Jump to content
Dogomania

RobekWR

Members
  • Posts

    4
  • Joined

  • Last visited

RobekWR's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

  1. Radzę wejść na stronę polskich hodowców strusi i poczytać o strusinie i walorach mięsa z perspektywy profesora. 1. Mięso strusia to rarytas, 2. Ma duże walory smakowe 3. Tłuszcz - ma bdb proporcje tłuszaczów na korzyść owych zdrowych tłuszczów, co przekłada się na zdrową skórę i sierść - zainteresowałem siętym, bowiem testuję ją na moim psie i widzę różnicę... po prostu Prof Horbańczuk pisze [B]Mięso strusie[/B] Od jednego strusia pozyskuje się 33-35 kg mięsa, z czego około 70% to mięso w klasie pierwszej pochodzące głównie z ud (strusie nie mają mięśni piersiowych). Stale rosnący popyt na strusie mięsa, wiąże się w dużym stopniu z jego wysokimi walorami dietetycznymi i smakowymi. Mięso strusi charakteryzuje się niską zawartością tłuszczu (1.2g/100g tkanki), a więc niską kalorycznością, znacznie niższą, aniżeli wołowina czy mięso kurcząt brojlerów. Pod względem zawartości cholesterolu mięso strusie (57 mg/100g tkanki) zbliżone jest do mięsa indyczego, a zawiera go wyraźnie mniej niż wieprzowina. Mięso to niewiele ustępuje poziomem białka mięsu drobiu. Z badań przeprowadzonych przez Horbańczuka i wsp. (1998) wynika, że procent wielonienasyconych kwasów tłuszczowych w sumie kwasów tłuszczowych jest zdecydowanie wyższy w mięsie strusi - 29-35, aniżeli w mięsie kurcząt brojlerów - 20 - tab.1. Stosunek kwasów tłuszczowych nasyconych do jednonienasyconych i wielonienasyconych kształtuje się w mięsie strusi jak 1:1:1, co jest szczególnie istotne z punktu widzenia dietetyki. Mięso strusie odznacza się także niską zawartością sodu - 43mg/100g, a więc jest zalecane osobom cierpiącym na nadciśnienie tętnicze oraz stosunkowo wysokim poziomem żelaza - 2.3-2.4mg/100g tkanki.. [B]Ocena sensoryczna mięsa strusi [/B] Wysokie walory smakowe strusiego mięsa oceniono w badaniach porównawczych przeprowadzonych przez A&M Sensory Laboratory w Teksasie, gdzie stwierdzono, że pod względem delikatności, kruchości, smakowitości i zapachu nie ustępuje ono polędwicy wołowej [B]Tłuszcz[/B] Pozyskiwany od strusi tłuszcz złożony jest głównie z trójglicerydów i zawiera on blisko 2/3 nienasyconych kwasów tłuszczowych. Odznacza się on działaniem bakteriobójczym i przeciwzapalnym Ostatnio jest coraz bardziej poszukiwany na rynku, a wytwarzany z niego olej wykorzystuje się do wyrobu szerokiej gamy kosmetyków. :lol:
  2. Powiem tak teorie są różne i należy metodą prób i błędów. jedni piszą, iż zależy od jakości mięsa pozyskiwanego- jak i w jakich warunkach hodowzny, czy z dodatkiem dodatków, bo mogą uczulać.. inni, iz przenica i pochodne a ryż lepszy- a ja znam psa uczulonego na ryż... a i spotkałem się z informacją, iż kukurydza ni uczula gotowana tak jak surowa... patrząc z tego punktu widzenia i tak trza zobaczyć - ja miałem coś podobnego u mopsa i zacząłem stosować Savanna Pet ze strusiną, ryżem i gotowaną kukurydzą i działała - ale polecam miłośnikom psów zwłaszcza tym, którzy dodatkowo chcą mieć efekt lśniącej sierści- aha i kupić 12 kg bo sie najbardziej opłaca ps chyba rozprowadza Swiss Vital :multi:
  3. Witaj, co do kwestii tania nie tania to uważam, iż nie to najważniejsze - moim zdaniem najważniejsza to funkcjonalność , wygoda, komfort i bezpieczeństwo i pytanie o cel? Dla kogo i po co?? w zależności od tego, warto wybrać taką, która spełni swoje funkcje i będzie długo funkcjonowała i nie powodowała dodatkowych problemów w praktyce. mamy boksy plastiki chyba PlastBox, z cienkiego drutu dużo i tanio oraz solidniejsze o kształcie trapezu droższe, ale najsolidniejsze: Metall AG i Swiss Vital te poznałem 1. przy psach o dłuższej sierści polecam te o grubszym drucie i bardziej obudowane - np Metall WF, Swiss Vital - jakoś tak lub bardziej wysmakowan tak samo jak przy psach wrażliwszych, większy komfort - przy klatce zabudowanej - mozna się schować lub plastik 2. Ważne zapięcie (niestety ja mając plastik popsuł mi się szybko): przy rasach psów większych i bardziej agresywnych oraz przy cenniejszych okazach polecam te na solidne zapięcie - psy czasami otwieraja sobie lapa klatki, tam gdzie zapięcia słabe - one nie są też najbezpieczniejsze tu najlepsze rozwiązanie to Swiss Vital Ważne też, czy osoby postronne mają mieć dostęp do psa lub pies do nich, czy nie? oraz nieletni lub dzieci i czy to ma znaczenie? jak nie - to te z mniej solidnym zapięciem - plastiki, jak tak - te z zapięciem solidnym. 3. Przy małych rasach wystarczą plastiki - mniejsze, ale schowane w przestrzeni nóg pasażerów lub z tyłu w czasie jazdy, bo takie są efekty testów zderzeniowych ADAC - różnych systemów transportu dla psa, ktore widziałem na targach w Pozku i lipka, z tego, co się oferuje.. żadne kratki, druciki smycze, szelki... boksy z plastiku, ale umieszczone, jak mówiłem, tam , gdzie trzyma się nogi albo trapezowe w tylnej części bagażnika 4. Jeżeli ktoś jeżdzi częściej i/ lub w miejscach , gdzie jeżdzi się agresywniej szybciej- miasta zwłaszcza Warszwa to polecam też solidniejsze rozwiązania: Metall AG lub Swiss Vital (dostępna w Polsce - widziałem na targach) A tych z drucików cieńkich - powiem szczerze raczej nie polecam. One spełniają swoje funkcje w ograniczonym zakresie, są tanie, jak barszcz ale ni to ochrona sierści, psa, ani pasażerów, więc na czym się oszczędzi?? w czasie jazdy zwłaszcza tak czy owak warto rozważyć za i przeciw oraz cel oraz sposób użycia - boksu ps co do trapezówek np. Swiss Vital trzeba zwrócić uwagę na przestrzeń, gdzie się chce zastosować - one do kombi ale też zdają egzamin w innych miejscach. Kolega hodowca ma taką jedną - bo nie wszystkie kochają plastiki i jak pisałem zwłaszcza w odniesieniu do ras niesforniejszych i większych lub długowłosych polecana taka - to wiem od znajomego hodowcy... :multi:
  4. hi ja mam mopsa, który miał problemy skórne - wysypka... zastosowałem SavannaPet i minęło... :multi: i nie jest taka droga - przy zakupie 12 kg wychodzi ok. 18 za kg, co przy tych z półki wyższej, nie jest tak drogo- ale dla mnie najważniejsze, że odnosi skutek i pięknie pachnie. Co do kukurydzy to powiem szczerze miałem obawy na początku, ale powiedzieli mi, bo kupiłem ją na wystawie psów od Swiss Vital chyba się nazywa tak nazywa firma? i powiedzieli, że gotowana kukurydza tak nie uczula i porównywana jest z ryżem, niby jakiś profesor ręczy głową a ja ostatecznie skusiłem się, bo akurat byli Niemcy na stoisku ze swoimi psami i kobieta mówiła, że widzi różnicę po sierści, od kiedy stosuje karmę SavannaPet - no to wziąłem na próbę :eviltong: więc przynajmniej nie muszę chodzić do weterynarza... i mam święty spokój... ale radzę wziąć na początek 4,5 kg i przeprowadzić dietę redukcyjną przed zastosowaniem aha i opłaca się ostatecznie kupować 12 kilogramówki - wtedy się płaci ok 18 PLN za kg więc nawet taniej od innych Premiówek....
×
×
  • Create New...