Jump to content
Dogomania

Sharona

Members
  • Posts

    521
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Sharona

  1. Wstawiłam go już na kilka stronek - czy mogłabym prosić kogoś z Was o ale.gratka.pl? Ja jeszcze dzisiaj zrobię Allegro dla niego, ale na gratce nie mam konta... :shake: Proszę, on naprawdę nie ma szans bez domu! :placz: Dajmy mu szanse! Leczenie zostanie przez nas dofinansowane/sfinansowane.
  2. [quote] jakiej on jest wielkości?? podobny do czego? ile wazy? rozumiem ze z samcami sie nie zgadza? [/quote] Jest średniej wielkości - w kłębie trochę powyżej kolana (ok. 43-45 cm), z wyglądu przypominał sznaucera ( w typie niemieckim) lub wilczarza irlandzkiego (szorstkawa sierść, trochę brody i to spojrzenie....:loveu:) Nie wiem ile waży - (na pewno za mało) jest wychudzony, co widać na zdjęciu, do którego zaraz podam link... Z psami może się nie zgadzać - wiem, że walczył o "prawo do ojcostwa" :roll: :shake: u nie jednej suczki... ale nie jestem pewna jak teraz będzie reagował - może on pierwszy nie zacznie??? Zaraz..., raz jak tam byłam, to pamiętam jamnikowatego pieska, na którego Dżeki nie ragował...Nawet jak tamten podchodził mu do miski. Dopiero gdy ten mały zaatakował, Dżeki przycisnoł go do ziemii, ale nie zrobił mu krzywdy - tylko go postraszył i pokazał kto tu rządzi... Jeszcze kilka linków do fotek: Tu widać jak jest wychudzony: [URL]http://img516.imageshack.us/img516/4960/nokia013jp7.jpg[/URL] :angryy: :-( [URL]http://img210.imageshack.us/img210/8593/nokia011to6.jpg[/URL] [URL]http://img210.imageshack.us/my.php?image=nokia012xr0.jpg[/URL] Dogomaniacy - błagam, pomóżcie mu!!!
  3. Na 99% to alergia - dowiedziałam się, że jak mój dziadek tam pojechał, to podawał psu Zyrtec (lek przeciwalergiczny) i karmił go normalnie - pies zaczął odzyskiwac włos i nabierał "ciałka".
  4. [I][SIZE=1]Byłam z nim u miejscowego weterynarza, powiedział, że to może byc alergia, lub popasożytnicze.:shake: :-( Nie zrobił mu żadnych badań - obejrzał, dał zastrzyk przeciw pasozytom wew. i zew. Mialam pójść tam jeszcze raz, ale musiałam wracać do domu... :-([/SIZE][/I] [I][SIZE=1]Pies nie dostaje żadnego wartościowego pożywienia (jak tam byłam miał w misce namoczony chleb, czasami podobno dostaje kości lub trochę zupiny) i nie ma z czego odbudować siebie i sierści. - stąd jego stan ciągle się pogarsza. :placz:[/SIZE][/I] [SIZE=3][I][B][U][COLOR=red]AKTUALNE Stronki na których zamieszczone są ogłoszenia o Dżekim - szukamy domu!!![/COLOR][/U][/B] [/I][B]([/B]Jeżeli możesz umieścić Dżekiego gdzieś jeszcze lub w jakis spocób pomóc nam w znalezieniu mu domu - prosimy - pomóż! :modla:):[/SIZE] [B][SIZE=1]allegro.pl[/SIZE][/B] [B][SIZE=1]sznaucery.rix.pl[/SIZE][/B] [URL="http://www.psy.pl"][B][SIZE=1]www.psy.pl[/SIZE][/B][/URL] [B][SIZE=1]adopcje.org[/SIZE][/B] [B][SIZE=1]adoptujsznaucera.blog.onet.pl[/SIZE][/B] [B][SIZE=1]tresura.pl[/SIZE][/B] [B][SIZE=1][COLOR=darkorange]eoferty.com.pl[/COLOR] (??? aktualność???)[/SIZE][/B] [B][SIZE=1]ale.gratka.pl[/SIZE][/B] [URL="http://www.ogloszenia.tasdj.pl/"][SIZE=1][B]http://www.ogloszenia.tasdj.pl/[/B][/SIZE][/URL]
  5. Dziękuje bardzo! Dżekuś, znajdz szybko domek piesku!!! :-( :glaszcze: [SIZE=3][COLOR=red][B][U]Rozliczenie na dzień 12.04:[/U][/B][/COLOR][/SIZE] [B][U]Wydałam:[/U][/B] Buda - 300zł smycz+obróż -20 zł weterynarz na wsi- 30 zł (10.11.2007) weterynarz na wsi- 15 zł (17.11) weterynarz wawa - 50 zł (23.11) olejek z wiesiołka - 15zł ketokonazol (lek) - 19 zł karma 4kg. - 18 zł (18.XI) środek do kąpieli - 20zł leki - 36,50zł weterynarz wawa - 50zł (07.12) leki - 37,10zł karma 3kg - 27zł (10.XII) karma 1,5kg - 5zł miseczka - 9,20zł karma 1,5kg - 9,3 zł leki - 12,8 zł karma 18kg - 155zł (27.XII) ogłoszenia - 40zł weterynarz wawa - 30zł leki - 25,58zł szczepienie - 25zł witaminki -17zł kastracja -120zł kołnierz - 20zł karma 2kg -20zł (10.IV) [I][B]razem: 1126,48zł[/B][/I] [B][U]Wpłyneło:[/U][/B] [B]Edi100[/B] +[COLOR=red]20zł [/COLOR]:multi: [B]weszka[/B] (cegiełki Allegro) +[COLOR=red]45zł[/COLOR]:multi: [B]AnkaG[/B] +[COLOR=red]30zł[/COLOR] :multi: [B]t_kasiek[/B](bazarek [B][I]monity[/I][/B])+ [COLOR=red]10zł[/COLOR] :multi: [B]ewikS[/B] (bazarek [B][I]monity[/I][/B]) +[COLOR=red]15zł :multi:[/COLOR] [B]Edi100[/B] +[COLOR=red]15zł :multi: [/COLOR] [COLOR=black][B]weszka [/B](cegiełki Allegro) +[/COLOR][COLOR=red]120zł :multi: [/COLOR] [COLOR=black][B]AMIGA [/B](bazarek [I][B]weszki[/B][/I]) [/COLOR][COLOR=red]+40zł :multi: [/COLOR] [B]weszka [/B](cegiełki Allegro) [COLOR=red]+300zł :multi:[/COLOR] [B]malawaszka [/B](kalendarze) [COLOR=red]+100zł :multi:[/COLOR] [COLOR=#ff0000][COLOR=black][B]AMIGA [/B](kartki)[/COLOR] +10zł :multi:[/COLOR] [COLOR=black][B]weszka[/B] (cegiełki) [/COLOR][COLOR=red]+30zł :multi:[/COLOR] [COLOR=black][B]weszka[/B] (cegiełki) [/COLOR][COLOR=red]+30zł :multi:[/COLOR] [B][I]razem: 765zł :Rose: Dziękujemy! :Rose:[/I][/B] [B][SIZE=3][U]Bardzo dziękujemy[/U] za wsparcie na dalsze leczenie![/SIZE][/B] [SIZE=3]Dzięki Wam Dżekusia zauważyło wiele osób, które bardzo pomogły mu finansowo! [SIZE=2]Teraz Dżekuś jest zamożny i stać go na dlasze leczenie, wyżywienie, a może i jakąś zabawkę[/SIZE].;) :evil_lol: [U][B]Dziękujemy![/B][/U][/SIZE]
  6. [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Dżek jest już w DS :multi:[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3][B]Imię: Dżeki[/B][/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3][B]Poszukiwane: Dom Stały[/B][/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3][B]Kastracja: tak[/B][/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3][B]Szczepienia: tak[/B] [/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3][B]Odrobaczenie: tak[/B][/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3][B]Wielkość: średni[/B][/SIZE][/FONT] [B][FONT=Times New Roman][SIZE=4][COLOR=red]Prosimy o pomoc w [U]szukaniu domu[/U] i z ogłoszeniami!!! :placz: Nastąpiło jeszcze kilka (prywatnych) problemów - bardzo pilnie potrzebny jest DS!!![/COLOR][/SIZE][/FONT][/B] [B][SIZE=3][COLOR=black][U]Pilnie szukamy domku!!! [/U][/COLOR][/SIZE][/B] [COLOR=black][I][U]Tak było:[/U][/I][/COLOR] [FONT=Times New Roman][SIZE=1]Drodzy Dogomaniacy! Pilnie poszukujemy domu dla tego pieska![B][COLOR=darkred] Jego stan jest tragiczny! Psiak jest już prawie cały łysy (ok. 70-80% ciała), wychudzony (zdjecia tego nie oddają...), ma zaropiałe oczy...[/COLOR][/B]:placz: Obraz nędzy i rozpaczy... :-( Trzeba go jak najszybciej stamtąd zabrać i rozpocząć leczenie!!![/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=1]W TAKIM STANIE ON NIE PRZEŻYJE NAJBLIŻSZYCH MIESIĘCY, A NAWET TYGODNI!!! :placz: :-( [/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=1]Po śmierci pana psiak stracił prawdziwy dom – z zadbanego, urodziwego ulubieńca zmienił się w coś, co dziś mogę nazwać wrakiem psa...:-( [/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=1][I][U][SIZE=3]Tak jest:[/SIZE][/U][/I][/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]A on ma takie mądre, bystre oczy, które pragną wpatrywać się z wdzięcznością i uwielbieniem w kogoś, kto poświęci mu trochę czasu – da dom, opiekę, miskę jedzenia i miłość – czyli to, czego teraz tak bardzo mu brakuje...[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]On pragnie mieć swojego człowieka – dla którego będzie przyjacielem, towarzyszem i obrońcą, którego pokocha całym swym sercem, któremu udowodni, że jest jeszcze młody, pełen energii i niesamowitej inteligencji. [COLOR=sienna]Czy jesteś gotowy na poznanie przyjaciela, na którego zawsze możesz liczyć, który nigdy Cię nie opuści i będzie Ci oddany? [/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Dżeki mieszkał w domu z ogrodem (w domu, choć buda też mu nie straszna ;)), ale z moich obserwacji wynika, że chętnie zamieszka nawet w mieszkaniu (teraz mieszka w domu i wychodzi na normalne spacery). :razz:[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Lubi dzieci :loveu: , „swoje” koty, suczki. Z psami może być różnie... Ładnie chodzi na smyczy i uwielbia pieszczoty. [/SIZE][FONT=Arial Black]Grzecznie zostaje sam w domu - nic nie niszczy. :)[/FONT][/FONT] [FONT=Arial Black][B]Wszyscy podziwiaja jego psychikę - doznał tyle bólu i cierpienia, a nadal jest pogodny i lgnie do ludzi[/B] :loveu: [/FONT] [FONT=Arial Black][B]Pani weterynarz określiła równiez, że psiak [U]świetnie nadaje się do dzieci!:loveu: ( To również moja opinia - U mnie w DT jest 3 dzieci - wszystko w najlepszym porządku[/U][/B] [FONT=Arial]był także sprawdził się przy małych dzieciach - 1,2roku, 5 l, 7l, 10l (juz jej jest posłuszny),12l, 13l, 16l [/FONT][B][U])[/U][/B][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Poszukujemy kogoś, kto będzie mógł się nim zaopiekować– kogoś, kto pokocha go już na zawsze.[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3][FONT=Arial Narrow][SIZE=4]Do nowego domku psiak trafi z wyprawką ;): smyczką i obróżką, jedzonkiem, legowiskiem, lekami[/SIZE] i [/FONT][I][FONT=Arial Narrow][SIZE=2]ew. budą[/SIZE][/FONT]. :)[/I][/SIZE][/FONT] [B][SIZE=3][U]Konatkt do mnie:[/U][/SIZE][/B] [I]mail:[/I] [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [I]tel.: [/I]0-793-404-202 [B][U][SIZE=4][COLOR=darkorchid]:Dog_run:[I][SIZE=5]AK[/SIZE][/I][/COLOR][/SIZE][/U][/B][B][U][SIZE=4][COLOR=darkorchid][I][SIZE=5]TUALNOŚCI::Dog_run:[/SIZE][/I][/COLOR][/SIZE][/U][/B] [SIZE=4][COLOR=black]1. [SIZE=2][B]Dżeki jest u mnie w DT [COLOR=red]Pilnie szukamy domku![/COLOR][/B][/SIZE][/COLOR][/SIZE] [B][COLOR=#ff0000]Nastąpiło jescze kilka komplikacji DS potrzebny na już! [/COLOR][/B] 2.[B]Stan psa jest już dobry. :)[/B] [COLOR=black]3. [B][U]Aktualne fotki psa[/U][/B] : str 100 #997 & str101 #1001[/COLOR] [COLOR=black]wcześniej: str 70 #???[/COLOR] [COLOR=black]wcześniej: str.58 #578[/COLOR] [COLOR=black]wcześniej: str55 #543[/COLOR] [COLOR=black]wcześniej: str.50 #493[/COLOR] [COLOR=black][FONT=Arial]wcześniej: str.37 #369; str.38 #372[/FONT][/COLOR] [FONT=Arial][COLOR=black]wczesniej: str.33 #329[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=black]wczesniej: str.17 #164 i #166[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial]na początku:str.1 #8, str.2 #11[/FONT] [FONT=Arial][B]tak wyglądałem kiedyś(zdrowy):[/B] str.13 #124[/FONT] 4. [U][B]Allegro :[/B][/U] [I]Aukcja Dżekiego[/I]-> [URL]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=315471242[/URL] 5. Strony na których ogłoszony jest Dżeki str.1 #5 - [U][B][COLOR=red]bardzo prosimy o pomoc z ogłoszeniami!!![/COLOR][/B][/U] 6.Dzięki pomocy dogomaniaków i Allegrowiczów Dżekuś jest bardzo stabilny finansowo! Dziękujemy![FONT=Comic Sans MS](Rozliczenie str.1 #4[/FONT])! 7. [B][SIZE=4][U]Pilnie [/U][FONT=Lucida Console][U][FONT=Verdana]Szukamy domu![/FONT][/U][/FONT][/SIZE][/B] [B][COLOR=royalblue]Dziękujemy za wszystkie wpłaty na Dżekusia! Przerosły nasze najśmielsze nadzieje! :loveu: :multi:[/COLOR][/B] [B][COLOR=#ff0000][COLOR=royalblue]Dzięki Wam, dalsze wsparcie [U]nie jest[/U] juz potrzebne![/COLOR] :multi:[/COLOR][/B] Numer konta: [COLOR=navy]78213000042001038801430001[/COLOR] VWBank [COLOR=black]ALARMOWY FUNDUSZ NADZIEI NA ŻYCIE[/COLOR] [COLOR=black]UL.JAGIEŁŁY 5 M 19[/COLOR] [COLOR=black]14-100 OSTRÓDA[/COLOR] w tytule przelewu: [COLOR=red]ŁYSY DŻEKI[/COLOR] [B][COLOR=black][U]Kilka aktualnych fotek:[/U][/COLOR][/B] [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images32.fotosik.pl/197/b32ec5cb79e8dd94.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images24.fotosik.pl/186/411170e1e7ca89ca.jpg[/IMG][/URL] z moją sunią :loveu:: [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images25.fotosik.pl/184/c61d5ed476569f6d.jpg[/IMG][/URL]
  7. [quote name='Elitesse']niektorom psom uszki staja, nie tylko miniaturom ale i sredniakom ( patrz foto) ale nie oznacza to ze jest to zgodne ze wzorcem - ucho nie kopiowane powinno byc zalamane i wewnetrzna krawedzia przylegac do glowy a wiec naturalnie stojace ucho jest wada [/quote] A ja już nie wiem - znalazłam w internecie dwie wersje :crazyeye: wzorca dotyczącego uszu - jedna zgodna z tym co pisze Elitesse, a druga brzmi następująco [quote] [B][COLOR=navy][FONT=Arial]3.USZY:[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=navy][FONT=Arial]Ucho skrócone: wysoko osadzone, symetryczne, noszone pionowo. Ucho naturalne: wysoko osadzone, załamane w kształcie litery "V", lub małe ucho stojące, noszone prosto, symetrycznie [/FONT][/COLOR][/quote][COLOR=navy][FONT=Arial][COLOR=Black] (- jako wzorzec sznaucera miniaturowego.) Teraz sama się pogubiłam - gdzie można sprawdzić jaki jest aktualny (obwiązujący teraz) wzorzec?:niewiem::hmmmm: Mam sznaucerkę mini z uchem stojącym - jak do tej pory na wystawach nie stanowiło to większego problemu, ale chciałabym wiedzieć ma wyglądać "wzorcowy sznaucer" :razz: :)[/COLOR][/FONT][/COLOR]
  8. [quote] [B]agabytom [/B]: Można tu czasem zajrzeć!!! Może spełni się nie tylko jedno marzenie?? [URL]http://www.f-df.pl/dzieciece.html[/URL] [/quote]Zwróćcię uwagę na Bartka (10 lat). On poszukuje sznaucerkowatego przyjaciela. Może faktycznie uda się spełnić nie jedno marzenie??? :razz:
  9. [quote] Po co skubanie do łysa. Tego wymagają tylko psy po liniach amerykańskich ze względu na słabą jakośc włosa. [/quote]Moja sunia nie była trymowana przez 2 lata... :oops: Bardzo jej się przyda doprowadzenie sierści "do porządku" zwłaszcza, że psy o jej maści mają tendencje do słabszego włosa (podobno...:???: :-o ) . :-) Pozatym zastanawiam się nad wystawianiem, a z takim włosem... :shake:
  10. Pisałam już Gosse, że narazie musimy się wstrzymać z briardem. :-( Dla nas pies to odpowiedzialność - kolejny członek rodziny wymagający pielęgnacji, zajęć i wszystkiego co najlepsze, a my musimy być pewni, że jesteśmy mu w stanie zapewnić to wszystko...
  11. Zaraz spróbuje. :-) Wielkie dzięki ;-)
  12. Ja również poszukuję sparwdzonej osoby, tyle, że w Warszawie i w moim przypadku chodzi przedewszystkim o trymowanie (najlepiej skubanie "na łyso"). Czy możecie mi kogoś polecić? Z góry dziękuje.
  13. U mnie jest tylko jedna sunia, więc o innych domowych psiakach nie mogę się wypowiadać ;-) , ale do "obcych" psów nie jest agresywna :-) Zazdrośnik jest, i to jaki (nie agresywny, tylko domagający się ogromnej ilości pieszczot) ;-) . P.S. Witam wszystkich, bardzo mi miło móc się wypowiadać na tym forum :-)
  14. Odpowiedziałam już, ale mi nie wyświetla odpowiedzi, więc jeśli wy ją widzicie, to przepraszam za dubla ... :-) Jestem zainteresowana płową sunią. Ale szczeniaczek będzie mógł się pojawić u nas w domu dopiero latem br. :-)
  15. To prawda - jestem "centalna" :-) Pytałam tak przez ciekawość, a może i (wstyd się przyznać...:oops: ) trochę chęć ułatwienia sobie sparawy z ew. dojazdem :oops: :) Mając sznaucerka przyzwycziłam się, że dookoła mnie jest b. wiele takich psów i hodowlii... Powyższą stronkę już od miesiąca wertowałam od góry do dołu ;) i faktycznie jest tam wiele interesujących inf. Wielkie dzięki za wszelkie pomocne informacje :) :modla: ;) P.S. Na stronce są inf. o hodowlach zarejestrowanych w ZK oddział Warszawa, ale najnowsze dane na ich temat są z 1999 r ...
  16. Dziękuje. :) Chciałabym się jednak dowiedzieć, czy znacie jakieś okołowarszawskie hodowle? To tak przez ciekawość :P , bo nie znalazłam str. www z takimi. :)
  17. Witam , jestem poważnie zainteresowana szczeniaczkiem briarda. Po wielokrotnym zapoznaniu się z treścią tej i innych stron dotyczących rasy, wywnioskowałam, że teraz jest najwięcej briardziątek. Jednak my będziemy mogli pozwolić sobie na nowego przyjaciela rodziny dopiero ( już :) ) w wakacje lub tuż po nich. I tu pojawia się moje pytanie. Czy znacie i możecie polecić jakąś hodowlę która spodziewa się szczeniąt (mniej więcej) w tym czasie lub/i jakieś hodowle z Warszawy i okolic? Będe wdzięczna za każdą odp. :p
×
×
  • Create New...