Jump to content
Dogomania

Zouzaa

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

About Zouzaa

 • Rank
  Member

Recent Profile Visitors

333 profile views
 1. Zouzaa

  Podenco z Ibizy

  Witam. Poszukuję jakichś "świeżych" informacji o hodowlach tej rasy. Niestety wszystkie linki i wątki są dość stare a wszystkie linki są nie aktualne :( Ktoś coś pomoże ? Chciała bym psa tej rasy ale jest spory problem ze znalezieniem jakichś informacji i hodowli :)
 2. Nie pomyślałam o tym zabezpieczeniu :( Musze to u weta kupić czy w zoologicznym jutro też kupie ?
 3. Podniosę wątek troszkę inaczej. Więc od piątku jest z nami Bajli ( York) Urodzony 28,04,2015r Pierwsze szczepienie 10,06,2015 ( Nobivac DHP ) Drugie szczepienie 02,07,2015 ( Nobivac DHPPi ) Dziś 05,08,2015 byliśmy na trzecim szczepieniu już u naszego weta szczepionka (Biocan DHPPi ) Pytanie kiedy i jak możemy wychodzić z psiakiem na dwór? Jesteśmy teraz z mężem bardzo przewrażliwieni na punkcie malucha więc trzęsę się nad każdym jego kichnięciem czy szybszym oddechem :(
 4. Ale wszystkie 3 wejdą ? :D haha Bo obawiam się, że mogą się nie doprać i trzeba będzie na sztuki ;) :P
 5. Niestety już ta wersja przeszła ciężko, bo córka pyta co chwilę kiedy wróci Moly ze łzami w oczach. Więc trzeba będzie poszukać psiaka chociaż podobnego ( wiadomo pies rośnie :) ) A co do lampy poszukam zaraz czy u nas w mieście jest możliwość wypożyczenia :) Córka marzyła o Yorku ( tak wiem mało lubiana rasa na forach) Ale to było jej marzenie i przypuszczam, że się nie zmieni a nie chcę też mącić w głowie 5 latce, że może zamiast tamtego pieska weźmiemy innego bo nie chce jej uczyć, że zwierzęta wymienia się jak rzeczy które się znudzą albo przestaną podobać. Poza tym ona się już martwi czy ją Moly pozna, i że domku nie pozna bo malowane będzie itp. A jak mogę "zdezynfekować" koty ?
 6. Witam. Opisze całą naszą sytuację, żeby łatwiej było zrozumieć dlaczego tak szybko musimy kupić do domu nowego psiaka. 3 tygodnie temu musieliśmy uśpić psa ( nowotwór kości na dolnej żuchwie, otwarta rana pies nie jadł). Córka była z tym psem bardzo zżyta od kiedy się urodziła pies już był, i nie odpuszczał jej na krok. Po tej sytuacji zdecydowaliśmy się na to, żeby wziąć psiaka do domu aby córka nie rozpaczała aż tak po poprzednim psie ( mamy domek letni na ośrodku wypoczynkowym i wszystkie dzieci mają pieski i ona strasznie to przeżywała, że nie ma jej Ketusi. ) Niestety teraz już wiem, że zrobiliśmy z mężem najgorszą rzecz jaką mogliśmy kupiliśmy psa z pseudo. Wiem, że zaraz będzie lincz z waszej strony ale teraz sama już wiem jak złą rzecz zrobiliśmy. Moly odeszła od nas po 5 dniach walki o jej malutkie życie zrobiliśmy co w naszej nocy u weterynarza byliśmy 2/3 razy dziennie. Nie udało się uratować tego malutkiego życia, córka nie widziała tych dwóch ostatnich dni bo specjalnie wywiozłam ją do babci, bałam się, że może bardzo znowu to przeżyć a jest strasznie uczuciowym dzieckiem. Jak córka wróciła do domu powiedzieliśmy jej, że Moly była malutka i pan doktor powiedział, że musi wrócić do swojej mamusi pić jeszcze mleczko i jak troszkę się wzmocni i urośnie to do nas wróci za 2/3 tyg. A teraz to co najważniejsze. Jak przygotować dom na nowego psiaka? Na pewno będzie to piesek z legalnej pewnej hodowli to już mogę zagwarantować. U Moly nie stwierdzono jednoznacznie Parwo ale było takie podejrzenie więc dom chcę wysterylizować tak jak po tej chorobie. Posłanie, kocyk, obrożę, zabawki po niej już wyrzuciłam nie wiem czy miski jak wygotuje w garnku to wystarczy bo mała podchodziła też do misek kotów. Podłogi w całym mieszkaniu wymyję domestosem, ściany w pokoju w którym przebywał psiak będą właśnie malowane, i na przedpokoju także będziemy malować ściany. Co jeszcze możemy zrobić, żeby ustrzec się przed kolejną tragedią ? Wiem, że psiak powinien być po wszystkich szczepieniach i kwarantannie. Liczę na wasze doświadczenie i pomoc, za każdą radę będziemy bardzo wdzięczni. W jakiej temperaturze ten wirus umiera? Czy jak wypiorę pościel w 95 stopniach to wystarczy ?
×