Jump to content
Dogomania

Pieskowa

Members
  • Posts

    10
  • Joined

  • Last visited

Pieskowa's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

  1. Choroba rozwija się najczęściej ok tygodnia więc tyle powinny być obserwowane. Czyli tak jak proponuje Agata- do piątku przynajmniej. Wtedy maluchy będą miały około 4 tygodni więc przed wyjściem można im podać jeszcze raz surowicę, a w 6 tygodniu zrobić pierwsze szczepienie. psia pielegniarka
  2. Jeśli gabinet to chyba tym bardziej. Pies siejący wirusa zostawia jego ogromne ilości i gdzie potem przyjmować inne, zdrowe zwierzęta? Lekarz leczy, aplikuje leki, kroplówki a opiekun opiekuje się, czyli zapewnia odpowiednie warunki.
  3. Walka z parwowirozą nie jest łatwa, nigdy nie wiadomo jaka decyzja będzie najlepsza. Czasem psy wychodzą z beznadziejnego stanu, a dobrze rokujące nie przeżywają. Łatwo kogoś oceniać, radzić i decydować siedząc przed kompem. Niektórzy piszą że chorego psa nie chce przyjąć żadna klinika, że lekarz powinien psa zostawić u siebie w przychodni a z drugiej strony pretensje że pies zaraza sie w lecznicy. Psia pielęgniarka.
  4. Z tego co czytałam na wątku, jeśli dobrze zrozumiałam, szczeniaki mają 17 dni i ich matka (Figa) dostała dzis surowicę, sądząc po cenie to chyba stagloban właśnie
  5. Koszt sterylizacji zależy od wielkości psa, miejscowości w której będzie zabieg, rodzaju narkozy, doświadczenia operującego. Usunięcie przepukliny prawdopodobnie nie zwiększy ceny, bo i tak powłoki brzuszne byłyby rozcinane. W małym mieście ceny zwykle są niższe, tak od 150 w górę. W dużym mieście, w profesjonalnej klinice od 300 w górę. Zależy też jaka narkoza, wziewna jet bezpieczniejsza, ale droższa. Jeśli zabieg będzie wykonywał doświadczony specjalista chirurg, będzie na pewno drożej ale też mniejsze ryzyko ew. powikłań. Znam przypadki gdzie sterylizacja kosztowała 150 jak również gdzie koszt był 500zł.
  6. Nie martw się na zapas, to na pewno nic poważnego, guzki gruczołu mlekowego są w okolicy sutków, poza tym zazwyczaj są twarde. Miękki guzek na środku brzucha to na pewno przepuklina
  7. Jeśli delikatnie pomasujesz to uwypuklenie, to powinnaś w brzuszku wyczuć brzegi dziurki, w kształcie łezki lub kółeczka.
  8. To wygląda na przepuklinkę. Jest to takie uwypuklenie z otrzewnej, czyli błonki wyścielającej brzuch od środka, tworzy się taki woreczek do którego najczęściej wpycha się tłuszcz z brzucha, przy dużych przepuklinach mogą tam wpychać się nawet jelita i wtedy zabieg jest konieczny. Taka przepuklina powstaje najczęściej przy nieprawidłowym urwaniu się pępowiny przy porodzie. Pośrodku brzucha łączą się mięśnie z dwóch boków, normalnie powinny być szczelnie połączone, ale czasami dochodzi do wytworzenia się szczeliny i wtedy powstaje przepuklina. Wiele psów żyje z przepukliną wiele lat bez żadnych problemów. Zabieg nie jest poważny, nacina się skórę, wycina się ten worek z otrzewnej no i zszywa się mięśnie i potem skórę i w ten sposób likwiduje się dziurkę. Taki zabieg trwa kilkanaście minut. Na sterylizację nie jest za wcześnie, suczki najlepiej operować przed lub po 1 cieczce. Jeśli przepuklinka jest mała to spokojnie można zaczekać do sterylizacji, nie ma sensu 2razy dawać narkozy.
  9. A gdzie dokładnie ten guzek się znajduje? Jeśli na środku brzuszka, prawdopodobnie jest to przepuklina pępkowa. To częsta przypadłość u psów i jeśli jest miękka, nie ma powodu do niepokoju. Jutro lekarz zdecyduje czy jest potrzebny zabieg. Jeśli będziecie sterylizować sunię, to będzie można załatwić te 2 sprawy za jednym zamachem.
  10. Gronkowiec to bakteria. "Na oko" można się tylko domyślać że o to chodzi, pies powinien mieć pobrany wymaz i zrobiony posiew, wtedy byłoby wiadomo z jaką bakterią macie do czynienia. U psów występują głównie 2 rodzaje gronkowca- Staphylococcus intermedius (tzw. skórny)- właściwie jest ciągle obecny na skórze, problem pojawia się wtedy gdy rozwinie się nadmiernie. Ten typ często występuje łącznie z drożdżakami, zwłaszca psy alergiczne mają z nim do czynienia. Drugi typ to S. aureus (gronkowiec złocisty)- paskudztwo często oporne na leki, lubiące nawracać. Gdyby był zrobiony wymaz, wiedziałabyś z jakim typem gronkowca masz do czynienia, czy to w ogóle gronkowiec a nie inna bakteria, poza tym można też określić jaki antybiotyk byłby najskuteczniejszy w walce. Być może lek podany przez twojego wet bedzie skuteczny- i oby tak było. Żeby pomóc w walce z infekcją możesz psu kupić jakiś preparat wzmacniający odporność, np scanomune
×
×
  • Create New...