Jump to content
Dogomania

agat21

Members
 • Content Count

  13,427
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

Posts posted by agat21


 1. 1 godzinę temu, b-d napisał:

  O malowaniu w przenośni, nawiązując do tytułu, temat wojska to epizody z życia (nie jest to film o żolnierzu)... właściwie to film o bucie młodego człowieka, ale też o ojcu, bo ten bohater miał córkę.

  Z tymi cytatami to akurat tak wyszło, że wszystkie są z wojska, ale film jako całość nie jest o wojsku. Nie jest komedią, jest filmem obyczajowymi. Nie jest to jakiś mój bardzo ulubiony film, ale ... harmonijka Sławka Wierzolskiego (choć to ylko kilkadziesiąt sekund) w scenie rozsypywania prochów na jeziorze :-)...

  No już wiem.. Autoportret z kochanką. Nie widziałam całego filmu, tylko jakieś fragmenty, pewnie sceny z wojska mi umknęły. 


 2. Dzięki i wielkie ukłony Wam wszystkim, dzięki którym Maksio opuścił obrzydliwy schron i miał dom. Pamiętam, jakie kłopoty były z jego wyciągnięciem stamtąd i jaka była determinacja. Ale się udało i pies miał szczęśliwe i normalne życie. To jest bezcenne. Maksio uśmiecha się do Was zza Tęczowego Mostu i dziękuje Wam za wszystko.


 3. Przed chwilą, b-d napisał:

  Brawo Agat, Pamiętam, że odpadli, Choć był Zico i Socrates... :-( A Włosi zostali mistrzami.

  Niestety. Nam odebrali awans do finału. Boniek wtedy niesłusznie był ukarany za żółte kartki i siedział na trybunach zamiast grać. Rossi strzelił nam 2 bramki. ech.

  Ale dobra, to festiwal filmowy a nie footbolowy, chociaż i to i to na "f"

  Filmy trzeba zgadywać!


 4. Przed chwilą, b-d napisał:

  :-) Ale chodzilo mi -tak jak gangusowi  w filmie -o piłkarza Socratesa, który skończył też studia medyczne. Grał na pocz. lat 80tych. :-) Wtedy bylem zachwycony. Dziś. Ledwo ledwo... :-( 

  Socrates grał w drużynie Brazylii na mundialu w Hiszpanii w 82 roku. Niestety wtedy Brazylia jakoś szybko odpadła. Włosi ich posłali chyba do domu?


 5. Bardzo smutna historia suni, ale tak, jak piszecie: dobrze, że odeszła wśrod dobrych ludzi, zaopiekowana. Ile psów nie doczekuje nawet tego.. Oby jej synek chociaż miał dobry dom i kochających ludzi. 

  Trzymaj się Gosiu, to Twoja zasługa, że sunia nie umarła sama w obskurnej budzie, a jej synek nie musi spać przy martwej mamie. 


 6. 40 minut temu, b-d napisał:

   

  Oj, nie ... choć może niezbyt dokładne te cytaty.

  Dla ułatwienia jeszcze jeden: " Widzicie to samotne drzewo na horyzoncie?!

  - Nie, nie widzę!

  - Azymut samotne drzewo na horyzoncie - bieeegiem marsz!!!"

  Kurczę chyba tego nie oglądałam. Chociaż jak uxmal wspomniała o Dymszy, to przyszedł mi do głowy "Dodek na froncie"

×
×
 • Create New...