Wydaje mi się,że zaproponowany wcześniej bernardyn będzie odpowiedni.
Beauceron, również świetna rasa-wspaniali stróże i przyjaciele rodziny,ale w tym przypadku trzeba się mocniej do wychowania psiaka przyłożyć.
Hovawart-silny charakter ale "do poskromienia", fajne pieski.
Najbardziej to byłabym za jakąś "bidą" schroniskową- wszakże często można natrafić na szczenię(któremu gdzieś w genach mógł zaplątać się ONek lub bernardyn ;) ) zapowiadajace się na dużego zwierzaka :)