Jump to content
Dogomania

pędzelopka

Members
  • Posts

    935
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by pędzelopka

  1. [quote name='Pipi']Pedzelopka, jesli sie zgadzasz, to dzisiaj moge przyweizc Ci Elzę juz wysterylizowaną. Bedzie to godzina ok21. Na sterylizacje mam sponsora, to tylko zwrot kosztu paliwa. Bede musiala pojechac do Hodyszewa/ok 15 km w jedna stronę/, potem z Hodyszewa do Bielska Podlaskiego/ok 35km w jedna strone/ i z Bielska do Bialegostoku 50 km w jedna stronę. W sumie 200 km do przejechania. Koszt paliwa 70 zl. Mysle tez, ze hotelik u *Gajowa* jest najlepsza propozycją, tym bardziej, ze kochana beka karmę da. Taniej nigdzie nie bedzie, a opieka wspaniala i szansa na adopcje duza. Lepiej nie zwlekac. przed chwila rozmawialam z Evelin i ona zawiezie Elze do Warszawy, tylko trzebabedzie ja odebrac i zawiezc do Gajowej. Enia, moze moglabys to zrobic? proszę pieknie. Pedzelopka, w takim ukladzie Ela bylaby u Ciebie do 31. Ja dowioze ja do Evelin do Zambrowa. Jesli wszystko pauje, prosze napisac. Prosze tez w imieniu buniaaga o podanie kwot, jakie moglybyscie wplacic, bo trzeba ustalic czy beda pieniadze na hotelik.[/QUOTE] O proszę jaka organizacja. Dobrze.nie ma problemu. Co z antybiotykiem po operacji . Co ze zdjęciem szwów? to już u mnie? napisz mi szczegóły.
  2. Nie wiem ile sterylka. Zależy od wagi suni i serca weterynarza. Mam przebiegły plan polegający na tym , że sunia idzie ze mną brudna i śmierdząca z ulicy na szczepienie lub odrobaczenie . Ja rozdzierając szaty tulę do piersi Elzę ,taszczę ją na wagę i robiąc oczy kota ze Shreka wyżebrowywuje możliwie tani zabieg. Co do samego zabiegu - nie mam samochodu. Będzie potrzebna pomoc w przewozie suni po operacji. Chyba , że pan weterynarz zgodzi się ją przywieźć. Potem pan weterynarz będzie mógł przyjeżdżać do mnie z antybiotykiem. On jeszcze tego nie wie , ale będzie mógł. Czyli zabieg, antybiotyki, kaftan pooperacyjny. Postaram się ponegocjować jakąś rozsądną kwotę - oszałamiającej zniżki pewnie nie będzie , w końcu to b. duża sunia, ale bądźmy dobrej myśli.
  3. Strasznie daleko :( Myślałam , że chodzi o hotelik po W-wą. Dziewczyny straszne koszty przed nami , nie wiem jak , ale trzeba naprawdę spiąć pośladki bo inaczej nie pomożemy. A może jakaś fundacja owczarkowa mogłaby pomóc choć troszeczkę?
  4. Jeżeli zdecydujemy się na sterylkę i będą na to fundusze to spokojnie na sterylkę i czas pooperacyjny mogę. To sporo czasu na znalezienie transportu - ewentualnie na ciułanie na transport. Jeszcze napiszę do jednej pomocnej cioteczki może zgodzi się przewieźć za zwrot kosztów do hoteliku. Tylko muszę wiedzieć gdzie on jest, jak daleko żeby ocenić ten koszt transportu.
  5. Super! Kto tu na miejscu z Białegostoku zajmie się zbieraniem fantów i wysyłkami? Ja się nie podejmuję , nie będę miała czasu na to niestety. Za to będę miała parę fajnych fantów za które na pewno uzbieramy parę groszy :) zauważyłam, że wątek jest podpięty do działu podlaskiego. to niedobrze.czy można go przenieść na ogólny? bez podawania miejsca pobytu w tytule?buniaaga da się to zrobić?
  6. Rzucę konkretami żebyście wiedzieli konkretnie co i jak. Od dzisiaj będzie opiekunka więc w sumie jeżeli chcecie dzisiaj to proszę bardzo. Do wyjaśnienia kwestia weterynarza. Jak to zrobimy, kto zasponsoruje odrobaczanie , szczepienia itp? Z tej uzbieranej puli? Ideałem byłoby ją wysterylizować i już po sterylce puścić dalej w świat.Jak to będzie ze sterylką? Teraz kwestia sprzętu. Po śmierci Sonii oddałam wszystko co miałam dla bezdomniaków. Miski, obroże, smycze, wszystko po prostu. Nie mam nic. Siostra przywiezie dziś wieczorem moją flexi 8m. Trzeba zrobić zbiórkę po prostu na razie pożyczcie kto co może dopóki suni nie obkupimy. Ja dopiero w okolicy 10 września wspomogę finansowo. Po wypłacie. Po prostu spłukana jestem i koniec. Czy hotelik już wybrany? Kwota ustalona? Kto podejmuje się organizacji bazarków? Wysyłki, zbiórki fantów itp? Proszę nie myślcie , że się rządzę na waszym wątku po prostu trzeba to organizacyjnie zaplanować, to będą spore koszty i jeżeli dziewczyny w pewnym momencie zostaną same ze wszystkim to kaplica...
  7. No ładnie ! łapka na pędzle :lol: Słuchajcie kombinujcie i piszcie co i jak. Dla mnie ten moment jest idealny bo: 1. wczoraj moja tymczasowiczka pojechała do domu, 2. jestem przed przemalowywaniem mieszkania ( więc meble stoją na swoim miejscu i nie fruwa folia) 3.nie ma mnie 8 godzin dziennie ,a teraz będzie opiekunka w domu ( moja siostra ma wakacje do października).Czy tak będzie za dwa , trzy tygodnie nie wiem więc rozumiecie...chcę zasugerować, że moja oferta nie jest bezterminowa. Więc spinać pośladki i działamy. Niech ktoś zbierze deklaracje do kupy i wszystko podsumuje. Ile jest, ile brakuje. W tytule wątku wpiszcie , że brakuje tyle i tyle. Że zbieramy deklaracje i każda złotówka się liczy. Samo błaganie nie pomoże, Zresztą nie pomogło do tej pory, sunia błaga pod kościołem i bez rezultatu. Niech w tytule wątku będzie , że jest hotel , że brakuje tylko paru zł..Że transport.. ludzie nie mogą pomóc tymczasem , a parę złotych podeślą -skoro tylko tyle dzieli psa od bezpiecznego miejsca. Tylko muszą o tym wiedzieć.
  8. Czyli tak naprawdę to stoimy w miejscu. Za mało deklaracji - trzeba chodzić , żebrać po 10 , 20 zł. Co będzie za miesiąc, co będzie jak dziewczyny zostaną same z opłatami. Ja od siebie mogę przenieść deklarację stałą 50 zł bo [URL="http://www.dogomania.pl/threads/210291-Azyr-amstaff-z-smutn%C4%85-histori%C4%85-ju%C5%BC-szcz%C4%99%C5%9Bliwy-w-DS-%C5%BCyczymy-szcz%C4%99%C5%9Bcia%21i"]Azyrek już nie potrzebuje , pojechał do domu. [/URL] Na tymczas nie mogę wziąć dlatego nie proponuję. Za to przetrzymać do czasu transportu żeby nie zniknęła owszem. Niestety nic więcej . Trzeba mocno przyatakować. Bazarki , zbieranie deklaracji. Sprawdzić te dwa potencjalne domy. Najgorzej , że to adopcja w ciemno. Nic o suni nie wiadomo poza tym , że jest ładna , miła i przyjazna. Jak się zachowa jak się zaaklimatyzuje w nowym domu nie wiadomo. Ten hotelik to 12 zł /doba? +karma?
  9. Słuchajcie dziewczyny jaki jest plan akcji? Czy jest miejsce zaklepane dla suni? czy trzeba gdzieś przetrzymać sunie na czas znalezienia transportu / uzbierania pieniędzy na transport? Kto pojedzie jak będą fundusze? Pi razy drzwi ile czasu sunia potrzebuje? Mogę przetrzymać ją u siebie. Za darmo oczywiście - po co macie płacić za hotelik w Trypuciach lepiej dorzucić kasę na transport.Myślcie.Piszcie co i jak.
  10. Ja również wspomogę groszem, ale dopiero w okolicy 10 września .
  11. Wspaniałe wieści!:multi: [SIZE=1]Czekam z niecierpliwością na relację zdjęciową i również [SIZE=2]witam i pozdrawiam nowych rodziców Azyrka :painting:[/SIZE] [/SIZE]
  12. Co prawda bez zaproszenia, ale witam :bye: Oferuje deklarację stałą 20 zł / m-sc wpłata w okolicy 10. każdego miesiąca.
  13. [quote name='fioneczka'] ja wiem że prócz tych młodych roztrzepańców są też młodzi, NORMALNI ludzie martwię się jednak na wyrost ... co będzie jak się rozejdą np :roll: [/QUOTE] No właśnie są gdzieś tam , z różnych powodów bez własnego mieszkania ( nie okłamujmy się , ilu ludzi zaraz po studiach stać na własne mieszkanie) z wielkim sercem do zwierząt , mający czas i ochotę poświęcić go psu itp. Gdybym ja osobiście ubiegała się o psa np. z fundacji - nigdy bym go nie dostała bo ja również wynajmuję mieszkanie. I również razem z ówczesnym TŻ tem wzięliśmy Sonię , a następnie się rozeszliśmy :evil_lol:. Sonia została ze mną, przeprowadzałyśmy się w sumie 3 razy i zawsze była ze mną. Mieszkania szukałam do skutku zawsze tam gdzie psy są mile widziane. Moim zdaniem trzeba dać szansę , ale prześwietlić z góry do dołu. A ile razy pies wylatywał z mieszkania własnościowego bo się państwo rozeszli / urodziło się dziecko / alergia / coś tam.Własne mieszkanie i wiek właścicieli to nie jest żaden pewnik , że dom będzie tym najlepszym i ostatnim.
  14. Straszna bida. Będę zaglądać do kudłatka. Jeśli wyklaruje się sprawa z tymczasem / hotelikiem też dorzucę parę groszy. banerek podlinkowany [URL="http://www.dogomania.pl/threads/211602-KANON-pi%C4%99kny-PON-EK-nie-radzi-sobie-w-schronisku-B%C5%81AGAM-O-POMOC%21"][IMG]http://i53.tinypic.com/6id82h.jpg[/IMG][/URL]
  15. Trzymam kciuki! Piszcie na wątku jak się rozwija akcja. :multi:
  16. Nie no pierwsze zdjęcie w porządku. Nie był zapasiony. Ja lubię takie lekkie sylwetki (moja suka waży 20 kilo - odchudzona z 26). Ale jak na facecika 18 kilo to stanowczo za mało. Prosiaki często tak znikają w warunkach schroniskowych. Ale jeszcze szybciej wracają do normy jak już dostaną swojego ludzia. Całe szczęście , że nie dopadły go żadne skórne paskudztwa.
  17. heh patrzcie jak buduje napięcie.dawaj foty :mad: zjeść możesz przed kompem!
  18. Ależ jestem ciekawa jak tam wizyta przebiega :nerwy: non stop zaglądam zaglądam i jeszcze nic nie piszą :sadCyber:
  19. no i gites. jeszcze trzeba tylko wymierzyć chłopa, i można robić głosowanie na kolorek. fioneczko nie zapomnij jutro wymierzyć chłopaka.[SIZE=1](i wydrapać mu porządnie zadek)[/SIZE]
  20. No właśnie lecę oglądać co Los Ferros dodała nowego. Mamy od niej 3 obroże i są nie do zajechania(zwłaszcza te sztywne taśmy są super).Trzeba sprawdzić czy da się dopasować ten półzacisk. Jak się nie da to trzeba będzie kupić [URL="http://www.amstaff-pitbull.eu/viewtopic.php?f=138&t=2825"]obrożę[/URL].
  21. No ale zobacz , że jest tańsza niż ta pierwsza.:eviltong: No właśnie moja chodzi albo w pitmanie albo w magu no i nie do zdarcia.
  22. Patrz ciotka a coś takiego: [URL="http://pitman.pl/obroze/obroza_doggy"]coś takiego[/URL]
  23. Fioneczka , jeśli się półzacisk nie sprawdzi trzeba mu kupić normalną porządną obrożę 5 cm. Będzie nosił do końca dni swoich i nie znosi. Jeśli będzie potrzebował to mu zasponsoruję jakąś kozacką :evil_lol: [URL="http://www.elperro.com.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=108&category_id=33&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=pl"]oczo-uderzającą[/URL]
  24. O rany, ale ekipa :loveu: Nie będzie długo czekał na dom zwłaszcza, że ma taki super charakter i jest przyjaźnie nastawiony do zwierzaków wszelkiej maści. [SIZE=1]Chyba, że mu się odmieni. [/SIZE]:eviltong:[SIZE=1] oby nie[/SIZE]
  25. Cześć ciocia :hand: Działa to czy nie działa? :roll: Musisz sprawdzić.
×
×
  • Create New...