnymi emocjami, niepoparte faktami i mogące spowodować wiele nieporozumień i trudności we współpracy osób RZECZYWIŚCIE pomagającym polskim zwierzętom. W terminologii socjologicznej i psychologicznej tego typu treści przekazują tzw. trolle, czyli osoby uprawiające trolling...
  19. [quote name='Pola17']a własnie rozmawiałam na tem. bud ile potrzebne jest ????[/QUOTE] Mamy 5 kojców. W każdym zmieści się 3 - 4 budy. To daje liczbę 15 - 20 bud. Budy, które są w Krzykosach, są spróchniałe, przegnite itp. Psów jest obecnie 26 sztuk. Wniosek: potrzeba od 15 do 25 bud (bo 1 budę przywiozła Jagoda).
  20. Ania, jak ja się cieszę, że do nich zaglądasz! (i do psiaków i do karpi) Jak rozmawiałam ze Zbyszkiem podczas Twoich odwiedzin, to słyszałam Jego uśmiech :) Mój dom, z kwaśną miną, ale wstępnie zgodził się na uruchomienie miotły z destynacją Krzykosy :)
  21. Zbyszek ucieszył się, że planujemy zlot szeptuch :) Spać jest gdzie - pomieści się nawet sporo ciotek. Zaproponował byśmy urządziły tańce przy ognisku - gałęzi jest dużo do spalenia:) Przybywaaajcieeee
  22. No, wellington, to rzuciłaś rękawicę! Jeżeli grupę kobiet, które w większości znam osobiście, ze stowarzyszenia Freunde von Vierpfoten nazywasz jedną z największych firm przerzutowych psów z Polski do Niemiec, to gratuluję! Szarganie opinii o osobach Rzeczywiście pomagającym psom i kotom w Polsce może jedynie doprowadzić do ograniczenia tej pomocy... Jeśli chcesz mnie zapytać o coś konkretnego odnośnie tego stowarzyszenia, to pytaj. Na przyszłość, proszę, powściągnij swoje emocje i zastanów się, co piszesz i po co.
  23. [quote name='Pies Wolny']Nie o tym tu mówimy, chyba czegoś nie zrozumiałaś. .... przenosić ??????? :crazyeye::crazyeye::crazyeye: Tu nikt nie kieruje się żadnym wyglądem - właśnie o to idzie, liczy się tylko to, że potrzebują 50 szt małych piesków - nawet o kudłach czy kropkach się nie mówi, nie wybiera się konkretnego psa - co potem ? .... się zobaczy. [/QUOTE] Chyba rzeczywiście nie zrozumiałam i przyłączam się do prośby o tłumaczenie. No i co z tego, że 50 małych? Kto potrzebuje? Jeśli masz podejrzenie, że mają trafić na przemiał, sprawdź to, zablokuj. Według mnie szukanie tanich sensacji nie wpływa dobrze na żadne działania. Cytowanie prywatnych maili to żaden dowód, chyba że jasno z nich wynika, że psy trafią z deszczu pod rynnę... Nie weszłam tu po to, aby się kłócić, tylko po to, żeby rzucić inne światło na niemieckie adopcje: nie można w czambuł ich potępiać, jak niektórzy tu obecni robią. Powiedziałabym nawet, że bardziej powinniśmy przyjrzeć się polskim adopcjom i warunkom, w jakich żyją psy w Polsce.
  24. Nie uważam, aby kierowanie się w doborze psów ich wyglądem, było czymś złym ani nawet niewłaściwym. Jeżeli większą szansę na adopcję mają psy małe i średnie, z dłuższym włosem... choćby nawet w kropki... to takie właśnie należy przenosić ze schroniska polskiego do niemieckiego. Nie po to są, przecież, przenoszone, by tkwić w innym schronisku w nieskończoność...
×
×
  • Create New...