Jump to content
Dogomania

Gacusiowa

Members
  • Posts

    555
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Gacusiowa

  1. [quote name='jagienka42']bedziemy beczaly calkowicie na trzezwo:oops:[/quote] też można to chociaż na ciastka pójdziemy :eviltong:
  2. Łojezu, Kobity, no... Jagienka, to może ja Ci ją jednak zostawię, co? Acha, i chciałam powiedziec, że ja sie bardzo łatwo wzruszam i pewnie obie będziemy buczec...:-( Szkoda, że nie mam jak przenocowac w Kraku, byśmy się na smutno upiły i wypłakały na zapas ;) Bazyliah, Ty w ogóle Bondzika nie promujesz, to co się dziwisz, że nikt go nie chce... a w ogóle to ładnie razem brzmicie, Bazyliah i Bondzik :razz: [quote] Gacusiowa: Tazi to od Dyabła Tasmańskiego? [/quote] żebyś nie wykrakała!!! nie, od 'alternatywnej' nazwy afgana znalezionej na wikipedii, choc po zgłębieniu paru stron o chartach TAZY mam niejakie wątpliwości czy wiki ma rację... u mnie imiona muszą miec znaczenie, na przykład nazwa hodowli (hehe, hodowli, jeden miot w 3 lata) mojej to NASHAADDO - hoduję koty somalijskie, a to słowo w języku somalijskim właśnie oznacza 'energia, etuzjazm' - czyli jest świetną charakterystyką moich kotów
  3. i Bazarek Australijski [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=109701[/URL] :diabloti:
  4. w górę Pyśki, jak minął dzionek? zapraszam na nowy Bazarek Orientalny [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=109697[/URL]
  5. zazdroszczę Zuzi - u mnie pracka... a pogoda śliczna... jeżeli chodzi o imię :loveu: - to przecież pies i tak reaguje na więcej niż jedno :) - jak również na czułe 'paskudo' ;)
  6. dziń dybry :) poranek nie jest najpiękniejszy, ale mam nadzieję, że dzisiaj zobaczymy sloneczko pozdrawiam Czarne Pyśki o poranku :loveu:
  7. mam opanowane oplatanie mackami w celu zaaplikowania róznych mazideł i tabletek :) - dam radę... a po wszystkim buziaczek i smaczek :loveu: mam nadzieję, że tydzień wystarczy na przeleczenie małej...
  8. ojej, biedny Zuzinek.. biedne uszka i oczka... jak Zuzia znosi zakrapianie i inne nieprzyjemności? a weta się boi czy raczej nie?
  9. [quote name='Bazyliah']Na początek możesz kupić obróżkę taśmową Hiltona - taką z regulacją obwodu i dość wąską. Później na spokojnie wymierzysz psa i dopasujesz. Jak futro będzie rosło, to używaj najlepiej łańcuszkowych obroży ew. bardzo cienkich, taśmowych - ważne, żeby obroża nie czepiała się włosa i nie robiła kołtunów. Szelki niestety, ale robią potworne kołtuny "pod psem". Na razie maluchy mają bardziej puch, niż sierść, ale jak zacznie rosnąć, to trzeba uważać. [/quote] obróżków jest wybór potworny... mam syndrom 'osiołka' co mu w żłoby dano... [B]jaki obwód szyi ma Zuźka w tej chwili??[/B] [quote]Szampon koniecznie (najlepiej z olejkiem norkowym), może być odżywka. Ja dla moich psów (i dla siebie) odżywki robię sama - takie bez spłukiwania - wygładzające i nabłyszczające włos ;) [/quote] o szamponach norkowych czytałam, popatrzę i kupię :) [quote]Do tego puchu bardzo dobra jest szczotka pudlówka (wersja kocia albo psia) - po spacerze najlepiej wyłapuje wszystkie drobiazgi z sierści.[/quote] kupiłam grzebień, bo tak wyczytałam na stronce hodowli Afganów pudlówka - to takie gęste 'pazurki'? to mam takie kocie szczotki, na początek będę tych używć. [quote]Stojak do misek kupiłaś? Duże psy muszą mieć michę dość wysoko.[/quote] [IMG]http://www.zooplus.de/bilder/hundebar/inkl/npfe/2/300/7759_2.jpg[/IMG]
  10. piękny wielkolud :loveu: miał szczęście chłopak, a kondycji pewnie nabierze szybciutko :D
  11. wpadłam do zooplusa i zrobiłam zakupy... miski, smaczki, zabawki, gryzaki... grzebień, 10m linka... pluszkowa kaczuszka :p nie kupowałam na razie szelek i smyczki, bo nie wiem jaki rozmiar i jaki rodzaj... suche żarcie kupię z allegro, RC maxi junior, legowiska za porada Jagienki nie będzie, ale jest 'kocia kanapka' w pokoju komputerowym, która, jestem pewna, zostanie zasiedlona :D coś jeszcze potrzebuję?? właśnie sobie zdałam sprawę, szampon i odżywka do prania piesa... oprócz tego co jeszcze??
  12. Dzień dobry Zuźko-Bondzinki :) już pewnie po porannym spacerku, ja po porannym wirtualnym spacerku :p byliśmy wczoraj we Wrocku na galowym koncercie PPA - mozna go było zobaczyć w dwójce wczoraj wieczorem (akurat nasz spektakl był rejestrowany - oglądał może ktoś?) - ale ponieważ znam i kocham muzykę Cohena, to z przykrością muszę stwierdzić, że kilka piosenek skopanych zostało, chciałoby się powiedzieć, koncertowo... nie dość, że praktycznie nie do rozpoznania (a znam tłumaczenia Zembatego) z powodu zabiegów artystycznych (w stylu wiwisekcji) poczynionych na muzyce i aranżacji - to jeszcze niektóre wykonania miały strasznie dziwną manierę - i to paru wykonawców to miało - od chrapliwej deklamacji do wywrzeszczanej końcówki... nie rozumiem tego... część piosenek jak dla mnie straciło to 'coś' czym obdarzył je LC a Zembaty świetnie oddał w tłumaczeniach... :( ok, było też parę fajnych wykonań, ale jednak w pamięć zapadły mi bardziej te 'zepsute'... sorry za OT, ale musiałam się podzielić
  13. jagienko, wyjątkowo odpowiedzialni psiarze w Twojej okolicy mieszkają, zazdroszczę! ja tam się akurat psów nie boję i nie zdarzyła mi się nigdy żadna zła przygoda z nimi (a jestem z tych co do obcych psów gadają i zaczepiają ;)) - ale słyszałam już kilka 'horror stories' związanych właśnie z [U]nieodpowiedzialnymi właścicielami[/U] i ich psami...
  14. no właśnie rejestrowane być powinny charty i mixy chartów też (nie tak jak w przypadku ras niebezpiecznych) charty uznawane są za 'broń do polowań' za posiadnaie niezarejestrowanego grożą kary i przepadek zwierzęcia (choć to pewnie w przypadku udowodnionego polowania)
  15. grzebiąc po forach różnych dowiedziałam się, że na posiadanie charta (lub mieszańca charta) trzeba mie zezwolenie :crazyeye:
  16. czyli jednak... znaczy się Bondzik szybszy jest ;)
  17. bossska :loveu::loveu::multi::loveu::loveu:
  18. myślę, że Bondzik to będzie miał taki kolorek mniej więcej - już mu wychodzi [IMG]http://www.afghan-calamus.zn.pl/Nowy%20folder/KATOWICE/KATOWICE%20Calamus%20TRUE%20LADY.jpg[/IMG][IMG]http://www.afghan-calamus.zn.pl/Nowy%20folder/KATOWICE/calamus%20show%20me%20heaven%20bisy.jpg[/IMG] ale Zuźka to raczej będzie czarna... chociaż... who knows... [SIZE=1]zdjęcia pożyczone ze stronki hodowli chartów afgańskich Calamus w celach li i tylko poglądowych co do ewentualnego ubarwienia psa[/SIZE] [SIZE=1]aaa, i cofam co powiedziałam nt wilczarzowarości Bondzika po obejrzeniu zdjęc tego 'młodzieńca': [URL]http://www.afghan-calamus.zn.pl/Nowy%20folder/home%20pol.htm[/URL] :)[/SIZE] [SIZE=1]aaa, i jeszcze chciałam powiedzie, że nieważne jakiego koloru, żeby były tylko zdrowe[/SIZE]
  19. Zuźkę to na metry można sprzedawac ;)
  20. [quote name='jagienka42'][IMG]http://img359.imageshack.us/img359/5/dscn1892ix0.jpg[/IMG][/quote] oplotła go mackami :lol: jagienko kochana, wstaw jeszcze jakieś fotki, pls...
  21. tak patrzę na fotki z pierwszego postu (by the way, czuję deficyt zdjęc...) i na oba psiaki i zastanawiam się, czy mi się tylko wydaje, czy Bondzik ma zdecydowanie inną mordkę niż Zuźka, on taki bardziej wilczarzowaty jest czy cuś? a może afgańskie faceciki w tym wieku tak mają??
  22. ja z kotami nie śpię tylko dlatego, że wszystkie przez całą noc próbują mi się jednocześnie ułożyc na twarzy - zmieniając co i rusz konfigurację albo co piętnaście minut sprawdzają 'śpisz'? ja sen mam dośc mocny ale skrzela niewykształcone, więc potrzebne mi są drożne otwory do oddychania :roll: ktoś przeca musi zarabiac na kocie chrupki....
  23. a teraz już mówię dobranoc Czarnym Pyśkom i ich kochanym Opiekunkom :loveu: będę myśle nad kolejnymi pytaniami mniej lub bardziej wskazującymi na moją ignorrancję ;)
  24. przynajmniej w kwestii świń mam jasnośc - tylko półszlachetne bazarkowe wchodzą w rachubę :p
×
×
  • Create New...