Jump to content
Dogomania

Azawakh

Members
  • Posts

    631
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Azawakh

  1. Ale ZKwP nie dotyczy prawo polskie ale prawo FCI i tylko FCI wg ich mniemania i niestety państwo polskie nie wtyka swojego nosa w ich sprawy dając im pełnię praw do samostanowienia i autonomii dopuszczając do powstania państwa w państwie bez względu na to, że ustawa Prawo o stowarzyszeniach mówi inaczej. I teraz zastanawiam się jaki jest sens naszej dalszej debaty jeśli albo nikt nie che praktycznie nic w kierunku zmian nic robić albo uważa, że nie da się wprowadzić żadnych sensownych zmian jak choćby nawet nikt nie składa wniosków na Zjazd Delegatów? Może zamknijmy już te wnioski i nie jączmy tematu bo i po co skoro i tak nic z tego nie wynika? Chima a co do "przyjaciela Psa" to mogłem sie tego spodziewać gdyż to pismo jest niestety zbyt pro związkowe a przez to mało obiektywne co wielokrotnie wypominałem w telefonach do ich redakcji ale niestety redakcja ma starą śpiewkę, że wszystko jes tok a PKPR nie zwraca się do nich z prośbą o zrobienie np jakiegoś reportażu czy innego artykułu jakby nie było storny internetowej tej organizacji i jej podobnych, jakby redakcji nei zależało na rozwoju kynologii jako calości a na orzwoju tylko ZKwP i FCI o czym świadczą choćby artykuły na temat hodowli czy szkoleń psów, w których podaje się informacje wg regulaminow ZKwP zapominając, że i pozostałe stowarszyszenia też posiadaja takowe regulaminy i przepisy prawne. Więc jak tu moze być mowa o jakiejkolwiek rzetelności "Przyjaciela Psa"?
  2. Chima oczywiście napisz jaka to gazeta a nie podawaj informacji przez ogródek. Jasno i czytelnie wszystkim napisz to bo sam jestem ciekaw co to za pismo drukuje takie poważne idiotyzmy. Czytelnik ma prawo wiedzieć co jest białe a co czarne bo w końcu za to płaci.
  3. Chima należy pisać o innych stowarzyszeniach kynologicznych ale polska prasa kynologiczna czyli magazyny Przyjaciel Pies i Mój Pies jakoś nie garną się do pisania o PKPR i reszcie i wszystko sprowadzają do jednej słusznej organizacji czyli ZKwP i mimo monitów z mojej storny nadal redakcje obu tych magazynów piszą tylko hodowli ZKwP twierdząc, że nie mają możliwości pisania o innych stowarzyszeniach bo te im nei dostarczają wiedzy i nei piszą do nich. Rzenujące tłumaczenia!
  4. Chima są wiec dwa wyjścia: pierwsze to nie robienie nic i zamknięcie tych wszystkich wątków na temat PKPR i innych stowarzyszeń kynologicznych na zasadzie bo nic się nie da zrobić i jest jak jest a drugie to zapoczątkowanie akcji ataków na ZKwP poprzez składanie wszelkiego rodzaju pism do oddziałów i ZG ZKwP oraz informowanie o wszystkim opinii publicznej we wszelkiego rodzaju programach interwencyjnych typu "Uwaga" oraz składanie wniosków do Sądu i wykazania wszystkich debilizmów w tej "kierowniczej" organizacji kynologicznej naszego kraju. Jak będzie to zależy juz tylko od Was bo ja już mam swoje zdanie i wiem, że należ podjąc takie kroki aby nam było lepiej a nie członkom ZG ZKwP i FCI bo to my ich utrzymujemy a oni za nasze pieniądze bawią się na rautach i jeżdżą na zagraniczne wycieczki w postaci wystaw psów rasowych. Ukróćmy ten proceder takie jest moje zdanie i stanowisko ale do tego potrzeba większej ilości osób otwartych na zmiany i o otwartych umysłach, odważnych i pewnych siebie a nie tchórzy powtarzających w kółko na okrągło, że równoczesna przynależność do innych organizacji kynologicznych nie związanych z FCI niesie za sobą same problemy i w ogóle jest beeeeeeeee. Zmieńmy to! Niech Związek będzie dla nas a nie my dla niego! To ani nie jesty kościól ani parti apolityczna i dlatego spróbujmy coś zdziałać w tej materii ale nie jeden ja ale wszyscy razem!
  5. O i gdzie tu ta sławna rzetelność ZKwP jeśli na swojej oficjalnej stronie zamieszcza nieaktualne wzorce?
  6. No wreszcie ktoś się w tym towarzystwie obudził i wreszcie ktoś tu widzi, że w ZKwP i FCI nie dzieje się tak super jak pisze magazyn "Pies" w sprawozdaniach z wystaw tylko zastanawia mnie dlaczego tak późno po Zjeździe Delegatów będącym najwyższą władzą tej organizacji? Przecież pisałem apel aby zgłaszać nioski na Zjazd Delegatów to jakoś nikt się nie odważył tego zrobić a teraz płaczecie jak to jest źle? Może jakby ktoś inny poza mną zgłosił na Zjazd Delegatów wnioski o zmianę statutu i regulaminów wreszcie by zaświtało w betonowych mózgach delegatatów, że pora na zmiany i to nie oni mają mówić co im się nie podoba ale my co na nich łożymy każdą złotówką za każdą związkową pierdołę od świstków jak metryki skończywszy na opłatach za wystawy. Dlaczego, jeszcze raz pytam nikt nie złożył żadnych wniosków na Zjazd Delegatów? Może by się coś poprawiło...
  7. Mraulina na stronie FCI są oczywiście wszystkie regulaminy tej organizacji ale niestety wszystkie w językach federacyjnych a nie ma w języku polskim przez co każdy je zna ponieważ nie każdy jest poliglotą i nei każdy musi nim być. I tu jest problem bo ZKwP nei dba o to, żeby je każdy jego członek poznał gdyż ich nei zamieszcza w Psie a ni na swojej stronie związkowej a to wstyd dla tej organizacji i to wielki bo nie dba o swoich cżłonkow i pozostawia ich w błogiej nieświadomości...
  8. Niceravik juz wyjaśniam to było zamierzone i napisane sarkastycznie bo w teorii jak najbardziej podlega prawu polskiemu ale w praktyce ma się nijak do teorii i ZwP robi co chce i jak chce podporządkowując się tylko FCI a nie prawu polskiemu i unijnemu. Przeczytaj dokładniej mój post a sama zobaczysz o co mi chodziło.
  9. Wzorzec beaucerona bo ja też mam beaucerona tak samo jak Karmi oraz regulaminy FCI ale o to wszystko ma się troszczyć nei Twoja koleżanka Mraulino ale rzeczona organizacja i jej poplecznik ZKwP.
  10. Chima mylisz się niestety całkowicie! ZKwP nie podlega żadnemu prawu poza FCI ani krajowemu ani unijnemu i przez to robi co chce i kiedy chce i z kim chce a skąd się to bierze? A stąd, że wszyscy łącznie w polskim prawem mu na to pozwalają i on się panoszy aż głowa boli. Wiem o tym doskonale gdyż pisałem w tej sprawie do Rzecznika Praw Obywatelskich oraz do Prezydenta miasta Warszawa pani Gronkiewicz - Waltz i we wszystkich przypadkach tej organizacji wszyscy dawali wolną rękę na zasadzie róbta co chceta bo my się do was nie wtrącamy i nie interesuje nas to co robicie i wystarczy tylko, że macie zarejestrowany statut i jest git! A przecież tak nie powinno być! I właściwie jedyną droga na zmiany jest podanie tej chorej i cwaniackiej organizacji do sądu i udowodnienie jej przed niezawisłym sądem, że po pierwsze jej zapisy prawne są niezgodne z prawem i są mocno ponaciągane a po drugie zmusić ją do zmian regulaminowych a po trzecie udowodnić wreszcie, że w warstwie organizacyjnej organizacja ta dopuszcza się łamania prawa i wprowadza praktyki monopolistyczne i jeżeli to by się udało to wtedy można liczyć na jakieś zmiany ale o ile ja znam życie to nikt (chyba poza mną) nie poda tego stowarzyszenia do sądu i nic się nie zmieni na lepszy. Tym samym proponuje zamknąć te wątki związane z działalnością ZKwP, PKPR i innych stowarzyszeń kynologicznych bo to czcza gadanina albo... zabrać się do roboty i przeciwstawić się tyranom jakimi są FCI i jej poplecznik ZKwP i doprowadzić do Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów, wybrać nowe władze (anulując majowe wybory) i wprowadzić całkowicie nowe prawo wymagające podległości ZKwP prawu polskiemu a FCI prawu unijnemu. Inaczej to na prawdę szkoda tracić czasu na takie pisanie i wodolejstwo.
  11. Karmi zmartwię Cię ale nie jestem poliglotą i niestety nie dam rady przetłumaczyć regulaminów ani wzorców to po pierwsze. Po drugie, tym zająć powinien się przemożny ZKwP bo to w jego interesie powinno być dbanie o takie sprawy bo członkowie go utrzymują i płacą za każdą byle pierdołę więc powinna w ZKwP istnieć żelazna zasada "Klienta nasz Pan - płaci wiec wymaga!" i regulaminy FCI w polskim tłumaczeniu powinny być w całości zamieszczane w ich magazynie "Pies" oraz na ich stronei internetowej i na bieżąco aktualizowane. A po trzecie niestety ale piwa mi nie psotawisz poneiważ... ja piwa nie pijam i nie cierpię tego "napoju"...
  12. To może by tak przetłumaczyła regulaminy panujące w FCI, o których tak wiele się mówi ale nikt po polsku od dawien dawna ich nie widział...
  13. Mraulino są to oba przypadki na raz. Z jednej strony bzdety na temat PKPR i innych krajowych organizacji kynologicznych wypisują ludzie, którzy nigdy z nimi nie miel do czynienia i piszą to bo tak wypada będąc w ZKwP a po drugie, jest tez to i celowe działanie ludzi z ZKwP uznających tylko siebie i swoje organizacyjne priorytety. Jednak co gorsze nei dotyczy to tylko innych krajowych organizacji mogacych uchodzic w ich mniemaniu z akomkurencję ale te zi własnego podwórka co ma np miejsce w przypadku nowych oddziałów jak nasz Będzin gdzie oddział Katowice wręcz przeczył powołaniu do życia oddziału w moim mieście i to dopiero jest skandal jak się pluje we własne gniazdo.
  14. Mraulino, ja chciałbym zmian i robić coś w tym kierunku ale jak jestem jeden sam i nie mam żadnego poparcia ze strony innych zapaleńców to moje wysiłki i tak idą na marne i jedno co mi pozostaje to pisać na forum i uświadamiać innych jak jest i wzywać do działania bo takie nagłaśnianie tematu może kiedyś wyda plon w postaci zmian na scenie kynologicnzej w naszym kraju. Potrzebny jes tnam tu drugi Wałęsa i drugi Palikot -jeden charyzmatyk do rozmów a drugi do nagłasniania tematu.
  15. Powiedzmy sobie starą zasadę i prawdę "Zgoda buduje, niezgoda rujnuje" i tak też jest w tym przypadku gdzie ZKwP uważa się za jedynego słusznego ideowo i doskonałego twora kynologicznego. Koszmarek z poprzedniej epoki i cieszy mnie, zę są jeszcze na tym forum ludzie myślący nieco inaczej i nowoczesniej. Oby takich osób było jeszcze więcej.
  16. Mraulina i masz rację, tych kilku sędziów od wszystkich ras nie jest w stanie choćby bardzo chcieli sędziować ich wszystkich doskonale ponieważ nie da poznać się po łebkach wszystkich kruczków panujących w danej rasie i trendów a tacy sędziowie właśnie sędziują po łebkach i dlatego też potrzebni są przede wszystkim sędziowie specjaliści co zjedli zęby na jednej rasie może jednej grupie ale nie na wszystkim bo to ryż, mydło i powidło.
  17. Mraulina ale na szczęści w w ZKwP są jeszcze chlubne wyjątki, do których się zaliczasz więc nie masz o co się obrażać.
  18. Nie tylko ty Mraulino jesteś obrońcą idei PKPR ponieważ nie zapominaj, ze i ja też bronię idei wolności powstawania nowych stowarzyszeń kynologicznych i nie zgadzam się za zapisami statutowymi ZKwP.
  19. bajadera jakie to ma znaczenie jaką rasę psa posiada g@l@xy i czy w ogóle posiada psa skoro wie co pisze i o czym pisze? Czy, żeby kochać psy i robić coś dla nich dobrego trzeba mieć w ogóle jakiegokolwiek psa i do tego rasowego? Ja myślę, że nie ale najważniejsze mieć poukładane w głowie i zdrowy rozsądek czego brakuje całemu ZKwP.
  20. Chima w sumie to masz sporo racji ale niestety ZG ZKwP jeszcze nie pojął, ze można wszystko usprawniać i polepszać i trwa w tym czym trwa co widać, słychac i czuć niestety...
  21. Karmi a ja dodam jeszcze,że Związek jako organizacja nadrzędna, za którą się uwaźa i uważany jest przez FCI powinien obowiązkowo zamieścić polskie tłumaczenia regulaminów i Statutu FCI bo ostatnio do publicznej wiadomości na łamach Psa podawane były pod koniec lat 50 ... ubiegłego wieku a co tu mówić dopiero o wzorcach jak nie wiadomo jakie są podstawy działalności FCI... To dopiero niefrasobliwość - dla porównania PKPR regulaminy ACE i nowości podaje co numer.
  22. polskakynologia no ale może uda Ci się odnaleźć jednak ten dokument i zamieścisz go na forum. szkoda tylko, że nie jesteśmy takimi poliglotami, żeby te teksty swobodnie przetłumaczyć bo wiele tracimy. Mraulina uważam, że jeśli ktoś się dobierze do skóry ZKwP i FCI to będzie miało tylko i wyłącznie pozytywny skutek i tylko dobrze wyjdzie to dla kynologii jako całości bo może wtedy skończy się wreszcie momopol tych dwóch koszmarnych organizacji i do głosu dopuszczone zostaną wreszcie inne równie ważne jak wspomniane powyżej stowarzyszenia kynologiczne.
  23. Mraulino masz rację co do onków ale myślę, że powinniśmy się skupić na temacie PKPR jako stowarzyszenia i jego struktur. polska kynologia a masz te teksty w języku polskim?
  24. polskakynologia na prawdę ciekawe i fajne rzeczy piszesz i myślę, że jest w nich sporo prawdy. Cieszę się, że wreszcie ktoś przylał w skórę FCI i że rząd włoski potrafi reagować na skargi swoich obywateli bo to świadczy tylko o dojrzałości społeczeństwa obywatelskiego czego nie można powiedzieć ani o naszym rządzie, ani o władzach zajmujących się stowarzyszeniami pozarzadowymi ani o naszym społeczeństwie. Myślę, że tak właśnie powinno być: jest skarga na stowarzyszenie, że jest coś nie tak i od razu interweniujemy i robimy porzadek a nie dajemy wolną rękę takim tworom jak FCI i ZKwP i bardzo się cieszę, że FCI może mieć wytoczony proces przed Trybunełem UE gdyż od dawna należało ukrócić ich chaniebny monopolistycnzy proceder. Jestem za tym aby FCI przegrało z kretesem i zostąło wzięte pod kuratelę UE, jktóra stanowczo zabroni jej monpolizować rynek kynologiczny bo już dawno skończyła się poprzednia epoka a co do tego, że wspomniani przez Ciebie ludzie nie chcą rozmawiać na ten temat, o którym piszesz może brać się z tego, iż w statucie ZKwP wyraźnie jest napisane, że członek ma stać na straży dobrego imienia tej organizacji ale może tez o czym niewielu chyba pamięta dokonywać krytyki władz tego stowarzyszenia i szkoda, że spora większość się tego obawia robić i "stoi na straży dobrego imienia" tej dziwacznej organizacji rodem z głębokiego PRL-u. To moim zdaniem bardzo przykre i smutne ale prawdziwe niestety... I jeszcze jedno na koniec tego postu, jakby te osoby stojace na czele dużych firm zoologicznych zainteresowali się również tym co jest poza ZKwP z pewnością podnieśliby swoje obroty i mieliby sowje korzyści biznesowe zwielokrotnione ale tacy ludzie wolą zachowawczo siedzieć cicho jak mysz pod miotłą i udawać, zę wszystko jest fajnie i ok. Taka postawa to nic innego jak zwykłe tchórzostwo.
  25. bonusowa z jednej strony masz słuszną rację pisząc, ze i w ZKwP tak samo jak w PKPR powinno się wykluczać osoby naruszające regulamin hodowlany i nie patrzeć przez palce na pseudo hodowle bo to zaniża poziom hodowlany w danym stowarzyszeniu a z drugiej strony co masz przeciw pomaganiu słabszej i mniejszej organizacji? czy to coś złego, że się pomaga komuś słabszemu? Bo dla mnie nie i tylko brak ludziom z ZKwP klasy i dobrej woli bo kynologia przecież to nie tylko użyczanie "repów" ale też i innego rodzaju pomoc jak np pomoc prawna czy logistyczna. Jednak zacząć powinno się od podstaw jakimi są poszanowanie i szacunek do innych stowarzyszeń a nie zapatrywanie się tylko w swoje widzi mi się. Stanowisko ZKwP i z tego co ja widzę i Twoje zamiast budować rujnuje polską kynologię ale nie tylko kynologię bo podstawowe stosunki międzyludzkie siejąc nienawiść i ksenofobię.
×
×
  • Create New...