-
Posts
208 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by _Mikuunia_
-
Słuchajcie moj pies ma juz prawie 15 roku. Czy nie jest jeszcze za pozno na oduczenie go tych zlych nawykow? Ogladalam wiele programow dotyczacych zlego zachownaia psa. Wszedzie chodzilo glownie o to, ze pies zdominowal wszystkich domonikow. Teraz juz wiem jak wiele bledow popelnila moja rodzina wychowujac go.. przez to byly skutki pogryziona Ja pogryziona moja MAMA.... no i akatki agressji wzgledem kuzynek. Glowne cwiczenia to: -jedzenie przed psem -spanie we wlasnym legowisku a nie w ŁÓŻKU (jak to u nas bywalo) -na ataki agresji reagowac komenda "nie!" lub uzycie jakiegos przedmiotu wydajacego dla psa nieprzyjemny glos... Bardzo chce naprawic wszystkie nasze bledy... prosze jeszcze o jakies rady ! To dla mnie wazne! Nie chce sie bac mojego PSA! :(
-
Dawno tutaj nie zaglądałam.... u nas wszystko ok:) Co u was :)?
-
Mały, uroczy Kostek już na własnych śmieciach :)
_Mikuunia_ replied to Anonimowy Anonim's topic in Już w nowym domu
Sliczny mam nadzieje ze szybko znajdzie dom :loveu: -
Świetna sierść ma twój psiak !
-
Masz pięknego i zadbanego psiaka!:cool3:
-
Masz ślicznego tego pieska ;-) pierwsze zdjęcia gdy był mały są naprawę powalające!
-
Moje złote szczęście - cocker spanielka Ginger + przyjaciele
_Mikuunia_ replied to Asia & Ginger's topic in Galeria
Musze przyznac ,ze twoja psinka wyglada pieknie na stogach siana ;-)! extra zdjecia! -
[quote name='M@d'] Ta ostatnia komenda jest szczególnie przydatna przy powitaniu, np. jak wracamy do domu, bo on z miejsca chwyta jakiś "ciap" i biega z nim w kółko skowycząc z radości. W ogóle jak się cieszy, to obowiązkowo coś MUSI memłać w pysku :evil_lol: Jak przypadkiem nic w pobliżu nie ma, to próbuje memłać w pysku moją rękę :eviltong: (ale jest przy tym niezwykle delikatny - tyle, że nie chcemy mu na to pozwalać, bo to nie jest dobry nawyk...) Kupiliśmy mu nawet "sztuczny but" - zabawkę w kształcie buta :eviltong: i [/quote] moja psina tez tak robi bierze w zeby kapcie a czasami nawet czyjegos buta i lata merdajac dupcia w te i spowrotem :P!
-
[CENTER] [IMG]http://img231.imageshack.us/img231/8065/p1060713tr8.jpg[/IMG] [IMG]http://img181.imageshack.us/img181/3220/p1060739qb4.jpg[/IMG] [IMG]http://img523.imageshack.us/img523/8361/p1060747nj9.jpg[/IMG] [/CENTER]
-
[CENTER] [IMG]http://img228.imageshack.us/img228/8430/p1010458oj0.jpg[/IMG] [IMG]http://img514.imageshack.us/img514/6946/p1010523rz9.jpg[/IMG] [IMG]http://img514.imageshack.us/img514/3971/p1010823ev7.jpg[/IMG] [IMG]http://img401.imageshack.us/img401/6744/p1050298jc8.jpg[/IMG] [IMG]http://img241.imageshack.us/img241/9229/p1050311cc5.jpg[/IMG] [IMG]http://img241.imageshack.us/img241/3430/p1050312xf9.jpg[/IMG] [IMG]http://img514.imageshack.us/img514/6213/p1050314ra8.jpg[/IMG] [/CENTER]
-
Kijek znajduje sam ale z oddawaniem to różnie bywa. czasami jest tak zaciekawiony wszystkim do okola ,ze biega z kijkiem w mordce. Staram sie go przywoływać i gdy odda kijka daje mu smakołyk .. jak narazie efektów to nie daje zadnych. Jesli chodzi o rowery to jak wspominałam biega bez smyczy. Wlasnie bylam na malym rajdzie dzisiaj biegl dosc ladnie i nie pchał sie pod kola.
-
[quote name='Mrzewinska']Trudno sie nie zgodzić z tym, jest jednak male "ale"; wlaścicielka spaniela w swojej pierwszej wypowiedzi nie pytała, jak nauczyc prawidłowych zachowań, ale jakie zastosować kary. Takie postawienie problemu to też nie jest czynienie pokoju, prawda? Zofia[/quote] Pies powinien byc nagradzany ale za złe karany. Na przykład samo nie zwracanie na niego uwagi gdy skacze można nazwać kara nie mowie to o katowaniu psa ;/ bo taka nie jestem ;/ ! :angryy:
-
Mój pier równiez biegał za rowerem ale raz poraz zdażało mu sie wbiec pod koło przednie i obywoje znaleźliśmy sie w niebezpiecznej sytuacji ja mogłam zaliczyc fikolka a psiaki mogl wpasc pod upadajacy rower i zostac przygnieciony. Co do waszych rad to jak narazie nikt nie napisal co mam z nim robic jakie zabawy proponowac tylko wszyscy po mnie jedziecie... :roll:Wiem z,e po mojej stronie wisi odpowiedzialnosc za jego zachowanie ale zwrocilam sie z prosba o pomoc jak narazie pomocy nie uzyskalam tylko sama krytyke !:roll:
-
Pierwszy pies nalezy do moich dziadkow i jest to 8 letnia suczka.. wiec nie mow mi prosze ze z pierwszym psem sa porblemy poniewaz tak nie napisalam ta sunia nigdy nikogo nie ugryzla.. a,ze warczy na jedzenie to nie problem poniewaz jest to pies podworkowy podczas jedzenia nikt jej nie ptrzeszkadza... co do mojego psa to po spuczczeniu ze smyczy biega za kijkiem ktorego aportuje czesto tez ktoras osoba z rodziny sie chowa a pies tropi jego slady aby go znalesc.. piszac prace z psem co macie na mysli bop jak narazie nikt nic nie zaugerowal?
-
[quote name='M@d']JAk ze wszystkim (trenerami również) - sa lepsi i gorsi ... Najlepiej poszukaj kogoś z okolicy swojej, kto już korzystał i może polecić ... Z jakiego miasta jesteś, albo jakie duże masz blisko?[/quote] Mieszkam blisko głogowa Dolnośląskiego oraz Leszna WLKP! Wieksze miast to np. Wrocław 2h jazdy!
-
[quote name='Mrzewinska']Chcialabym tu zwrocic uwagę na pewien "drobiazg" - chyba każdy kupując spaniela wie, ze to pies mysliwski wymagajacy pracy. Wymagajacy zajecia na co dzien - dla zdrowia psychicznego i normalnego zachowywania sie w domu. Jesli sie nie ma pieniedzy na chodzenie z psem na szkolenie - rozumiem to doskonale - mozna nawet bez kosztow, za posrednictwem internetu, znalezc elementarne informacje o zachowaniach zwierzat i podstawach szkolenia. Mozna pracowac samemu. Mozna zwrocic sie do hodowcy, od ktorego kupilo sie szczeniaka, o wskazanie dobrego szkoleniowca - bo ci behawiorysci, ktorzy pokazuja sie w telewizji, sądzac po przedstawianych programach telewizyjnych - nie potrafią nauczyc wlaściciela podstaw szkolenia tak, aby dalej radził sobie sam. Czego pies zostal nauczony do tej pory? Ile czasu przeznacza sie na co dzien na treningi szkoleniowe, imitujace pracę, niezbędną dla psa? Zaden behawiorysta nie bedzie codziennie wychodzil z mlodym psem na spacery treningowe - lacznie 3-4 godzinne i nie bedzie dodatkowo urzadzal mu seansow szkoleniowych w domu - 5-minutowych co godzina. Spaniel nie jest psem ozdobnym, jest psem pracujacym. Na pytanie z pierwszego maila - jakie stosowac kary - odpowiadam - kary powinny byc dla wlascicieli, ktorzy nie potrafia wychowac szczeniaka przez nagradzaną wspolpracę z czlowiekiem. Jeszcze nie jest za pozno, to mlode zwierze. Jeszcze mozna wlaczyc intensywny program szkoleniowy. Zofia[/quote] Poswiecamy mojemu psu bardzo duzo czasu chodzi na spacery kilka razy dzienne i to spacery nie byle jakie bo czasami i 1,5godzinne! Reaguje na podstawowe komendy typu ; siad, waruj , ładnie chodzi na smyczy (obecnie pracujemy nad powracaniem podczas spuszczenia ze smyczy czasami zdarza mu sie zagalopowac )! Mieszkam na wsi wiec z ruchem iz ajeciem dla nie go nie ma priblemu .. czesto spedza tez czas na zabawach z moim 2 psiakiem. Nie wiem skad takie zachowanie zaczelo sie ono przejawiac jakis czas temu. czy on mogl nabrac zlych nawykow od innego psa? jeszcse nie dawno moglam mu wsadzac reke do miski gdy jadl dzisiaj potrafil by odgrysc reke. uczylam go tego dokladajac mu podczas jedzenia smakolyki do miski... natomiast moj piesek ktory przebywa na podowrku od zawsze bronil jedzenia. Czy to mozliwe ,ze od zabaw wspolnych i przebywania razem nabral tych nawykow?:roll:
-
W sumie to nie moge powiedziec jaka jest reakcja wzgledem innych psow mam na podworku suczke ale z nia raczej dobrze sie uklada ... natomiast z innymi psmai nie ma stycznosci gdyz na spacerach chodzi na smyczy...:roll:
-
Szkoleniowca? :crazyeye: raczej nie możemy sobie na to pozwoli finansowo... Myśleliśmy o kastracji to pomaga ?
-
Mam nie lada problem mój prawie 12 miesięczny Cocker Spaniel Angielski ostatnio przejawia spora agresje zarówno do domowników jak i rodziny. Były zdarzenia ,ze bez powodu rzucał sie do gryzienia. Pewnego wieczoru siedziałam z rodzina na dworze ... pies biegał zadowolony wszystko było w porządku jednak gdy z domu wyszła moja kuzynka rzucił sie do niej skakał tak wysoko ,ze sięgał jej twarzy. Wydawał przy tym straszne warki.. Co może być tego powodem jakie stosować kary? On jest naprawdę bardzo agresywny po ostatnim jego ataku mam pamiątkę na kolanie do dziś w postaci duzego siniaka na szczęście nie ugryzł mnie ale podrapał .. przez co powychodziły mi sińce! :roll: pomocy! Jeszcze nigdy nie byłam właścicielką takiego agresora.. mimo ,że mieliśmy również psy sporej wagi!:shake:
-
Moje złote szczęście - cocker spanielka Ginger + przyjaciele
_Mikuunia_ replied to Asia & Ginger's topic in Galeria
[CENTER][B]No pięknie sie prezentuje twoja psinka[/B] [/CENTER] -
[CENTER][IMG]http://img528.imageshack.us/img528/9759/p1010456ur7.jpg[/IMG] [IMG]http://img249.imageshack.us/img249/6814/p1010528ui6.jpg[/IMG] [IMG]http://img528.imageshack.us/img528/4676/p1030918hf1.jpg[/IMG] [IMG]http://img178.imageshack.us/img178/7551/p1030929sd9.jpg[/IMG] [IMG]http://img99.imageshack.us/img99/750/p1050133lp4.jpg[/IMG] [/CENTER]
-
[quote name='apple'][FONT=Century Gothic][COLOR=Green][B]Popieram!!!! :razz:[/B][/COLOR][/FONT][/quote] [CENTER][COLOR=YellowGreen][B]Wlansie mam zdjecia na komorceale zgubilam gdzies kabel i w tej chwili nie mam jak ich wyslac na komputer ;-( ubolewam nad tym...mam nadzieje z,e w krotce cos na to poradze!![/B][/COLOR] [/CENTER]
-
[CENTER][COLOR=YellowGreen][B]I jak tam moi kochani ;-) po swietach ;-) Ja bylam na wyjezdzie moj maly zostal z rodzinka..Niestety jeszcze jest zamaly na tak dlugpie podroze ;-) Mam nadzieje ,ze zajaczek nie byl mendą w tym roku;-P[/B][/COLOR] [/CENTER]