Jump to content
Dogomania

Irviers

Members
  • Posts

    1232
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Irviers

  1. rzeczywiscie r.cac na nic się nie zamienia. Kilka miesięcy temu pisalam do nich maila wlasnie z takim pytaniem i wychodzi na to ze to taka "nagroda pocieszenia" tylko.
  2. Gratulacje dla wszystkich :) Czy ktoś ma fotki z niedzieli z BIS Junior?? :)
  3. duzebzium- pytalam sie goldeniarzy na wystawie w krakowie o taki namiot- kupili gdzies taki w Czechach za ok 800 zł- niestety wiecej szczegółów nie znam.
  4. Magda gratulacje!! Całkiem liczny miocik (bo to yorki, tak?) :) Sandra a co u Was słychać?
  5. Dziwny ten podzial. Bo sznaucerki to krótko czy długowłose??:razz:
  6. yuli a skąd wiesz że jesteś sama? Są juz gdzieś stawki?
  7. I my ponownie dołączamy do oczekujących- poki co - dopiero na pierwsze usg :) Mam nadzieję że tym razem wszystko skończy się pomyślnie :) Kiwi pokryta bardzo pozno bo w 15 i 16 dniu cieczki (z powodu naszych wakacji). Było to już 8 i 9 dzień kiedy akceptowała samca :evil_lol::evil_lol: wiec trudno powiedzieć czy w ogole coś z tego wyjdzie ale oczywiście jesteśmy dobrej myśli. Dzisiaj dopiero 14 dzien- Kiwi prawie nic nie je, całymi dniami leży i nie ma ochoty na zabawę. Ale może to z upału?;)
  8. Nasza Kiwi 1/4, CWC i r. CACIB :) Graulujemy pozostałym!! czyżby wszyscy na finałach zostali?? :)
  9. My też wróciliśmy z sukcesami. Nasza suczka Zontana Kiwi Northumberland, 2 CAC SLO - rozpoczęty Championat Słowenii, CAC HR- rozpoczety Championat Chorwacji i 3 res. CACIB- wszystkie na prawach CACIBA więc rozpoczęty i prawie zakończony Interchampionat :) :multi: Suczka Aisy- która była z nami- Eternal Gambler Flicka Qilin- 2x CAC Junior Slo i 2x BOB Junior- rozpoczety Mlodzieżowy Championat Słowenii, Cruft Nomination a na dokładkę III BIS JUNIOR z bardzo dużej, liczącej ok 50 psów, stawki :multi::multi::multi: Wakacje mieliśmy bardzo udane, pogoda dopisała :) Gratulujemy pozostałym :)
  10. Dzieki! W takim razie do zobaczenia na miejscu :)
  11. Świetna wiadomość! :) My już jutro wyjeżdżamy- zatrzymujemy się na nocleg nad balatonem :) Nie mogę się doczekać weekendu! Mam pytanie- oprocz paszportu dla psa , zabieracie tez urzedowe swiadectwo weterynaryjne? Czy sam paszport wystarczy?
  12. Agata- niestety nie jest uchylony ten zakaz: 2008.06.05 W nawiązaniu do komunikatu MSZ z dnia 28 maja 2008 r. Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że Ambasada Chorwacji w Warszawie przekazała w dniu dzisiejszym notę informującą, że rozporządzenie o warunkach wwozu produktów pochodzenia zwierzęcego w ramach bagażu osobistego podróżnych na teren Chorwacji ([I]Narodne novine[/I] 35/2008) nie będzie dotyczyło obywateli państw Unii Europejskiej (w tym Polski).[B] Nie znana jest jeszcze jednak konkretna data, kiedy ta nowelizacja wejdzie w życie.[/B] Po uzyskaniu przez MSZ oficjalnej informacji w tej sprawie, zostanie ona niezwłocznie umieszczona na stronie internetowej MSZ Niniejszy komunikat ma charakter informacyjny i nie może stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń. [CENTER]Piotr Paszkowski Rzecznik Prasowy MSZ[/CENTER]
  13. [quote name='TomekK']Plan sedziowania powinien byc dostepny ok. 10-11.06 ze wzgledu na to, ze termin zgloszen bedzie jeszcze przedluzony o tydzien ale tylko dla zgloszen poprzez formularz zgloszeniowy. Rownoczesnie w okolicach nastepnego weekendu (14-15.06) powinna sie odbyc wysylka potwierdzen do wystawcow. /tomek [/quote] .........................
  14. chore te przepisy... ja swoje psy mam na barfie ale na wyjazd myslalam zeby je przestawic na karmę- w tej sytuacji nie wiem co mam robic. Dobrze ze chociaz jest ta wystawa to będzie mozna kupić tam karmę. Ja poprostu zrobię tak, że wiekszosc karmy wloze do walizki z naszymi rzeczami, a taki mały prowizoryczny mały woreczek dam na widok :evil_lol::evil_lol: skonfiskują i wszyscy będą zadowoleni :evil_lol: BO chyba rzeczy przeszukiwac nam nie będą!! :-o
  15. Nie, to chodzi nawet o takie niewielkie ilośći- wlaściwie to chyba głównie o to. W zasadzie nie można wwieźć do Chorwacji niczego co zawiera mieso lub mleko. Trudno powiedziec czy na granicy rzeczywiscie sprawdzają wszystko dokladnie bo przepis wszedl w zycie 4 dni temu. Czytałam jednak że juz niektorzy "przemycali" zywnosc bez wiekszych problemów. Ja się jedynie martwie o karmę- bo jedziemy z 3 psami na 10 dni wiec sporo tego trzeba wziac wiec są duze szanse że nie uda nam sie ukryc wiekszej ilosci karmy.. hmm jakies chore przepisy.
  16. ja nie mam pojecia o co chodzi... Juz widze jak będe po chorwacji jezdzila w poszukiwaniu odpowiedniego jedzenia dla naszych psow :roll:
  17. Ktos byl oceniany przez tego sędziego? co lubi? Jak sędziuje? Bede wdzieczna za wszystkie opinie :smile:
  18. a sedziuje bardzo dokladnie? czy "na odległość"? ;)
  19. Ktos byl oceniany przez tego sędziego? co lubi? Jak sędziuje? Bede wdzieczna za wszystkie opinie :)
  20. 2008.05.28 Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że 1 czerwca 2008 r. wchodzi w życie rozporządzenie Ministerstwa Rolnictwa, Rybołówstwa i Rozwoju Wiejskiego Republiki Chorwacji o warunkach wwozu produktów pochodzenia zwierzęcego w ramach bagażu osobistego podróżnych (Narodne novine 35/2008). Rozporządzenie realizuje zalecenia Komisji Europejskiej Nr 745/2004 z 16 kwietnia 2004 r., w których określone zostały warunki wwozu produktów pochodzenia zwierzęcego przeznaczonych do osobistej konsumpcji. Celem nowej regulacji jest zapobieganie szerzeniu się chorób zakaźnych u zwierząt w Chorwacji. Towary pochodzenia zwierzęcego podane w załączniku Nr V do rozporządzenia podlegają kontroli weterynaryjnej (fitosanitarnej) w miejscu ich wwozu do Chorwacji. W celu legalnego wwozu do Chorwacji w/w produktów wwożący winien posiadać przewidziane prawem dokumenty weterynaryjne (fitosanitarne). Rozporządzenie ma zastosowanie także do przesyłek w/w produktów dla osób fizycznych. Do towarów podlegających kontroli granicznej zaliczone są m.in.: * produkty mięsne, praktycznie w każdej postaci i podroby * wszystkie produkty mleczne * tłuszcz wieprzowy (smalec) i tłuszcz drobiowy * oleje pochodzenia zwierzęcego * wędliny * makarony w każdej postaci * warzywa przetworzone lub zakonserwowane inaczej niż za pomocą octu lub kwasu octowego * sosy, przyprawy, mąka i grysik * zupy i buliony zawierające mięso lub mleko * [B]produkty używane do karmienia zwierząt[/B] * lody i inne wyroby mrożone, zawierające mleko i kakao Jedynymi produktami zwolnionymi z kontroli są mleko w proszku i pokarm dla niemowląt - pod warunkiem, że wymienione produkty nie wymagają przechowywania w lodówce przed spożyciem, a opakowania są nieuszkodzone i posiadają znak zastrzeżony producenta. Osobom, które nie dopełnią podanych warunków, wyżej wymienione produkty zostaną odebrane i zutylizowane na ich koszt, a dane osobowe podróżnych naruszających wspomniane przepisy będą przekazane do odpowiednich urzędów Unii Europejskiej. Niniejszy komunikat ma charakter informacyjny i nie może stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń. Piotr Paszkowski Rzecznik Prasowy MSZ
  21. Dzięki za odpowiedź! Nawet nie wiem czy suka za ktorą bylismy ma juz ch czy nie. A gdy np ona na tej wystawie wlasnie zdobyla tytul Championa to res. cac zmienia sie na cac?
  22. jest na stronie plan sedziowania i stawki ilosciowe z podzialem na płeć :)
  23. ja tez dostałam nareszcie z Umagu :) Martwi mnie tylko to ze pani ze Słowenii nie moze sie doszukac pieniedzy na koncie za 2 psy/2x cacib- mimo tego ze wyslalam jej potwierdzenia- a same pieniadze juz ponad miesiac temu. hmm Umag na szczescie przyszedl z adnotacją ze zaplacone :)
  24. a co z res. cac z wegier? cos to daje? mozna zamienic res cace na caca?
  25. Dostaliscie juz wszystkie potwierdzenia? do nas jakies 2 tygodnie temu przyszlo ze Słowenii ale z Chorwacji nie mamy nadal.
×
×
  • Create New...