Jump to content
Dogomania

Asztir

Members
  • Posts

    909
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Asztir

  1. :loveu: przekochany ten potffforek ;) :D
  2. nie przejmuj się Sortis - my też nie potrafimy zrozumieć ;)
  3. hihi Dżuma zawsze uśmiechnięta :D u nas słońce też było więc i sesja też była ;) taka mała kotłownia :) [img]http://www.galeria.knycz.net/d/11691-2/k16.jpg[/img] co tam, że ciężko, najważniejsza jest piłka :D [img]http://www.galeria.knycz.net/d/11682-2/k12.jpg[/img] hej stara pobaw się ze mną :D [img]http://www.galeria.knycz.net/d/11712-2/k7.jpg[/img] i mordeczka misiaczkowa :D [img]http://www.galeria.knycz.net/d/11709-2/k5.jpg[/img] a teraz ravuniowa ;) [img]http://www.galeria.knycz.net/d/11700-2/k4.jpg[/img]
  4. Wera ja przy obcym psie jeżeli by się nie dało go odwołać z miejsca do mnie, to bym przede wszystkim zwolniła ruch i zaczeła CSować - czyli posługiwać się sygnałem uspokajającym, zbliżałabym się powoli do fotela - reszta zależałaby od sytuacji i danego zachowania psa. Nie wycofywałabym się gdy pies na mnie warczy! Przeczekałambym nieruchomo, aż przestanie i wtedy się wycofała ewentualnie lub wręcz podeszła bliżej. A następnym krokiem, jakby już pies zszedł to nigdy nib mu nie pozwoliła wejść na kanapy czy fotele ograniczając psa do terenu jego klatki czy przedpokoju. Natychmiast też zaczełabym podstawowe szkolenie i potem szkoliłabym komendy np. na fotel i zjedż, albo na miejsce. Na pewno nie szłabym na konfrontacje z psem z taką przeszłością , dorosłym ... szwy nie są moją mocną stroną ;) prawda jest taka że szybko mdleje i pewno by mnie stamtąd już tylko w worku wynosili... :( Dingo na Twoje pytanie odpowiedziała Strumyk - co innego mieć swojego psa i go trzepnąć lub słownie ukarać... myślasz, że jak mi Loona startuje do innego psa a nie jestem w trybie pracy i go wcześniej nie zauważyłam to pozwole go ugryżć??? generalnie powstrzymuje ją głosowo... Rozumiem , że nie ufasz behawiorystom - Twoja decyzja, jednak badania których dokonali były przeprowadzane na odpowiednich próbach i za podjęciem szkolenia opartego na metodach pozytywnych przemawia wiele badań. A to kto jakie wybierze jest jego decyzją Co do tej suczki i pilnowania miski czy pokoju to jednak zapraszam na fora właśnie o szkoleniu metodą pozytywną i tam bardzo szybko byś się dowiedziała jak wyeliminować taką agresję i pilnowanie swojego... jest to proste do przeprowadzenia i zajmuje może tydzień....
  5. ja mając taką sukę po przejściach nie ryzykowałabym pójścia na całość, co innego jak moja suka by na mnie warczała, to bym ją do ziemi przygniotła, ale z obcą... nie wiedomo przecież jak dalece się posunie -a szyć to bym się nie chciała. Pewno bym najpierw przemyślała co i jak i dlaczego i zaczeła z suką pracę - brak dopuszczenia do konfrontacji nie oznacza braku pożądku w domu... Przecież psa można nauczyć schodzenia z kanapy na kilkanaście różnych sposobów! nie potrzeba iść na konfrontacje... ale najważniejsze jest jedno - konsekwencja - nauczyła mnie tego i moja Loona i Cartman - brak konsekwencji, jedno "odpuszczające" spojrzenie i pies już jest na głowie... Jednakże powyżej opisywane tu ataki tej suki które nie są do przewidzenia to wybaczcie, ale naprawde bym ją uspała... Moja suka nie jest ciekawa pod różnymi względami, ale ja mam przewagę taką, że wiem kiedy nią szarpnie i dzieęki temu albo zdąże odejść od jakiegoś psa, albo ją przekieruje na pilkę, ale idzie na smaczki przy nodze... ale idzie a ja wiem kiedy zacząć i kiedy przestać dokarmiać czy się bawić, a przy psie który idzie spokojnie i nagle jest atak to generalnie trudno określić drgoę odczulania...
  6. Nie znam całej historii i trudnomi tu cokolwiek oceniaćdlatego też i tego nie zrobię. Mam jednak pytanie do osób które mówią z taką łatwością aby się nie poddawać przy tej suce - na ile ugryzień byście sobie pozwolili i na ile byście ryzykowali życie dziecka??? bo to jakoś do mnie dotrzeć nie potrafi... Oczywiście są opcje oddania do innej adopcji (bo w końcu ona była adoptowana już raz...) pytanie tylko kto by ją wziął - jest tyle TTB w schroniskach, żę aż strach zaglądać na adopcje a są tam psy z o wiele lepszym (a przynajmniej tak opisanym charakterem). Co się zaś tyczy samej Pani to też bym jej w życiu szczeniaka nie sprzedała. Najpierw kobieto odchowaj dalmatyna - jak podrośnie to zobaczymy czy nie będzie z nim problemów - bo to wcale nie takie łatwe psy! Ja sama mam 3 aktualnie, najmłodsza suka ma 8 miesięcy i wiedziałam, żę jak nic ciekawego nie kupie do jesieni roku poprzedniego to będę musiała czekać co najmniej 2-3 lata bo w drodze mam dziecko! Pogodzić wychowanie 2 małych psów i dziecka tomoim zdaniem wyzwanie dla najlepszych... ja się za taką nie uważam - a Ty??
  7. Acroba to już powinno się pisać pod znęcanie się nad biednym misiem :evil_lol::evil_lol::evil_lol:
  8. Pamiętajcie, że choć TTB gryzą nie częto to jednak są to zazwyczaj wypadki śmiertelne dlatego nagłaszane przez media i jednocześnie uznawane za tak niebezpieczne... co do tego chodzenia na smyczy to tam przynajmniej mają miejsca gdzie można spuścić psa, natomiast u nas takowych brak ... ja nie wiem co bym zrobiła mieszkając w bloku w którym mieszkałam wzceśniej - stwierdzam, że tam nie ma miejsca na psy :shake: i bałabym się go gdziekolwiek puścić...
  9. [quote name='klaudia&Manta'] To miało być wystawowo, ale śmierdzielstwo poprzestawiało swoje patyczkowate kończyny, wg. własenj koncepcji :cool3: [/quote] :rofl: hihi tak to czasem bywa :D ps. co do Cartmana to ja się tam ciesze, że nie wie co jak i gdzie ;)
  10. ooo Twoja też ma cieczkę, moja dostała w sobote... Cartman na razie nic :) zobaczymy co będzie potem... :)
  11. jakby dziewczynki miały gdzieś miejsce do zabaw i nie byłoby Cartmana to na pewno by Rava nie podskoczyła... ona stanowczo tak sobie tylko zagrywa jak jest wujek Cartman ;) natomiast wśród wielu labków biegała sobie i się generalnie poddawała... także na polanke to chętnie pójdziemy :D
  12. hahaha staffikomania dopada każdego :D a potem tylko przybywa i przybywa! :D Gratuluje zerówno wyniku na wystawie jak i nowego członka rodziny :D
  13. :-o ależ klata! mmmm :loveu:
  14. ooo fajnie - przynajmniej będzie można rozpoznać dogomaniaków :D Klaudia nie przejmuj się :) moja Rava przy Twojej suni wygląda jak prosiaczek :evil_lol::evil_lol::evil_lol: zresztą wszystko zależy od sędziego :) że nie wspomne o tym, że to zabawa :)
  15. Klaudia gdzie i do kogo się wybieracie na oboz? a w Opolu staniemy razem w młodzieży :)
  16. Świetny filmik! Super praca z psem :D
  17. jacie takiego torta to nawet ja mu zazdroszcze!!! :D piesio bardzo fajny , zgadzam się z agąstaffbul - śliczny psiaczek :D
  18. Świetny pies! Śliczna głowa i bardzo fajne ciałko, a do tego pływak!! :D naprawde udoło się Wam Babcie śliczniaka wyhodować :D
  19. zazdraszczam zajęć z PO - szkoda, że mam do niego tak daleko, ale może jak mi dzidzia podrośnie to się tam udam, bo ten Pan szkoli naprawde świetnie. Byłam widziałam na własne oczęta ;) jeżeli chodzi o PO to super prowadzi psiaki :D ja się szkoliłam najpierw u Jacka Gałuszki - polecam , a potem w Alteri - również polecam. [IMG]http://www.galeria.knycz.net/d/4334-2/DSC04264.JPG[/IMG] [IMG]http://www.galeria.knycz.net/d/4358-2/DSC04277.JPG[/IMG] [IMG]http://www.galeria.knycz.net/d/4349-2/DSC04271.JPG[/IMG] a tu jeszcze u Jacka - Cartman miał wtedy 4-5 miesięcy - nie pamiętam już :) [img]http://cartman.knycz.net/skins/monobook/szkolenie4.jpg[/img] [IMG]http://cartman.knycz.net/skins/monobook/szkolenie5.jpg[/IMG]
  20. a jakie wcięcie się zrobiło :multi: ja też coś powstawiam :D misio :D [img]http://www.galeria.knycz.net/d/11619-2/m14.jpg[/img] niunia :) [img]http://www.galeria.knycz.net/d/11607-2/m10.jpg[/img] niunie ;) [img]http://www.galeria.knycz.net/d/11649-2/m23.JPG[/img] misiaki :D [img]http://www.galeria.knycz.net/d/11640-2/m20.jpg[/img] i zaganianie dobka :D [img]http://www.galeria.knycz.net/d/11613-2/m12.jpg[/img]
  21. Asztir

    Crufts 2008

    Canaweral dzieki za linka! :) super zdjęcia, faktycznie sporo i przeglądałam w wolnych chwilach co mi zajelo pól dnia ;) ale warto śliczne psiaki :D
  22. Wera no prosze jakiego koloraska masz w domu ;) a Pan Frodo jak zawsze uśmiechnięty :D Canaveral widze, że odmiany staffika różne masz w domu ;) bardzo ładne zresztą :)
  23. hihi ujęcie baletowe przepiękne :loveu::lol: w ogóle Cest super lata :cool3::cool3::cool3: a mina na ostatniej fotce rewelacja :evil_lol:
  24. Asztir

    Lordette

    hym... a może by tak po jakiejś wystawie się umówić na czesanko :D wszystkie Panie pewno skorzystają a te co czekać będą to się psiurami zajmą :D Zdjęcia są rewelacyjne :) rozumiem, że to coś zielone to był kiedyś sznureczek :evil_lol:
  25. łoł! ależ się chłopaczek zmienił!!! na korzyść oczywiście :D fajnie wygląda, powodzenia na wystawach! :D daj znać jak tylko gdzieś pojedziecie :D
×
×
  • Create New...