-
Posts
3463 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Ali26762
-
[B]Anisha[/B], nic mi nie mów o tej mojej sąsiadce, bo mnie trzepie. To ostatnia osoba, której powierzyłabym jakiegokolwiek psa. Kupiła kolczatkę, bo Shaggy ciągnie. Do przedszkola zaczął chodzić, to widziałaś, ale nie na długo im zapału starczyło. Sąsiadka to loozara, nie chce jej się pracować z psem. Ale inna sprawa, że ten jamniczek ma chyba ADHD :D Fajna ta zabawka, jak się spotkamy to ją sobie oblookam, może kupię Derysiowi pod choinkę. Co prawda ma już KONG'a, ale jeśli będzie fajne kto wie, może mu nabędę takie sitko. Z czego to jest? Solidne jest? Nie porani psa jak się rozpadnie?
-
Przed chwilą w drugim obiegu złapała mnie przerażona [B]Ibolya[/B]. Podała mi linkę do tego topiku [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=2571586#post2571586[/url] . Jest to miejsce codziennych spacerów Bodrysia i Nesi... Aż strach pomyśleć co by było, gdyby któreś z nich trafiło w to miejsce... [B]Ibolya[/B] mówi, że właściciel tej suni to jej sąsiad z kamienicy... Jestem w szoku :crazyeye: :placz:
-
Ale mieliśmy przygodę! Wyszliśmy z klatki schodowej i zobaczyliśmy pod drzewem naszego sąsiada, szorstkiego jamniczka Shaggy'ego, ale z jakimś obcym panem. Zapytałam skąd on ma tego pieska, a on mi na to, że znalazł go wczoraj ok. godz. 23 na ulicy. Biegał w kolczatce i ze smyczą... Dzisiaj miał go odwieźć do schroniska... Na nasze podwórko trafił, ponieważ Shaggy go tu przyprowadził. Wet określił jego wiek na półtora roku, tymczasem Shaguś nawet roku jeszcze nie ma. Podałam namiary na sąsiadkę nie bacząc na ochronę danych osobowych, ponieważ pan nie chciał zostawić psa u mnie. Ufff, całe szczęście, że tak się dla jamniorka skończyła ta przygoda, że nie zdążył trafić do schronu! A ja zbieram przykłady "agresji" u Derysia i wiem już, że pierwszy nie zaczyna, nie obawiam się też jak podchodzi do znajomych samców, nawet jeśli go przeganiają z warkotem, nie odpowiada im tym samym, tylko odchodzi. Dzisiaj minął jednego takiego "kolegę" o pół metra, nawet do niego nie podchodząc (wczoraj Punio solidnie zwarczał Deryśka). Bery już by siedział na psie, nie patrząc czy znajomy czy obcy... A swoją drogą zaobserwowałam ciekawe zjawisko. Beruszek miał tylko dwóch kolegów, których tolerował, reszty nie trawił. Oba te psy, a także jedna sunia, która Beruszka kochała bezgranicznie, Deryśka nie cierpią, od samego początku go gonią, nie pozwalają na żadne poprawne kontakty, chociaż mały garnie się do nich. Za to reszta psich sąsiadów (mówię tu o samcach), z którymi Bery darł przysłowiowe koty, Derysia akceptuje, bawią się razem i nie ma między nimi żadnych animozji... Ciekawe dlaczego tak się dzieje... :-o
-
[quote name='Ali26762']Ostatnio utknęłam na elemencie, z którego już korzystałam, a wczoraj mi program nie pozwolił. Już wiem co robić, ale nie wiem dlaczego raz mogłam, a raz nie :mad: Dzisiaj trzeba będzie zgłębić ten problem.[/QUOTE] Że siebie samą zacytuję - już wiem jaka jest zależność i dlaczego raz mogłam użyć pewnej funkcji, a raz nie! AURORA! Tfu - chciałam zakrzyknąć EUREKA! :multi: :multi: :multi:
-
Heyka :) Nie wiem czy odważyłabym się poznawać czwarty program graficzny, gdybym miała photoshopa, ale raczej wątpię :shake: Ostatnio utknęłam na elemencie, z którego już korzystałam, a wczoraj mi program nie pozwolił. Już wiem co robić, ale nie wiem dlaczego raz mogłam, a raz nie :mad: Dzisiaj trzeba będzie zgłębić ten problem. I tak mam co chwila - coś zrobię przypadkiem i później muszę dociekać co i jak, albo wymyślę coś i latam po całym menu próbując dopasować jakieś polecenie, żeby osiągnąć zamierzony efekt... Ech, ciężkie jest życie pioniera... :roll: :cool3: :placz: [B]Wind[/B] pytała o prezenty - z siedmiu do kupienia na razie mam pomysł na dwa... Pojęcia nie mam co kupię, muszę w przyszłym tygodniu udać się na jakiś rekonesans :) Miłej soboty wszystkim :) Aaa - [B]coztego[/B], świetny pomysł z tym telefonem, nareszcie będziemy na bieżąco, jeśli chodzi o Twój stan posiadania :) Powiem Ci, że całkiem przyzwoite te fotki. Jaki telefonik sobie sprawiłaś?
-
[B]Kardusiu[/B] kochana, ja też jestem beztalencie, co i rusz zamykam obrazek, bo nie potrafię odwrócić operacji (jest takich parę), a na dodatek nie wiem na co kliknęłam... Na wysokości lamperii lata już wiele pań swobodnych obyczajów, co i rusz wysyłam na orbitę kolejną... Nie myśl, że mi wszystko prosto i fajnie idzie :shake: Zawsze możemy się powspierać, wzajemnie wyżalić, chcesz? Możemy uzupełnić wspólnie orbitę z paniami... A może coś wspólnie stworzymy? Nie daj się dołom i migrenom, gra niewarta świeczki. Odpal jeszcze raz program graficzny, wczytaj zdjęcie i po kolei sprawdzaj funkcje - przesuwaj suwaczkiem, albo wpisuj skrajne wartości i patrz co się ze zdjęciem dzieje. Ja tak robię właśnie i na razie skutkuje :)
-
Heyka :) Ja w corelu siedzę, bo mam troszkę zleceń i chciałabym się do świąt wywiązać, a tu co i rusz nowe napływają. Zajęłam się też podstawami HTML-a, żeby móc samodzielnie zarządzać stronką Deryśka. Te wszystkie zajęcia jakoś mało czasu mi zostawiają na cokolwiek, a tu przecież święta za pasem i ze wszystkim trzeba zdążyć... Ech, żeby tak już styczeń był... :roll:
-
No właśnie... Co to w ogóle ma znaczyć? :mad: :mad: :mad: [B]zach[/B], [B]Flaire[/B], dzięki za słowa uznania - dzisiaj, choć minął zaledwie tydzień, zrobiłabym te fotki zupełnie inaczej :D Nawet poczyniłam pewne próby złagodzenia rysunku, aczkolwiek nie jestem pewna, czy na kubku wyglądałoby to równie lepiej :)
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Ali26762 replied to a topic in Airedale terrier
[B]borsaf[/B], sama założyłaś Regonowi czapkę? Czy to efekt nauki na Uniwesytecie? Jeśli tak, to BRAWO! Robisz postępy - jeszcze wszystkich zakasujesz w przeróbkach fotek :multi: :multi: :multi: -
Ho ho hooo :) [IMG]http://img156.imageshack.us/img156/7593/xmassantaclausge7.gif[/IMG] Do mnie dzisiaj Mikołaj nie przyszedł, ale Deryśkowi gryzaka przyniósł :D Dobre i to :) [COLOR="Blue"][SIZE="3"][B]Nicola[/B], serdecznie i imieninkowo ściskamy z Gdańska całą rodziną! Bądź zdrów i niech się spełnią Twoje plany i marzenia![/SIZE][/COLOR] :loveu: :loveu: :loveu: [B]Amirkowi z Turzycowych Kniej[/B] też wszystkiego psiego najlepszego na trzecie urodzinki :new-bday: :BIG: :tort: A ja lecę do laryngologa. Wrócę jak już całkiem ciemno będzie, buuuu!
-
[quote name='borsaf']Dla ciekawostki dodam, ze też na bierzmowaniu mam Barbara. Z tym imieniem w mojej rodzinie jest cała historia. Otóz, moi rodzice chcieli mi nadac imie Barbara na chrzcie ale...urodziłam sie pod koniec wojny i Niemcy hitlerowskie zabroniły Polakom nadawac imiona spoza listy, którą dla Polaków stworzyli. Dodatkowo, na drugie imię każda dziewczynka miała Kazimiera. Na liście z tego co pamietam były jeszcze Bozena, Zdzisława, i wszelkiego rodzaju Mirosławy, czyli Zytomira, Sławomira.... Tym sposobem zostałam po ojcu Janina bo takie okupant łaskawie na liście umieścił. Podobno po wojnie moglismy sobie zmienić imię ale rodzice już przy swojej Janeczce zostali. Na drugie oczywiście mam Kazimiera. Tym sposobem na bierzmowaniu nadałam sobie Barbara[/QUOTE] Faktycznie bardzo ciekawa historia, nie słyszałam o takiej liście imion, widocznie w stronach, z których pochodzi moja rodzina okupant nie wprowadził takiego wykazu. Ale, ale - [B]borsaf[/B], skoro ja otrzymałam wczoraj basieńkowe życzenia, to i Tobie się one również należą, dlatego wraz z Andrzejem i Deryśkiem życzymy Ci z okazji Barbórki wielu, wielu lat w zdrowiu i dobrobycie oraz sukcesów w przyswajaniu i praktycznym wykorzystaniu przyswojonej wiedzy :multi: [IMG]http://musicforyou.ru/images/flover.gif[/IMG]
-
[quote name='zadziorny']Ja też :cool3: ([B]bos[/B] ma dwunastkę i niektórych opcji muszę się u niego nieźle naszukać :roll:).[/QUOTE] Wiem, już z [B]bosem[/B] obgadaliśmy kiedyś ten temat :cool3: :evil_lol: :lol: [quote name='borsaf']Ali, ciesze sie, ze sie zaangazowałas w Corela. Pisałam juz że się zapisalam na ten nasz Uniwersytet III wieku i tam jestem w grupie średnio-zaawansowanej na kompie hihihi.[/QUOTE] Gratulacje, borsaf, ja też Cię podziwiam i życzę sukcesów informatyczno - graficznych :multi: Wiedziałam kiedy się zabrać za Corela, będziesz mi pomagała w jego opanowaniu, hihihi. [quote name='zadziorny']Ja mam podręcznik "Poznaj CorelDRAW 9PL" wydany przez MIKOM w dwóch tomach, autor Steve Bain. Jednak dotyczy on tylko programu Corel Draw do grafiki wektorowej :cool1:.[/QUOTE] Ja nie mam, korzystam jedynie z pomocy i dlatego nauka słabo mi idzie. Zdecydowanie wolę uczyć się z podręcznika, bo wówczas uczę się rzeczy . Ale też podręcznik podręcznikowi nierówny, pamiętam jak to było z Wordem. Przekonałam się do wydawnictwa CROMA, rozumiałam bowiem to, co czytałam, a nawet udawało mi się zrobić to, co czytałam, na kompie :D [quote name='Wind'][B]Ali,[/B] Jeszcze raz powodzenia w walce z Corelem :-) Troche pracy, a ile SATYSFAKCJI :razz: [/QUOTE] Nie dziękuję, żeby nie zapeszyć ;) :) Masz rację, satysfakcja wynagradza wszelki trud. Dlatego warto cały czas iść do przodu i poznawać nowe zagadnienia :multi:
-
[quote name='zadziorny'][B]Ali[/B] której wersji Corela używasz? :razz: :cool3: :roll:[/QUOTE] Starej, poczciwej dziewiątki :) [quote name='Wind']Przyznam szczerze, ze dla mnie niekwestionowanym narzedziem do obrabiania zdjec, przygotowania do druku, retuszu i korekcji jest PS, a wlasciwie jego obecna odmiana CS2. Jako wsparcie, zawsze mam pod reka dobra aplikacje do RAW-ow, oraz czasami uzywam Corela Paintera, z wprawna reka na teblecie, moze byc idelny do uzupelniania pracy wizazystki, stylisty, czy tez tworzenia oddzielnych obrazow w technice digital painting. Nie bardzo wiem, ktorego Ty Corela uzywasz. Jesli CorelDraw, to jest to wyjatkowo uzyteczne narzedzie do obrobki wszelkiego rodzaju map bitowych na postac wektorowa, jak rowniez do projektowania broszur, ulotek czy tez znakow firmowych :-) Nie mniej, jak kazde narzedzie rzeczywiscie wymaga cierpliwosci podczas procesu poznania i uporu we wgryzaniu sie w kolejne, rozbudowane funkcje :-) Dlatego mocno zycze powodzenia i czekam na efekty!!! :multi: W.[/QUOTE] [B]Wind[/B], dla Ciebie program graficzny to warsztat pracy, dla mnie zabawka. Tylko i wyłącznie :) Ostatnio bawiłam się projektowaniem prościutkiego kolażu na kubek z psami i tu osadzanie obiektów w Drawie było o niebo łatwiejsze niż praca na warstwach w PSP7. Za to na warstwach kiedyś bawiłam się zdjęciami Audrey i mojej angielskiej Gosi, oczywiście wyłącznie dla hecy. Wyszło mi coś takiego: [IMG]http://img172.imageshack.us/img172/9314/audrey2gl7.jpg[/IMG] [IMG]http://img300.imageshack.us/img300/8669/audrey1ux9.jpg[/IMG] [IMG]http://img218.imageshack.us/img218/4034/audrey1cuz6.jpg[/IMG] Nie mam PS i nie zanosi się, abym miała. Wiem, że jest doskonały, ale ja i tak nigdy nie wykorzystałabym jego możliwości :) I tak już używam armaty, a strzelam do komara :D
-
[quote name='Wind'][B]Ali,[/B] wielu twierdzi, ze Corel jest bardziej intuicyjny niz np. PS. Kazda z tych aplikacji ma troche inne zastosowanie, ale sa rzyczy, do ktorych na rownie mozna wykorzystac i Corela i PS. A do czego Ty zamierzasz uzywac Corela?[/QUOTE] Heyka :) [B]Wind[/B], generalnie chciałam się przesiąść z PSP7 na mercedesa. Ostatnio robiłam kilka rzeczy związanych z dość mocną obróbką zdjęć i zdecydowanie wygodniej było posłużyć się mercedesem ;) Nie potrzebuję go do niczego oprócz zastosowań amatorskich, nie wykorzystam ani 1/1000 jego możliwości, jednak jak już się raz spróbowało to ciężko potem wrócić do malucha :D Poza tym ja dość uparta jestem i odkryła w nocy fajne efekty, więc teraz to już przepadło ;) :D No właśnie, co z [B]bogulą[/B]? Ja też już się martwię...
-
[B]Flaire[/B], upiekłam hamerykańskiego bananowca, ale w za dużej blaszce. Chcąc ratować wysokość ciasta postanowiłam przełożyć go masą cytrynową i posmarować po wierzchu, jak wystarczy. Wystarczyło i okazało się to strzałem w dziesiątkę - goście pochłaniali "zmasowanego" i posypanego wiórkami czekoladowymi bananowca, aż im się uszy trzęsły :D
-
Heyka :) To ja poproszę o mineralną, albo o drinka. Jeść nic nie będę. Próbowałam trochę poczytać o corelu i widzę, że to stanowczo przekracza moje możliwości... I bynajmniej nie czytanie... Kto to w ogóle wymyślił i po co ??????????????? Miłego wtorku wszystkim, ja idę spać :roll:
-
czy są tu jakieś szkoty (prosimy zakladac oddzielne tematy!)??
Ali26762 replied to Murak's topic in Terier szkocki
Ale na welsha musiała się zaczaić ;) :D Przy welshach też nie można krzyczeć... Beruszek na ledwo podniesiony głos wychodził do łazienki, a Deryś patrzy na nas jak na autko, po czym z godnością, mlaskając i ziewając na przemian, lokuje się w klatce, porzucając najlepszą zabawę... Ech te teriery :D -
[B]Paula[/B], ogromne, ogromne dzięki! Przekaż, proszę, wszystkim Traperom moje serdeczne podziękowania i wyczochraj całą futrzaną Czeredę, a chłopaka po Turzycy :loveu: :)
-
[B]Ibolya[/B], [B]Ela[/B], [B]Wind[/B] i inni - serdecznie Wam dziękuję za życzonka, sama sobie taką patronkę obrałam, więc dzisiaj mogę świętować na własne życzenie, jednak mając w pamięci niedawne Andrzejki ( :drink1: ) pozostanę jedynie przy świętowaniu, imprezowanie odkładając na przyszły rok :cool3: :cool3: :cool3: [B]Elu[/B] - przepiękne różyczki od Gapuni :iloveyou: , wymiziaj kochane stworzonko od ciotki Ali, proszę. Resztę stadka również, oczywiście :)
-
Przede wszystkim Panią [B]vigorową[/B] :) Wszystkim Barbarom, Baśkom, Basieńkom stu lat w zdrowiu i szczęściu (ja mam Barbara od bierzmowania - to się liczy? ;) ) [IMG]http://a80.g.akamai.net/f/80/71/6h/florists.ftd.com/kernel/imageload/?table=fol3_catalog_images&key1=F003_feature&key2=404_feature[/IMG] Również wszystkim górnikom z okazji Barbórki wszystkiego najlepszego i tak jak pisał [B]bos[/B] - przede wszystkim szczęśliwych powrotów do domu z każdej szychty.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Ali26762 replied to a topic in Airedale terrier
[B]Aga[/B], nie wiem jak się [B]swallow[/B] umawiała w drukarni, ale być może istnieje możliwość indywidualnego zamówienia naszego kalendarza bezpośrednio u nich. Wówczas to oni wysyłają kalendarz bezpośrednio do osoby zainteresowanej. Wiem, że taką drogą kalendarz otrzymała [B]Kardusia[/B]. [url=http://www.twojkalendarz.pl/]Podaję namiary na drukarnię.[/url] -
[quote name='Fritz'][B]Ali [/B]wlasnie siedze na Twojej stronie od jakiegos czasu i nie moge sie oderwac! Jest piekna ,tyle super fotek i przede wszystkim filmikow i opisow :) i rozczulily mnie zupelnie juz fotki Beruszka . Pozdrawiamy z Mishka..[/QUOTE] Miło mi bardzo, że zajrzałaś na deryśkowo i że podoba Ci się stronka. Przyznam Ci się, że ja po Twojej też czasami buszuję :) Dziękujemy za pozdrowienia i oczywiście odpozdrawiamy serdecznie :loveu:
-
Heyka :) Andrzej, mój TZ, dziękuje wszystkim za życzenia :kiss_2: :kiss_2: :kiss_2: Z przyczyn obiektywnych impreza będzie dopiero dzisiaj, więc poprzedni wieczór i pół nocy spędziłam w kuchni klecąc m.in. światową sałatkę i bananowca [B]Flaire[/B]. Ciasto zrobiłam w ciut za dużej foremce, będę je, wobec tego, przekładała masą, aby wydawało się, że jest go więcej :D Lecę z kitą, a potem do kuuuchni marsz :D Miłego popołudnia i wieczorka wszystkim :)
-
[quote name='Gosia_i_Luka'][SIZE=4][COLOR=Plum][COLOR=Purple][B]ALI!!!! JAKA PIKNA STRONKA!!!![/B][/COLOR] [/COLOR][/SIZE]:crazyeye::crazyeye::crazyeye: :loveu::loveu::loveu: Widzę, że już w Księdze Gości tłumy - Ali, kochana, musisz wybaczyć ignorancję człowiekowi pracy. :oops::p[/QUOTE] Dzięki, dzięki :) Wybaczam, wybaczam :multi: Sumienia bym nie miała, gdybym nie wybaczyła i pewnie myszy by mnie zjadły :D Czytałam na erdelkach, że sobie wynajdujesz zajęcia - oprócz studiów i pracy na kursik się zapisałaś. Biedna Lukier... :roll: A gdzie będziesz się kształcić motoryzacyjnie? To moja dziedzina, kiedyś pracowałam w ośrodku szkolenia kierowców :D
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Ali26762 replied to a topic in Airedale terrier
[B]Rituś[/B], tak ogromnie mi przykro :( :calus: Jak ochłoniesz, to zaglądaj na Dogo, rozmowa o psiakach, rozmowa z życzliwymi ludźmi będzie dla Ciebie odskocznią, pozwoli choć na chwilkę uwolnić się od bólu. Z całą dogomaniacką bracią będzie Ci na pewno troszkę lżej. Trzymaj się cieplutko :iloveyou: