-
Posts
5922 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Majaa
-
[quote name='Madzialajda'] i mam jeszcze pytanie do osób, które bywają u Łapka. widzieliście może takiego czarnego psa, który kręci się w okolicy tego byłego "azylu"? wydaje mi się, że on tak nie mieszka. jak wróciłam z Łapkim ze spaceru, to tamnten psiaczek podjadał mu jedzenie(chyba musiał być głudny?). boi się ludzi(obszczekał mnie i za nic nie chciał podejść). [/quote] Kasia19 jeszcze nie wyczaiłaś tego psiaka, o którym pisze Madzialajda :cool3: ? A tak poważnie to jest suńka, która jest pod opieką p. Heleny - trochę dzikusek, nie daje się obejrzeć i wyłapać Szczekacz pierwszej wody! Ale powoli się oswaja choć z Heleną! Podejrzewamy, że to jest taka sunia, o którą kiedyś prosiliśmy Ciebie i Twoich znajomych o sprawdzenie, że została wygoniona z wieżowców na Kościelnej !
-
Nitka ze Starachowic już w nowym kochającym, stałym domku!!
Majaa replied to Majaa's topic in Już w nowym domu
Eh... no i zdjątka są super!!!!!!!!!!!!!! Vella nie masz jakiegoś dnia wolnego ? :cool3: Mamy tutaj w naszym grajdole kilka miss urody i sympatii do prezentacji :roll: -
Nitka ze Starachowic już w nowym kochającym, stałym domku!!
Majaa replied to Majaa's topic in Już w nowym domu
Vella Sprawozdanie :) otrzymałam, ale telefon milczy :placz: Ciągle milczy :placz: :placz: :placz: :placz: :placz: :placz: Nie wiem, jak mogę Wam pomóc w tej chwili ! Na dzień dzisiejszy dopóki nie będzie zaprzyjaźnionych, a i po trosze obiecanych boksów, nie mogę wziąść Nitki znów do Starachowic! Ale mam nadzieję, że ok. 20 lutego cosik się zmieni w tym zakresie! Klusek04 Nie martw się! Tak to już jest! Nie można się zniechęcać! Jeśli wierzyłabym w fatum, to nie powinnam już zaglądać na żadne starachowickie wątki :shake: -
No cóż ! W tej sytuacji mam nadzieję umówić kastrację psa na sobotę rano, ale nie obiecuję, czy się da to zrobić! I właściwie kwestia zbierania funduszy na Dredzika musi się skończyć na kosztach kastracji i badaniach krwi (łacznie z hormonami) Nic więcej nie mozemy zrobić na ten moment!:placz:
-
Starachowice!Dwójka kilkumiesięcznych szczeniaczków w końcu w domku!
Majaa replied to Majaa's topic in Już w nowym domu
[quote name='Majaa']:placz: :placz: :placz: :placz: Złe wieści !!!!!! Sunia z maluchami może zostać w DT tylko do niedzieli ![/quote] UPS :oops: :oops: :oops: Miałam otwarte dwa wątki i chyba nie w tym mi się wpisało :oops: :oops: :oops: Sorrki. Już prostuję ! Ta sunka siedzi sobie na działce z rosnącymi szczeniorami i raczej nikt oprócz złych ludzi jej nie zagraża, a suńka, która ma czas do niedzieli to jest na tym wątku [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=2832818[/URL] A to małe blond maleństwo już pędzi jak widzi samochód i wita nas najradośniej pod słońcem ! Jest przekochana ! Taka miziasta przytulanka! I nawet jej synek postanowił się wyluzować prawie na całego i ogonek mu pracuje na nasz widok! -
Starachowice!Dwójka kilkumiesięcznych szczeniaczków w końcu w domku!
Majaa replied to Majaa's topic in Już w nowym domu
:placz: :placz: :placz: :placz: Złe wieści !!!!!! Sunia z maluchami może zostać w DT tylko do niedzieli ! -
[quote name='malawaszka']Majaa sznaucery miniaturowe są rasą w której stosunkowo często występuje ślepota z powodów genetycznych!! wole tą opcję niż maltretowanie; [/quote] Ja też wolę tą opcję, ale mnie zmierziło, jak usłyszałam od Mamy coś takiego :-( [quote name='malawaszka']on mi bardzo przypomina mojego Bolusia :-( powiedz mi czy jego sierść jest normalnie gęsta czy jakaś licha przerzedzona? bo nie daje mi spokoju też to jego zatuczenie - czy to nie tarczyca;[/quote] Na mój gust to sierść on ma bardzo kiepską, ale na sznaucerach się znam mniej niż średnio, choć moje kerry najczęściej są rozpoznawane jako "piękne sznaucerki" :cool3: ! Poza tym niewiadomo dlaczego on ma tą sierść w takim, a nie innym stanie! To przecież niecałe dwa miesiące temu było mopik ! Ale jak dla mnie to sierść ma o wiele za rzadką i za miękką ! Toż to puchatek teraz Moje kerry mają o wiele twardszą sierść niż on, a o ile wiem to zbyt miękka sierść sznaucery w każdym wzroście dyskwalifikuje! [quote name='malawaszka']generalnie sznaucery miniaturowe są wymieniane przy większości chorób oczu wśród ras, w których najczęściej są spotykane: [URL]http://www.vetserwis.pl/suche_oko.html[/URL] [URL]http://www.vetserwis.pl/jaskra.html[/URL] i jeszcze jest PRA - genetycznie przenoszona wada - chyba rozszczepienie siatkówki czy jakoś tak sie to nazywało :oops: [/quote] Linków jeszcze nie czytałam, ale po nazwach od razu mogę zweryfikować ani suche oko, ani jaskra!!!! Jeśli to PRA, ale musze Mamie podsunąć informacje o tej chorobie ! Pewnie to przełoży na jakiś jezyk okulistyczny ludzko psi! (wówczas może załapię! ;) ) [quote name='malawaszka'] i jak tak dalej pójdzie - masowe rozmnażanie wszystkich miniatur jak leci - i tych z byle gównianą hodowlanką i tych bez to niedługo będą same ślepe miniatury w schroniach bo przecież ludzie takich psów nie chcą :angryy: przepraszam, ale szlag mnie trafia jak widzę setki ogłoszeń o miniaturach z i bez papierów, a badania na oczy hodoffcy mają głęboko w d...... i robi je naprawdę znikomy odsetek :angryy: to jest jedna z moich życiowych tragedii i w dodatku nie ma na to wpływu :placz:[/quote] Niestety Jaki kraj i jaka świadomość społeczeństwa takie psy "rasowe" Na hodoffcoow i właścicieli psów takze rodowodowych nikt nie ma zamiaru ukręcać bata, a od tego powinno się zacząć! I w takich sytuacjach wstydzę się, że składki członkowskie opłacam w ZK :oops: I wstydzę się, że chcę propagować wspaniałą rasę jaka od kilkudziesięciu lat została prawie zapomniana w Polsce! Mnie też szlag trafia, ale kasa rządzi tym krajem nawet wśród wielbicieli psów i ich poszczególnych ras :mad: :mad: :mad: Malawaszka pamiętasz Dredzika, którego wyczaiłaś (bezbłędnie zresztą) jako kerry blue? <Eh to były moje początki na dogo:roll: >) Tylko zacięcie niektórych osób pozwoliło doprowadzić go do ładu ! Wiele osób po prostu przemilczało sprawę, a to rzadka rasa, jakby nie patrzeć i wg mojej wybujałej wyobraźni każdy wielbiciel rasy z dogo powinnien był się zainteresować psiaczkiem! A bywało różnie. Ale u kerrakomaniaków i tak jest dobrze! Ale inne rasy .... ostatnio tylko z "własnego i sąsiedzkiego podwórka" walijczyk, teraz azjata, wcześniej fila z rewelacyjnym pochodzeniem .... małe zainteresowanie wśród hodoffcoow Nikt się nawet nie zatrzymał nad tym, że to może być pies z jego hodowli ! Ehhhh .... Szkoda gadać .......... A wracając do Dredzika - Moje zdanie jest takie, że należy go jak najszybciej wykastrować ! Niech nie kusi tych właśnie pseudo hodoffcooff
-
Starachowice! 2 córeczki Berty w nowym domku! Ona sama niestety zaginęła!
Majaa replied to Majaa's topic in Już w nowym domu
Jutro może się uda sprawdzić nowy domek dla Bidy vel Miśki ! Pewnie do końca tygodnia pojedzie do nowego domku! -
Nie wytrzymałam.... ;) Zadzwoniłam do Mamy przed chwilą popytać jeszcze o prawdopodobieństwo tak zaawansowanych zmian będących wynikiem ogólnej choroby organizmu! Odpowiedź brzmiała, że raczej wyklucza i ...... powiedziała coś, czego chyba nie chciałam usłyszeć .....: cyt. "wg mnie to jest albo genetyczne, ale raczej wynik wielkiego masakrowania psa w przeszłości, bo śladów w miarę świeżych wylewów nie ma ! Możemy go uśpić i zbadać dokładnie, tylko czy to coś zmieni?" (Jeszcze mam się dowiedzieć o genetykę sznaucerów!) Pewnie nie zmieni:shake: Chyba, że zalewscy dowiecie się jak sprawa interwencji i jeśli to mogłoby dołożyć eks właścicielowi, to ja się podpisuję pod tym rękami i nogami, żeby sprawdzić to dokładniej! Inaczej nie ma to sensu! A ja nie wykluczam, że Dredzik uchyla się najpierw przed dotykiem właśnie z powodu przeszłości. AHA Psiak ma poczucie światła! Natomiast tak jak przypuszczaliśmy źrenice psa kompletnie na światło nie reagują !
-
Dredzio dzisiaj został zbadany okulistycznie! Niestety nie mam dobrych wieści ! :-( Stan jego siatkówki jest koszmarny:placz: :placz: :placz: Pochodzenie schorzenia nie jest znane i może mieć wiele przyczyn i nawet nie dopytywaliśmy w szczegółach, jakie mogą być, bo to i tak nic nie zmieni! W każdym razie mogą mieć podłoże genetyczne! W każdym razie jedno jest pewne !!!!! Wcześniejsze rozpoczęcie leczenia mogło choć powstrzymać rozwój choroby !!!! Na dzień dzisiejszy już nic nie można zrobić!!! Medycyna ludzka nie zna rozwiązań do walki z tak zaawansowanymi zmianami na siatkówce oka i w tarczy nerwu wzrokowego (zwłaszcza, że pies ma zdecydowanie mniejszcze pole widzenia niż człowiek) PRZYKRO MI!
-
Nitka ze Starachowic już w nowym kochającym, stałym domku!!
Majaa replied to Majaa's topic in Już w nowym domu
[quote name='Kamkam']cóś wszyscy zajęci, wędruj Nitka w górę!!![/quote] Niteczko Wedruj ! Ja ten tydzień mam i tak z założenia wyjęty z życiorysu, więc wiele więcej nie pomogę aktualnie -
[quote name='justynavege']Maja ja nie naciskam kurna :) tak tylko walę co mi sie o uszy obiło ludowe stwierdzenei :)[/quote] Wiem Justyno Wiem :lol: Masz gnanie u siebie i pewnie jesteś równie zakręcona jak ja :-(
-
Suka -sznaucer Olbrzym Znaleziona Na Ulicy Pilnie Szuka Domu !
Majaa replied to Aquirre's topic in Już w nowym domu
Z tego co wiem, to nie ma problemów, ale poczekajmy aż Aquirre powi coś więcej - ja nie mam na codzień kontaktu z opiekunką Soni! -
Starachowice!Dwójka kilkumiesięcznych szczeniaczków w końcu w domku!
Majaa replied to Majaa's topic in Już w nowym domu
[quote name='kasia19']Pieski dzisiaj zostały nakarmoine :):) jak się cieszyły na Nasz widok:loveu: :loveu:[/quote] Bo one przeciudne są charakterologicznie! A i cosik pieknego obserwować mamusieńkę malutką jak czyści szczeniaki dwa (albo lepiej) razy większej od niej po każdym siusianku ! -
Błagam, nie naciskajcie tak na diagnozę ! To wszystko wymaga zorganizowania - czasu i ludzi ! Myślę że do końca tygodnia uda nam się więcej ! Jutro psiaczek u mnie będzie cały dzień - niestety w kojcu, bo moje kerry - sucze są na etapie początku cieczki, a to nie są przyjazne sucze nawet wtedy, ale może mi się uda coś zdziałać z Dredzikiem wówczas Nic nie obiecuję, bo dzień mam zawalony na maksa!
-
Starachowice!Dwójka kilkumiesięcznych szczeniaczków w końcu w domku!
Majaa replied to Majaa's topic in Już w nowym domu
Weszko Dzięki wielkie!!! :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: Tutaj link do tej aukcji [URL]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=164244646[/URL] bo przez podany przez Ciebie musiałam się zalogować, zeby zobaczyć! -
[quote name='malawaszka']czemu problem??? coś sięstało??? kurcze nie rozumiem Majaa no to czekam z ogłoszeniami jeszcze bo ludziom trudno wytłumaczyć taką sytuację, a jakby widział to znacznie zwiększy jego szansę na domek - trzymam :kciuki: za badania i jutro posyłam troszkę pieniążków[/quote] Nie wiem o co chodziło Wandzie! Dredzik ma się dobrze ! Co do ogłoszeń lepiej szukać domu dla niewidzącego lub niedowidzącego psiaka. Nos mi podpowiada na podstawie objawów (na moją wiedzę okulistyczną, a trochę tej akurat posiadam), że nawet jeśli są szanse na poprawę, to nieznaczną ! Ale na razie nie chcę wyroków wystawiać ! Na tyle nie czuję się kompetentna! Natomiast Dredzik sobie fantastycznie radzi!
-
Nitka ze Starachowic już w nowym kochającym, stałym domku!!
Majaa replied to Majaa's topic in Już w nowym domu
[quote name='Vella']oj, Maju, nie musisz naskakiwać na mnie, przecież nie mam żadnych pretensji. Ja wiem ile masz roboty z innymi psami, i podziwiam to co robisz, ale moja mama toczy swoją prywatną walkę o jednego psa i mysli tylko (albo aż) o tym jednym. Nie wie co się dzieje, nie zna sytuacji, dziwisz się, ze się martwi? No własnie nie wiedziałam i nie wiem gdzie Nitka jest ogłaszana i co się dzieje, czy są jakieś postępy, itp. A szkoda, bo przecież chętnie bym pomogła. Sama wiele nie zrobię. A odkładając wszelkie zarzuty, bo to przecież nieistotne jest, zajmijmy się tu i teraz. Co mam zrobić z tą dziewczynką (teraz mam 98% pewności, ze to dziecko pisało)? Kontynuować tę rozmowę? Saga też wspominała o jakiejś nastolatce szukającej szczeniaczka, wprawdzie nie o Nitce tamta myślała, ale sama nie wiem czy pisać do niej, i co pisać?[/quote] Vella Jeśli to było naskakiwanie:crazyeye: to ja nie wiem, jak Wam wytłumaczyć pewne rzeczy! :shake: Także siebie! po takim Twoim poście! Co do ogłoszeń to w lokalnych nam nie bardzo pomożesz, a co do zewnętrznych to ktoś czuwa nad Nitką, bo chętnych do ogłaszania i podnoszenia wątku ma tylu, że ja bym Ich wszystkich po rękach całowała, jeśli którymkolwiek inny "nasz" psiak miał tylu zainteresowanych z zewnątrz do szukania domu! Rozmowę zawsze warto kontynuować! Łatwo się można pomylić (zdarzyło mi sie mysleć, ze rozmawiam z dziewczynką, a to była przesympatyczna matka dwojka i to nie malutkich dzieci, a psiak znalazł najlepszy domek pod słońcem)! Ja bym poprosiła o telefon w celu kontynuowania rozmowy! Jeśli masz problem z korespondencją przekieruj ją na mail [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] - ten, który podawałam wraz z kontaktem telefonicznym -
Starachowice! uciekinierka Mała/ ma najlepszy dom na świecie!
Majaa replied to Madzialajda's topic in Już w nowym domu
[quote name='Kamkam']Gdzieś jest, lecz niewiadomo gdzie... Maleńka...[/quote] Fizycznie to wiadomo gdzie jest ! U p. Janusza! Zadomowiła się tam na całego ! :cool3: -
[quote name='Kamkam']Pewnie, że trzeba wszystko jasno mówić!! Mam po cichu nadzieję, że może to trochę z zazdrości wynika. Pewnie Łapek traktuje Cię Kasiu trochę jak Swojego człowieka i może on poczuł zagrożenie w Twoim psie jako konkurencji do Twych uczuć. [/quote] Dokładnie tak myślę, jak pisze Kamkam! On Cię poznał już na tyle, że jest po prostu zazdrosny! Dzisiaj mimo, że nas zna - nie raczył wyjść z budy! :shake: Słychać było w budzie telepotanie ogonka, pyszczor wystawił, ale postanowił odpocząć. No fakt późno było :cool3: