Jump to content
Dogomania

terier13

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About terier13

 • Rank
  Member
 1. Jak jest odgórny zakaz dotyczący całego kraju, to skąd wziałeś prawo miejscowe jako nadrzędne? Tego, poza tym, nie ma w tamtym okólniku. To tak jaby utrzymywać, że gdy w Polsce jest karane znęcanie się nad zwierzetami, a że w Pcimiu Dolnym wójt uznał, że można dręczyć koty, to prawo pcimskie będzie obowiązujące na terenie tej wsi.
 2. [I]I ostatnia uwaga.[/I] [I]Komitet Generalny FCI okólnik 85 z 2002 roku (16.12.2002)[/I] [I]Punkt 1.[/I] [I]W krajach, gdzie istnieje zakaz wystawiania psów z ciętymi ogonami i uszami nie ma możiwości wystawiania ich na wystawach międzynarodowych.[/I]
 3. Po pierwszde, brak ci kultury dyskursu. Po drugie, jesteś agresywny. Po trzecie, masz wybiórczą wiedzę. Po czwarte, tak jak stojące ucho dyskwalifikuje irlanda, tak ciebie jako rozmówcę poziom wypowiedzi.
 4. Z tego co mi wiadomo na terenie UE istnieje zakaz cięcia uszu i ogonów. Stąd boksery, rotki, sznaucery i wszelakie teriery są długoogoniaste. Mimo, że wzorzec mówi o ciętym ogonie. Są sędziowie, którzy nawet nie chcą oceniać psa z ciętym ogonem, nie mówiąc o uszach, albo takiego psa niżej oceniają. Róznie to bywa w różnych krajach nawet na terenie UE. Niemcy i Skandynawowie sa restrykcyjni, Brytyjczycy nie. W Polsce sędziowie krajowi jeszcze stosunkow łagodnie do tego podchodzą. Ale powiem szczerze prawie wszystki szanujące się hodowle psów tej rasy nie tną od dłuższego czasu ogonów. Co do
 5. Szanująca się hodowla nie tnie ogonów, niektórzy sędziowie mogą też nie chcieć oceniać młodych psów z ciętymi ogonami. Wyjeżdżam zaraz na wieś z kundlami, aby się wylatały, gdyż mieszkam w W-wie. Do poniedziałku.
 6. Obejrzałam zdjęcia. Dzięki. Zdziwiłam się, że irlandy tam występują z ciętymi ogonami. Teraz się przecież nie tnie! Wysyłałam zdjęcia. Daj znać czy doszły.
 7. Najstarsza moja suka żyła 16,5 roku. W moim stadzie jest jedna wyraźna dominantka. Czasami dochodzi do awantur, czyli dominantka leje jakąś sukę. Jest dużo krzyku i trochę śliny, krew nigdy się nie polała (ani kropelka). Scysje są krótkie, potem panuje pokój. Fajnie jest jak się wszystkie cztery skłębią - wielka babska awantura, trwająca kilka, kilkanście sekund. A i tak się wszystkie kochają.
 8. Domi nique! Najstarsza suka - 8 lat. Dwie 6-letnie siostry Najmłodsza - prawie 12 msc. Trzy najstarsze, to rodzina. Najmłodsza z ciekawego krycia. Napisz do mnie na priv ([EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]), to przyślę ci zdjęcia. Są tak ciężkie, że nie mogę umieścić w galerii, a nie umiem zmniejszyć. Czy na zdjęciu to twoja suczka? Z jakiej jest hodowli?
 9. Jakie jest pochodzenie twojej suczki? Z moich doświadczeń wynika, że irlandy mają różne charaktery i temperamenty. Od flegmatyków do żywiołowych szatanów. To w dużym stopniu zależy jaką linię pies reprezentuje. Psy z wyraźną domieszką krwi amerykańskiej mają dużo większy temperament niż europejczycy.
 10. Irlandy są takie, jak inne psy. Mam cztery suki i spuszczone nie wchodzą w swady z innymi psami. Na smyczy, owszem, niekiedy warczą na oponentkę. W każdym razie nigdy żadnego psa nie pogryzły, za to zostały pare razy pogryzione. W Polsce jest obecnie parenaście hodowli i zapewne, co najmniej, kilkanście suk z wybitnym pochodzeniem. Jest również trochę ciekawych importów. Spokojnie można kupić irlanda na dobrym poziomie europejskim i z takim też pochodzeniem. Dużo irlandów jest w Czechach i na Słowacji i stamtąd również można sprowadzić bez problemu dobrego psa.
 11. Witaj Kreta Mam cztery irlandki, a więc nie jesteś osamotniona.
×
×
 • Create New...