Jump to content
Dogomania

Yana

Members
  • Posts

    3570
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Yana

  1. i po spacerach... zmęczone, zadowolone :lol: [IMG]http://img52.imageshack.us/img52/2102/138va.jpg[/IMG]
  2. i szalona Yanka :-) [IMG]http://img37.imageshack.us/img37/3020/130lgs.jpg[/IMG] [IMG]http://img716.imageshack.us/img716/2831/124fk.jpg[/IMG] [IMG]http://img861.imageshack.us/img861/1093/123uo.jpg[/IMG] [IMG]http://img40.imageshack.us/img40/6910/120sn.jpg[/IMG] [IMG]http://img32.imageshack.us/img32/8215/109dr.jpg[/IMG]
  3. i jeszcze z dziesiejszego leśnego spacerku z Melą [IMG]http://img849.imageshack.us/img849/5549/080ip.jpg[/IMG] [IMG]http://img11.imageshack.us/img11/5945/096su.jpg[/IMG] [IMG]http://img39.imageshack.us/img39/7388/099gu.jpg[/IMG] [IMG]http://img854.imageshack.us/img854/4376/101xg.jpg[/IMG] [IMG]http://img835.imageshack.us/img835/646/102il.jpg[/IMG]
  4. ale nadrabiamy zaległości i wrzucam najświeższe fotki :razz: rodzinnie :evil_lol: [IMG]http://img820.imageshack.us/img820/4894/020mg.jpg[/IMG] [IMG]http://img836.imageshack.us/img836/1729/017gxt.jpg[/IMG] diabolicznie ;-) [IMG]http://img651.imageshack.us/img651/5826/025rt.jpg[/IMG] świątecznie :-) [IMG]http://img252.imageshack.us/img252/4350/033yk.jpg[/IMG]
  5. dziękuję bardzo za gratulacje, życzenia i odwiedziny. Trochę nas nie było, ale to z powodu nawału pracy... eh pod koniec roku zawsze jest szaleństwo...
  6. Fajny pomysł z tą świecącą obrózką, szcególnei na wieczorne spacery. Widziałam też taką świecącą w ciemnościach piłkę, można aportowac nawet w nocy ;-) a u nas śniegu jak nie było trak nie ma...
  7. zimy widzę u Was też nie ma... zdjęcia jesienne ;-) chłopak cudny :-)
  8. Yana

    Kapsel & Jenny

    Alu może Kapselek ma jakąś infekcję, wtedy psy często posikują nawet młode. Trzeba koniecznie zrobi badanie moczu. Kapselku wracaj do zdrowia, mizianka dla przystojniaka :-)
  9. pięknie się Oskarek prezentuje :-)
  10. żeby tylko lekarze znależli sposób na te modzele... pozdrowienia dla Kinga i jedo wspaniałych opiekunów :-)
  11. Yana

    Lena i Omar ;)

    [B]drzalka [/B]a pracujesz z nim jakoś ? tzn szkolisz ? uczysz komend ? bo z jednej strony trzeba reagować kiedy zachowuje się niewłaściwie, ale z drugiej strony trzeba temu psu pokazać kiedy jest dobrze, trzeba dac mu szansę, żeby zasłużyl na nagrodę i pochwałę. Kiedyś przeczytalam w jakiejś mądrej książce, że żeby wychowanie było skuteczne to trzeba dawać o wiele więcej pochwał niż korekt. Ja bym np. poćwiczyła odsylanie na miejsce także bez takiej stresującej sytuacji, kiedy jest już nakrecony. Tylko jako nową komendę, na luzie, z pochwałami i nagrodami, gdy załapie o co chodzi. Póżniej gdy to opanuje np. w obecności Leny, która może sobie gdzies tam z inną osobą siedzieć. I tak można sobie wymyślać różne komendy i ćwiczyć różne sytuacje, np. zostań, wyjdź, noga itp.
  12. Yana

    Lena i Omar ;)

    [quote name='hecia13']Ja bym była ostrożna... Omar i Shara są z tego samego miejsca, a Shara na wspólne spacery się nie nadaje. Psiaki się wzajemnie nakręcają i rzucają na wszystko co się rusza, albo przynajmniej jazgoczą, a każdy oddzielnie jest grzeczny. A jak nie mogą dopaść innego psa, atakują siebie nawzajem, przy czym Shara jest tu prowodyrem... Oddzielne spacery zdecydowanie im służą, w domu jest spokój.[/QUOTE] Ale Omar i Lena z tego co czytałam chyba już chodziły razem na spacery. Moja Yana też jest bojowa i chce się rzucić na psa, dlatego ja zaczynam spacer w kantarku (szrpanie się z psem na obroży tylko go nakręca), szybkie tempo marszu, krótka smycz, pies przymojej nodze. Po jakims czasie emocje opadają, zdejmuje kantarek i dalej spacerujemy już na spokojnie, kontrolując, żeby psy się nie prowokowały. Po kilku spacerach jest już przyjaźń. Poza tym podstawą jest jednak szkolenie i codzienna praca z psem. Jak pierwszy raz wyszłam na spacer z dwoma bokserami, to mało mi rąk nie pourywały. Jednak krok po kroku zaczynając od krótkich spacerków nauczyły się spokojnie i bez ekscesów spacerowac we dwojkę. Przy czym nasze spacery to jest jednak praca i skupienie na mnie, chwile kiedy biegają luzem i robią co im się podoba przeplatane są ćwiczeniami. Ale w ten sposób coraz mniej uwagi zwracaja na otoczenie, a więcej na mnie.
  13. Może chip nie zostal wprowadzony do żadnej ogólnopolskiej bazy. U nas wet jak chipuje, to wprowadza tylko do bazy gminy i swojego gabinetu. A do bazy ogólnopolskiej musiałam wprowadzić sama.
  14. super, bardzo się cieszę :-)
  15. Yana

    Lena i Omar ;)

    [B]drzalka [/B]Omar jest po prostu psem, który potrzebuje jasnych zasad, wytyczonych granic i konsekwentnego ich stosowania, czyli po prostu dyscypliny :-) ale wiele psów, także bokserów należy prowadzić właśnie w taki sposób. Dla Was to coś nowego, bo Lena ma zupełnie inny charakter i nie wymaga pewnie takiej konsekwencji. Pewnie też na początku Omar był rozpieszczany z powodu jego ciężkiej przeszłości. I to może byc też przyczyna, że zaczął pokazywać różki. Ale przeszłość trzeba zostawić i traktować go jak każdego innego psa, czyli kochać ale też wiele wymagać i wszystko będzie dobrze :-)
  16. jesli będziemy zbierać na transport, to też się dorzucę :-)
  17. Yana

    Lena i Omar ;)

    a może zacznijcie od wspólnego spaceru ? najlepiej dwie osoby, jedna z Omarem, jedna z Leną. Nie spuszczajcie ich ze smyczy tylko takie wspólne spacerowanie jakąś trasą. Zauważyłam, że to bardzo wzmacnia takie stadne więzi między psami. Ja w taki sposób zapoznaję Yanę z nowymi psami. Ona jest ogólnie bojowa do nowych psów, ale po kilku takich spacerach polegających na wspólnym wędrowaniu, zaczyna traktować innego psa jak członka swojego stada i wtedy mogę ja spuścić ze smyczy i nie ma już wrogich zamiarów.
  18. kolejny boksiowy szkielecik :-(
  19. Yana

    Lena i Omar ;)

    Skoro Omar jak to napisałaś zawłaszcza sobie osobę i na tym tle dochodzi to konfliktów, to ja pozbawiłabym go tego że tak powiem "dobra" ;-) jesli zachowuje się niewłaściwie. Np. gdyby przy kimś leżał i warczał na Lenę, to odesłałabym go na inne miejsce np. jego posłanie położone z daleka od danej osoby. Bo jeśli w takiej sytuacji nie zareagujesz a i Lena odejdzie, to Omar utrwala sobie taki nawyk, jak warczę to mam kogoś dla siebie, a człowiek to akceptuje.
  20. Yana

    Lena i Omar ;)

    [quote name='drzalka']Bardzo dobrze o tym wiem. Lena jest stłamszona, smutna . A on triumfuje. Musimy mu ukrócić tego, czego za dużo doznał. Niestety Omar to trudny pies, i dużo pracy nas czeka.. Na ten moment, psy sa w osobnych pokojach. Lena wegetuje u brata, a Omar nie może się pogodzić że ma leżec sam, i tylko kombinuje. Ale już ustąpił , wiedząc ze ja mu nie odpuszczę. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie ( wiem że jeżeli już się odseparuje psy na dłużej, później trudno już je "złączyć" razem i seperacja musi trwać). Ale wole żeby emocje opadły, psie jak i nasze. Omar zaczął się tak zachowywać od prawie tygodnia. Przychodził na górę do brata, widział jak Lena leży na łóżko i burkał na nią. Ona pokazywała mu pełno Csów, a on burkał i pewnej chwili bach na nią. Na początku to były drobne potyczki, ale bez rozłączania nie było mowy . Gdy się nie zwracało uwagi leżeli koło siebie, ale nie ma jak chodzic przy szpilkach przy psach, to my musimy im pokazać na ile mogą sobie pozwolić, a na ile sami ze sobą mogą pogrywać. ( [B][COLOR=blue]wiem że jak najmniej powinno sie wkraczać w zamieszki u psów, ale gdy widzę żem mniejszy, słabszy pies do staje w "ciry" i może się to skończyć źle trzeba reagować). [/COLOR][/B]Także Omar próbował sobie nas zawłaszczyć, bo gdy Lena np leżała koło nas, to on burkał i patrzył na Lene podejrzliwie, Specjalnie nie okazujemy przy psach uczuć do drugiego. Wiadomo, ale nie może być tak że to Omar będzie ustalał z kim i o której moge się przytulić.[/QUOTE] Ja nie do końca zgadzam się z teorią, że psy maja sobie ustawić hierarchię i dopóki krew sie nie leje, to nie mieszajmy sie. Nie moge sobie na to pozwoić, bo mamy w stadzie małego, słabego psa, któremu boksery nie dałyby życ, gdybym na to pozwoliła. U nas to ja ustanawiam reguły. Jak mi sie nie podoba jakieś zachowanie to zdecydowanie wkraczam. Oczywiście jak dziewczyny burkna sobie, czy warkna jedna na drugą nie ma sprawy. Każdy ma prawo wyrazić swoje niezadololenie, bronić swojej przestrzeni, prawa do odpoczynku itp. Ale jak zaczyna byc poważnie od razu reaguję. Nie pozwalałam też nigdy na brutalne zabawy, w których jedna próbowała zdominować drugą i musze powiedzieć, że dziewczyny są teraz bardzo delikatne wobec siebie. Mam wypracowaną komendę "koniec", która przerywa zbyt natarczywe, czy brutalne zachowanie, czy to wobec mnie, czy pomiędzy psami. I w moim stadzie to się sprawdza, nie izoluję psów od siebie nawet podczas jedzenia, gdyż u nas panuje reguła, że do cudzej miski sie nie zagląda. No i każdego psa z osobna trzeba szkolić w zakresie podstawowego posłuszeństwa, tak żeby wyrobic sobie ten autorytet ;-)
  21. [quote name='sabinka40'][CENTER][SIZE=3][I][B] PSIE ŚWIĘTA..... ŚWIĘTA, ŚWIĘTA, ŚWIĘTA,[/B][/I][/SIZE] [SIZE=3][I][B] CZAS RODZINNYCH WZRUSZEŃ, [/B][/I][/SIZE] [SIZE=3][I][B] PACHNĄCE IGLIWIEM, PIERNIKIEM I SUSZEM.[/B][/I][/SIZE] [SIZE=3][I][B] PREZENTY POD CHOINKĄ PIĘKNIE PAKOWANE, [/B][/I][/SIZE] [SIZE=3][I][B] OD SERCA I Z SERCEM SOBIE DAROWANE.[/B][/I][/SIZE] [SIZE=3][I][B] ZA OKNEM ŚNIEG PADA[/B][/I][/SIZE] [SIZE=3][I][B] I ZIMA PRAWDZIWA,[/B][/I][/SIZE] [SIZE=3][I][B] NA PODWÓRKU PIES CHUDY, [/B][/I][/SIZE] [SIZE=3][I][B] OBOK BUDA KRZYWA.[/B][/I][/SIZE] [SIZE=3][I][B] ŁAŃCUCH OTULA JEGO BIEDNE KOŚCI,[/B][/I][/SIZE] [SIZE=3][I][B] PUSTA MISKA STOI,[/B][/I][/SIZE] [SIZE=3][I][B] PSINA CIĄGLE POŚCI...[/B][/I][/SIZE] [SIZE=3][I][B] LUDZIE ZAGONIENI I CZASU NIE MIELI,[/B][/I][/SIZE] [SIZE=3][I][B] O BIEDNYM AZORKU WSZYSCY ZAPOMNIELI...[/B][/I][/SIZE] [SIZE=3][I][B] ŚWIĘTA, ŚWIĘTA I PO ŚWIĘTACH, [/B][/I][/SIZE] [SIZE=3][I][B] PIES CZEKA NADAL GŁODNY, [/B][/I][/SIZE] [SIZE=3][I][B] MISKA ZAMARZNIĘTA.[/B][/I][/SIZE] [SIZE=3][I][B] SKULIŁ CHUDE CIAŁKO,[/B][/I][/SIZE] [SIZE=3][I][B] AZOR W BUDZIE ZIMNEJ STRASZNIE,[/B][/I][/SIZE] [SIZE=3][I][B] TRZĘSĄC SIĘ Z ZIMNA OKROPNIE,[/B][/I][/SIZE] [SIZE=3][I][B] ZASNĄŁ BIEDNY AZOREK, [/B][/I][/SIZE] [SIZE=3][I][B] ZASNĄŁ JUŻ NA ZAWSZE...... [/B][/I][/SIZE][LEFT][SIZE=3][SIZE=2]Przepraszam, ale tak mnie wzieło i sie zrymowało.......[/SIZE][/SIZE] [/LEFT] [/CENTER][/QUOTE] smutny ten Twój wiersz, ale niestety prawdziwy... :-(
  22. [quote name='tatankas']Piękny,tak jak mój :)[/QUOTE] jak zobaczyłam jaki piękny kalendarz na Nikita, to od razu poleciałam na ten bazarek :lol: [quote name='Patisa']Eeee no, moje gratulacje! Widac w janowych oczach ten błysk inteligencji! ;) [/QUOTE] Yana jest bardzo inteligentnym psem, ale to wbrew pozorom wcale nie ułatwia jej szkolenia, gdyż całą swą inteligencję kieruje na wymyślanie nowych sposobów jak tu mnie przechytrzyc i osiągnąc to co ona chce :evil_lol:
  23. [quote name='kkasiiiar']Na konto Barta wpłynelo 270 zł od [B]miryca:loveu::loveu::loveu: Dziekujemy !!! [/B][/QUOTE] wspaniale !!! wielkie podziękowania dla domku Azy :-)
  24. zamówiłam sobie taki oto kalendarz z moimi dziewczynami :-) kalendarz zamówiłam na bazarku, a dochód będzie przeznaczony na operację onka z dysplacją gdyby ktoś był zainteresowany podaje link [URL]http://www.dogomania.pl/threads/218816-Kalendarze-z-Twoim-zwierzakiem-na-rok-2012-!-Na-operację-Kanisa-ZAPRASZAMY-do-20.12[/URL] [IMG]http://img811.imageshack.us/img811/5682/kalf.jpg[/IMG]
×
×
  • Create New...