-
Posts
455 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Ania i Psy
-
Ja jestem świeżo upieczoną posiadaczką Fuji s5600, ale na rezultaty muszę jeszcze trochę poczekać, na razie testowałam go głównie na trybie idioten i mam wspaniałe ujęcia migdałków Kury, ale z dobrym zdjęciem nie ma to wiele wspólnego. No i muszę dokupić sobie dobrą, dużą kartę-przy firmowej 16 Mb na RAW wejdzie mi jedna fotka!
-
Marta, a jakim sprzętem robisz?
-
Ringowe zmagania czyli wystawy (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Ania i Psy replied to Iwona's topic in Wystawy
Dla Rysi i psiaków, OBU moich najukochańszych :loveu: -
Ostanie bomba!
-
No proszę, ale się porobiło. Po pierwsze to ja Rysiu bardzo dziękuję za prezent imieninowy:) Gucia portrecik śliczny!!!!!!!!!!!!! Po drugie ja z artystycznych rzeczy zajmuję się obecnie konstruowaniem schodów, aby uczynnić moje piętro i muszę Wam powiedzieć,że pomimo dużej ilości efektów artystycznych da się po nich chodzić i jestem dumna ogromnie, gdyż budowę schodów rozpoczęłam od drzewa pociętego na paski, takie z korą. Do budowy zużyto : dużo rotofleksów,śrub, pędzli, piwa bezalkoholowego Karmi Lamai oraz kolegę, który w międzyczasie doszczętnie zakochał się w grzywkach, przechrzcił Wiśnię na Śliwkę i nauczył Gucia jeść wyłącznie z ręki oraz solennie postanowił mieć grzywka. Zawsze mówiłam,że zarażliwe toto jak ospa wietrzna. Ponadto na tarasie zalęgły nam się takie malutkie ptaszki, są pisklaki w gnieżdzie, drze toto mordy a rodzice latają i karmią, a że im mój zwierzyniec nie przeszkadza kompletnie, to ja się mocno dziwię. Upały koszmarne zmuszają nas do regularnych pobytów nad rzeką, gdzie Wiśnia przeistoczyła się w Kaczkę Krajęczynkę, przez dwie godziny bez przerwy stojąc zanurzona w wodie koło trzcin. Jest ślicznie,a ja focić nie mogę, bo mi zdechł aparat :( Chcę kupić sobie nowy- jakby ktoś miał nadmiar wolnej gotówki, to niech wali do mnie jak w dym. Miniaga, jestem w szoku fotkami z Twojego ślubu. Wyglądasz na nich, jakbyś była dorosła :crazyeye:
-
Ja smarowałam w formie vit A+E, do środka też nie zaszkodzi na pewno:)
-
Bartku,a czy ja pisałam,żeby nie ostrożnie? Przy zapaleniu mieszków biorę Vagotyl na czubek wacika do uszu i przykładam na sekundę do miejsca, gdzie zebrała się ropa. Nie zdażyło mi się spalić skóry, bo jej nie dotykam.
-
Chyba,że pryszcze są alergiczne. Nomu, musisz te pryszcze dokładnie opisać-jakie, gdzie, czy są wągry, kiedy się pryszcze pojawiły- nagusy często miewają pryszcze, pomaga regularne mycie, golenie,witamina A-ogólnie każdy ma swoje sposoby. Może być też podrażnione zapalenie mieszków włosowych, a wtedy bardziej od wyciskania polecam Vagothyl miejscowo na waCIK i psikanie neomycyną- co zresztą i na ropne pryszcze pomaga. Poza tym przecieranie tonikiem bezalkoholowym do cery tłustej i peelingi-to na prawdziwe pryszcze.
-
Ringowe zmagania czyli wystawy (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Ania i Psy replied to Iwona's topic in Wystawy
AIK, piękne dzięki za foty,czy masz jeszcze jakieś z Wawy? -
Sahara, pies koszula to taka przenośnie tycząca się psa, który jest przy Tobie lub na Tobie przez większą część doby. Jeśli chodzi o uciekanie-moim zdaniem to, co opisujesz na szczęście nie kwalifikuje się jeszcze do kategorii ucieczek-suczka ma Cię nas oku i nie pozwala Ci zniknąć, po prostu z jakiś przyczyn wygląda na to,że potrzebuje większego dystansu niż inne Twoje pieski. To może się zmienić w mierę integracji z Waszym stadkiem, a może to już być taki typ. Być może stara się poczynić rozeznanie w nowym terenie.Czy sparwdzałaś, jak zachowuje się, jeśli wyjdziesz z nią sama, bez reszty psów? Czy utrzymuje dystans bliższy/ dalszy/ taki sam? Czy zachowuje się inaczej? Nie wiem, na jakim terenie mieszkasz i na ile możesz pozwolić jej na oddalanie/eksplorację terenu na większym dystansie. Nie wiem, co robisz z psami na spacerze.Moją metodą na utrzymanie mojej "dystansowej" grzywki na spacerach bliżej mnie, niż ona ma akurat ochotę jest oprócz przysmaków wspólna zabawa-szyszki, patyki, a jak to się znudzi, to zwroty i ucieczki, zmiana kierunku spaceru. Jeżeli teren dookoła Ciebie jest na tyle bezpieczny, że nie musisz obawiać się o to,że Mycha np. wpadnie pod samochód, możesz spróbować poobserwować ją jakiś czas, być może przekonasz się,że dystans, jaki ona utrzymuje, jest bezpieczny dla jej zdrowia oraz dla Twoich nerwów (teraz zapewne boisz się,że Ci zginie). Jeśli to niemożliwe, pozostaje 10 metrowa linka i przeuczanie Mychy na mniejsze dystanse. Co do smakołyków, może warto spróbować wędzonego kurczaka (niektóre lubią to) ,żółty ser lub jeśli zdecydowanie nie chcesz karmić niczym "ludzkim" upiec samodzielnie aromatyczne wątróbkowe ciasto.
-
Jeju, Lotuś, jak to nie skacze???? Może on chory????
-
Dopiero teraz zauważyłam nowe foty:) Saharo, nie ma nic wstydliwego w fakcie, że kojarzysz swojego psiaka z daną rasą. To normalne,że chce się wiedzić jak najwięcej o ukochanym stworzonku, jego zachowaniach, etc. Mam nadzieję,że będziesz stałym gościem na forum i będziesz pisać, jaksię ma Mycha i wklejać kolejne etapy przeobrażania Mychy w grzywę:) ja od wstępu radzę ci ostrzyc mordzię za pomocą maszynki do skóry, powinna utracić nieco terierowatości w wyrazie. I już teraz pamiętaj o regularnych kąpielach, sierść ma miękką, trzeba jej dać szanse, aby ładnie odrosła.
-
Sahara, no to gratuluję posiadania GRZYWACZA. Nawet się nie zastanawiaj, co ona robiła na parapecie i jak się tam znalazła, i naszykuj się na posiadanie krzyżówki psa z kotem i koszulą. W grę wchodzą podróże po szafkach, sypianie w meblach,siedzenie na ramieniu jak papuga i inne takie. Przyzwyczajaj się:) Ja raz jednego grzywca znalazłam na czwartej od dołu półce szafy śpiącego za ubraniami. Norma. Mój najmłodszy ma wyskok z miejsca 1, 5 metra do góry.Po krawędziach chodzą jak koty i w ogóle lubią wspinaczki wysokogórskie po meblach.Parapet to standart. Moje na spacer chodzą oknem i to też jest normalne.A łysy w chłodniejsze dni śpiu w kominku zakopany w popiele, natomiast czarnula pod kominkiem za drewnem.Acha, i jeszcze zapomnij o swojej głowie na poduszce, niedługo będzie tam zapewne stałe miejsce suczki:)
-
Wiesz Dudku,że ja też sobie myślałam o terierowatości tej głowy:) Dlatego się czepiam sierści, bo po terierze raczej by poszła twardsza sierść. Nawet jeżeli Mycha jest mieszańcem, to jeśli ma grzywkowy charakterek , to ja Saharze gratuluję szczęśliwego trafu w postrzeloną kulkę stworzoną do miłości-czeka Cię Sahara duuużo radości z nową domowniczką!
-
Jak najbardziej właśnie o takie zachowania mi chodziło:) Wielkościowo też może być, a jaką ma szatę w dotyku? U grzywy nawet ostrzyżona jest miękka i jedwabista, u kundelków zazwyczaj jest bardziej kozia.Obejrzyj dobrze łapkę, łapa zajęcza jest wąska i owalnie wydłużona, z długim pazurem, choć zdażają się i takie grzywy, które mają wadliwą łapę:) U psiaka z przypadkowej pseudohodowli trudno oczekiwać doskonałości cech,jednak z tego, co piszesz, behawioralnie wydaje się zdecydowanie grzywkowa, a fizycznie zobaczymy po włosie- w topiku na PWP napisali,że włos długi i to określenia jako mieszańca charcika włoskiego i sznaucera tyż pasuje, w związku z ostatnią tendencją podciągania wszystkiego pod sznaucerki:)
-
Sahara, a czy masz zdjęcia Mychy sprzed ostrzyżenie? Moim zdaniem Mycha może być pp lub mieszańcem pp, bo kufa rzeczywiście wydaje się lekko odmiennna....Do mnie przemawia Twoje wspomnienie o pazurach- grzyw ma długi pazur z długim nerwem, za co odpowiedzialna jest zajęcza budowa łapki. Kolejna charakterystyczna cecha jest raczej behawioralna i chodzi mi tu o skoczność i tendencje do wskakiwania na różne wysokości-raczej mało spotykane wśród innych ras. Inna cecha to szybkość , pod tym względem grzywki jako żywo przypominają charciki.
-
Martyś, ja zamawiam tego z siuśkiem:loveu:
-
Ringowe zmagania czyli wystawy (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Ania i Psy replied to Iwona's topic in Wystawy
SH, ja mam trzy , ale wstawię i znowu będzie dym. No niestety, na moich fotkach w kilku pozycjach , na każdej Irina wypadła niezbyt korzystnie, nie wiem czemu, jakiś mam może antytalent fotograficzny, czy co? -
Ringowe zmagania czyli wystawy (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Ania i Psy replied to Iwona's topic in Wystawy
Ja też coś mam-wstawiam, bo mnie Ryszarda zawstydziła: Tito i Intrygant: [IMG]http://img180.imageshack.us/img180/6858/titointrygantgerm7ny.jpg[/IMG] Secret Pokaż Klasę: [IMG]http://img158.imageshack.us/img158/1720/secretpokazklase1fy.jpg[/IMG] [IMG]http://img128.imageshack.us/img128/1260/secret27rx.jpg[/IMG] Martini: [IMG]http://img46.imageshack.us/img46/7061/martinisuasponte6mb.jpg[/IMG] [IMG]http://img427.imageshack.us/img427/1654/martini25ou.jpg[/IMG] Jagoda: [IMG]http://img76.imageshack.us/img76/2807/jagodagl9py.jpg[/IMG] Dragon Moon C Me At Sua Sponte [IMG]http://img205.imageshack.us/img205/8832/dragonmoonetsuasponte0jt.jpg[/IMG] [IMG]http://img508.imageshack.us/img508/7796/dragmoon25tn.jpg[/IMG] Hokkaido Helvetius [IMG]http://img245.imageshack.us/img245/2041/hokkaido4ec.jpg[/IMG] Małe Piechurzątko, tym razem dla odmiany nie Bułken, ale też dziewczyna i śliczna- mała Zikkuratka: [IMG]http://img152.imageshack.us/img152/4998/piechurzatko6zv.jpg[/IMG] Wiśnia (no gumken) [IMG]http://img166.imageshack.us/img166/9864/wisnia4qp.jpg[/IMG] Evelinn Nesjana [IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4189/evelinnesjana6wh.jpg[/IMG] Unessa Favonius: [IMG]http://img206.imageshack.us/img206/4783/unessafavonius6ip.jpg[/IMG] -
Ringowe zmagania czyli wystawy (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Ania i Psy replied to Iwona's topic in Wystawy
Oj, dziewczyny, może na złe typy patrzycie! Skrajności nie są dobre- facet wbrew pozorom też człowiek, a ludzie są rózni- jedni żli, inni wspaniali- ja tam swojego bardzo sobie chwalę:) I motylki były i nie zakończyło się sraczką:) -
Ringowe zmagania czyli wystawy (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Ania i Psy replied to Iwona's topic in Wystawy
Grucunia, wróciłam do świata sieciowo, telefonicznie jestem do tyłu, w kwestii stacjonarki nie jest dobrze. -
Ringowe zmagania czyli wystawy (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Ania i Psy replied to Iwona's topic in Wystawy
A ja się przekopałam po krótce przez zaległe topiki i mogę już być na bieżąco:) I mam pytanie,czy Katrinka się wstydzi zwierzątek, które wyhodowała? To już druga burza w szklance wody o fotkę psa z przydomkiem Poarrot. Naprawdę ,nie rozumiem czemu, przecież tytuły co poniektórych psów mówią same za siebie, np ten championat Urugwaju,czy Uganady,czy jak to tam było...Nie ma się czego wstydzić, wszyscy widzą jego urodę. Druga kwestia, to konieczność wystosowania petycji do ZKWP w sprawie wprowadzenia oddzielnej klasy wystawianej za parawanem- na specjalne życzenie Katrinki. Można by równiej sędziemu założyć opaskę na oczy, niech ocenia na macanta, w celu zachowania całkowitej dyskrecji. A piszę to wszystko żartobliwie, bo tematu takiego nie można traktować poważnie. -
Ringowe zmagania czyli wystawy (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Ania i Psy replied to Iwona's topic in Wystawy
Miaam jechac :( Nie wyszlo:( Za to Mistyk w ciagu ostatnich dwoch tygodni zdobyl najpierw 2 punkty, a tydzien pozniej dwa razy BOB. Cos mi chce wlascicielka przyslac, chyba fotki z tego BOB-a. To jedyne pocieszenie za moja przymusowa absencje na wystawach. -
Właśnie sobie przejrzałam z wielkim trudem na moich strzępkach internetu troszkę zaległych stron i bardzo mi miło,że ktoś o mnie na tym świecie pamięta:) Ja się na razie mogę porozumiewać głównie za pomocą gg, ale być może już niedługo będę miała resztę łacza i się uaktywnię:) Ten mój aparat, to lustrzanka cyfrowa i to niestety nie jakaś super wypasiona, tzn kiedyś była, tzn dokładnie w 98 roku:) To jest Olympus c-1400l, nabyłam go za nędzne grosze na próbę, tj za ok 400 pln (musiałam dokup[ić akumulatorki i kabelki) i uwierzcie mi, że robi fotki dużo lepsze, niż mój cyfrowy Nikon Coolpix, choć niby zoom jest taki sam, a martryca mniejsza-ogółem jestem zachwycona-i konsekwentnie marzę o nowocześniej lustrzance cyfrowaj, ale na razie muszę raczej inwestować w dom. Na razie zrobiłam ok 30 zdjęć, bo czas poświęcam domeckowi. Poprosiłam Rysie o wstawienie kilku zdjęć testowych- na razie się uczę:)
-
Ringowe zmagania czyli wystawy (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Ania i Psy replied to Iwona's topic in Wystawy
[SIZE=4][COLOR=darkgreen][I]Grucusiu moja, gratulacje najśliczniejsze dla egzotycznej Miroku![/I][/COLOR][/SIZE] I w ogóle to dla wszystkich wielkie DZIEŃ DOBRY!!!!! Wróciłam!!!!!!! :cool3: Jestem teraz wiejska dzioucha a moje psy to wiejskie burki:) I tu autentycznie rano piejo kury, tylko,że u mnie nie słychać, bo za daleko od prawdziwej wsi. Wracam w składzie wzmocnionym, jako ,że dołączył do nas malutki rudy kocurek Szyszek, ze schroniska w Józefowie. W domu nowy podział na Dużaki, Maluchy i Rudych.