felisa
Members-
Posts
51 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by felisa
-
ooooo.... to nie jestesmy zaproszone, nie mamy juz szkockiej obrozy, ale bordo w kosteczki moze byc??? jak o wlocha idzie, to mamy tez smieszny opis-"dobrze zbudowana suka":lol:-interpretacja dwojaka; "linia kufy moglaby byc prostrza"-pewnie by mogla, ale mamy malutki, uroczy garbek:eviltong: i na pocieszenie dobry kolor:p mam nadzieje, ze futrzaka:evil_lol: czy mi sie zdaje, czy na ringu bylo gniazdo os?-2 siersciuchy zaatakowane...
-
dobrze, ze sa jeszcze inni aparatowcy:eviltong:, do Ciebie sie zglosze-o to sie nie martw, a na gf czatuje!!!!:cool3:
-
no dobra, atrakcje atrakcjami, ale jak tak mozna???:razz: nie ogladalam na zywo, a widze, ze ni ma fotkóf jak mrófkóf, niestety:placz: ps. ja moge byc, ale od tych specyficznych zdjec... moze wreszcie zobaczysz jakich;)
-
Oj, ktos sie obijal we wrocku z aparatem:mad:, juz nie wspomne o dyskryminacji suczek przez fotoreportera...:shake:
-
Idac tym tropem (malo bodzcow stresujacych) niektorzy robia swoim podopiecznym spora krzywde!!! My zaczelismy wyjazdy psiaka na wystawy od kibicowania:) zabralismy 4 mies szczenie na wystawe, gdzie bawila sie, zawierala znajomosci i oswajala z tlumem. Dzis te rzeczy nie stresuja naszej suczki, ale wyraznie reaguje na nasz nastroj i dlatego na ringu nie jest zrelaksowana... Staram sie nad tym pracowac.
-
Można pogłaskać? ... i inne pytania i zachowania przechodniów ...
felisa replied to Wiza's topic in Wszystko o psach
Poprostu booskie ;)) Dresy bywają urocze!!! Jeśli chodzi o głaskanie i nie pozwalanie na to obcym, to jak zwykle są 2 strony medalu: gdy goldek był mały latał jak niespełna rozumu do wszystkich, którzy go nie przepędzali. Poprostu wszyscy bez wyjątku są extra. To było dość problematyczne, bo psina się potrafiła zagapić i słabo pilnowała się nas, a kiedyś prawie została ukradziona przez pijaczynę i zaczęliśmy się poważnie bać. Więc dla odmiany nie pozwalaliśmy jej głaskać, jedynie czasem jakaś upierdliwa istota się do zwierza dorwała, ale pies czuł, że coś jest nie tak i opiekuni są unhappy. Niestety ten schemat przyniósł spore szkody w zachowaniu suczki. Nie jest ona agresywna, ale na nagle pojawiających się obcych potrafi szczekać, jest nieufna-odskakuje przy jakiejś nagłej próbie głaskania przez alienów. Na szczęście nie udało nam się zabić w niej tej łagodności i serdeczności do końca:), wystarczy, że ktoś pewnie podejdzie, da się obwąchać i jest ok a ludzie których zna mogą z nią robić naprawdę wiele. Jest to jednak spory problem np przy wystawianiu suczydła-sędzia raczej nie nawiązuje kontaktu z ocenianym stworkiem, przechodzi do macania a nasz futrzak stoi spięty :((( Piszę to ku przestrodze, żeby w wychowywaniu swojego futrzastego przyjaciela zachować umiar i rozsądek, oraz mieć na uwadze to, czego w przyszłości będziemy chcieć wymagać od psiaka ;) -
Chciałam się wtrącić nieco nie na temat-jeśli chodzi o P.Mrzewińską-możesz być Lolito spokojna, nie jest to osoba, która z Ciebie drwi ;) Wiedząc Kto to jest, myślę, że zachowałabyś nieco więcej pokory... Życzę zdrowia Twojemu psiakowi!!! :)
-
[quote name='Goldek']Ja tam byłam, dostałam bdb., numerek 45.:lol:[/quote] Heh, a ja myślałam, że futrzaki tam były oceniane, nie handlerzy:evil_lol: Nasza dziewczynka miała nr 54 i również dostała bdb. Jednak z jej opisem się nie zgadzam...drugi raz do tej sędziny bym jej nie zgłosiła:eviltong: .
-
[quote name='Andevil']Nie zaleca sie szelek w okresie rozwoju i wzrostu psa. Mogą przynieść niestety wiecej szkody niż pożytku.[/quote] Gdzie można więcej się dowiedzieć, poczytać o konkretach? Moższ link jakiś podać albo cuś? Zawsze wydawało mi się, że mniej szkody przyniesie szelka niż obroża uciskająca miękkie gardełko, dlatego chcę się dowiedzieć jakie są "przeciw";)
-
A czy możesz napisać jak sędziował? Na co zwracał uwagę, jaki typ suki wybierał-drobniejsze, mocniejsze? Te poprawniej zbudowane, czy ładniej się prezentujące a z drobnymi niedociągnięciami? Pierwszy raz widzę taką rozpiętość skali ocen-na dosk terzeba był zapracować jak widzę:)
-
Gratuluję wszystkim wspaniałych wyników, szczególnie znajomym duszkom:) Życzę, aby dalej rozpierała duma Hodowców!
-
Witam wszystkich! Właśnie poszukuję kagańca i dopiero teraz widzę ile jest różnych modeli:) ale nie rozumiem, co znaczy fizjologiczny kaganiec-macie na myśli po prostu te dobrze dopasowane, które nie utrudniają ziajania? I jakie kagańce stosujecie i polecacie-mi teraz wpadł w oko taki parciany, cały regulowany, zapinany na zatrzask, podobny do kantarka, ale ma szeroki na ok4-5 cz pasek na kufie (w rozmiarze odpowiednim dla goldena)- proszę o Wasze opinie :)
-
Och, nie idealizujmy. Gdyby każdy sędzia wybierał tego najlepszego, a nie tego, który akurat jemu/jej najbardziej sasuje, to wyniki byłyby bardzo przewidywalne i ciągle podobne:) Może faktycznie ten pierwszy był jednak lepszy? przynajmniej tym razem ]:-)
-
[quote name='Czarne Gwiazdy']Wiemy, wiemy - wystawca znał sędziego, sędzia znał wystawcę, dostał w łapę i inne takie :evil_lol:[/quote] Może ryzykuję kłamstwem, nie wiedząc czegoś na pewno, ale "głosząc":cool3: Sędzina o której mowa przyjechała do nas z Anglii, hoduje rasę. Do zwierzaków podchodziła bardzo wyrozumiale i raczej wszystkim się podobał jej sposób oceny-nie same oceny:evil_lol: . Nie stawiałabym tu na tak dalekosiężne znajomości i na "kupowanie" lokat u pasjonatki;) :shake: Inna sprawa jakie komu psy się podobają!!! Ale nie o tym wątek... A nawiązując do reproduktorów-widziałam kilka psów z Markity-raczej drobnej kości, może ten nie-zwróć uwagę na jego rodowód, przodków:p
-
A po jakiej mamie jest Twoja Magia? Barbo ma naprawdę grubą kość, mocny, limfatyczny pies. Mamy szczenię po nim i też mu "nic nie brakuje"-reszta miotu również do drobnych nie należy. Możliwe, że Magia odziedziczyła kość po matce albo została odchowana na psa delkiatniejszego-dieta, aktywność fizyczna. Geny nie dały obrazu w wyglądzie suki-jeśli tak jest, to może się okazać, że przekazywać ona będzie "grubsze łapki"..:) Porównaj ją z resztą rodzeństwa, z jej matką i jeśli takowe jest-innym ptomstwem tej suczki:) Napisz jeszcze co wnioskujesz z takiego dochodzenia:)
-
A potem dokończył prezentacji suczki Twój Tato? To Ty byłaś?
-
Czasem są "przecieki" ale to już chyba nie aktualne...
-
A ja szukam informacji o pani Krystynie Sajnóg. Już wiem, że to bardzo miła kobieta, sympatycznie prowadzi ocenę i szuka zalet psiaka-na to sędziuje. Słyszałam też, że zwraca uwagę na ruch i proporcjonalność. Ale jakie psy wybiera-drobne czy grubszej kości, na co jeszcze zwraca uwagę przy goldenach?a szczegolnie u suczek? Proszę o wskazówki:)
-
[jeszcze tylko w tm tygodniu mozna zgłosić psa - nie przegapcie Nie przegapimy:) Wciąż namawiam na zgłoszenie naszej suni:cool1: Czy wiesz może ile na dziś jest zgłoszonych goldenów a jeśli można szczegółowiej :suczki, otwarta?:razz: Może nieduża konkurencja przekonałaby...
-
Świerklaniec dn. 02.05.2007r. Krajowa Golden Retrieverów
felisa replied to Collieland's topic in Wystawy
Witam wszystkich i wybierających się do Świerklańca szczególnie:). Nasza suńka już zgłoszona:) -
Czy ktoś się wybiera do Świerklańca na krajówkę?:cool3: (Chorzów) Kogo można tam spotkać?:evil_lol:
-
Dla uprzedzonych do pitów (i nie tylko)
felisa replied to Martens's topic in American Staffordshire Terrier
Taaa... a nasz goldek "cierpi" na wyjątkową słabość do astowatych. Najnormalniej w świecie jak wypatrzy taką istotkę-kładzie się, piszczy lub leci się przywitać. Oczywiście wszystkie takie spotkania kończą się tragicznie...cały suczek ośliniony i do wanny :) -
Ja mam na szczęście zreformwaną rodzinkę :) i prawdziwego Goldka. Różnica cenowa między rasowym (bo r=r) psiakiem a rasopodobnym, psiakem w typie... jest naprawdę do przejścia a czasem jej nie ma. Z życia wzięty przykład: w moim miasteczku produkowane są pseudojorki (mama kundel, tata champion)-za 1200-1800zł.Mają 2 suczki, rodzą co cieczkę... i to jest złe!!!
-
po parku Książańskim, spacer i fotki piesków naszych
felisa replied to spacerowiczka Gosia's topic in Spacery
Witam wszystkich serdecznie. Mam pytanie odnośnie "spotkania"- słyszałam, że w Wałbrzychu, czy Świdnicy ma powstać oddział Straży dla Zwierząt a spotkanie organizacyjne ma odbyć się w ten weekend. Jeśli ktoś może mi coś na ten temat powiedzieć dokładniej, to będę wdzięczna. Sama niestety nic nie znalazłam...