Jump to content
Dogomania

Chefrenek

Moderators
  • Posts

    6215
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Chefrenek

  1. Boszz widzisz i nie grzmisz. Nic nie wzbudza we mnie takiej złości jak rozmnażanie chorych psów. Przecież ta suka przekaże swoją ułomność potomstwu. Nie pomyślałaś, że skażesz na cierpienia szczenięta i ich przyszłych właścicieli. Jak tak można???:mad: Już pomijam fakt, że taka słaba suka może nie przeżyć porodu, może dostać tężyczki etc. Czy o tym powiedział Ci wet? To co piszesz to bujdy na resorach. Ciąża lekarstwem na choroby. :crazyeye: I do tego 5 miot bez papierów. [COLOR=Red]Od 1992 bodajże wszystkie szczeniaki po rodowodowych rodzicach z uprawnieniami otrzymują rodowody (chyba że jest to lewy miot, czyt. nielegalny, suka hodowlana może mieć miot raz w roku).[COLOR=Black] Ludzie bądźcie odpowiedzialni, nie sprowadzajcie na świat kolejnych istnień jak nie jesteście w stanie zapewnić im godnego bytu.:shake: [/COLOR][/COLOR]
  2. Ale jest jeszcze ten śledź.:cool1:
  3. [quote name='puzzle']Moja ciocia ma tego gardena przyczepionego do budy, zeby jej Onek nie brudzil gosci. Smycz przymontowana jest równoloegle do bocznej sciany budy i jezeli mozecie to wytlumaczcie mi jak to mozna przymocowac do ziemi? Przydaloby mi sie cos takiego, ale nie jestem w stanie znalezc zastosowania;).[/quote] Przekładasz wkrętak przez to uszko po lewej i wkręcasz całość w ziemię.:evil_lol:
  4. [quote name='Magda & Zicko']Powiem Ci, że widzieć nie widziałam ale sporo czytałam. a co szanująca się hodowla wypusci szczenie bez papierów? no chyba ze bez łapy ...;)[/quote] Magda, powiedz że tylko udajesz.:evil_lol::cool3: MEGNUM, brawo za post.:klacz:
  5. [quote name='Magda & Zicko'] powiem Ci jedno ŻADNA szanująca się hodowla nie wypusciłaby szczeniaka po Chempionie bez metryki.[/quote] Ojjj to mało widziałaś.:diabloti:
  6. [quote name='korarar']ja nie mam psa z papierami bo mnie nie stac na psa z papierami!! ale mam rasowego bo jest po rodzicach po chempionie tylko poprostu niezałapała sie na rodowód[/quote] A co to za Champion? Ktoś Cię wprowadził w błąd. Teraz wszystkie psy po rodzicach z uprawnieniami hodowlanymi dostają rodowody. Niestety tak jak napisała taks musisz się liczyć po pierwsze z tym, że będziesz miała miot z dwóch ojców bądź mieszańce po drugie, że poród odbędzie się przez cesarkę. Buldogi należą do ras wielkogłowych i niestety duży odsetek ciąż tak się właśnie kończy. Po trzecie. Musisz się przygotować, że buldożce trzeba będzie pomóc odchować maluchy, przypilnować by ich nie zgniotła i dobrze odkarmiła. Po czwarte zmień weta bo skoro ten radzi TAKIE RZECZY to wątpię by znał się na psach, o buldogach nie wspominając.
  7. O stanie psychicznym właścicielki briarda to może wypowiadać się lekarz a nie forumowicz.:cool1:
  8. [quote name='Aziza']ale wszystkie imiona są ta samą literę (np. BEZ, BRUTUS, BANAN, BINGO, B...)! [/quote] No i trzeba dodać, że co miot może to być inna litera.;)
  9. Niestety kleszcze żerują przez cały rok - efekt ciepłych zim.
  10. No tak to jest że jednemu służy drugiemu nie. Nie znaczy to, że jest to zła karma.:cool1:
  11. [quote name='Maupa4']No i przede wszystkim jest ... zdrowy i bez żadnych "wad". Jak dla mnie ... abstrakcja ... :roll:[/quote] Dla mnie też.:roll:
  12. Maupko dawno u Was nie byłam a widzę, że coś się pozmieniało. Co to za Antoś? Bardzo mi się on podoba.:loveu:
  13. [quote name='Vini.']Słyszał ktoś o tej firmie? Produkują 3 linie karm dla psów, ale niestety nie mogę znaleźć polskiego sklepu gdzie sprzedają je. To włoska firma. Dostałam próbkę dla dorosłych małych psów: kaczka&ryż i jagnięcina&ryż&ziemniaki. kaczka młodej straaasznie posmakowała i chciałabym kupić jej ta karme, ale nigdzie znalezc nie moge :/[/quote] [url=http://www.novafoods.com/en/component/option,com_wrapper/Itemid,58/]Novafoods - Dog Products[/url]
  14. [quote name='bejrut']wskanuję reklamę jak będę w domu[/quote] SUPER:loveu:
  15. Pewnie to kolejny chwyt marketingowy RC. Ciekawe czy uwzględnili skłonności alergiczne buldożków? Bejrut, pamiętasz skład?
  16. [quote name='Polla']Chefrenku no właśnie się sprawdziło, po tym pierwszym worku byłam zachwycona i dlatego tak chętnie zamówiłam kolejny raz. ale teraz to już nie wiem co o tym myśleć :( dzisiaj zrobiłam mały teścik. rano na śniadanko tylko bułeczka i nic zero bąków. a po południu micha karmy i maska gazowa to za mało :( może jakaś felerna partia mi się trafiła.[/quote] Może w mniejsze worki pakują karmę z innej fabryki, gdzie składniki pochodzą z innych regionów???? A datę spożycia sprawdzałaś?
  17. Myślałam, że się sprawdziło.:-( Ja tak miałam przy rc, zauważyłam że kulki się różnią po czym pies dostał bąbli. Myślę, że kolor to jakaś zmiana w składzie np. mięso od innego dostawcy czy coś w tym stylu.
  18. [quote name='Viris']Właśnie dziś się dowiedziałam że pojawił się Royal Canin dla francuzów. Ktoś już testował? My co prawda BARFujemy ale ciekawa jestem czy się nadaje ten RC.[/quote] A to nie plotka? Z nowości widzę tylko dla mopsa i westa.
  19. [quote name='g@l@xy'][COLOR=black]a co ma do rzeczy wpływ monoftongizacji dyftongów na rozwój trantytli........[/COLOR] pseudohodowla to pseudohodowla hodowla to hodowla czarne jest czarne białe pozostaje białe[/quote] Nie bo są też odcienie szarości czyli hodowle, które kręcą wałki.:diabloti:
  20. [quote name='megisiwka']ale do zabawy jest chętny...?! a jak BF współżyją z innymi psami...czy luią dominować, albo czy są zadziorne...słyszałam kilka razy, że BF sa agresywne wstosunku do innych psów... Bardzo Prosze o odp...z góry dziękuje[/quote] Oczywiście, do wygłupów to one pierwsze. ;) Myślę, że samiec do suki powinien być ok ale masz rację zdarzają się zadziory. Ja mam 2 samce i czasem dochodzi do niesnasek.:razz:
  21. [quote name='megisiwka']Witam :)!! Mam na imie Dominika i razem z moim narzeczonym chcielibysmy kupić buldożka francuskiego...zastanawiam się tylko jaki zazwyczaj BF maja stosunek do innych psów, bo mamy już 2 pieski (suczki) 2,5 letnią kundelke Megi i 14 miesięczną staffinke Carmen. Nasze dziewczynki sie uwielbiają i właściwie są w ciągłym ruchu "latanie" po domu, ogródku, czy w lesie...czy buldożek za nimi "nadąży" Bardzo proszę o opinie...za które z góry dziękuje :D[/quote] Na maraton się nie nadaje ale ślamazarą też nie jest.;)
  22. [quote name='vikiii'] Ten post jest po to, by ostrzec innych, którzy myślą że za 600zł kupią yorka.[/quote] Taaa i pokażą jacy to oni cwani, że mają yorka za 600 a inni wywalili na takiego samego 2500.:diabloti: [COLOR=SeaGreen][B]ps. proszę nie wstawiać linków do aukcji i nie KRZYCZEĆ.[/B][/COLOR]
  23. [quote name='Aleksandra.']Oczywiście byłam u weta. Ale Pani doktor powiedziała, że musimy poczekać, bo narazie nie stwierdza niczego poważniejszego niż anemie.. Moja suńka dostała tylko jakieś witaminki w tabletkach i tyle. :([/quote] A skąd ta anemia? Nie kazała zbadać krwi, moczu?:crazyeye:
  24. [quote name='Aleksandra.']Moja sunia jakiś czas temu miała dziwny kolor moczu, taki ciemno pomarańczowy, czasem czerwony. Od kilku dni bardzo rzadko robi siku. Załatwia się co drugi dzień i to w małych ilościach. Poza tym ma strasznie blade dziąsła i język. Miała kiedyś anemie, ale jako kilku miesięczny szczeniak. Teraz ma prawie dwa lata. Co jej jest?[/quote] No i na co czekasz?:crazyeye: Idź do weterynarza.
  25. [quote name='Mephistotelka']Of kors :cool3: Po tym jak obroża + krople nie do końca się spisały i codziennie wydzierałam spasionego kleszczora z ciałka mojej kruszynki postanowiłam zaaplikować mu czosnek. Teraz ma całą trójke :razz: przy czym z kropli najprawdopodobniej zrezygnuje (mam jeszcze jedną pipete) jeśli czosnek się sprawdzi. Póki co (narazie tylko 4 dni) jest spokój. Psisko nie chodzi po ulicy na spacerach. Zalicza trawy, krzaki, lasy i każdą jedną dziure. Zresztą i w ogrodzie kiedyś złapał, więc już tak od 2 miesięcy bez przerwy myśle w co by go jeszcze zaopatrzyć :diabloti: Oprócz czosnku znalzłam: olejek waniliowy, olejek z drzewa herbacianego i coś z trawą cytrynową ale nie pamiętam już co to było :evil_lol:[/quote] Nie wiem czego stosujesz ale w przypadku niektórych kropli jest tak, że nie odstraszają kleszczy tylko zabijają jak się wgryzie.:diabloti:
×
×
  • Create New...