Jump to content
Dogomania

gallegro

Members
  • Posts

    6014
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by gallegro

  1. Popieram! Po zakupie lampy podam bezpośrednio adres Ulvhedinn jako adres do wysyłki.
  2. >Pucka69, nie wiem ile brakuje do lampy (na razie nie wiem też za ile kupię lampę), ale podjąłem właśnie decyzję, że sfinansuje pozostałą część. Żeby było brdziej przejrzyście, sfinansuję przynajmniej połowę wartości lampy. Żeby nie było zbyt łatwo będziesz "musiała" jeden szalik zrobić dla mnie :razz:. Szczegóły ustalimy pózniej, ale od razu Cię pocieszę, że nie będzie zbyt pracochłonny, cobyś miała jeszcze czas popstrykać na klawiaturze. Swoją drogą przydałby sią Tobie program tłumaczący mowę na tekst pisany. Mogłabyś dziergać, i udzielać się na forum jednocześnie :evil_lol:. Od dzisiaj będę śledził Allegro w celu zakupu "pro forma" tej lampy. Pieniądze z zamówionych i wykonanych w przyszłości szali możesz przeznaczyć na co chcesz, ale jak nietrudno zgadnąć, pewnie i tak skorzystają na tym potrzebujące psiaki.
  3. Olga, nie wiem czy zauważyłaś, ale to dogomania więc pomagamy tylko zwierzętom i to bez względu na cenę (np. zmarznięta ciotka pod mostem). >Pucka69, właśnie o tym schronisku pomyślałem. Zaraz wyślę PW do Folen... jak pamiętam to właśnie ona prowadzi stronę Węgrowskiego schroniska.
  4. Właśnie to miałem na myśli. A może by tak podłączyć się do jakiejś funkcjonującej strony któregoś ze schronisk, gdzie będzie specjalna zakładka z takimi adopcjami (np. "zwierzaki specjalnej troski - adopcje dla ludzi o wielkim sercu"). Mam coś "na oku" i mogę o tym pogadać jeśli chcesz.
  5. Ja również jestem zniesmaczony całym tym zamieszaniem z Psim Losem w tle. Mam nadzieję, że jest to chwilowy problem wynikający z wszechobecnego stresu, co jednak w rzadnym stopniu nie usprawiedliwia "pewnych" zachowań. Pucka, a może zrobić bazę trudnych adopcji (np. psiaki chore, niepałnosprawne), moderowaną przez kogoś z dogo i do niej dać link. Jeśli ktoś mógłby udostępnić miejsce na swoim serwerze, byłoby praktycznie bez kosztów. Osobiście nie jestem w stanie pomóc, może za jakiś czas...
  6. [quote name='pucka69']... no toż ja bez potrzeby bym głupio przecie przy lampie nie obstawała jak ta durna ! Pucka69, wcale nie jasteś taka durna :evil_lol:, co więcej, jesteś nawet niegłupia Ciotka. Pisałem o lampie na wątku Czarusia, ale pózniej było info, że jednak nie (?): http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=2049721&highlight=bioptron#post2049721 Lampa może się przydać w wielu przypadkach. Pamiętajcie, że wujek może pomóc w zakupie, co by nie przepłacić ;).
  7. Pajunia - dziękujemy! Pani Gulle - dziękujemy! Czarek - ciesz się nowym życiem! ...ale nie zapominaj o polskich dogomaniakach ;). Żeby jeszcze choć kilka takich domków dla psiaków specjalnej troski... >Olga, podobno Czaruś pozostał Czarusiem (przynajmniej dotychczas). Wyobrażam sobie jak to brzmi w wykonaniu domowników :-).
  8. Z wysuwaniem tego typu tezy byłbym ostrożny. W Psim Losie nie są napewno uprzedzeni do zwierząt, a przecież o to chodzi. Inna sprawa, że jedna lecznica-szpital-hotel nie jest w stanie załatwić problemu w skali Warszawy, a co dopiero kraju. Trzeba popatrzeć realnie na ich możliwości. Oni pokazali jak można - teraz powinny pójść za tym działania systemowe (min. akty prawne, system finansowania itp.), cywilizujące sytuację zwierząt w naszym kraju. Może równolegle do zwykłego wolontariatu trzeba zająć się działaniem na rzecz poprawy sytuacji bezpańskich zwierząt. Manifestacje, głodówki, pikiety (jaja, pomidory...)...może coś jeszcze...sam nie wiem. Wiem jedno - w sytuacji jaka miała miejsce, decyzja o "zamknięciu" Psiego Losu musiała kiedyś zapaść...i zapadła.
  9. [quote name='enia']Czy ktos pokocha Czarusia? czy jest szansa żeby miał domek? on jest bardzo słodki i przymilny, a jaki dzielny wcale sie nie skarży .......tylko ciagnie te nużynki za sobą.........[/quote] Enia, czy pisząc te słowa (2 wpis w wątku) mogłąś przypuszczać, ża Czaruś z magazynku pełnego słomy, przeobrazi się w tak wspaniałego psiaka z własnym domkiem. >Olesia.b, nikt z dogomaniaków na pewno nie zapomni o innych bidulach. Fuksik dostał już swój pojazd, a zasponsorowała go osoba, która się nim bardzo interesuje... sic! Zanosi się na to, że Wedelek również będzie "wózkowiczem" (oby medycyna pomyliła się w Jego przypadku), ale i on może liczyć na wymierną pomoc (wiem to z pewnego zródła ;)). Pozostaje mieć nadzieję, że wszystkie psiaki znajdą domki. Musimy zrobić wszystko, żeby to się stało jak najszybciej.
  10. Pajunia, masz rację, nie możemy wymagać od nowych właścicieli żeby systematycznie zdawali relację. Osobiście rozumiem Olgę... wszyscy chcielibyśmy jak najczęściej otrzymywać wiadomości (w tym fotki) o Czarusiu... i nie miej nam tego za złe ;).
  11. Agnieszko, w oczekiwaniu na wieści o Czarusiu, Olga wkleiła fotki...tak sobie pomyślałem, że Ty również mogłabyś pokazać nam drugi powód (raczej dwa) świętowania ;). Tak jak napisała Kora, może trzeba będzie je wydrukować, na czas spożywania Jej zacnych drink'ów :lol:
  12. [quote name='Kora']Olga, ja mam kolekcjonerska flaszke Sangrii, wiec nie widze problemu zeby ja spozyc z racji trzech okazji dwoch nowych dogomaniakow i jednego psa;) ![/quote] Mam nadzieję, że "kolekcjonerska" znaczy "baaardzo duuuża", bo chętnych raczej nie zabraknie, a okazje znamienite ;). Bardzo się cieszę, że Czaruś jest już na miejscu i że wszyscy są nim zauroczeni tak jak wcześniej my wszyscy. Przyjazd nowych właścicieli w środku nocy po Czarusia też o czymś świadczy... i pozwala z ufnością patrzeć w Jego przyszłość. Mam nadzieję, a raczej pewność, że nowy domek obdarzy Czarunia uczuciem, które On odwzajemni wdzięcznością i bezgranicznym przywiązaniem.
  13. [quote name='eria']...Fuksiowi to by się czesanko przydało ( przynajmniej na tych zdjęciach na wózeczku taki skundlony troszkę);)[/quote] Teraz lepiej? ;). [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img113.imageshack.us/img113/5458/crimg0659an3.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img45.imageshack.us/img45/7411/crimg0658dv6.jpg[/IMG][/URL]
  14. [quote name='Aga_Mazury']Czarusiu .......... bądź szczęsliwy :iloveyou:[/quote] Agnieszko, moje gratulacje :loveu:. Za kilka lat będziesz miała jak znalazł(a) dwójkę dogo-sprzymierzeńców :lol: (te rzeczy wysysa się z mlekiem matki ;)). A tak na marginesie... jak ty sobie poradzisz z tą dwójką siedząc przed komputerem i pisząc na dogo. Może zrobimy zrzutkę na jakieś poręczne statywy :lol:. No to jeszcze jedna nocka przed nami, zanim Czaruś dojedzie do domku :shake:.
  15. Nie mam pojęcia, ale wiem, że Pajunia ma na bieżąco kontakt z Panem Januszem. Dla wszystkiego zapytam. Jeśli chodzi o głaski, to Czaruś doskonale wie jak się o nie upomnieć ;).
  16. Myślę, że mogli jeszcze nie dojechac - to jednak kawał drogi. >Pajunie, miej litość... jeśli nie chcesz mieć nas na sumieniu, daj znać najszybciej jak to możliwe, kiedy już szczęśliwie dotrą na miejsce. Ciekawe jakie wrażenie zrobi na Tobie Czaruś (zakładam, że nie widziałaś Go "live") i jak znajdzie się w nowym otoczeniu.
  17. [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img151.imageshack.us/img151/7656/crimg0652sg1.jpg[/IMG][/URL] A tutaj współtowarzysze podróży i Czaruś, który nie wiedzieć czemu, pokazał dogowujkowi... język ;). [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img370.imageshack.us/img370/8827/crimg0653ca1.jpg[/IMG][/URL] Ciekawe, czy patrząc na tę fotkę myślicie o tym samym co ja...? [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img141.imageshack.us/img141/1193/crimg0659ae9.jpg[/IMG][/URL] Mocno wierzę w to, że tak jak do Czarusia, tak i do Fuksika, Wedelka i innych psiaków, los się jeszcze uśmiechnie. Wierzę, że One wszystkie znajdą ludzi o wielkich sercach, przy których będą się budzić każdego dnia rano...
  18. No dobra... widzę, że mnie to nie minie. W następnym wpisie wkleję kilka fotek, ale uprzedzam, że nie są to zdjęcia jakich sie spodziewacie :oops:. Moim usprawiedliwieniem niech będzie fakt, że byłem mocno podekscytowany i na dodatek na kilka minut wybyłem po wspomniane kwiaty dla Pana Janusza (że o kilkunasto minutowym spóznieniu nie wspomnę). Kiedy wróciłem Czaruś był już w kontenerku. Jak będzie widać, oprócz Czarusia podróżowało sporo psiaków (ze szczeniorkami włącznie) i nie było sensu przeciągać pożegnania. Niniejszym z góry proszę o łagodny wymiar kary ;).
  19. [quote name='Olga132']:lol: ten PAN to chyba był gallegro... a Czy Czaruś poznał kierowniczkę? bo w schronisku był bardzo z nią związany...czy Warszawa mu już tak w głowie przewróciła, że zrobił się z niego wielki pan?[/quote] Tak Olga, to byłem ja ;). Spozniliśmy się studencki kwadrans, dlatego Czaruś miał jeszcze nadprogramowy spacerek. Kiedy wrócił zobaczył kierowniczkę i aż piszczał z radości na Jej widok. Wszyscy byli bardzo wzruszeni. Kiedy został zapakowany do kontenera drapał łapkami po siatce, dając do zrozumienia, że okres pobytu w Psim Losie, był najlepszą rzeczą jaka do tej pory Go spotkała w jego krótkim życiu. Czaruniu...bądz szczęśliwy!!! >Kora, internet to dziwne medium... Staliśmy obok siebie i żadne się nie skapowało "who is who" ;). Może dogomaniacy powinni byś oznakowani np. tatuaże w widocznych miejscach ;)). Wspomniane kwiaty zorganizowałem na prośbę P. Jadwigi. P.S. Kora, zdjęcie Mietka podeślę jak wrócę ze spaceru z moimi, zaniedbanymi dzisiaj, pupilami (cały czas usilnie się tego domagają).
  20. [quote name='pajunia']Gallegro, nie wiem nic o ustaleniach o 15.- tej. Ja mam ustalone z pania Jadwiga, ze wysle jej umowe adopcyjna podpisana przeze mnie. Nic nie wiem o innych umowach adopcyjnych. Czyzby znowu jakas zmiana? Nie wiem tez dokladnie, kiedy Sebastian i Ansie dojada do W-wy. Rano wyjada, to jest okolo 400 km, zalezy jaka droga bedzie. bede z nimi w ciaglym kontakcie. Napisz, co z tymi umowami, bo juz nie kapuje.[/quote] Informacja o godz. 15-tej jest na stronie "kundelpolski", a oprócz tego Pan Janusz potwierdził ją w rozmowie telefonicznej (?). O podpisaniu umowy kierowniczkę schroniska powiadomił Pan Janusz kilka dni temu (informacja od P. Jadwigi). Jeśli nawet nie byłoby to konieczne, to i tak przyjechalibyśmy pożegnać się z Czarusiem. Mam tylko nadzieję, że o 15-tej nie będzie za pózno (nie darowałbym tego sobie). Pan Janusz mówił jeszcze o jakimś "zamieszaniu" z chipem Czarusia. Został wprowadzony w błąd przez lekarzy z SGGW, ponieważ w rezultacie to właśnie dostarczony przez Ciebie otrzymał Czaruś. Najważniejsze, że Czaruś jedzie do nowego życia. Mam nadzieję, że będzie szczęsliwy z nowymi opiekunami i vice versa. Pajunia, dzięki za wszystko co zrobiłaś dla Czarusia i innych psiaków i... prosimy o jeszcze... ;). [SIZE=1]Dorotko, daj znać jeśli będziesz miała info o orientacyjnej godzinie przyjazdu Sebastiana i Ansie do Psiego Losu. Potrzebuję ok. 2 godz. na dotarcie do Wawy (najpierw do Węgrowa po P. Jadwigę). Przy okazji zabierzemy ze schroniska chorą sunię na badania.[/SIZE]
  21. [quote name='pajunia']No to musicie Czarusia, ale bardzo wczesnie rano odwiedzic, aby sie pozegnac.[/quote] >Pajunia, czy są jakieś nowe ustalenia? Jestem umówiony z kier. Węgrowskiego schroniska Panią Jadwigą i Panem Januszem ok. 15-tej (podpisanie umowy adopcyjnej, a pózniej beczenie...nie wiem tylko kto bardziej ;)) Jeśli trzeba, będę wcześniej. Daj znać co i jak.
  22. [quote name='GreenEvil']Konsultacja chirurga - 390,00 <- tu jak sadze, na bo gdzie? Wiecej faktur nie posiadam :roll: pzdr GreenEvil[/quote] Tak, ta pozycja zawiera koszt wózeczka (jak pamiętam 350pln). >Enia, ja mam zamiar jutro odwiedzić Czarusia. Faktem jest, że dzisiaj byłaby okazja osobiście poznać kilka DogoCiotek ;).
  23. [quote name='niemand89']...Myślę, że czuje się u nas całkiem dobrze ;) Jutro napiszę relację z wizyty u wetki :)[/quote] Widać, że psiak nie mógł trafić lepiej... Najpierw Psi Los, a teraz cudny domek. Napisz koniecznie co powie wet. Moja sunia miała coś podobnego (podejrzewano tłuszczaki), a po kilku tygodniach samo się wchłonęło. Napisz jak Łapek radzi sobie na dłuższych spacerach. Kiedy widziałem Go w niedzielę, pomykał tak jakby każdą łapkę miał sprawną na 133,3% ;).
  24. Zanim doczekamy się na fotki z nowego domku, pozwolę sobie wkleić zdjęcia z niedzielnego spaceru większości podopiecznych psiego losu. Przy tej okazji dowiedziałem się od Pana Janusza, że Łapek znalazł cudowny domek. >niemand89 - dziękuję w imieniu Łapka i wszystkich dogomaniaków!!! [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img165.imageshack.us/img165/7937/321apeklw6.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img169.imageshack.us/img169/8103/321apek1jm5.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img151.imageshack.us/img151/6945/321apek2mj5.jpg[/IMG][/URL]
  25. Na zdjęciach oprócz Fuksa i Wedelka jast Czaruś, Łapek i Wanilka. [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img421.imageshack.us/img421/8097/arimg0640tj9.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img515.imageshack.us/img515/7605/arimg0641vx5.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img515.imageshack.us/img515/9476/arimg0646qc1.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img515.imageshack.us/img515/9583/arimg0648ig3.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img384.imageshack.us/img384/8625/arimg0649bv5.jpg[/IMG][/URL]
×
×
  • Create New...