-
Posts
11041 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Rybc!a
-
Mały, ROCZNY, bardzo kochany BEREK- ZNALAZŁ DOM! :)
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Rozmawiałam z domkiem telefonicznie, Deathgs. :) -
Kopi - śliczny, biszkoptowy, szorstkowłosy- PILNIE SZUKA DOMU !
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='deathgs']Kopi jest bardzo zdominowany przez inne psy. Nawet nie dają mu podejść tylko odrazu rzucają się z zębami na niego.[/quote] Deathgs, Fakt, Kopi jest zdominowany. Ale nie dominują go wszystkie psy, a dwa. Jestem tam bardzo często i zawsze wchodzę na długo do boksu Kopiego, lubię bawić się z Marleyem i Murzynem. Kochają mnie z wzajemnością. Marley jest o Kopiego bardzo zazdrosny i rzeczywiście nie raz pokaże mu, kto jest ważniejszy,ale nie jest tak strasznie, jak piszesz. Kopi może podejść do ludzi. -
Nela-od szczeniaka w schronisku-POGRYZIONA-nareszcie ma dom..!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='basia0607']dzisiaj mam dobry dzień. Wydałam ostatniego szczeniaka z czwórki szczeniaków wzietych przeze mnie z tego schroniska. Trafil do super pana. Rybo to ten gwałcony ![/quote] Super Basiu ! :loveu: Dzisiaj Nela miała dość długi spacerek. Cienko chodzi na smyczy, bo się boi, ale daje radę. :cool3: W poniedziałek p. Ania będzie gadała z .. yyyyy... :roll: panią weterynarz P. kiedy można Nelę zabrać.. :roll: -
Cześć wszystkim. :lol: Jestem dziś zmęczona, jak nie wiem co. W schronisku byłam chwilę po 10, wróciłam o 17. Mogłabym być tam i jeszcze dłużej, ale to nie ma sensu, zbyt szybko robi się ciemno. ( za to od 1 do 15 są ferie zimowe i zamierzam jeździć na ' kolonie ' do schroniska :lol: - dzień w dzień ) . Dzisiaj jak zwykle było sprzątanie, przyniosłam też śliczne plakaty różnych, rasowych psów - powiesiłam je w biurze, by było milej. :loveu: Na początku wydałam dużą, owczarkowatą sukę z 19 . Około 4 letnia, raczej bez szans na adopcję . Oprowadziłam pana po wszystkich boksach, pokazywałam różne suczki. Wziął właśnie taką o, zwykłą . Mam jej zdjęcia, później pokażę. [url=http://picasaweb.google.pl/Vitka.dora/Schronisko17Stycznia2009?authkey=C-gRYmT7MSI#5292305927895119922]Picasa Web Albums - Dorota - Schronisko 17...[/url] Te i kolejne zdjęcia są ze spacerów amstaffów- Bolo, Marqus i Quake. Była dziś też Bajaderka, którą obfociliśmy z każdej strony (sunia jest od 2005r. w schronisku), czarny samiec z kwarantanny, Nela, Przecinek, Pazurek i inne psiury . Z Nelą coraz lepiej . :loveu: Podawałam też leki Kamie i Wolfowi, zakrapiałam oczy Quake'owi. Oprócz owczarkowatej suni wyszedł dziś też Sibi- mały, długowłosy czarny samiec oddany przez właściciela 11 dni temu . ;) Pani podobały się dwa psiaki i dwa psiaki jej przedstawiłam, jednak wybrali Sibiego, bo był znacznie młodszy ( ok. 2 lat, tamten około 5-6 ) . No i pan , który szukał swojej suni, siedmiomiesięcznej. Pokazałam mu kwarantannę, nie było jej. Zabrał szczeniaka ! :multi: Ale nie obawiajcie się, pan nadal szuka swojej suni-i jakby co BĘDĄ DWA !:multi: Na sam koniec przyszła pani z synem i synową- zabrali szczeniaka dla Pani, a młodym spodobał się Viking , bo wygląda i szczeka bardzo groźnie, a oni szukają właśnie takiego psiaka. Będą dowiadywać się o niego , gdy zejdzie z kwarantanny. Przyszły też dwie inne rodziny, które psiaka nie dostały. :p I jedni, którym nic się nie podobało. Mój tatuś dziś również, razem z nami, całyyy dzień w schronisku :loveu: Wykładał dalej linoleum w nowych boksach, ocieplał trochę budy, wykładał je sianem, malował z panem Jarkiem ściany w biurze i je dokańczał :loveu: Mam zdjęcia ze spaceru Bajaderki i Przecinka, będę robiła im i innym psiakom , np. jamnikowi, wątki- mam nadzieję, że dziewczyny pomogą mi w ogłoszeniach. Co do wolontariuszy. W tej chwili jest nas 10 : Ja, Vitka, Pralinka, Magda i Basia które dzisiaj poznałam :loveu: ( wspaniałe - na 1 raz dostały zadanie posprzątania kup w izolatce szczeniaków, nawet NIE ZAPRZECZYŁY! i powiedziały, że było super :lol: ), Valeur248, Gops, Kordonia, Agata i Ewelina- moje dwie znajome, które wczoraj po schronisku oprowadzałam i mówiłam, co będzie trzeba robić ( 17 letnie ) . Do tego dojdzie Ola-Charly i dziewczyna z Tajlandii o której pisze Deathgs, czyli na dzień dzisiejszy mamy 12 wolontariuszy! :multi: Zobaczymy, ile z nich wytrzyma, gdy przyjdzie patrzeć na pogryzione psy, albo gdy będzie trzeba sprzątać gówienkaa.. :roll:
-
Maleńki, ROCZNY, czekoladowy CZAKUŚ ! Został zaadoptowany.
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Wydaje mi się, że Czaki znalazł nowy dom . ;-) -
Mały, ROCZNY, bardzo kochany BEREK- ZNALAZŁ DOM! :)
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Jest szansa na dom dla Berka :loveu: -
Nela-od szczeniaka w schronisku-POGRYZIONA-nareszcie ma dom..!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images32.fotosik.pl/438/5de5c026f3d0c699med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images35.fotosik.pl/50/7fd6fa56925caca0med.jpg[/IMG][/URL] -
Nela-od szczeniaka w schronisku-POGRYZIONA-nareszcie ma dom..!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Ale wariacja, na tej Dogomanii, trzeba uważać, bo posty skaczą jak chcą. Specjalnie dla Was wrzucę jeszczę zdjęcia, padam,ale dodam. Obiecałam. -
Nela-od szczeniaka w schronisku-POGRYZIONA-nareszcie ma dom..!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Posty rzeczywiście skaczą-jak widać na zdjęciach Nela jest opatrzona i przy czujnych wzrokach pracowników wraca do siebie :loveu: -
Nela-od szczeniaka w schronisku-POGRYZIONA-nareszcie ma dom..!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images32.fotosik.pl/438/a719b7f28600a71a.jpg[/IMG][/URL] -
Nela-od szczeniaka w schronisku-POGRYZIONA-nareszcie ma dom..!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Brązowa,ten hotel nie jest jak schron, uwierz mi. Psów nie ma tam aż tak dużo, p. Wioletta wraz z córką dokonuje wszelkich starań, by psiakom było dobrze. Miały już w swoich rękach kilka lub kilkanaście psiaków,które były zaprezentowane na Dogo- m.in. wyżły od Basi, czy moja Józia,która została na stałe . :cool3: Rany są opatrzone, wyczyszczone przez bardzo dobrego weta. :lol: Jutro będę rozmawiała o ew.terminie zabrania Neli.Wtedy zawiozę ją do hotelu. :lol: p.Wioletta mówiła,że wpłaty można kierować od razu do niej-ale jeśli Negri użyczyła nam swojego konta, jest świetnie :loveu: , bo nie będziemy obarczać p. Wioletty dodatkowym kłopotem z rozliczeniem wpłat. [quote name='basia0607'] Wioletta zna schroniskowe problemy, zna elbląskie wątki i wcale nie misialam jej namawiać na przyjęcie Neli.[/quote] Basiu, ale ty chyba nie mówiłaś, że chodzi o Nele.Dopiero dzisiaj rozmawialam z p. Wiolettą i mówiłam, co to za psiak, pokazywałam wątek. Byłam dziś u Neli - jest naprawdę dobrze ! :loveu: -
Szorstkowłosa Majeczka- NARESZCIE ZNALAZŁA DOM.. uff !
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Kurczę, taki darmowy transport byłby super rozwiązaniem. My moglibyśmy Majkę zawieźć, ale Elbląg-Wrocław-Elbląg to są przerażające koszty,jak dobrze pamiętam 400zł . :sadCyber: -
BALBINKA - czarna pudelka - smutna, BEZ SZANS? JUŻ W NOWYM DOMU!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Enia, perełek jest całe mnóstwo, tylko czasu za mało, żeby je tu wszystkie pododawać . Słuchajcie, Balbinka jeszcze niesprawdzona,może jutro coś da mi się zrobić . Ona jest raczej nieufna do obcych, boi się. Domek pilnie potrzebny, ona się boi. :( Czasem nawet powarkuje..:( A do tego wszystkiego ma chyba wyłamanego zęba, bo jej tak dziwnie zwisa.. -
Nela-od szczeniaka w schronisku-POGRYZIONA-nareszcie ma dom..!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Czyli mamy 350zł+34 = 384zł. Słuchajcie,co do hotelu w Elblągu.Prowadzi go forumowa Moria - hotel nazywa się Amicus . Trafiła do niego Józia - sunia z elbląskiego schroniska, jednak ona została na stałe. :cool3: Pytałam o miejsce,jest wolne. Sunia mieszkałaby w boksie wewnętrznym, a gdyby zgodziła się z sukami Morii mogłaby w dzień biegać z nimi w ogródku . Oczywiście będzie codziennie wyprowadzana, odpowiednio karmiona. Koszt to 10zł za dobę = 300zł za miesiąc + ew.koszty leczenia . Może jestem pochopna,ale ja już to miejsce zarezerwowałam . Moria oferuje też pomoc w szukaniu domu. Co wy na to ? Córka p. Wioletty robiłaby Neli zdjęcia, pieniążki wysyłałybyśmy od razu na ich konto. Byłam dziś u Neli . Czuje się dobrze . Chcieli założyć jej kołnież,ale nie dało rady, bardzo się tego przestraszyła. Jest na izolatce z bardzo dostojnym,labkowatym panem. :cool3: Super się dogadują. W boksie było trochę krwi, rany Neli są w takim srebrnym proszku..Nie wiem jak to się nazywa.. Znowu mam zdjęcia,ale muszę wszystko ogarnąć .. -
[quote name='Ragazza']W przedszkolu mojej córki na Częstochowskiej, trwa zbiórka dla schroniska, zebrane są koce i jedzenie. Nie wiem czy w innych przedszkolach też trwa taka akcja? Także doopki marznąć naszym bidom nie będą na pewno.[/quote] Super, Ragazza . :loveu: Niestety nie słyszałam, żeby w innych przedszkolach organizowali jakieś zbiórki. Ja nie znam angielskiego .
-
Cymes- CZEKAM JUŻ PÓŁTORA ROKU.. i DOCZEKAŁ SIĘ- nareszcie w swoim domu!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Ale on jest dostojny :loveu: -
[quote name='natalia_aa']Mam jeszcze tylko pytanie, czy tak może wyglądać tekst do ogloszeń Astka? Chciałabym go wrzucić na amstaffowe fora i poprosić o ogłaszanie. ASTEK - młody amstaff przebywa w elbąskim schronisku. Z tego, co na chwilę obecną udało mi się wywiedzieć, pies nie pierwszy raz jest w schronisku. Nie wykazuje agresji w stosunku do ludzi, strasznie się do nich cieszy, domaga się pieszczot, uwielbia być głaskany i przytulany. Pies z racji swojego wieku jest skory do zabaw, pełen energii. Potrzebuje jednak trochę ogłady i konsewkencji ze strony nowego właściciela, by juz nigdy nie musiał się tułać. Dlaczego więc jego młode życie nie jest usłane rózami, dlaczego zamiast siedzieć na kanapie w ciepłym domu, mieszka w zimnym boksie w schronisku? Czy tak ma wyglądać jego całe zycie, czy nie zasługuje on na swój prawidzwy dom? Czy niesprawiedliwa opinia na temat rasy zniszczy jego życie? Nie pozwól, by tak się stało... Ludzie w schronisku chcą dla psiaka jak najlepiej, pracownicy jak i wolontariusze dbają o to, by niczego mu nie brakowało, jednak ich miłość i chęć pomocy psu nie zastapi mu domu... On potrzebuje ludzkiego ciepła i własnego miejsca, czlowieka, którego będzie mógł kochać całym sobą. Szukamy dla Astka domu bez innych zwierząt, szukamy dla niego właściciela, który poradzi sobie z tym młodym i i energicznym psem, szukamy osoby odpowiedzialnej, która da Astkowi dom do końca jego dni. Zastrzegam sobie prawo do kontroli przed i po adopcyjnej. Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej oraz kastracja psa. Kontakt w sprawie adopcji: email: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] GG 5722414 GSM 691364660[/quote] Astek nazywa się Bolo,ten amstaffopodonny Quake [Kłejk], a ten nowy..Nie pamiętam. :oops:
-
Szorstkowłosa Majeczka- NARESZCIE ZNALAZŁA DOM.. uff !
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://images33.fotosik.pl/442/8a2ac28548e84e6fmed.jpg[/IMG] Wyglądają, jakbym je ustawiła, haha :loveu: . -
Maleńka, terrierkowata LUSIA- ZNALAZŁA DOMEK ! :)
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Zdjęcie wędruje do 1 postu :) -
Cudowna Kelly- tak długo szuka domu ! POMÓŻMY JEJ ! Ogłoszenia !
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Tak,została przeniesiona.Teraz ma dwa imiona- Kelly i Dżaga:D -
Wiem, że to Nafi, ale widziałam Ciebie ! :loveu: Śliczna blondyneczka w okularach ! ;) Zdjęcia będą, spacerki będą, obiecujemy. Kto w sobotę ma zamiar przyjść do schroniska? I o której ? Ja będę od 10 . I dziewczyny, proszę Was, nie przychodźcie z całą bandą okej ? ;) Tylko Ci, którzy naprawdę chcą pomagać, którzy się angażowali i którzy REGULARNIE będą przychodzić do schroniska. Gops, Valeur, czy wy będziecie podpisywać umowy wolontariuszy? Będziecie przychodzić tylko w soboty?
-
Tak staramy się również pomagać psiakom.Niedawno dostały koce i poduszki pod kaloryfery, żeby miały gdzie wygrzać dupkę,przy tych mrozach. Vitka i Pralinka baaaardzo mi pomagały :loveu: . [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images30.fotosik.pl/314/fbdbb7e0f24d0a41med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images32.fotosik.pl/437/59d803d2178b70e7med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images31.fotosik.pl/438/a78a5ff0adcd392amed.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images37.fotosik.pl/49/f9473bb958a5b57cmed.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images44.fotosik.pl/49/c8e0e5b577f1f31dmed.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images26.fotosik.pl/314/7f09b9b3c0435db5med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images50.fotosik.pl/49/cbf089cfed50c51amed.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images46.fotosik.pl/49/175a56f49712a1d8med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images31.fotosik.pl/438/084b3da534e8acd2med.jpg[/IMG][/URL] A szczeniaki.. [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images35.fotosik.pl/49/11639f6c70ae548dmed.jpg[/IMG][/URL]
-
Piękna, owczarkowata WENA - ma tylko rok ! Pomóżmy jej .
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
To wcale nie takie proste, Deathgs. Takich psów jak ona, które czekają na zdjęcia i spacery jest całe mnóstwo, a rąk za mało .