Jump to content
Dogomania

dogomAnka

Members
 • Posts

  23
 • Joined

 • Last visited

Converted

 • Interests
  kynologia, dogoterapia

dogomAnka's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Pozytywne Szkolenie Psów Kynopark zaprasza do Psiego Przedszkola właścicieli z psami po 2 szczepieniu z okolic Bydgoszczy i Szubina. Posiadamy własny, ogrodzony, wyposażony i oświetlony plac szkoleniowy. Więcej informacji na stronie Kynoparku - [URL="http://www.kynopark.pl"]www.kynopark.pl[/URL]
 2. [quote name='pomóżpomagać']...Ale nurtuje mnie jedno pytani,bo na ten kurs tego asystenta nie ma jakis specjalnych wymogow jesli chodzi o np edukacje a czytam ze wszedzie jest wymagana pedagogika itp Oczywiscie ja pamietam ze jest to kurs na asystenta a nie kynoterapeute, ale chodzi mi o to czy po tym kursie chcac isc dalej w tym kierunku bedzie wymagane takie wyksztalcenie??[/QUOTE] Matryca korelacji na stronie PTK ([URL="http://www.kynoterapia.eu/standardy.html#zakres"]tutaj[/URL]) jasno pokazuje, że jako Asystent kynoterapii nie będziesz mogła samodzielnie prowadzić zajęć. Będziesz mogła uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez specjalistę jedynie jako przewodnik psa. Być może z czasem zechcesz prowadzić samodzielnie zajęcia, ale wówczas będziesz musiała zrobić odpowiednie uprawnienia. Bycie asystentem kynoterapii to dobry początek, aby przekonać się czy złapiesz bakcyla kynoterapii. Tego Ci życzę.
 3. Niepubliczny Ośrodek Edukcji ADEPTUS zaprasza na kurs przygotowujący do wykonywania [B]zawodu Kynoterapeuta (dogoterapeuta)[/B] wpisanego do Klasyfikacji zawodów i specjalności pod numerem 323007. Absolwenci kursu po zdaniu egzaminów i przedstawieniu zaświadczenia o odbyciu praktyki otrzymują [B]Zaświadczenie potwierdzające posiadanie kwalifikacji zawodowych w obrębie zawodu Kynoterapeuta (dogoterapeuta) na druku MEN.[/B] Na podstawie Zaświadczenia absolwenci kursu mogą obiegać się o umieszczenie w [URL="http://www.kynoterapia.eu/rejestr.html"][U][COLOR=#0000ff]Rejestrze Certfikowanych Kynoterapeutów[/COLOR][/U][/URL]. Zajęcia teoretyczno-warsztatowe zawierają również blok selekcji, przygotowania i certyfikacji psa do pracy terapeutycznej. Kurs objęty jest patronatem [URL="http://www.kynoterapia.eu/"][U][COLOR=#0000ff]Polskiego Towarzystwa Kynoterapeutycznego[/COLOR][/U][/URL]. Kurs w systemie 12 weekendowych zjazdów trwa [B]od 13.10.2012 r. do 26.05.2013 r.[/B] i obejmuje 216 godzin wykładów + 70 godzin praktyki. Miejsce wykładów: Bydgoszcz. Więcej informacji na stronie: [URL="http://adeptus.szkola.pl/"][U][COLOR=#0000ff]adeptus.szkola.pl[/COLOR][/U][/URL] Zapraszamy!
 4. Witam, podobno widziałaś psa husky w olkuskim schronisku dostałąm posta w tej sprawie (psa w zeszłym tygodniu widziała dogomanka zarejestrowana na dogo... pokaż jej zdjęcie...

  trzymam kciuki) Czy możesz zerknąć na mój -falkorek- profil, są tam zdjęcia mojego zaginionego husky. Dzwoniłam dziś do Olkusza, Pan twierdzi że husky nie ma, natomiast mam sygnały dogomanii, że jest i że odpowiada rysopisowi mojego husky. Nie rozumiem czemu schronisko taiłoby fakt przebywania tam psa ... Pozdrawiam serdecznie !

 5. Zapraszam na kurs [B]"Wolontariusz Kynoterapii"[/B], który odbędzie się w dniach [B]16-18 lutego 2007 r. w Poznaniu[/B] przy ul. Ściegiennego 134 (Liceum Ogólnokształcącego nr 11). Rozpoczęcie Kursu 16 lutego 2007 r. godz. 16.30 (rejestracja uczestników od godz. 16.00), zakończenie 18 lutego 2007 r. o godz. 17.30. Kurs przeznaczony jest dla osób, które ukończyły 18 lat. Celem kursu jest przekazanie słuchaczom teoretycznej wiedzy i umiejętności praktycznych umożliwiających uczestniczenie w zajęciach kynoterapeutycznych. Organizatorem kursu jest Polskie Towarzystwo Kynoterapeutyczne. Więcej informacji na [URL="http://www.kynoterapia.fora.pl"]Forum PTK[/URL] w dziale "Tablica ogłoszeń".
 6. Do Megi. Wejdź na stronę PZD oraz na stronę Towarzystwa [url]www.kynoterapia.eu[/url] i porównaj co zostało przez nie zrobione. Jedyne standardy w PZD zostały stworzone przez Martę Czerwińską z DOGTORA i przeze mnie. I DOGTOR i WŁAŚNIETAK-i wypisały się z PZD. Reszta bez komentarza.
 7. Do ElGreco. Ludzie, którzy realizując swoją pasję zgromadzili ogromną wiedzę i doświadczenie - jeśli nie mają umocowania prawnego - są tylko pasjonatami. I nie zmienia tego fakt, że nazwą się dogoterapeutami, ponieważ nie mają za sobą umocowania prawnego, nie stoją za nimi standardy wyszkolenia ludzi, ani wyszkolenia psów. Nie mamy nawet - jako społeczność - kodeksu etyki! Tak to wygląda na dzień dzisiejszy. I chociaż od lat płyną apele o powołanie zawodu nic nie zostało zmienione. Dlatego powstało PTK. Po to aby zmienić sytuację jednocząc wokół wspólnego celu wszystkich, którym zależy aby ich wiedza pasjonatów została oficjalnie uznana za zawodową fachowość. Uznana przez państwowy organ, a nie przez PTK. Jeśli więc będziemy mówić w takiej sytuacji o monopolu, to tylko o monopolu Państwa. Mam nadzieję, że rozwiewa to Twoje wątpliwości i dołączysz do pracy w tym kierunku. "..warto by było przeprowadzić wspólne badania.." Jest to niezły pomysł na stworzenie bazy metodycznej. Może zrobimy coś by nie zostało to w (licznej) sferze tylko pomysłów? Bo niestety tak bywa - nie tylko w naszym środowisku - że pomysłów mamy mnóstwo, ale z realizacją już gorzej. I daj sobie spokój z wynajdowaniem sztucznych problemów, tylko zakasaj rękawy i do pracy. Zapraszam do wspólnego działania! Jeśli jesteś tak dobry w działaniu jak w mówieniu (pisaniu) to stworzymy na forum PTK dział metodyki i zapraszam Cię do poprowadzenia go jako moderatora.
 8. Towarzystwo powstało jako reakcja na brak realizacji przez Polski Związek Dogoterapii celów które przyświecały jego powstaniu, gdy go współtworzyłam. Wejdź na stronę Towarzystwa i zobacz co udało się już stworzyć w króciutkim czasie dla ludzi działających w kyno. Tak Towarzystwo ma się do PZD :-) Towarzystwo realizuje to o co się dopominasz: zaprasza wszystkich do stworzenia standardów kynoterapii w Polsce. Daje punkty wyjścia: Kodeks Etyki i Kanon Kynoterapii. Zapraszamy do stworzenia wspólnego i czytelnego dla wszystkich programu. Po to zostały umieszczone na ogólnodostępnym Forum PTK - [url]www.kynoterapia.fora.pl[/url] - aby wymieniać się opiniami, dyskutować, wnosić swoje propozycje poprawek. Chciaż staraliśmy się opracować je tak aby były uniwersalne i możliwe do stosowania w każdej organizacji, coś mogło nam umknąć. Cieszę się, że czujesz chęć i konieczność współpracy. Zapraszamy wszystkich, w tym Ciebie do działania.
 9. Polskie Towarzystwo Kynoterapeutyczne - organizacja powołana do promocji kynoterapii, stworzenia zawodu i poprzez etyczne działanie Partnerów PTK nadanie mu rangi zawodu zaufania publicznego - uruchomiła oficjalną stronę. Zapraszam tych, którym kynoterapia nie jest obojętna, do pracy nad kanonem kynoterapii i kodeksem etyki kynoterapeuty, zręby których opracowane zostały przez PTK i opublikowane na stronie Towarzystwa [url]www.kynoterapia.eu[/url]
 10. 1. Powtórnie proszę o przeczytanie informacji o egzaminie i zaprzestanie wmawiania czytelnikom, że "Właśnie Tak!" narzuca komukolwiek konieczność zdania tego egzaminu. Stwarzamy szansę oceny swojego psa w egzaminie, który sprawdza MINIMALNE - jak słusznie zauważyła pani Zofia Mrzewińska - wymagania wobec psa terapeutycznego. Po to aby - jak pisałam wcześniej - pomóc ocenić właścicielom czy ich pies może pracować w dogoterapii. Członkiem komisji egzaminacyjnej będzie m.in. sędzia międzynarodowy prób pracy, trener psów - nie będzie to magister kynologii, bo taki stopień nie istnieje - ale myślę, że nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie podważał jego kynologicznej wiedzy i kompetencji. 2. Centrum Kształcenia Nauczycieli znajduje się w obiekcie, gdzie oprócz sal wykładowych, auli z zapleczem mutimedianym jest baza hotelowa i żywieniowa dla słuchaczy - takie są fakty. ElGreko widzi to inaczej, jak zresztą parę innych rzeczy.Tylko niepotrzebnie mówi o "dążeniu do prawdy i rzetelności". Wróżę mu dużą karierę jako politykowi. Tam podobnie manipuluje się prawdą. 3. Pisząc o wybitnych specjalistach wykładających na kursie - mimo, że jestem kynologiem - nie śmiałabym pisać tak o sobie. Miałam na myśli zapraszane osobistości świata kynologii z zewnątrz. Czytając wypowiedzi niektórych listowiczów zastanawiam się czemu służy bezinteresowna (a może nie?) złośliwość i złe emocje. Nie lepiej zużytą energię wykorzystać dla budowania czegoś pozytywnego? Wydaje mi się, że skoro ktoś uważa, że mógłby pomóc w tworzeniu danego tematu, wskazanym pytaniem byłoby "jak mogę ci pomóc?" a nie "jak mogę ci przeszkodzić?" Ale może to już jest niemodne, a ja nie zdążyłam zauważyć. Cóż, mój błąd. Proszę wybaczyć, że nie będę już odpowiadała na posty dotyczące tego wątku, ale ta dyskusja niczego budującego więcej nie wnosi. Szkoda.
 11. Pani Zofio, zna Pani program egzaminu doskonale, bo opinowała go Pani. Egzamin będzie prowadzony na podstawie programu opracowanego przez Martę Czerwińską z Fundacji "Dogtor". Wg podanego egzaminu certyfikowane są psy również w innych Fundacjach, stał się on, nieformalnym jeszcze, standardem. Nic nie stoi na przeszkodzie aby go wzbogacać dodatkowymi ćwiczeniami, natomiast niekonieczne jest zmniejszanie jego wymogów. Z pewnością każda organizacja dodaje swój rys. Myślę o np. ćwiczeń dogoterapeutycznych z pozorantami itp. Uprzedzając ewentualne pytania o prawo do używania poinformuję, że "Dogtor" i "Właśnie Tak !" nie tylko współpracują na codzień, ale mają podpisaną formalną deklarację o współpracy. Laluna - twoje pytanie dotyczy kursu, prawda ? Odpowiem na nie gdy będzie ogłoszenie o kursie dla dogoterapeutów, a nie o egzaminie dla psów. Podobnie ElGreco. Nie mieszajcie wątków, proszę. Odpowiadam być może nie a'vista, ale nie mam tyle czasu ile bym chciała na korespondencję w internecie ponieważ m.in. kończymy przygotowania do Wystawy Psów Rasowych w Bydgoszczy, na którą serdecznie zapraszam. Dodam tylko że mamy zgłoszonych przeszło 150 ras reprezentowanych przez ponad tysiąc psów. Będzie co podziwiać!
 12. Rzeczywiście nie odpisuję na każdy post, ale interesuje mnie merytoryczna wymiana zdań a nie niepoważne pyskówki. Wiem, że anonimowość internetu wyzwala w niektórych zachowania, do których w realu by nie dopuścili. Anonimowość ta jednak jest pozorna tak jak grzeczność i dobre wychowanie tychże .. jak to było? Jelonków? Ale szkoda na to czasu. Dziękuję za docenienie pracy Właśnietaków. Staramy się. Również szanuję dorobek metodyczny Dogtora (z autopsji) i Przyjaciela (z relacji innych). Odnośnie Cze-Ne-Ki pozwolisz, że się nie wypowiem. Teraz o kursie dla nauczycieli o kierunku dogoterapia. Wykładowcami są wybitni specjaliści w każdym temacie z całej Polski, w tym nauczyciele akademiccy. Nie jest to kurs na którym jedna pani drugiej pani powie co myśli w danej kwestii. Jak są podstawy medycyny rehabilitacyjnej to jest mgr rehabilitacji, jak pedagogika specjalna to jest pedagog z kilkoma fakultetami kierunkowymi, jak kynologia to kynolog i tak dalej 11 przedmiotów. Dlatego ten kurs trwa 10 m-cy. Uwierz, że aby godło państwowe było na świadectwie nie wystarczy powiedzieć poproszę. Wiąże się to z przedstawieniem merytorycznego programu i kontrolami jego realizacji. Organizatorem kursu jest wyspecjalizowana organizacja ciesząca się dobrą sławą i od lat szkoląca nauczycieli. Celowo podnieśliśmy tak wysoko poprzeczkę, bo przeraziła nas "radosna twórczość" którą podawali jako dogoterapię skąd inąd napewno porządni ludzie. W przypadku abiturientów kursu zbieramy opinie o ich pracy. Powiem tylko, że jesteśmy dumni i cieszymy się razem z nimi z ich osiągnięć. I to właśnie utwierdza nas w przekonaniu, o wartości naszego programu szkolenia i wiedzy, którą oni zdobyli na kursie. My nie twierdzimy, że tylko absolwenci bydgoskiego kursu mogą pracować w dogoterapii. Ale uważamy, że dyrektorzy placówek powinni zadbać o bezpieczeństwo swoich podopiecznych dopuszczając do nich osoby, które wiedzą co robią i mają do tego właściwe narzędzie - bezpiecznego, odpowiednio wyszkolonego psa. Tak jak kurs dla dogoterapeutów daje podstawy do pracy dla ludzi, tak egzamin psa terapeutycznego testuje cechy psa niezbędne w dogoterapii i stopień kontaktu z przewodnikiem. "Moda" na dogoterapię i brak świadomości, że nie każdy łagodny pies może być psem terapeutycznym często powoduje przekonanie "mój pies nadaje się". Właściciel bardzo często nie potrafi i nie chce obiektywnie ocenić swojego psa. Mieliśmy takie przykłady zarówno wśród kandydatów na wolontariuszy w Fundacji, jak i osób spoza. Dopiero egzamin pokazał im, że pies nie spełnia norm psa terapeutycznego. Jak cały proces selekcji i szkolenia psa terapeutycznego, tak i egzamin jest selekcją negatywną. Nie gwarantuje, że pies bedzie pracował w dogoterapii, tylko odsiewa psy, które nie spełniają norm bezpieczeństwa i posłuszeństwa i (może przede wszystkim) nie mają predyspozycji osobniczych. Po to egzamin składa się z kilkunastu różnorodnych testów i po to w składzie komisji egzaminacyjnej są: trener psów oraz "praktykujący" dogoterapeuta z doświadczeniem w ustawicznym szkoleniu psa, aby móc ocenić czy pies może być dopuszczony do kontaktu z potrzebującymi pomocy terapeutycznej czy też nie. Oba egzaminy - dla ludzi i dla psów - są po to aby chronić potrzebujących terapii przed nieodpowiedzialnymi ludźmi z nieodpowiednimi psami. Można te egzaminy porównać do np. egzaminu na prawo jazdy, który sprawdza czy kierujący pojazdem ma minimalne umiejętności aby wyjechać na drogę i poruszać się na niej bezpiecznie dla siebie i innych. To jest realizacja postulatu twojego i innych matek dzieci potrzebujących pomocy: chcesz aby twoim dzieckiem opiekował się dogoterapeta - fachowiec z odpowiednio wyszkolonym psem. Taki jest i nasz cel.
 13. "Monopolizacja" i to jeszcze "rynku dogoterapii" nie może pozostać bez odpowiedzi ! Po pierwsze: dogoterapia to dla Fundacji "Właśnie Tak!" sposób pomocy tym, dla których los był mniej łaskawy niż dla nas zdrowych. Większość naszych członków ma inne źródła dochodu i nie musi zarabiać w dogoterapii. Dogoterapia jest tylko rozszerzeniem bądź uzupełnieniem ich zawodowej kariery - głównie pedagogicznej bądź medycznej. Dla pozostałych jest uzupełnieniem codziennej pracy i realizacją altruistycznych potrzeb. Mam nadzieję, że nigdy nie trafią do nas osoby dla których dogoterapia będzie tylko sposobem zarabiania na chleb. Określenie "rynek dogoterapii" zdradza twoje komercyjne podejście do tematu. I nie dziwi, że atakujesz naszą Fundację, która jako organizacja "non profit" nie jest nastawiona na zysk i nie dla zysku działa. Wszystkie przychody, w tym także - jak raczyłaś to ująć "spory zarobek" - z egzaminu, przeznacza na działalność statutową i rozwój Fundacji. Po to aby bardziej fachowo służyć naszym podopiecznym. SŁUŻYĆ potrzebującym a nie dorabiać się na cudzym nieszczęściu. Po drugie: "monopolizacja". Gdy powstawała nasza Fundacja dogoterapia w Polsce była eksperymentem grupki zapaleńców, którzy zapoznawali się z dogoterapią i "przecierali szlak" wprowadzając samo pojęcie dogoterapii jako metody terapii. Od samego początku staramy się działać według zasady "dobrze albo wcale". Położyliśmy więc bardzo duży nacisk na fachowość naszej kadry. Stąd nasze parcie na ustanowienie standardów szkolenia zarówno wolontariuszy jak i psów. Nie przypadkiem w Bydgoszczy szkoleni są dogoterapeuci i nie przypadkiem szkolenie trwa aż 10 miesięcy, tak samo jak nie przypadkiem w szkoleniu uczestniczą nie tylko członkowie Fundacji "Właśnie Tak !", a na świadectwach, które otrzymują nie ma wzmianki o Fundacji a jest godło państwowe - to jest twoja "monopolizacja" ? Nam zależy na tym aby dogoterapią zajmowali się ludzie, którzy wiedzą co i dlaczego robią, a nie "domorośli eksperymentatorzy". I wcale nie muszą być członkami "Właśnie Tak!". To samo dotyczy wyszkolenia psów.
 14. Jeśli jest potrzeba pomocy w pracy, czy utworzenia nowej organizacji to podrzucam kontakt do Doroty Liebner (Tychy) [email][email protected][/email] . Można liczyć na jej pomoc. Należy do osób, które nie traktują innych jak "konkurencję" i jeśli ktoś chce coś zrobić w dogo poda pomocną rękę.
 15. Fundacja Dogoterapeutyczna "Właśnie Tak !" wychodząc naprzeciw zgłaszanym potrzebom organizuje III ogólnopolski [B]egzamin PIES TERAPEUTYCZNY [/B]w klasach: I, II i szczeniąt sprawdzający przygotowanie psa do pracy w dogoterapii. Do egzaminu przystąpić mogą psy z różnych organizacji oraz pracujące z osobami indywidualnymi. Pies, który pozytywnie zda egzamin otrzyma certyfikat-legitymację ze zdjęciem psa. Wykaz psów, które otrzymają legitymację umieszczony zostanie na stronie internetowej Fundacji. Wzory legitymacji wraz z materiałami dot. ich wydania (m.in. sposób przeprowadzania egzaminu) udostępnione będą Kuratoriom Oświaty w Polsce, Izbom Lekarskim oraz innym instytucjom zainteresowanym prowadzeniem dogoterapii w swoich ośrodkach. Egzamin odbędzie się 21 maja w Bydgoszczy. Początek o godzinie 11.00 Koszt egzaminu (wraz z legitymacją) 100 zł. Wpłaty prosimy przekazać na konto Fundacji Dogoterapeutycznej "Właśnie Tak !". Formularz przelewu znajduje się na stronie Fundacji pod adresem [url]www.dogoterapia.org[/url] Zainteresowanych proszę o kontakt - [email][email protected][/email]
×
×
 • Create New...