Jump to content
Dogomania

Azawakh

Members
  • Posts

    631
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Azawakh

  1. MarzenaS ale jesteś w błędzie ponieważ przepisy regulaminu FCI dają możliwość zabraniania swoim organizacjom członkowskim wystawiania psów na wystawach organizowanych przez inne krajowe organizacje kynologiczne. Jest to w regulaminie, którego fragment zamieściłem na stronie 11 i 14 tego wątku. Przeczytaj dokładnie a zobaczysz jak koszmarnie są przez te organizacje dyskryminowane inne krajowego stowarzyszenia kynologiczne. A co do sędziów FCI należących do organizacji członkowskich, to w regulaminie tej organizacji oraz związkowym jest zapis zabraniający im nie tylko wystawiania psów ale jakiegokolwiek uczestnictwa w wystawach i imprezach organizowanych przez organizacje "dysydenckie" czyli nawet w charakterze gapia, kupca czy też lekarza weterynarii i pogotowia ratunkowego. Debilizm wtórny. Szefowie FCI i ZkwP idźcie się leczyć na nogi bo na Wasze głowy już za późno... Przykre ale prawdziwe...
  2. Mraulino, masz wiele racji w tym co piszesz ponieważ to prawda. Generał Rozłubirski wiele zrobił dla Związku jako organizacji ale czy tak wiele dla kynologii? to jest pytanie. owszem przez około 20 lat rządził tym ustrojstwem i całkiem nieźle mu to wychodziło ale szkoda, że nie dopuszczono, żeby Związek był podległy Ministerstwu Administracji albo Rolnictwa bo dziś może byłby kontrolowany przez te ministerstwa i nie doszłoby do takiego monopolu jak jest. Natomiast, pp Kosińscy moim zdaniem nieco siedli sobie na laurach przez co PKPR wiele traci bo powinni jako szefowie tej organizacji i jej założyciele walczyć o swoje i podać ZKwP do sądu, że monopolizuje polską scenę Kynologiczną utrudniając swoimi przepisami rozwój ich organizacji poprzez zakaz wystawiania psów przez członków ZKwP na wystawach PKPR - brak wystawców = brak wystaw, brak funduszy na rozwój działalności stowarzyszenia, która przecież ma takie same prawa jak istniejący już ZKwP. Mam jednak nadzieję, że w PKPR wreszcie pójdą porozum do głowy i zacznie się coś nowego dziać dla dobra kynologii jako dobra ogólnego.
  3. No i ja znów pozwolę sobie zabrać głos. W Polsce jest oczywiście więcej niż 2 organizacje kynologiczne (bowiem mamy jeszcze Klub Hodowców Rasy owczarek Niemiecki, Związek Owczarka Niemieckiego Długowłosego oraz organizacje sportowe zajmujące się wyścigami psich zaprzęgów o ile można je uważać, ze stowarzyszenia kynologiczne a nie typowo sportowe, istniał także kilka lat temu niezależny klub rottweilera ale on się niestety szybciutko rozpadł) ale tylko PKPR i ZkwP zajmują się hodowlą i rozwojem większej ilości ras. I tym samym i Karmi i Mraulina mają rację ale jak sama nazwa wątku mówi powinno się tu poruszać kwestię poznania ACE i PKPR-u i wzajemnych relacji ze Związkiem Kynologicznym, który jak wszyscy wiemy nie lubi dialogu ze słabszymi i mniejszymi stowarzyszeniami bo i po co? Jest już tak nadęty i wielki, że jakby nawiązał kontakty z takim PKPR-em to chyba by pękł...:p:cool3:
  4. Karmi, ale to jest mącenie co robi yoreczka bo pisze o czymś co ma swój odrębny wątek i do tego niezwykle rozbudowany. Rozumiem, że temat kopiowania jest ważny ale po co na siłę wprowadzać go do innego wątku? Przecież tu piszemy o organizacjach kynologicznych, ich systemie prawnym a to o czym Wy piszecie możecie śmiało napisać u siebie i tylko na tym zyskacie.
  5. I dobrze robisz yoreczka, że wracasz do tematu bo obcinanie ma swój odrębny wątek.
  6. Drogie Panie dyskusja schodzi nam niebezpiecznie na boczny tor i proszę Was abyśmy wrócili na wskazany w wątku temat a cięcie bądź nie cięcie pozostawili tematom temu poświęconym.
  7. Ja miałem okazję być przez około 8 - 9 lat w oddziale Katowice i jakoś nie bardzo mogłem się z nimi dogadywać. To oddział nie dla mnie. Byłem tam asystentem i mimo wielu doskonałych opinii wydawanych przez sędziów rzucano mi kłody pod nogi o czym pisałem już w innym wątku. Zdecydowanie wolę oddział w Będzinie.
  8. Axiusia czy coś ci bliżej wiadomo na temat tego dobermana? Masz rację mraulino, wróćmy do tematu i cięcie bądź nie cięcie uszków i ogonków niech wróci do swojego tematu.
  9. Mraulino, jakby przeszło byłoby to cudem na miarę cudu nad Wisłą to po pierwsze a po drugie ja już dawno jestem podpadnięty w ZKwP przez swoje liberalne poglądy i nie mam zamiaru się tym przejmować bo jakby Wałęsa się czymś takim przejmował to nie padłby potem mur berliński. ttosa, dziękuję za miły komentarz i głos w dyskusji. Masz sporo racji w tym co napisałaś, bo to prawda, że ZkwP to system jaki panował we PRL i niestety jest jeszcze wiele osób uwielbiających monopartyjność. Też uważam, że fajnie jest jak się współpracuje ze sobą a nie zwalcza się i zamyka do jednej słusznej organizacji jaką jest FCI i jej pobratńcy. To nie jest dobra idea tworzenia jedności ale jest to zaprzeczenie jedności bo dzieli się kynologów na tych "dobrych" z FCI i "złych" co do FCI i ZKwP nie należą. Jest to absurd! Axiusia, cieszę się, że dałaś foto dobermana ale martwi mnie, że i w PKPR wystawia się psy z ciętymi uszami i ogonkami czego nie jestem jak wiesz zwolennikiem. Mam nadzieję, ze i to się kiedyś w PKPR zmieni.
  10. Moi drodzy dawno już nikt nic nie napisał w tym dziale więc sobie ja pozwolę coś nowego napisać a jest to związane z nadchodzącym Zjazdem Delegatów ZkwP i próbą rozwiązania problemu równoczesnej przynależności do innych krajowych organizacji kynologicznych. Jako członek ZKwp podczas zebrania dam wniosek dotyczący powołania do życia "Programu lojalnościowego", którego celem byłoby poprawienie funkcjonowania i ZKwP i otwarcie granic na inne krajowe organizacje kynologiczne jak choćby PKPR. Wspomniany i proponowany "Program lojalnościowy" byłby programem nieobowiązkowym ale po jego przystąpieniu w zamian za nieprzystępowanie do innych krajowych organizacji kynologicznych taki członek miałbym niższe opłaty roczne czyli składkę, opłaty wystawowe a także zniżkę przy zakupach w sklepach zoologicznych na artykuły pomocne w utrzymaniu psa i zniżkę na zabiegi w lecznicach weterynaryjnych, które podpisały by stosowne umowy ze Związkiem Kynologicznym w Polsce. Dzięki takiemu rozwiązaniu i byłby wilk syty i owca cała bowiem członkowie Związku mieliby taniej, Związek zyskałby w ten sposób nowych członków co nie przeszkadzałoby żaden sposób przynależeć ososbom, które nie podpisałyby przystapienia do "Programu lojalnościowego" przynależenia do innych krajowych organizacji kynologicznych czy też wystawiania psów na wystawach organizowanych przez inne krajowe organizacje kynologiczne. Tym samym jakby przeszedł taki projekt "Programu lojalnościowego" zniknąłby ze statutu tej organizacji zapis mówiący o automatycznym ustaniu członkowstwa po wstapieniu do innej krajowej organizacji kynologicznej a cżłonkowie poza Programem płaciliby standardowe składki i opłaty wystawowe. Myślę, że nie jest toi głupia propozycja a może się przyczynić do zażegnania sporu My cacy i Pany a Wy jesteście be.
  11. bonusowa chyba pierwszy raz Cię poprę i zgodzę się z Tobą tu jest temat poświęcony nieco innemu (choć związanemu po trosze) zagadnieniu niż cięcie bądź nie cięcie uszu i ogonów. I mam nadzieję, ze dyskusja trafi na właściwy tor.
  12. No to nie fajnie, iż na stronie ZkwP o. Będzin grasuje jaki9ś paskudny wirus. Może nie maja odpowiedniego antywira albo firewalla i przez to sie rozpanoszył.
  13. Mam tylko nadzieję, ze ten proceder przycinania uszu i ogonów kiedyś zostanie zakazany przez państwo i nikt już nie będzie się psom rzucał do uszków ze skalpelem i nożyczkami. Ale widać, ze i na to musi jeszcze czas przyjść...
  14. Ja też się podpisuję pod tym co napisała Mraulina i niceravik.
  15. bonusowa, jesli mam problemy emocjonalne to wybacz ale nie sa one tematem tego forum i nie jesteś osobą kmpetentną pisać na ten temat publicznie bo ja sobie tego nie zycze i od stwierdzania tego czy je mam czy też nie jest psycholog a nie Ty. Jezeli zaś chodzi o moje funkcjonowanie w ZkwP i np KHRON to dałbym sobie z tym radę bo jeśli można pracowac na 2 etatach i znakomicie sobie radzić to niby dlaczego miałbym sobie nie radzić działając w 2 różnych organizacjachy tylko z korzyścią dla obu stron? Przecież to same zalety i obie organizacje korzystają z mojej osoby bo płacę im składki a one nie chadzają piechotą, pomagam im przy wystawach itp. Natomiat co do monopolu ZKwP i FCI to niestety, ale trwa on nadal o czym świadczą po pierwsze wypowiedzi pana Mani w wywiadzie udzielonym kwartalnikowi Kynologia a po drugie musiałyby być widoczne zmiany w statucie ZKwPpolegające na usunięciu idiotycznych zapisów mówiących o "wyborze" białe - czarne na zasadzie albo znami albo przeci w nam. Gdyby ten monopol zniknął to i te zapisy by zniknęły bo to wstyd i hańba dla polskiej kynologii, której ZKwP jest tylko częścią a nie całością jak chce, żeby była ona postrzegana ale to nie doczekanie tej organizacji i pora to zmineić bo ustawa mówi nieco co innego...
  16. niceravik dzięki za ten cytat bo on jest bardzo mądry i zawiera sporo racji. Nie robienie niczego w kierunku zmian powoduje cofanie się albo zastój, który jest może nawet jeszcze gorszy. Niestety ale ten cytat pana Burke'a pokazuje całą sytuację panującą w ZkwP... Przykre ale prawdziwe... Nikt nic nie robi nowego i jest wszystkim doskonale. Róbmy tak dalej a niedaleko zajdziemy.. Cieszmy się przynależnością do FCI, swoją wielkością na zasadzie bo większy zawsze może więcej, cieszmy się tym, że mamy monopol na wszystko co związane z psami rasowymi i nie dawajmy się rozwijać innym bo i po co. przecież my jesteśmy najsilniejsi i najwspanialsi a inni to śmieci i mają odpadowe psy.. cieszmy się tym chocholim tańcem... Nie róbmy nic... Chwalmy to co robi FCI i ZG ZKwP i plujmy na PKPR ile wlezie bo tak wypada...
  17. A ja będę przy swoim tak czy owak bo dla mnie prawo wyboru nie ogranicza się do jednej czy drugiej organizacji ale jest szersze i ja wybieram wszystkie organizacje, które mi odpowiadają i nie zgadzam się na żadne debilne zakazy ze strony jakiejś większej organizacji tylko dlatego, że jest duża, stara i należy do FCI. Wolność polega właśnie na tym a nie na wyborze białe czarne. I nie czepiam się bonusowa tylko walczę o swoje prawa bo to co mi proponuje ZkwP w swoim chorym statucie jest pogwałceniem jednego z podstawowych praw gwarantowanych konstytucją RP a mianowicie prawa do zrzeszania się. W konstytucji przecież nie ma napisanego, że mogę należeć tylko do jednej słusznej organizacji więc mam pełen wybór i ja chcę należeć zarówno do ZkwP i PKPR takie moje święte prawo gwarantowane konstytucją RP.
  18. bonusowa a wiesz ile odpadów produkują członkowie ZkwP należącego do FCI? Sprawdzałaś to ile dziadostwa z rodowodami ZKwP chodzi po Polsce? Interesowałaś się tym kiedyś i że te psy pochodzą z tego wyselekcjonowanego materiału genetycznego? Czy uważasz, ze każdy pies z krycia w Zkwp i innych organizacji związanych z FCi to champion albo multichampion? Z tego co piszesz to tak właśnie wygląda, ze każdy pies związkowy jest super championem a reszta to odpady co przecież mija się z prawdą. A co do tego komu przeszkadza zakaz zrzeszania się w innych organizacjach kynologicznych to powiem Ci, że nie tylko mi on przeszkadza bo sprawa znana jest od ponad 10 lat i była poruszana w Psie i magazynie ASKo. Poza tym ja mówię o tym jasno i szczerze bez ogódek, że to jest debilne i chore w naszych czasach ale ludzie albo są nieświadomi takiego zakazu i jego następstw albo są zastraszeni i boją się o utratę związkowych stołeczków. Jeżeli idzie o sprawę kryć bez papierów to ja osobiście jestem temu przeciwny i ZKwp ani FCI nie muszą mi tego zabraniać. A co do współpracy z innymi organizacjami to hodowcy nie zawsze są uświadomieni, że jeszcze poza ZKwP i FCI istnieją inne stowarzyszenia kynologiczne więc nie współpracują bo nie wiedzą. A co do pomocy innym organizacjom kynologicznym to niechęć takich ludzi jak Ty jest niczym innym jak wyrazem ignorancji, arogancji, braku tolerancji i uprzejmości. A przecież powinno się przyjąć zasadę, że większy więcej owszem może ale niech to wykorzysta dla dobra innych mniejszych i młodszych stowarzyszeń kynologicznych a nie zamyka się bo to droga do nikąd.
  19. bonusowa, ale ja planuję wystąpić na drogę sadowa w tej sprawie i pozwać ZkwP. Poza tym wcale nie nie jestem anonimowy i nazywam się Marcin Wojciechowski i przyznaję się do swojego imienia i nazwiska i się go nie wstydzę. Mam niebawem rozmowę z prawnikiem w opisywanej przeze mnie sprawie, któremu dostarczyłem już odpowiednie materiały. Tak więc widzisz nie jest to tylko pisanie na ekranie i anonimowym forum. A co do krycia bez dokumentacji to jest jedyna rzecz, z którą zgadzam się z Tobą ponieważ jestem przeciwny kryciu po to, żeby tylko kryć ale już nie zgadzam się z Tobą co do kryć w innych organizacjach kynologicznych ponieważ nawet jeśli są tą słabsze suki ale pokryte doskonałym reproduktorem to potomstwo wcale nie musi być kiepskie bowiem na to wpływają również inne czynniki środowiskowe jak np żywienie. Więc jeśli miałbym reproduktora i przyszedłby do pokrycia członek innej organizacji z nawet przeciętną suką to pokryłbym swoim psem aby podnieść poziom pogłowia panujący w tamtej organizacji ponieważ pies jest moją własnością a nie własnością ZKwP i FCI i to ja decyduję gdzie i kiedy mój pies będzie krył a nie wymienione powyżej organizacje kynologiczne. Tak jak widzisz nie do końca jest jak uważasz a poza tym znając i statusy i statuty partii politycznych nie podawaj więcej ich przykładów w debacie dotyczącej organizacji non profit i hobbystycznych jaką jest ZKwP, ktory z tego co jest napisane w statucie zajmuje się "amatorską hodowlą" i "amatorskim szkoleniem psów"...
  20. bonusowa ale Ty mylisz pojęcia PiS czy SLD albo i PO to partie polityczne i one rzadzą się innymi prawami niż ZkwP bowiem ZkwP jest zwykłą organizacją hobbystów i podlega ustawie Prawo o stowarzyszeniach a partie pod ustawę Prawo o partiach politycznych i nie ma co porównywać tych dwóch światów. Więc Twoje przykłady sa nietrafione zupełnie i tyle. Jeszcze raz popatrz na stowarzyszenia hodowców kotów rasowych i wyciągaj z tego wnioski a nie idź po najniższej linii oporu i nie podawaj błędnych przykładów i nie wprowadzaj ludzi w błąd. ZkwP czy FCI nie moga i nawet nie mają prawa równać się z PO czy PiS bo to jest błąd merytoryczny niestety często popełniany przez nieświadomych w temacie ludzi. A jeśli idzie o nakaz przynależności do ZkwP owszem nie ma go ale ustawowe prawo i prawo konstytucyjne wyraźnie mówi na jakich zasadach i w jakich przypadkach może być ograniczona przynależność do innych organizacji o podobnym bądź tożsamym profilu działania. Zanim zaczniesz coś pisać poczytaj na ten temat ustawę i zamieszczone przeze mnie kiedyś artykuły prasowe min z ze związkowe tuby jaką jest magazyn "Pies". I na koniec jeszcze jedna drobna sprawa. ZkwP zaraz po 2 wojnie światowej też nie bardzo miał się czym chwalić i krzyżował nawet boksery z dogami de biordeaux z racji braku materiału hodowlanego a PKPR od samego początku tego nie robi.Poza tym jeśli jestem osobą wolna i mam kaprys to wg ustawy i prawa polskiego mogę należeć gdzie mi się podoba i do ilu psich organizacji mi się podoba i ZKwP ani jego zwierzchnik FCI nie ma nic do tego. Płace składkę i fora ze dwora!
  21. Brawo Mraulina za odwagę publiczną i za to, że publicznie na forum piszesz, że jest coś nie tak w obu tych stowarzyszeniach i że jest to nic innego jak totalitaryzm bo to jest TOTALITARYZM w najgorszym tego słowa znaczeniu i właśnie dlatego obie te organizacje powinny zostać ukarane z rozwiązaniem włącznie tak jak się to stało ze Stowarzyszeniem Hodowców Kotów Rasowych, które zostało zastąpione demokratyczną strukturą jaką jest Polska Federacja Felinologiczna Felis Polonia. Brawo kociarzom za demokratyzacje w felinologii i niech psiarze się uczą od nich i wstydzą za włodarzy siedzących na stołeczkach w Zarządzie Głównym. (Gdyby do Felis Polonia dołączyli kiedyś psy to chętnie bym się tam przeniósł ale póki co jeszcze to nie nastąpiło i chyba niestety nie nastąpi...)
  22. bonusowa ZKwP nie daje wyboru ponieważ wyznaje zasadę albo z nami albo przeciw nam. Popatrz jak wygląda sprawa w stowarzyszeniach hodowców kotów rasowych. Tam kota rejestrujesz w jednej owszem organizacji ale Ty jako obywatel możesz sobie przynależeć do wszystkich innych kocich stowarzyszeń i wystawiać swojego kota we wszystkich organizacjach kocich i to jest właśnie pełen wybór czego ani ZkwP ani FCI nie dają bowiem PKPR i ACE daje taki właśnie wybór jak organizacje felinologiczne i to jest właśnie mądre i rozsądne bo ja decyduje o swoim psie a nie jakaś tam organizacja rządząca się prawami rodem z Białorusi. Poza tym, niby dlaczego tytuły i medale przyznane przez ACE I PKPR miałby mieć mniejszą wartość od tych przyznawanych przez FCI i ZKwP? Przecież te organizacje są tak samo uznane przez ten sąd i wydawane przez nie dokumenty mają taką samą wartość i są obowiązujące w państwie polskim. Tym samym nie pisz mi publicznie, że piszę jakieś głupoty ponieważ najnormalniej w świecie obrażasz mnie.
  23. Ariel dziękuję za ważny głos w dyskusji i do tego tak przemyślany. Masz sporo racji pisząc o tym, że hodowcy nawet ci związkowi sprzedają drożej długowłose szczeniaki onków ponieważ sam o tym słyszałem od jednego zaprzyjaźnionego hodowcy. Wielka szkoda, że jest jak jest i ZKwP ani FCI nie dają szans wyboru co do tego gdzie rejestorwać psa aby był wystawiany i ewentualnie hodowlany a PKPR daje taką szanse i punklt dla PKPR.
  24. Podobne problemy jak jamniki miały corgi, które tak samo jeździły brzuchem po ziemi o czym piszą pp. Redliccy w swojej książce. I co? I FCI i ZKwP pozwalają na tego typu przegięcia hodowlane... To jest po prostu straszne i tragiczne, żeby dopuszczać do hodowli przez te organizacja zwierzęta niezdolne do normalnego funkcjonowania w życiu (np cesarki u bulldogów angielskich). I FCI i ZKwP nie są święte o czym się pisze na tym forum ale widza wszystkie ułomki u wyimaginowanej "konkurencji". Wstyd i hańba dla obu tych organizacji !
  25. Oj niestety Mraulino znów masz racje... Taką kaleką rasową są np buldogi angielski czy bassety, ktorych karykaturyzowanie doszło wręcz do absurdu... Koszmar... Powinno sie nie tyle zabropnić ich hodowli ale powinno się nakazać tak poprowadzić hodowlę aby usunąć przestylizowanie i pozwolić psom normalnie oddychać i poruszać się...
×
×
  • Create New...