Jump to content
Dogomania

truskawa144

Members
  • Posts

    3445
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by truskawa144

  1. [quote name='Mika31']:crazyeye:ciesze się tylko jak one dotarły tak daleko a chip na pewno by się przydał[/QUOTE] Chodzi o Olsztyn koło Częstochowy, ten las w którym były jest między Częstochową a Olsztynem właśnie więc nie miały daleko. Czy to szczęśliwe zakończenie to bym polemizowała, skoro psy jej uciekły nie pierwszy raz to chyba jednak jest mało odpowiedzialna a adresówka czy czip nie uchroni ich przed śmiercią kiedy zwieją ponownie.
  2. Tylko zapytałam! Absolutnie nie chcę bo to jest skandal żeby na dt się za psa płaciło. I to jest dobre schronisko, pfff. Widzę, że jednak nic się tam nie zmieniło. Mogę pomóc w jakikolwiek inny sposób ale nie dam złamanego grosza na ten cyrk. U nas po tyłku całujemy jak ktoś chce wziąć zwierzaka na dt, ostatnio o 5 rano miała być adopcja bo kobita przyjechała z drugiego końca Polski i nie było opcji, żeby jej psa nie wydać.
  3. Pan od Rubinka dzisiaj do mnie dzwonił, są gotowi go odebrać o każdej porze dnia i nocy, mieszkają praktycznie w centrum KRK więc wszędzie mogę po niego podjechać. Już się nie mogą doczekać.
  4. [quote name='olalolaa'] Truskawa nie masz jakiegos kennelu albo coś takiego? Z fundacji maja, ale im to pewnie potrzebne.[/QUOTE] Mam ale takiej wielkości, że potrzeba by TIRa żeby się zmieścił:evil_lol:
  5. Właśnie Rubinek ma szanse na dom tylko niestety potrzebny by był transport do Krakowa.
  6. [quote name='olalolaa'] Ludzie w schronisku mnie nie obchodzą, nie dla nich tam chodze przecież. [/QUOTE] Słusznie ale mimo wszystko w jakimś sensie musisz z nimi pracować, poza tym oni pracują ze zwierzętami. W każdym razie dziel przez co najmniej 4 to co Ci mówią, zwłaszcza o zgonach itd, znani są z kombinowania ze statystyką, dziś pies jest, jutro znika itd. I uważaj co się dzieje wokół Ciebie bo lubią zrzucać winę za różne sprawy na wolontariuszy. Ogólnie uważaj na to całe towarzystwo:) Była jakaś super ciotka od bassetów, pamiętam, że kiedyś nam pomagała przy jednym tylko mi uciekło kto to, kurcze. Wiem, że ktoś z Basset SOS [URL]http://www.basset-sos.pl/[/URL] Isadora7 - Właśnie poniekąd szkoda, że jest namiar na schronisko bo jednak bardzo ograniczone godziny pracy itd. Ja mam tel. adopcyjny naszego schroniska i większość ludzi dzwoni pod wieczór i ja mam bardziej czas żeby pogadać niż pracownicy w godzinach pracy. Najlepiej jakby był namiar na kogoś kto poznał te psy i mógłby udzielać informacji o nich jak i o formalnościach schroniskowych itd.
  7. Wkleiłam też na Wątek Transportowy (bo Ty wrzuciłaś do działu), wiele osób ma go w subskrypcjach i może ktoś zajrzy. Link wątku: [url]http://www.dogomania.pl/threads/24359-W%C4%85tek-Transportowy-KASUJCIE-NIEAKTUALNIE-POSTY[/url]!
  8. Właśnie dawniej nie było mowy o tym aby osoba niepełnoletnie była wolontariuszem (byłam przy ustalaniu tego, kłóciłam się o to) dlatego się zdziwiłam jak napisałaś, że działasz tam 4 rok. Ty zapewne współpracujesz jak najlepiej ale schronisko gdyby mogło to by zamknęło przed Wami drzwi, zresztą już zamykali tylko zostali zmuszeni do wycofania się - pewnie to wiesz. Właśnie to kto jest prezesem TOZu i kto kieruje schroniskiem ma kolosalne znaczenie bo od tego zależy współpraca, faktycznie rządzi schroniskiem i traktuje go jak swój prywatny folwark prezes a kto jest kierownikiem to mało ważne bo to tylko na papierze, decyzje są podejmowane na górze, zawsze tak było. Gdybyś znała prezesa to byś wiedziała. Zwodzą młodych wolontariuszy pozorami współpracy, "starzy" wolontariusze wiedzą jak było i jest, dlatego wielu musiało odejść, dlatego zamykali drzwi. Te wszystkie zarzuty, które były pod adresem schroniska to prawda, myślisz, że czemu Wam teraz ustępują? Bo się boją. Dobrze, że tam jesteś bo jesteś osobą rozsądną z tego co Cię poznałam dlatego proszę Ci nie daj sobie tam wciskać kitu i nie ufaj nikomu kto pobiera tam pensje. Najlepiej dla nich by było w tej chwili gdyby poszły na dt - jeśli jest opcja, że ktoś ich szuka, ale właśnie minęły 2 tyg więc pewnie by je już w schronisku zlokalizował. Pewnie komuś przeszkadzały przez świętami. Mają allegro - są o nie jakieś konkretne zapytania?
  9. Super:) Oby w końcu się udało. Tak długa była cisza ale może warto było czekać na coś konkretnego.
  10. [quote name='alehandro'] Policja nie wysyła do wszystkich kierowców informacji, że zmienił się jakiś przepis drogowy a jednak jak go złamiemy to płacimy karę. [/QUOTE] Ale wtedy trąbi o tym TV, radio i gazety przez kilka dni. Ciężko przegapić. Tu jednak powinna być jakaś informacja dla organizacji. Pierdoły to potrafią wysyłać.
  11. [quote name='magiraf']Elpis zlozyl swoja kandydature[/QUOTE] :roll: Tyle powiem. [quote name='Mika31']trzeba je wyciągnąć ze schronu i adoptować po naszemu do dobrego domu [/QUOTE] Otóż to. Chociaż kiedy taka opcja poszła już w eter może być z tym problem. [quote name='olalolaa']Trochę przesadzacie w opiniach o schronisku. To prawda było różnie, ale jestem tam już 4 rok i wszelkie stosunki bardzo się zmieniły. Nie wiem czy schronisko wyda pierwszej lepszej osobie psa do DT ale ja jako wolontariuszka wyciągłam stamtąd już wiele psów, i od początku było wiadomo że psiak idzie do DT. Wystarczy współpracować, niczego nie ukrywać i byc w stosunku do nich fair. Nie sądze żeby był prablem z wydaniem tych psiaków także do DT.[/QUOTE] To zmienili przepisy i osoby poniżej 18 roku życia przyjmują? Za moich czasów mowy nie było i wielu chętnych odeszło z kwitkiem. Chyba nie znasz historii od początku ale dokąd pan S. będzie prezesem TOZu to tam się nic nie ma prawa zmienić a wszelkie kosmetyczne zmiany są pod publiczkę bo już im zbyt wiele osób/instytucji patrzyło na ręce. Ja tam byłam dziesiątki razy w przeszłości w różnych sprawach i długo bym mogła opowiadać o beznadziejności tych ludzi. Teraz może masz wrażenie, że jest lepiej ale wierz mi że gdyby nie media, prokuratura i szum wokół nich to by Was wszystkich wyrzucili na nie powiem co bo najgorzej nienawidzą wolontariuszy bo oni za dużo widzą. Moje schronisko jest 10 razy biedniejsze od Częstochowskiego ale przynajmniej ludzie godni zaufania bo nikt nie kręci na tym swoich lodów. Taka prawda.
  12. Wątpię, dokąd TOZ i prezes będą mieć schronisko pod opieką to dalej będzie tam tak źle jak jest, to, że zmienili kierowniczkę to tylko kosmetyka, każdy kierownik tam jest marionetką prezesa TOZu. A chętnych na prowadzenie schroniska też ciężko znaleźć bo zawsze do przetargu stawał tylko TOZ. To jest chyba jedyne schronisko w Polsce które uważa, że wolontariusz to szkodnik który jeśli nie sprząta boksów i terenu schroniska to na nic się nie przydaje.
  13. Częstochowskie schronisko nic nie musi, to państwo w państwie. Afera za aferą. Najlepiej "adoptować" bo z wydawaniem na dt to różnie mają, raz się zgodzą raz nie, zależnie od humoru.
  14. Tak podejrzewałam, ona mi ewidentnie na suczkę wyglądała.
  15. Właśnie o to mi chodzi, jednak taką prośbę na transportowym powinna napisać osoba, która zna najwięcej szczegółów a co za tym idzie może koordynować ew. transport.
  16. A ja ślepa dopiero dzisiaj przeczytałam, że Bona zostaje w DT na zawsze, chociaż od początku wiedziałam, że tak będzie, Ewa pisze o niej z taką miłością, że nie mogło być inaczej:) Dziękuję.
  17. Bajka:) Zresztą a ja 2 razy długo z tą panią rozmawiałam przez tel i jest przesympatyczna, córka też. Blanka będzie miała super.
  18. W sprawie Metki miałam raz tel, brzmieli fajnie ale więcej się nie odezwali i w sprawie Boniego wczoraj jakiś oszołom dzwonił. Dzwoniła dzisiaj córka pani od Blanki, w środę bardzo wcześnie rano przyjadą, już Mariuszowi napisałam co i jak.
  19. Matko, świetne! Boskie po prostu, ten gładkowłosy ma coś w sobie, a kudłacz wygląda jak kuleczka.
  20. [quote name='olalolaa']Zdjęć psiakjów niestety nie ma. na razie nie można zrobić. [/QUOTE] Częstochowskie schronisko jak zawsze "pomocne".
  21. Niestety nie mogę się zakocić za bardzo, do tego właśnie mój pies miał dziś nieplanowaną operacją - konsekwencja wypadku po którym do mnie trafiła i znowu jestem o parę zł szczuplejsza. Ale jeśli mój obecny tymczas znajdzie w tym czasie dom to wezmę dwa. Szkoda, że dopiero w styczniu bo przy kk czas jest ważny. A może wrzucisz info na wątek transportowy? Ja nie znam dokładnej miejscowości ani namiarów na Ciebie czy opiekuna kotów. Co do izolacji to warunki mam, kennel XXL (psi) i wolny pokój, także futro(a) się postawi na nogi. Możesz dzwonić lub pisać na nr który mam w podpisie bo tylko ja operuje tym tel. Oczywiście też na PW.
  22. [quote name='magiraf']Duecik zostal zlapany w okolicach Huty w Czestochowie (mam ta info od osoby, ktora je znalazla), jest tam taka mniej oficjalna droga, ktora prowadzi do Olsztyna (pod Czewa), dosc sporawe obszary lesne, psiaki wlasnie ukladaly sie do snu w przydroznym rowie, gdy zostaly znalezione[/QUOTE] Tam jest ładne kilka/kilkanaście km lasów. Poza tym psy nie muszą być z Częstochowy tylko z którejkolwiek miejscowości z Gminy Olsztyn, a ta gmina miała zawsze z nami umowę więc jeśli to psy z tamtych okolic to mogą ich u nas szukać.
  23. A to Żabka też tam jest. I jak wrażenie po poznaniu Kory? Ja ją znałam jako całkowicie innego psa.
×
×
  • Create New...