-
Posts
1095 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by marisia
-
[quote name='Evita*']A dlaczego niektóre psiaki jedzą kupy ludzkie?Słyszałam,że to coś z trzustką nie tak.............Wiecie coś na ten temat????????????;););)[/QUOTE] Nie sądzę, bo to by oznaczało, że większość psów ma problemy z trzustką :lol: . Lubią to i lubią się również wytarzać – to są pewnie jakieś pierwotne odruchy, które mają maskować ich własny zapach – łatwiej upolować zajączka, jak się wytarzają w jego własnych odchodach :loveu: :loveu: :loveu: . Wiesz to dla nich pewnego rodzaju perfumy, które pomagają się wtopić w otoczenie :evil_lol: . Pamiętaj, że zmysł węchu dla zwierząt jest o wiele bardziej istotny niż np. wzrok. Zjadają odchody nie tylko ludzkie, ale i zwierzęce i to najczęściej roślinożernych, jakie pyszne się krowie placki i końskie pulpety :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: ; niewykluczone, że w ten sposób uzupełniają jakieś składniki pokarmowe :cool1: .
-
[quote name='Romas']................. Ech... straszny temat wiem ,ale takie sa realia ,ze moje psy bynajmniej z hrabiowskiej rodziny nie sa i maja prostacki gust pokarmowy :-)[/QUOTE] No temat jest pachnący i chyba wszystkich psiarzy dotyczy :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: . Jak mieszkałam w Katowicach naprzeciwko parku chorzowskiego, tak wyszkoliłam Larsa, że nie wbiegał w krzaki, bo jak tylko spróbował to natychmiast go odwoływałam i wiedział, że źle robi :mad: :mad: :mad: . Wolno mu było biegać tylko po odkrytych trawnikach i nawet udawało mi się to opanować :loveu: :loveu: :loveu: . Obecnie na naszej wsi, na obrzeżu osiedla rośnie rząd topoli a, że naokoło wiele domków w budowie to wiadomo......, gdzie robotnicy załatwiają swoje potrzeby :diabloti: :diabloti: :diabloti: . Niestety wynajęcie przewoźnego kibla kosztuje i mało, kto na budowy taki zamawia :angryy: :angryy: :angryy: . Psy koło topoli przechodzą na smyczy i puszczane są luzem dopiero dalej - na łące a tam już nie ma tego problemu. Czasem, tylko zdechłą mysz udawało im się wysznupać :evil_lol: , ale to najczęściej wiosną, jak śnieg stopniał, ostatnio jakoś nie mają szczęścia :evil_lol: a te żywe nie dają im się złapać :evil_lol: . Obecnie mamy w domu gościnnie Diankę, 12-letynią córkę Larsa :Cool!: . Pani odpoczywa na Krecie a Dianka przeciętnie 3x dziennie jest „zagryzana” przez Tutka i bardzo się jej to podoba :sweetCyb: :sweetCyb: :sweetCyb: . Odmłodniała dziewczyna. Wektor nie daje się wciągnąć w te igraszki :no-no-no: , chociaż nie zaniedbuje się w swoich obowiązkach i przeciętnie 1x dziennie musi zdyscyplinować Tutka – żeby sobie nie myślał :nono: . PS. dla niewtajemniczonych Dianka to sznaucerka średnia p&s a reszta towarzystwa, to sznucerki mini cz-s, więc widok zgryzanej Dianki, przez 2x mniejszego Tutka jest zabawny :loveu: :loveu: :loveu: .
-
[quote name='Romas']A olewam ,bo wiesz ,ze hodowli nie prowadze wiec nie mam cisnienia ,tu czy tam gdzies sobie na te wystawki pojade i pobawie sie wystawianiem.Jakby mi zalezalo tobym nie czekala do ostatniego dnia ,bo po prawdzie to sama sobie jestem winna ,moglam wczesniej poslac :lol:[/QUOTE] To jest normalne zjawisko, że w ostatnim dniu wszyscy spóźnialscy zajmują fax :evil_lol: , nie ma o co się złościć na organizatorów :loveu: . W ostatnim dniu również sporo zgłoszeń jest wysyłana pocztą, bo najczęściej liczy się data stempla pocztowego, więc zgłoszenia będą napływać jeszcze do oddziału przez kolejne 3-4 dni. Spokojnie możesz nadać fax jeszcze dzisiaj, jutro i jestem przekonana, że zgłoszenie zostanie przyjęte :lol: . Na dodatek podwyższoną opłatę w kwocie 150PLN pobierają tylko, jeśli będziesz płacić na wystawie, spokojnie możesz zapłacić do 22-09-2006 i przyjechać z dowodem wpłaty. W Opolu po terminie przyjmowania zgłoszeń już wołają więcej :mad: .
-
[quote name='Czarne Gwiazdy']....... Czy Twój pies spełnia te warunki? edit: nie sądze, że jest za co przepraszac[/QUOTE] Treść kontrowersyjnego ogłoszenia: [I]"W przyszlym roku do grona reproduktorow dołączy CHMŁPL TOMMY TAXON Nadpilickie Bestyjki (O: MultiCH DANGEROUS DARTAGNAN Hajan Polonia FCI - M: CHPL CACIB INKA INDONESIA Nadpilickie Bestyjki). Do wakacji bedzie kryl w promocyjnej cenie na rozpoczecie sezonu :) Zapraszamy!!!!!" [/I] Pies przyszedł na świat w czerwcu 2006 a więc 18 m-cy skończy w grudniu 2006. W ogłoszeniu podkreślono, że będzie reproduktorem od przyszłego roku. Ogłoszenie jest trochę niefortunnie sformułowane, ale nie sugeruje, że właściciele psa zamierzają nim kryć w tym roku. W szczególnych wypadkach, można załatwić zgodę na wcześniejsze krycie, jak pies skończy 15 m-cy, czyli już we wrześniu 2006, pod warunkiem zaliczenia odpowiedniej ilości wystaw a z tym z pewnością nie będzie problemu, bo pies jest ładny :lol: . W niektórych oddziałach załatwienie takiej zgody nie jest trudne. To, w jaki sposób jest reklamowany reproduktor, jest faktycznie sprawą tylko i wyłącznie właściciela psa. [U]Nic niezgodnego z regulaminem ZK nie znajduję w tym ogłoszeniu. [/U]Oburzenie Doroty nie jest bezzasadne, mogłaby jednak rozważniej dobierać słowa :shake:.
-
[quote name='Elitesse']a my dzis moklismy w Legnicy :) .......... Wacio zloty medalik[/QUOTE] [SIZE="4"][COLOR="Red"][B]GRATULACJE[/B][/COLOR][/SIZE] dla Twoich psiaków i Twojego synka: [CENTER]:smilecol: :klacz: :klacz: :klacz: :BIG: :klacz: :klacz: :klacz: :smilecol: [/CENTER] Możesz podać, stawkę czarno-srebrnych z wynikami ?
-
[quote name='dorotak'].......... Ale my też powinniśmy pracować z psami. Bo takie niespodziewane sytuacje, o których pisałyście, też się zdarzają. Ja chętnie wykorzystuję "osiedlowe" dzieci, które chcą Atosa pogłaskać. Atos nie jest specjalnie szczęśliwy :evil_lol:, ale w ten sposób uczy się, że od czasu do czasu trzeba spokojnie stać i dać się potarmosić :lol:[/QUOTE] Dokładnie i my się cały czas socjalizujemy: a to na wystawkach :lol: , a to u rodziny :lol: , w domu odwiedza nas 12-letnia dziewczynka i jest wyraźny postęp. Wektorek powoli przestał na nią reagować a ostatnio nawet sam podszedł, żeby go pogłaskała :Cool!: . Chyba pozazdrościł Tutkowi :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: .
-
[quote name='malawaszka']............a on zrobił to dlatego bo ich pies pozwala na wszystko[/QUOTE] Zdecydowanie rodzice powinni uczyć od małego dzieci, że do obcego psa nie można podchodzić, bez zapytania się właściciela, czy można. Oczywiście karygodne jest straszenie dzieci psami :mad: :mad: :mad: :[I]"Nie podchodź, bo piesek gryzie......."[/I] :shake: :shake: Najczęściej udaje mi się ostrzec rodziców z dziećmi, że Wektorek szczeka na dzieci, żeby się nie przestraszyli i nie pozwalam go głaskać :shake:, chyba, że dziecko umie podejść do psa i widzę, że Wektor jest spokojny. Czasem starszym dzieciom udaje się Wektora obłaskawić :lol: :lol: :lol: . Z Tutkiem nie mam takich problemów a nie wychowywał się z dziećmi :niewiem: , ale również nie ma złych doświadczeń. Tutek jest przyjacielsko nastawiony do wszystkich :sweetCyb::sweetCyb::sweetCyb: , no może podobnie jak Wektor nie znosi owczarków niemieckich :mad: i nie wiem zupełnie dlaczego.
-
[quote name='Romas']........... Ludziska ,sluchajcie ,jak sie zglaszqa na wystawe przez net to jak posyla sie ksero rodowodu ?? Tam pisze zeby dolaczyc kserow czyli skan trzeba zrobic tak ? A oplaty trzeba wniesc odrazu ,czyli tak jak jest napisane np do Wroclawia termin zgloszen uplywa jutro ,to i forse trzeba odrazu ?Czy forse moge doslac pozniej ? Prosze powiedzcie szybko ,bo nie wiem .[/QUOTE] Ja wysyłam zgłoszenie w Word-zie, skan rodowodu, championatów i proszę o potwierdzenie. Oczywiście zeskanowane dokumenty trzeba [B]„odchudzić”[/B]. Jak mi do 2-3 dni nie odpiszą, to proszę ponownie i najczęściej odpisują. Płacę przez internet i czasem również dołączam skan dowodu wpłaty, albo, jak robię to np. w piątek przed wystawą, to drukuję potwierdzenie transakcji i zabieram ze sobą. Tak zrobiłam np. z wystawą w Będzinie. Co do wysokości opłaty to naprawdę bywa różnie, niektóre oddziały liczą podwyższoną opłatę, jeśli zapłaci się po terminie przyjmowania zgłoszeń. Celuje w tym Opole :evil_lol: – różne opłaty w zależności od I i II terminu zgłoszenia a najwyższa oczywiście na wystawie a liczy się data transakcji.
-
[quote name='Romas']......... Marisia , to z tego Larsika byl numer :-) Nie przyszlo mi do glowy ,ze pies moze sie zestresowac ,bo ktos inny smycz trzyma :-) az do tej histori z Bianka.Dobrze,ze piszesz co moze zrobic przestraszony pies ,bo w takim razie nie bede juz wiecej probowala oddac komus psa do potrzymania. ....... [/QUOTE] Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie stworzona przez nas nieświadomie sytuacja, Kuba miał pójść z Larsem, żeby pies się załatwił a my z koleżanką zostałyśmy z tyłu, więc pies przez obcego dla niego chłopca, został na siłę odciągnięty od swojej pani i to spowodowało taką reakcję. Gdybyśmy szli równo w grupie nic takiego by się nie wydarzyło :shake: . Natomiast z Wektorem również muszę uważać na dzieci w wieku do 10-12 lat. Ma uraz z okresu szczenięcego. Byliśmy na wczasach na Mazurach. W sąsiednim domku mieszkały trzy dziewczynki w wieku od 4 do 10 lat. Często do nas przychodziły i oczywiście chciały się bawić z 5-cio wtedy miesięcznym Wektorkiem. Lars się im nie dawał i uciekał od nich. Po jakimś czasie zorientowaliśmy się, że jak tylko panienki się do nas zbliżały, to Wektor przepadał gdzieś w głębi domku i psa nie było. Wyraźnie nadmiar pieszczot, może nieumiejętnych spowodował uraz i obecnie Wektor szczeka ostrzegawczo, gdy zbliża się do nas latorośl w tym wieku. Kiedyś zdrętwiałam :shocked!: , na jakiejś wystawie, uczesany Wektorek stał na stoliku. W pewnym momencie podszedł do niego chłopiec i go przytulił. Wektor był tak zaskoczony, że nawet nie zdążył mu nic "powiedzieć" :lol: :lol: :lol: .
-
[quote name='Romas']....... Daje sie dotykac obcym ludziom ,nie ma generalnie lekow ,stala blisko TZ i Zuzi a jednak fakt ,ze ktos inny trzymal ja na smyczy wzbudzil w niej nieufnosc i strach.Te sznaucery ,ukrasc by sie chyba nie daly :-)[/QUOTE] Lars, był niezwykle łagodnym sznaucerem średnim, ale pewnego dnia, na spacerze, wtedy 12-letni syn koleżanki wziął ode mnie smycz, chciał się z nim oddalić, niestety Lars się zdenerwował i złapał Kubę za udo :shake: . Na szczęście nawet nie doszło do przebicia skóry i skończyło się tylko siniakami, które powstały na skutek uderzenia kłami w gołą nogę. Było ciepło, Kuba był w krótkich spodenkach. Nie muszę chyba wspominać, jak mogło się to skończyć, gdyby Lars chciał faktycznie ugryźć :shake: .
-
[quote name='Doginka']Gratulacje! Mój też miał jedną córeczkę i pięciu synków, ale niestety dwa zeszły(nie wiem co było tego przyczyną). Mam pytanko- jak można się dowiedzieć gdzie "powędrowały" pozostałe dzieciaczki skoro hodowca suni nie chciał mi tego zdradzić?[/QUOTE] Chyba nie masz możliwości :shake: , bo hodowca oddał je z metryczką a nowy nabywca wcale nie musi metryki rejestrować w Związku Kynologicznym, żeby wyrobić rodowód, nie wspominając, że mogły pojechać za granicę :niewiem: . Szkoda, że hodowca jest taki tajemniczy, ale może sam nie wie, bo sobie nie zanotował namiarów nabywców. Możesz liczyć tylko na to, że pojawią się na jakiejś wystawie, jeżeli zostały w Polsce :roll: . A dlaczego nie chce Ci powiedzieć, jak się tłumaczy ?
-
[quote name='PUENTA imszar']Ale Mi się miesza w glowie. Jeżeli chodzi o puder to hehe..rzeczywiście używam :lol: :cool3: :roll: I rzeczywiście łapy robią się białe. A jakiego szamponu ty używasz Marisiu??[/QUOTE] Używałam wszystkich po kolei i Ringu 5, Beaphar, ostatnio 1 All Systems, moje psy na grzbiecie mają bardzo szorstki i czarny włos, więc nie ma znaczenia, jakiego szamponu używam. Łapy przed wystawą piorę a potem puder, szczotka i tyle. Nie mam wymuskanych piesków, bo jakoś nie mam sumienia „krochmalić i usztywniać” im łapek i brody. Kiedyś próbowałam używać lakieru, żeby broda była bardziej uporządkowana, ale Wektor zaczął kichać i ślinić się, więc stwierdziłam, że nie będę męczyć piesków. Kosmetyki używam raczej ostrożnie, więc psy na wystawkach prezentuję dosyć naturalne. Mam wrażenie, że na dogomani są osoby dużo bardziej przykładające uwagę do kosmetyki przedwystawowej, więc mają na pewno dużo więcej do powiedzenia w tym temacie :lol: :lol: :lol: .
-
Mam jeszcze jeden powód do radości :Cool!: – kiedy byczyliśmy się na urlopie :sleep2: dostałam SMS-a z informacją, że Wektorek kolejny raz został szczęśliwym tatusiem :sweetCyb: :sweetCyb: :sweetCyb: , dzielna żona powiła dziewczynkę jedynaczkę i 5-ciu chłopców :lol: :Cool!: :Cool!: :Cool!: .
-
Witam Wszystkich po tygodniowej przerwie; zaraz po wystawie w Będzinie pojechałam na krótki urlop do rodzinki, do uroczego miasteczka Biecz :lol: :lol: :lol: – polecam jest to jedno z najbardziej uroczych małych miasteczek o ślicznej panoramie, naszpikowane zabytkami :lol: :lol: :lol: . Prawie tydzień lenistwa bardzo nam się przydał :Cool!: :Cool!: :Cool!: . Na zasadniczy urlop wybieramy się w terminie późniejszym, czyli we wrześniu i już nie mogę się doczekać :placz: :placz: :placz: . Witam nowoprzybyłych dogomaniaków, a starym wygom gratuluję ostatnich sukcesów. [CENTER]:BIG: :klacz: :klacz: :klacz: :BIG: [/CENTER] Uzupełniam wyniki czarno-srebrnych z Będzina. Tutek niestety po raz trzeci zdobył V2, za każdym razem w konkurencji miał 3 pieski. Wprawdzie udało mu się wygrać z naszym dwukrotnym konkurentem, który tym razem zajął V3, ale niestety na drodze do CWC stanął inny piesek. Ponieważ była to już 4-ta wystawa w dorosłej klasie i bez rezultatu, najprawdopodobniej zrezygnuję z kariery wystawowej Tutka :niewiem: . Niby dostaje doskonałe opisy, ale nawet jak był sam w klasie, to sędzia ze Słowacji wprawdzie dał mu doskonałą ocenę, ale bez CWC, uzasadniając swoją decyzję tym, iż Tutek jakoby miał miękki włos na łapach :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: . Wektorek mnie, jak zwykle nie zawiódł :Cool!: . Włoska sędzina w Będzinie od razu podkreśliła to, że jest bardzo typowy dla rasy, dała mu doskonały opis i na koniec dostał [B][COLOR="Red"]Najlepszego Psa w Rasie[/COLOR][/B] :thumbs: . Pozostałe wyniki, jakie udało mi się odnotować poniżej: Sznaucer Miniaturowy Czarno-srebrny PSY: 359 DIVES Czar z Dębowej Góry Młodzieży 360 FACILIS -FIL Planeta Saturn Młodzieży 361 FLAMINGO Planeta Saturn Młodzieży 362 MACBETH z Sardanu Młodzieży V2 363 Sasquehanna (FCI) VIGO Młodzieży V1, Zwyc.Mł., BOB 364 ESZTEN Planeta Saturn Pośrednia V1, CWC 365 FUNNY FACE z Artova Pośrednia V2 366 GANG Leksaland Pośrednia V3 367 PONTIAC Grasant FCI Otwarta V1, CWC 368 WEKTOR Dyas Championów V1, CWC, NPwR SUKI: 369 A-MATINKA Primus Inter Pares Pośrednia 370 ESTERKA Planeta Saturn Pośrednia 371 GAMA Laksaland Pośrednia
-
To się jeszcze pochwalę, że dostałam pismo z FCI :lol: :lol: :lol: – długo czekałam, ponad pół roku :placz: :placz: :placz: : [I]Dear Madam, Dear Sir, We have plearure in informing[/I] ....... itd., itp. :razz: Reasumując: [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]Ch.Pl.,Mł.Ch. WEKTOR Dyas[/COLOR][/SIZE][/B] ma przyznany tytuł [COLOR="#ff0000"][B][SIZE="4"]International Beauty Champion[/SIZE][/B][/COLOR]. [CENTER]:grins: :grins: :grins: :sweetCyb: :sweetCyb: :sweetCyb: :ghost_2: :sweetCyb: :sweetCyb: :sweetCyb: :grins: :grins: :grins: [/CENTER]
-
[quote name='Asiaczek']Marisia, wybacz zwycięzcom!!! [/QUOTE] Dzięki [B][SIZE="4"]WIELKIE[/SIZE][/B] a ja przy pierwszej prośbie gratulowałam, ale mogę jeszcze raz:[CENTER] :klacz: :klacz: :klacz: :cunao: :BIG: :cunao: :klacz: :klacz: :klacz: [/CENTER]
-
[quote name='PUENTA imszar']Jedni mówią tak, drudzy inaczej. DZięki Ci kochana jostrunio bo teraz wiem, że z Pet Silku na lapach nie skorzystam. No chyba, ze bedzie nam szło tragicznie na ringu czarno-srebrnych to wtedy użyję, stanie się czarna i zaczniemy wygywać, bo tam mniejsza konkurencja:evil_lol:[/QUOTE] Ja o srebrnych łapkach u czarno-srebrnych i u p&s pisałam serio :cool3: . Całkiem rozjaśnione łapy, w konsekwencji białe są uważane za wadliwe umaszczone :roll: . U nas sędziowie rzadko zwracają na to uwagę, ale tak faktycznie jest. Zapewne, jak chcesz utrzymać puszyste łapki przez całą wystawę, to pewnie stosujesz biały puder, jak większość z nas, co dodatkowo je rozjaśnia. Całkiem serio, nawet, jeśli szampon dla czarnych delikatnie przyciemni Ci łapy to jest to nawet korzystne :evil_lol: . Te szampony właściwie nie farbują, tylko przyciemniają, więc spokojnie możesz ich używać. Na pewno nie przefarbują Ci psa na czarno. Ja używałam większości z wymienionych szamponów i nie zauważyłam, specjalnych efektów kolorystycznych. Miałam nadzieję, że zlikwiduje mi lekkie rudzizny, jakie pojawiają się przy przejściu z czarnego na jasne znaczenia, ale czy ja wiem, czy coś to daje :niewiem:. Najpewniejsze jest przetrymowywanie tych miejsc, ale wtedy bardzo uszczuplamy włos ozdobny :roll:. Pet Silku nie znam :shake: .
-
[quote name='Zeliika']Dzieki :) Tak, wszystkie z Polski, pewnie wszyscy wrocili z ch Rosji.[/QUOTE] A o sznaucerki mini cz-s to się nie mogę doprosić :placz: :placz: :placz:
-
[quote name='Evita*']............zdjęcie pochodzi z wystawy w Sopocie;)[/QUOTE] O nowe uszatki - witamy a ogonki też mają :lol: :lol: :lol: ?
-
[quote name='Romas']Piekne ! Widzieliscie jak te psiaki palily sie do skoku ,jak przebieraly lapami kiedy ich kolej :-) Ja nie jestem zwolenniczka cyrku ale czasem jak zwierze cwiczy z takim ogniem to wydaje mi sie ,ze one to lubia.[/QUOTE] To mój Tutek nadawałby się do cyrku :sweetCyb: :sweetCyb: :sweetCyb: . Myślę, że tacy treserzy wykorzystują predyspozycje indywidualne i pod tym kontem dobierają psy.
-
[quote name='Romas']......... Ale uwielbiam je (psy) obserwowac w dzialaniu i roztrzasac takie kwestie ,dlaczego zwierzak postapil tak a nie inaczej. .......[/QUOTE] Szczególnie fajnie się obserwuje zachowania, jak w domu jest więcej piesków. Tutek np. jest bardzo przywiązany do Wektorka, który dla niego jest guru. Wektor czasem, żeby pokazać kto tu jest ważniejszy dyscyplinuje go. Na szczęście Tutek jest zupełnie bezkonfliktowy i nie chce wywindować się wyżej w hierarchii, chociaż jest sprytniejszy, bardzo skoczny, szybszy i okropnie chętny do współpracy :lol: . Wektor przy nim to klocek, któremu nie za bardzo się chce :shake: . Owszem wykona wszelkie polecenia, ale bez entuzjazmu a za aportem czasem pobiegnie, potarmosi i tyle. Tutek, jak się nikt z nim nie chce bawić, to sam łapie swoją ulubioną zabawkę – piłka na sznurku skacze z nią, podrzuca, biega wkoło ogrodu – strasznie jest pocieszny :lol: . Wektor jest zbyt dostojny na takie zabawy. Tutek jest również pierwszym tropicielem nornic, latających ciem, pająków i wszystkiego co się rusza. Nasuwa mi się określenie Tutek – pędziwiatr :multi: . Ciekawe jest również powitanie, jak wracam z pracy, najpierw Wektor a Tutek czeka obok w kolejce, jakby spróbował się przecisnąć do mnie, to zostanie skarcony :mad: . Dopiero, jak Wektor odbierze swoją porcję pieszczot, to podchodzi Tutek :multi: .
-
[quote name='Elitesse']ja tym dla czarnych piore Wacia i sredniaki i wlos bialy dalej pozostaje bialy[/QUOTE] Tym bardziej, że znaczenia nie powinny być całkiem białe zarówno u pieprzaków, jak i czarno-srebrny, więc jak się przy okazji troszkę podbarwi na srebro to jest OK. :lol: :lol: :lol:
-
Ogólne gratulacje dla wszystkich wystawiających :multi: :multi: :multi: A mogę poprosić o stawkę sznaucerków mini czarno-srebrnych :modla:
-
[quote name='Agatka'] No i wielgachne gratulacje dla Jodi !!! A ja sie pochwale Córcią Dengiego, która debiutowała na wystawie w Nowym Saczu i wybiegał sobie Zw.Mł. Bob Junior i BOB :) No i w niedziele dostałam informację, ze kolejne dzieciaczki Dengiego w drodze :) prosze trzymać kciuki !!![/QUOTE] [B][SIZE="4"][COLOR="Red"]GRATULACJE !!![/COLOR][/SIZE][/B] dla kolejnej reprezentantki polskich barw w Oberwart :terazpol: i dla Córci i Tatusia za kolejną udaną randkę :loveu: :loveu: :loveu:
-
[quote name='orsini']no to gratuluje!!!!a marisia mowila, ze w NS nie ma cz-sr na wystawce!widzisz marisiu jednak byly!!!![/QUOTE] Pomerdało Ci się Krosno z Nowym Sączem :grins: :grins: :grins: my tu na południu mamy sporo wystawek wiosną, latem i jesienią – ZAPRASZAMY SERDECZNIE :loveu: :loveu: :loveu: