-
Posts
3989 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ElzaMilicz
-
Od 14 października pod naszą opieką mamy [B]Bonę[/B]. Na razie nie wygląda na królową. ;) [IMG]http://img202.imageshack.us/img202/4765/dsc05552qq.jpg[/IMG] [IMG]http://img703.imageshack.us/img703/6338/dsc05556v.jpg[/IMG] [IMG]http://img525.imageshack.us/img525/1667/072vn.jpg[/IMG] [B]Bona[/B] to berneński pies pasterski o przyzwoitych rozmiarach. Dotąd najczęściej pod naszą opiekę trafiały berneńskie mikrusy. Sunia obawia się obcych, jest ostrożna w kontaktach z człowiekiem, ale na żaden z bodźców nie reaguje agresywnie. Kilka dni wystarczy by zrozumiała, że opiekun jest po to by wokół działy się rzeczy ciekawe i oczekiwane. Jak widać na zdjęciach [B]Bona[/B] wymaga leczenia. [SIZE=5][COLOR=#8b0000]Kontakt w sprawie adopcji: Elza - 692438657 lub Camara - 609741026 [/COLOR][/SIZE] ================================================== =========== [COLOR=blue]Wszyscy, którym nieobojętne są jej dalsze losy proszeni są o wpłaty na konto Fundacji Pasterze, z dopiskiem[/COLOR] [B]"darowizna na Bonę". [/B] [COLOR=#2e8b57]FUNDACJA PASTERZE 56-300 Milicz ul. Osadnicza 19 nr konta: 58 9582 0000 2000 0024 2660 0001[/COLOR]
-
Piękna duża Misia niespodziewanie znalazła dom
ElzaMilicz replied to Selenga's topic in Już w nowym domu
Właśnie to mnie gnębi [B]zawsze[/B] przy psach z dogomanii. Tutaj w większości uważa się, że jeśli pies jest w DT można "polecieć" dalej i nie interesować się sprawą. To o czym pisze teraz to moje wielokrotne doświadczenia. ;) Mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej. [IMG]http://www.pasterzeforum.pl/Smileys/emotki%20nowe/heartbeat.gif[/IMG] -
Piękna duża Misia niespodziewanie znalazła dom
ElzaMilicz replied to Selenga's topic in Już w nowym domu
[B]Selenga[/B] dzwoń do skutku, w ostateczności wyślij SMS. Ludzie mają rodziny, w tym dzieci, śluby, pogrzeby, spotkania, wyjazdy itd.... -
Piękna duża Misia niespodziewanie znalazła dom
ElzaMilicz replied to Selenga's topic in Już w nowym domu
DT jest w okolicy Nadarzyna. To [B]Ani@[/B] śmigająca na rowerku. ;) -
Piękna duża Misia niespodziewanie znalazła dom
ElzaMilicz replied to Selenga's topic in Już w nowym domu
[COLOR="blue"]Nie podoba mi się to:[/COLOR] [I]"...- pan chciał pojechać ze swoją sunią do Misi, ale jego sunia ma jakieś traumatyczne przeżycia związane z samochodem i mimo, ze zjadła 1 kg kiełbasy, do samochodu zapakować się nie dała..."[/I] [COLOR="blue"]bo wynika z tego, że gość nie orientuje się w temacie psich zachowań.[/COLOR] My - [B]Fundacja Pasterze[/B] - nie "przechowujemy" psów a bierzemy je pod opiekę. Są odpchlane, odrobaczane, sterylizowane, następnie szukamy im odpowiedniego domu i jeśli trzeba układamy relacje w nowym stadzie. Nie wpisałabym nic na tym wątku gdyby miejsce na [B]Misię[/B] nie czekało. Jednak nie możemy czekać bez końca. Ta sprawa ciągnie się jak flaki z olejem a berneńczyków ani podhalanów w potrzebie nie brakuje. Decydujcie jaki ma być dalszy scenariusz wydarzeń... -
Beniu roczny berneńczyk - prócz bólu nie znam wiele...
ElzaMilicz replied to ElzaMilicz's topic in Już w nowym domu
Płacze troszkę. Z każdym dniem będzie lepiej. ;) -
BERNEŃCZYKI W POTRZEBIE - pod opieką "Fundacji Pasterze"
ElzaMilicz replied to ani@'s topic in Berneński pies pasterski
[B]Amber [/B]- w Nowym Domu przebywa w Krakowie, w podhalańskim Domu Tymczasowym. :loveu: [IMG]http://img853.imageshack.us/img853/153/carmen1o.jpg[/IMG] [url]http://www.dogomania.pl/threads/216258-Amber-wąskonosa-bernenka-)?p=18003168#post18003168[/url] -
Dobra! Hop na pierwszą! :eviltong: :eviltong: :eviltong: :angryy: :angryy: :angryy:
-
Niby co ? :evil_lol:
-
[B]Kiara[/B] przechadzała się w zeszłym tygodniu po pięknym parku. Księżniczka ładnie chodzi przy nodze opiekuna. Przy nim jest odważna i skora do zabaw. Lubi wszystkie dzieci, jest bardzo delikatna w kontaktach z nimi. :loveu: Choć uwielbia wodę nie próbowała płoszyć pluskających się kaczek. Nie chodzi z nosem przy ziemi. Wiewiórki budzą umiarkowane zainteresowanie. Zachowuje się nienagannie gdy widzi inne psy, po prostu nie zwraca na nie uwagi. [IMG]http://img69.imageshack.us/img69/6960/033fw.jpg[/IMG] [IMG]http://img291.imageshack.us/img291/3623/049ar.jpg[/IMG] Słuchała komend i kąpała się w stawie. :loveu: [IMG]http://img687.imageshack.us/img687/8686/092du.jpg[/IMG] [IMG]http://img571.imageshack.us/img571/5499/137xb.jpg[/IMG] [IMG]http://img208.imageshack.us/img208/3941/146jj.jpg[/IMG] [COLOR="magenta"][B]Gdzieś w świecie na pewno jest rodzina, której mała przyniesie wiele radości. [/B][/COLOR]:cool1:
-
W międzyczasie odwiedził naszą "maleńką" Pan Andrzej Kłosiński [url]http://www.coape.pl/o-nas.html[/url] w celu oceny jej postępów w socjalizacji. [IMG]http://img708.imageshack.us/img708/4632/sonia3.jpg[/IMG] [COLOR="magenta"][SIZE="4"]Dziękujemy Panu Andrzejowi za konsultację. Za poświęcony nam czas i na dodatek zupełnie bezinteresownie.[/SIZE][/COLOR] :loveu: [B]Sonia... powoli przygotowujemy się do szukania domu dla Sonieczki. Wydaje się, że to za wcześnie, bo Sonia nadal nie jest przystosowana do zwykłego życia i nadal wymaga specjalnego traktowania. Jednak proces jej adaptacji do życia będzie trwał wiele tygodni a nawet miesięcy i istnieje obawa, że jej możliwości akceptacji ludzi ograniczą się tylko do najbliższej rodziny, dlatego najwłaściwszym wydaje się znalezienie jej docelowego domu który podejmie się trudu kochania jej mimo wszystko... dla niej samej. Teraz już wiemy jak jest, czego jej trzeba i jak z nią postępować. I wiemy też, że nie będzie łatwo znaleźć takich ludzi. To musi być dom wyjątkowy, z niezwykłymi ludźmi - obdarzonymi olbrzymią empatią i anielską cierpliwością. Aga przygotowała tekst do ogłoszeń Soni. Tekst ten, nie dość, że jest przejmujący, jest także prawdziwy... Życie Soni to cierpliwe składanie okruchów normalności. [/B] [COLOR="blue"][I]Jest taki ból, którego znieść już nie można. Ból tak potężny, że otula umysł i ciało, a potem ściska tak mocno, niczym kajdany, które nie pozwalają jej się uwolnić z otchłani przerażenia... Nie protestuje... Nie ucieka... Nie ma odwagi pisnąć... Pozwoli wykonać wyrok... Z katem nie umie walczyć... Milczy skulona w kąciku... Nie ma nadziei... Nie czeka na cud... Tylko niech kat już skończy... Niech się dopełni... Jej osobista, mała apokalipsa... Patrzę w jej oczy i czytam z nich niemą historię... Odwracam głowę, bo nie potrafię być dzielna... Jesteś malutka silniejsza ode mnie... Serce rozsypane na miliony malutkich kryształków... A w każdym kryształku ocean bólu zamknięty... Codziennie... Cierpliwie... Kawałeczek po kawałeczku... Kleję jej serduszko... Niczym jej chałupniczy Anioł Stróż, którego nigdy nie miała... Jeden – by nie drżała, kiedy na nią patrzę... Drugi – by się nie bała podejść do miski... Trzeci – by ogon się zakołysał... Czwarty... Dziesiąty... Setny... Kawałek po kawałeczku... To wciąż jeszcze za mało, by zobaczyć w jej oczach tęczę... Ale wystarczy, by dojrzeć w nich nadzieję... Tak bardzo chcesz... Tak mocno się starasz... Nauczysz się malutka bez strachu na świat patrzeć... Kawałek po kawałeczku... Przecież nigdy nie jest za późno zacząć wszystko od nowa...[/I][/COLOR]
-
Piękna duża Misia niespodziewanie znalazła dom
ElzaMilicz replied to Selenga's topic in Już w nowym domu
[quote name='beta ata'] Dałam znać Pasterzom na dogo, poprosiłam ElzaMilicz , żeby tu zajrzała. [/QUOTE] Żal suni! :shake: Jeśli mamy się nią zająć będziemy potrzebować pieniędzy na odrobaczenie, badanie krwi i sterylizację. Inne koszty bierzemy na siebie. Nasze DT są bezpłatne. Mamy w tej chwili kilka berneńczyków i podhalanów pod opieką. W tym dwa ciężkie przypadki, przy których koszty weterynaryjne będą bardzo duże. Nawet na to nie ma zabezpieczenia finansowego. To jak? Dacie radę uzbierać potrzebną kwotę? -
Powołaliśmy do życia Fundację Pasterze by sprawnie organizować pomoc bezdomnym szwajcarom. Równo w rok po tym jak Bucz przeszedł przez Tęczowy Most mieliśmy spotkanie http://www.pasterzeforum.pl/index.php?topic=431.0 Oto nasze Forum:http://www.pasterzeforum.pl/ Tak ciężko pogodzić się z tym, że odszedł tak podle... :-(
-
Gloria - elegancja i szyk - podhalanka ma dom!
ElzaMilicz replied to ani@'s topic in Już w nowym domu
Podopieczni [B]Fundacji Pasterze[/B] nie trafiają do [COLOR="red"]pseudo[/COLOR]. :-) Zajrzyj tutaj do jakich domów wydajemy psy: [url]http://www.pasterzeforum.pl/index.php?board=4.0[/url] Oczywiście, że będziemy wdzięczni za każdą pomoc. :loveu: Jeśli masz ochotę zrobić ogłoszenia skontaktuj się z użytkownikiem [B]milla.j[/B] aby ich nie powielać. ;) Na marginesie: jesteś z Dolnego Śląska ? :cool3: -
Gloria - elegancja i szyk - podhalanka ma dom!
ElzaMilicz replied to ani@'s topic in Już w nowym domu
[quote name='understandme']To dobrze że sterylka w tym tygodniu, [COLOR="red"]to nie trafi do jakiejś pseudohodowli[/COLOR]. [/QUOTE] :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: Chyba mnie wzrok myli... -
BERNEŃCZYKI W POTRZEBIE - pod opieką "Fundacji Pasterze"
ElzaMilicz replied to ani@'s topic in Berneński pies pasterski
[B]Roxi[/B] - już w Nowym Domu. [IMG]http://img560.imageshack.us/img560/1716/018do.jpg[/IMG] Zostaje jeszcze kilka dni pod naszą opieką, ale domek już a nią czeka. ;) -
[IMG]http://img232.imageshack.us/img232/4867/004ru.jpg[/IMG]
-
Gloria - elegancja i szyk - podhalanka ma dom!
ElzaMilicz replied to ani@'s topic in Już w nowym domu
Nasza piękna [B]Gloria[/B] :loveu: [IMG]http://img836.imageshack.us/img836/3164/003rn.jpg[/IMG] Sterylka w tym tygodniu. -
BERNEŃCZYKI W POTRZEBIE - pod opieką "Fundacji Pasterze"
ElzaMilicz replied to ani@'s topic in Berneński pies pasterski
To prawda, piękny był... z jakiej hodowli, gdzie go znajdę ? :) -
Gloria - elegancja i szyk - podhalanka ma dom!
ElzaMilicz replied to ani@'s topic in Już w nowym domu
[I]"...i tak oto berneński tymczas gości podhalany a podhalański berneńczyki "[/I] :p -
[B]Camara[/B] opisała ją w ten sposób: [I]"[B]Aria [/B]- [B]jest wesołym, rozbrykanym podlotkiem.[/B] Świat dla niej jest dobry a życie to zabawa :eviltong: Z ufnością szczenięcia przyjmuje wszystko, co wokół niej się dzieje. [COLOR="blue"]Bardzo sprawna fizycznie[/COLOR] - dynamiczna i skoczna jak sprężynka, kocha ruch, bieganie, zabawę. [COLOR="blue"]Jest posłuszna i uległa wobec ludzi.[/COLOR] Okazuje radość z każdego spotkania, z każdej czułości, z każdego gestu do niej skierowanego. Jest [B]ostrożna i delikatna wobec dzieci[/B], ładnie się przy nich wycisza. Wobec innych zwierząt - inne psy zaczepia do zabawy ale... właśnie zaczyna dorastać i już w tej chwili pewne zachowania wskazują na to, że [COLOR="blue"]będzie suką dominującą[/COLOR]. Jest odważna i w grupie psów będzie startowała na liderkę."[/I] :loveu: :loveu: :loveu:
-
BERNEŃCZYKI W POTRZEBIE - pod opieką "Fundacji Pasterze"
ElzaMilicz replied to ani@'s topic in Berneński pies pasterski
Wcale nie! :eviltong: :eviltong: :eviltong: -
BERNEŃCZYKI W POTRZEBIE - pod opieką "Fundacji Pasterze"
ElzaMilicz replied to ani@'s topic in Berneński pies pasterski
[B]Kiara[/B]- w Nowym Domu [IMG]http://img695.imageshack.us/img695/7868/030rqq.jpg[/IMG] jej watek: [url]http://www.dogomania.pl/threads/215541-Kiara-kolejna-berneńska-księżniczka?p=17741755#post17741755[/url] -
BERNEŃCZYKI W POTRZEBIE - pod opieką "Fundacji Pasterze"
ElzaMilicz replied to ani@'s topic in Berneński pies pasterski
[B]Hugo[/B] [IMG]http://img20.imageshack.us/img20/4319/28092011255.jpg[/IMG] i jego wątek: [url]http://www.dogomania.pl/threads/215543-Hugo-radosny-berneńczyk-szuka-domu?p=17741784#post17741784[/url] -
Beniu roczny berneńczyk - prócz bólu nie znam wiele...
ElzaMilicz replied to ElzaMilicz's topic in Już w nowym domu
Z pewnością! :cool3: