Jump to content
Dogomania

Piott

Members
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

 1. Piott

  FOKSTERIER - Wychowanie

  W domu 90% wykonuje prawidłowo. Jedynie z komendą ' waruj ' czasami łapie czasami nie. Na komende ręczną reaguje bezbłędnie (wyciągam rękę prostopadle do ziemi i troszkę się schylam) natomiast na samą słowną już jest ciężej. Ogólnie w domu jest ok. Nawet na komednę ' zostań ' ładnie siedzi i czeka aż pójdę do innego pokoju i na komendę zwalniającą 'okej' rusza. Pozytywnym tonem zawszę nagradzam ' doooobry pies, suuuper ' oczywiście w więkoszości przypadków mnie to naprawdę cieszy :) Staram się ćwiczyć w różnych pomieszczeniach ale w różnych pozycjach nawet leżących nie pomyślałem - na pewno wypróbuje :) Ogólnie aportuje ( gorzej z przynoszeniem ;d ) fajnie, lata chętnie za zabawką, często przynosi ale nie do końca i się wraca. Potem musze jeszcze raz komende wypowiedzieć w tedy w większości przypadków wraca. Ale to w domu w terenie pewnie gorzej by było. Na podwórku próbowałem raz po rolkach ale kompletnie mnie olewała. Nawet na mnie nie spojrzała. Więc powinienem się skupić tutaj bardziej.. I mam taki plan, że na początku spróbuje na korytarzu już nie w domu.. potem stopniowo brama, podwórko itd. oczywiście na smyczy jeśli nie będzie słuchać będę wracał do domu z nią i po jakimś czasie znów aż do skutku. Na początku postaram się skupiać uwagę na mnie, potem komendy, zostawanie i tak po mału będę przenosił się w dalszą część podwórka gdzie więcej rozpraszaczy. A potem miasto - Tak będzie ok? Co do smaków, to czy to co napisałaś to jest wymagane, tzn. że pamiętasz że teraz za trzecim nie dajesz potem za czwartym potem za drugim itd. czy tak jak Ci przyjdzie do głowy? np. ' o teraz dam za 2 a teraz za 3 a teraz tylko 1 raz ' ? Aha i czy nagroda słowna = klikniecie też ? czy tylko przy smaku ?
 2. Piott

  FOKSTERIER - Wychowanie

  Dzięki za odpowiedzi :) Czyli jak jest ta obroża to nie można głaskać psa? Dzisiaj byłem z nią na rolkach 30 min i jak wrażenia... Ogólnie po 10 min wywaliła jęzor i zwolniła tempo hehe ;d a ogólnie na sam koniec wjechaliśmy w miasto to w normalnych sytuacjach ( przed wybieganiem itd. ) by dolatywała wszędzie, do każdego wszystkiego byłaby ciekaw. A tak to rowerzyści, ludzie nawet nie zwarcała na nich uwagi. Nawet pies jeden doleciał to się powąchali i chcieli się bawić.. A więc taka przejażdżka dobrze jej robi widać jest to efekt energii i ekscytacji ( ta agresja wobec innych i zwierząt ). Do tego jest bardzo grzeczna i trzyma się nogi. Na spacerach też ale po dłuższych i jak się zmęczy. Co do instynktu.. To fakt wąchać to ona lubi a więc podstawowa moja zabawa bedzie szukanie jakiś przysmaków. Jakie jeszcze można zabawy węchowe nawet i w terenie zastosować? Natomiast co do polowań to też cięta jest na koty czy inne stworzenia, bardzo uparta i cięta. Co do kopania hmm.. szczerze nigdy nie zaobserwowałem takiej sytuacji, kiedyś miała epizod, że była zamykana na podwórku też w ogrodzeniu i nie kopała. Widocznie nie wszystkie foksy to mają. Od momentu przyjścia z rolek śpi na swoim miejscu, a kanape i fotel wyłożyłem właśnie folią :) Mogę zaobserwować bo co jakiś czas na chwilę mogę sobie pozwolić przyjść do domu. No cóż będę robił wszystko co w mojej mocy na ile czas pozwoli.
 3. Piott

  FOKSTERIER - Wychowanie

  Dzięki za odpowiedź :) Czyli na początek warto by zapewnić : - ćwiczenia ze skupieniem na mnie - tropienie, sztuczki, komendy - wybieganie Po jakimś czasie trening w terenie.. Apropo wybiegania.. Dobrym sposobem będą rolki? np. pół godzinki na rolkach? Inna kwestia.. w lato jak wiadomo pełno kleszczy, gdzie w takim razie moge ją puszczać luzem ewentualnie jak zabezpieczyć psa przed kleszczami? Mam działkę ogrodzoną dość sporą, mam zamiar postawić tam budę i, żeby tam w lato przebywała zamiast w domu gdy mnie nie ma. Wydaje mi się, że to lepszy pomysł niż aby spędzała w domu cały czas. Właściwie to i w nocy mogła by przebywać na zewnątrz :) Z racji tego, że od 9-18 mnie nie ma w domu, 3x w tygodniu mam trening po 18stej i na weekendzie co drugi tydz jestem na uczelni ( do końca czerwca potem przerwa ) myślę o takim planie : - 3-4x w tygodniu z rana rolki po 30 min - w wolne wieczory spacerek + komendy, zabawy - w domu codziennie co jakiś czas w chwili wolnej, zabawy, sztuczki, komendy itd. Oczywiście nie jest to idealny bo wiem, że najlepiej codziennie długie spacery po minimum 2h i wogóle ale niestety nie mam możliwości czasowych aby to uczynić. Wiadomo, że będę się starał w miarę możliwości zapewnić jak nawięcej czasu dla psiaka natomiast taki plan to takie minimum jakie chciałbym wdrożyć.
×