-
Posts
1661 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Anetka83
-
Rija już bezpieczna i szczęśliwa ze swoją nową Rodziną:)
Anetka83 replied to Evelka's topic in Już w nowym domu
Aniu nie oskarżaj nas, ani nie mów że Rija będzie naszą zabaweczką. Bo doskonale wiesz, że tak nie będzie. Licz się ze słowami bo nie jesteś wyrocznią. I pięknie potwierdza się to co wcześniej pisałam, do Ciebie nie docierają żadne argumenty. I przestań już na nasz temat kłamać. Bo zaczynasz przeginać... -
Rija już bezpieczna i szczęśliwa ze swoją nową Rodziną:)
Anetka83 replied to Evelka's topic in Już w nowym domu
[quote name='kanna']anetko proszę nie dzwoń do mnie z obelżywymi telefonami.....wogóle nie dzwoń....[/QUOTE] chyba troszkę przesadziłaś. Bardzo proszę nie oskarżaj mnie o obelżywe telefony. Dzwoniąc do Ciebie powiedziałam Ci tylko, że Twój post o agresji był trochę przesadzony i nie masz prawa ani podstaw oskarżać nas o jakąkolwiek agresje. Z tego co zauważyłam żadna merytoryczna dyskusja z Tobą jest niemożliwa, bo nie przyjmujesz do siebie żadnych argumentów, które nie są po Twojej myśli. A gdy ktoś usiłuje coś powiedzieć (jeśli w ogóle uda się wtrącić dwa słowa do Twojego monologu) po prostu się rozłączasz. Chyba troszkę infantylne zachowanie. [quote name='kanna']uf ....aż mi mowę odjęło...... agresja nie jest dobrym rozwiązaniem....i to nie służy małej jeśli na co dzień jej używacie...... dobrze...przyjmijmy , że jestem amatorem, który od Was nauczy się wiedzy o rasach pokrewnych wyżłom... dlaczego tak bardzo zdenerwowały Cię moje pytania?... Ewelka Cię nie atakuje a próbuje zrozumieć..... ty atakujesz .....dlaczego? przecież wiesz jakiego rodzaju powstały wątpliwości....nikt nie chce ich roztrząsać na forum publicznym ale w ankiecie adopcyjnej są pytania o lokum i finansowanie nikt nie chce was w Waszej miłości do psa skrzywdzić, ale trzeba najpierw rozwiązać problemy aby móc z pełnym spokojem podpisać umowę adopcyjną...[/QUOTE] Po pierwsze nie masz prawa oskarżać nas o agresję, zastanów się w przyszłości nad swoimi słowami. Nikt nie powiedział, że jesteś amatorem. Ale akurat co do małej się myliłaś. TO jest wyżeł. A nie żaden eurodog. Kto powiedział, że zdenerwowały? Skąd to wywnioskowałaś? Pytania jak pytania, znam odpowiedź na prawie wszystkie,.... bo pytanie dotyczące żywienia, ech totalnie (sorry) głupie. Jak mogę napisać ile mięsa dziennie będzie potrzebował ten pies????? Ja niestety nie jestem jasnowidzem i nie potrafię przewidzieć dokładnie ile ten pies w przyszłości będzie ważył, no ale Ty na pewno tak Nie atakuje Aniu. I na koniec. Jeszcze raz zapewniam, że wiemy jakie mała ma potrzeby i zapewnimy jej wszystko czego będzie potrzebować. Ewelina wyraziła zgodę na to, żeby mała została u nas więc niech teraz się nie tłumaczy, że nieprzemyślana decyzja etc. Umowa słowna to też umowa. Wiele razy na dogo spotkałam się z dziwnymi sytuacjami, z oskarżaniem wspaniałych ludzi, ludzi, dla których dobro psa jest najważniejsze. Jest nam bardzo przykro, że zostaliśmy przez niektórych tak potraktowani. Na pewno na to nie zasłużyliśmy. Człowiek się stara, robi co może a na koniec jest oskarżany o nie wiadomo co i traktowany jak szm***. Żałuję, że miałam wątpliwą przyjemność poznania niektórych osób. Jednak niektórzy z poznanych osób okazali się prawdziwymi ludźmi, nie dogomaniakami(sic!), tylko psiarzami. I za to ogromny szacunek. Koniec. Jesteśmy dorosłymi ludźmi i nie pozwolimy na to aby ktokolwiek robił z nas zwyrodnialców. I to by było na tyle. Definitywny koniec naszej obecności na tym portalu. Bo chyba większość tu obecnych zatraciła w sobie to co najważniejsze. Dogo zeszło, hmmm... na właśnie na co? -
Rija już bezpieczna i szczęśliwa ze swoją nową Rodziną:)
Anetka83 replied to Evelka's topic in Już w nowym domu
[quote name='kanna']anetko proszę nie dzwoń do mnie z obelżywymi telefonami.....wogóle nie dzwoń....[/QUOTE] obelżywymi telefonami? Ty nawet nie dałaś mi dojść do słowa po czym się rozłączyłaś. -
Rija już bezpieczna i szczęśliwa ze swoją nową Rodziną:)
Anetka83 replied to Evelka's topic in Już w nowym domu
[quote name='Evelka']Tak ja jestem. Bo mam męża, oboje pracujemy i mamy WŁASNE mieszkanie w Krakowie. A że teraz wolę mieszkać na wsi? To owszem wynajmuję dom, ale jeśliby pojawiły się jakiekolwiek problemy to w każdej chwili możemy wrócić do siebie, gdzie nikt nie będzie nam mówił ile zwierząt możemy mieć.[/QUOTE] A ja nie mam męża, mam Pawła, niestety nie mam własnego mieszkania bo bacia moja jeszcze żyje i mam nadzieje będzie żyła jak najdłużej. My też wynajmujemy mieszkanie bo tak chcemy, a rodzice Pawła mają dom... i zawsze gdzyby coś nam nie wyszło możemy tam zamieszkać. -
Rija już bezpieczna i szczęśliwa ze swoją nową Rodziną:)
Anetka83 replied to Evelka's topic in Już w nowym domu
i to ostatnie zdanie na dzisiaj... Ani Ewelka ani Kanna nie chcą z nami rozmawiać przez telefon... To się nazywa odpowiedzialność -
Rija już bezpieczna i szczęśliwa ze swoją nową Rodziną:)
Anetka83 replied to Evelka's topic in Już w nowym domu
I kto tu nie chce się licytować A Ty jesteś ustabilizowana życiowo? Z tego co wiem też wynajmujesz dom? Tak, owszem, nie mam w tej chwili pracy. I tak owszem biorąc psa na DT potrzebowaliśmy pomocy finansowej. Teraz, gdy zdecydowałaś że mała może u nas zostać poradzimy sobie. Nie jesteśmy ludźmi zamożnymi, ale to nas nie dyskwalifikuje. Rodzice, po tym jak poznali małą zadekralowali, że gdybyśmy potrzebowali jakiegokolwiek wsparcia finansowego dotyczącego Riji pomogą nam bez żadnyc problemów. -
Rija już bezpieczna i szczęśliwa ze swoją nową Rodziną:)
Anetka83 replied to Evelka's topic in Już w nowym domu
Tak, cieszyliśmy się. Ale tak jak Ci pisałam... miałam pewne wątpliwości. Formalnie? a co to znaczy formalnie? Zastanawiam się teraz czy rzeczywiście zależy Ci na dobru psa czy na własnym ego -
Rija już bezpieczna i szczęśliwa ze swoją nową Rodziną:)
Anetka83 replied to Evelka's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ati'][B] Najważniejsze, że wiemy, że to nie wyżeł:p i wiemy jakie potrzeby będzie miał ten psiak. Dlatego też trzeba jej poszukać na prawdę odpowiedzialnego domu, który będzie w stanie zapewnić jej to czego potrzebuje. Kanna ma racje... jeśli weźmie ją ktoś kto nie jest "obcykany" w temacie mała wróci z adopcji po roku. [/B]otrzymałam sms , że DT postanowił sobie zatrzymać małą jednocześnie otrzymałam zapewnienie, że jej potrzeby i informacje na temat tego typu psów są znane.... proszę nie brać tego za złośliwość bo moim celem jest tylko dobro psa i postąpiłabym zadając kilka pytań z naszej ankiety w stosunku do każdego sportowego psa oddawanego do adopcji.. -ile godzin jest pan/pani poświęcić dziennie na aktywność wysiłkową psa( czy wie pan/pani w jakich temperaturach pies może biegać(przedział) jak należy przeprowadzać treningi aby nie uszkodzić stawów)? -jak należy zapewnić ruch młodemu psu? -ile godzin dziennie pies będzie musiał spędzać czas sam( tego rodzaju psy nie powinny pozostawać same w mieszkaniu bo jest to dla nich męczarnia) -jakie warunki ( ogród bądź zamknięty teren przeznaczony do biegania) jest pan/pani zapewnić? -w jaki sposób karmi się psa sportowego( odżywki , suplementy) - czy zna pan/pani koszt wyżywienia.( ile gramów mięsa wynosi jego porcja dzienna)....? -w jaki sposób będzie pan/pani zapobiegał ucieczkom? to ostatnie pytanie jest nader ważkie bo taki psiak pozbawiony dostatecznej ilości ruchu będzie sam sobie ten ruch zapewniał..... to kilka podstawowych pytań..... suczka będzie w przyszłości miała około 30 kg i 65cm wzrostu.....to nie jest pluszaczek to stosując metaforę -wyścigowy koń..... jak tak duży i energiczny pies ma się zmieścić w kawalerce z dwoma innymi psami i w dodatku zostawać w przyszłości sam? i jak odpowiedzi na zadane przez kanne pytania? Evelko jak twoje stanowisko jako opiekuna?[/QUOTE] Po pierwsze… post, który zacytowałaś, napisałam po naszym spotkaniu mając informacje o tym psie tylko i wyłącznie od Ciebie… Ostatnie co chcemy zrobić to skrzywdzić małą… Po kontaktach z ludźmi, którzy, nie umniejszając Tobie, mają ogromną wiedzę na temat psów, wyżłów, wielu rozmowach i przemyśleniach zdecydowaliśmy się zostawić małą u siebie. Była to decyzja przemyślana i nie podjęta pochopnie. Nie jesteśmy nieodpowiedzialnymi gówni****** którym zamarzył się kolejny pies. Mała zawojowała nasze serca, pokochaliśmy ją ze wzajemnością i mimo tego, że nie mamy tak świetnych warunków zapewnimy małej tyle ruchu, spacerów ile potrzebuje. Z głodu też nie umrze, zapewniam Cię i będzie dostawała tyle ile potrzebuje. Ty też kiedyś zaadoptowałaś po raz pierwszy „takiego” psa, dlatego nie dyskryminuj nas od razu. Bo tak jak napisałam wcześniej, małej nie skrzywdzimy. Jesteśmy dorosłymi ludźmi. Przykro tylko, że nie uszanowałaś naszej decyzji i za wszelka cenę chcesz pokazać jak bardzo my się nie nadajemy a jak bardzo Ty się nadajesz. Nikt na początku nie jest alfą i omegą w żadnym temacie. Żyjemy w takich czasach, że uzyskanie informacji na temat danej rasy nie jest problemem. Są książki, fora, Internet a przede wszystkim znajomi hodowcy, którzy już teraz służą nam radą. Będziemy cały czas pogłębiać wiedze na temat wyżłów i dostarczać małej wszystkiego czego potrzebuje i będzie potrzebować. A jak zainteresowanie wzroslo małą jak okazało się że jest zdrowa...ech -
Rija już bezpieczna i szczęśliwa ze swoją nową Rodziną:)
Anetka83 replied to Evelka's topic in Już w nowym domu
[quote name='Felka z Bagien']Anetka masz pełna skrzynkę[/QUOTE] Już nie;) Ewelina, tak, tak pwoeidział a Ty nie miałaś absolutnie nic przeciwko. -
Rija już bezpieczna i szczęśliwa ze swoją nową Rodziną:)
Anetka83 replied to Evelka's topic in Już w nowym domu
To teraz nasze sprostowanie. Ewelinko bardzo nam przykro, że piszesz o nas w ten sposób. W sobotę jak u nas byłaś powiedzieliśmy, że chcemy aby Rija została u nas. Ucieszyliście się bardzo, stwierdzając "oby więcej takich DT które zostawiają psa na zawsze". Twierdząc, że nie masz żadnych zastrzeżeń co do nas i dlaczego miałoby tak nie być. Wychodząc powiedziałaś, że w takim razie niedługo przyjedziesz podpisać umowę adopcyjną. Klamka zapadła. Wiemy już dużo o tej rasie. Kontaktowaliśmy się z hodowcami wyżłów i dla Waszej wiedzy nie jest to żaden Wyżeł niemiecki, a tym bardziej Eurodog (pomińmy co na ten temat twierdzili prawdziwi hodowcy) a jest to najprawdopodobniej Wyżeł francuski [url]http://www.craigkoshykphoto.ca/bourbonnais.html/[/url] Pies według hodowcy wyżłów niemieckich który go oglądał jest typowym wyżłem. To jego słowa "Łapy widać ma zwięzłe, mocne, nieprawidlowości stawów nie widać" Przez tydzień, chcąc, można dowiedzieć się wiele o rasie. Oczywiście nie twierdzę,że jesteśmy teraz alfą i omegą w tej kwestii ale wiemy jakie pies ma potrzeby. I co najważniejsze jesteśmy w stanie im sprostać. Pies będzie kochany, wybiegany i dobrze odżywiony. Felka... dziekuje. my nie jesteśmy gówniarzami, którzy zamarzyli o kolejnym psie. Jesteśmy świadomi tego co nas czeka i mimo tego że tak napisała Ewelina nie podjeliśmy tej decyzji pochopnie a wręcz przeciwnie. -
Rija już bezpieczna i szczęśliwa ze swoją nową Rodziną:)
Anetka83 replied to Evelka's topic in Już w nowym domu
Ze względu na to, że nie jesteśmy egoistami i na prawdę nie zależy nam na sporach, a tym bardziej kłótniach, dobrze, przemyślimy raz jeszcze naszą decyzję -
Rija już bezpieczna i szczęśliwa ze swoją nową Rodziną:)
Anetka83 replied to Evelka's topic in Już w nowym domu
[quote name='kanna']a co tam dziś maleńka narozrabiała??:evil_lol: bo już nie śmiem nadużywać telefonów do Anety....[/QUOTE] Aniu dzwonić możesz zawsze i wcale nie jest to nadużywanie :loveu: wrecz przeciwnie, jest mi bardzo miło :loveu: A Ria dzisiaj zrobiła koopkę centralnie na poduszkę :diabloti: siku centralnie na buta :diabloti: żeby już nie wspominać o latającej (jej) misce z jedzeniem, porwaniu moich skarpetek i kolejnej próbie (znowu nieudanej:razz:) zjedzenia róż z balkonu :evil_lol: Bo o szaleństwach z Shirą już nie wspominam bo to już normalka :evil_lol::loveu: i jej nowe hobby - uwielbia zaczepiać Nukę :loveu: A teraz śpi grzecznie pod sofą razem z Shirą :crazyeye: trza naładować bateryjki :diabloti: -
Rija już bezpieczna i szczęśliwa ze swoją nową Rodziną:)
Anetka83 replied to Evelka's topic in Już w nowym domu
pasek od aparatu... też świetna zabawka :diabloti::diabloti::diabloti: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/534/1005814y.jpg/"][IMG]http://img534.imageshack.us/img534/8370/1005814y.th.jpg[/IMG][/URL] nie ważne że jest 10 innych zabawek... ta najlepsza, którą ma Shira :evil_lol::evil_lol: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/89/1005772.jpg/"][IMG]http://img89.imageshack.us/img89/6315/1005772.th.jpg[/IMG][/URL] -
Rija już bezpieczna i szczęśliwa ze swoją nową Rodziną:)
Anetka83 replied to Evelka's topic in Już w nowym domu
:multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi: kamień z serca... ;) powiem Wam że to najlepszy dom jaki mógł się małej trafić :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu: -
Rija już bezpieczna i szczęśliwa ze swoją nową Rodziną:)
Anetka83 replied to Evelka's topic in Już w nowym domu
Dziękuje dziewczyny. Kanna dziekujemy :oops:;) my normalni ludzie :oops: Ale nam też było bardzo miło i też jesteśmy pod Twoim wielkim wrażeniem:loveu: ja mśle, że spokojnie jeszcze z parę godzin moglibyśmy przegadać :razz: Najważniejsze, że wiemy, że to nie wyżeł:p i wiemy jakie potrzeby będzie miał ten psiak. Dlatego też trzeba jej poszukać na prawdę odpowiedzialnego domu, który będzie w stanie zapewnić jej to czego potrzebuje. Kanna ma racje... jeśli weźmie ją ktoś kto nie jest "obcykany" w temacie mała wróci z adopcji po roku. trzymać kciuki :thumbs: poranne szaleństwa :evil_lol::evil_lol::evil_lol::diabloti: a zaczęło się tak :eviltong: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/696/1005710r.jpg/"][IMG]http://img696.imageshack.us/img696/415/1005710r.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/59/1005650y.jpg/"][IMG]http://img59.imageshack.us/img59/5545/1005650y.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/263/1005661r.jpg/"][IMG]http://img263.imageshack.us/img263/6876/1005661r.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/59/1005688ah.jpg/"][IMG]http://img59.imageshack.us/img59/9655/1005688ah.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/69/1005688l.jpg/"][IMG]http://img69.imageshack.us/img69/5326/1005688l.th.jpg[/IMG][/URL] -
[quote name='sabusia'] a czy husky i malamuty są lagodne czy trudne? bo tez rozwazam taka opcje takiego psa [/QUOTE] pitt vs On-ek vs doberman vs husky, malamut... czegoś nie kumam :roll: zupełnie inne charaktery, wymagania etc... Przede wszystkim to psy, które potrzebują doświadczonego właściciela, który będzie umiał się nimi zająć i je wychować. A tak BTW ja w życiu nie pomyślałabym teraz co sobie kupię jak moje kundle umrą :p
-
Rija już bezpieczna i szczęśliwa ze swoją nową Rodziną:)
Anetka83 replied to Evelka's topic in Już w nowym domu
Kanna dziękujemy za odwiedziny :loveu::loveu::loveu: Napiszę tylko tyle że Ria to na 99% eurodog ;) Resztę napisze Ania strona chyba tej ekofarmy... [URL]http://www.farmaeko.pl/[/URL] zobaczcie zdjęcie po lewej... psiaki... i jeden wygląda tak (umaszczenie) jakby mógłby być tatusiem młodej -
Rija już bezpieczna i szczęśliwa ze swoją nową Rodziną:)
Anetka83 replied to Evelka's topic in Już w nowym domu
z tego co wiem została oceniona własnie na podobny wiek jeszcze przez innego lekarza. je bardzo ładnie i od niedzieli jej kształty sie troszkę poprawiły, bo w niedziele to były kosteczki owleczone skórką. -
[quote name='natalek']niestety nie dowiemy się jak wygląda ten facet, gdyż ta kobieta dzwoniła dziś do Pauliny, że szczeniaka ktoś wziął, ponoć poszedł w dobre ręce :)[/QUOTE] oj, miejmy więc nadzieję, że mały trafił na prawdę w dobre ręce
-
Rija już bezpieczna i szczęśliwa ze swoją nową Rodziną:)
Anetka83 replied to Evelka's topic in Już w nowym domu
Mała waży ok 6,30 kg. Jeżeli chodzi o finanse wizytę sponsorowała Kajka za co serdecznie dziękujemy. A co do odwiedzin, oczywiście zapraszamy serdecznie :loveu: -
Rija już bezpieczna i szczęśliwa ze swoją nową Rodziną:)
Anetka83 replied to Evelka's topic in Już w nowym domu
No więc jesteśmy po wizycie;) [B]Ria to ZDROWY psiak[/B] :loveu::loveu::loveu: oczywiście niedożywiona ale dbamy o to żeby ten stan wkrótce się zmienił ;) Jutro odrobaczenie i jak nie będzie robaków to w sobote pierwsze szczepienie:) Dostanie też preparat witaminowy Artrowet na stawy. Ale weterynarz stwierdził że jej "zawodzenie" nóżkami to typowe dla szczeniorów i że nie ma się czym martwić. Bardzo dziękujemy Kajka :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu: -
ok:) rozumiem:)
-
to daj na pw.
-
zwróćcie uwagę tak z czystej mojej ciekawości jak wygląda ten "pan". mieszkała tam chwile i nieco kojarzę tamtych ludzi...z zamojskiego. Kojarzę też takiego co go "znam" jeszcze z dzieciństwa z innej okolicy który też zawsze przygarniał jakieś psy, a właśnie teraz mieszka na zamojskiego