Jump to content
Dogomania

LALUNA

Moderators
  • Posts

    7638
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by LALUNA

  1. [quote name='FigabaS']Basiu, zawsze mozna zaprosic sedziego ze Slowacji na przyklad...[/quote] Ale lepiej jednak takiego co faktycznie siedzi lata w obedience. A na Słowacji raczej nie ma tej dyscypliny a jak juz to młodsza niz w Polsce;)
  2. [QUOTE]No bo ja np nie znam osobiscie Eli Hader. Fakt, zapomnialam, ale czy ona byla w Poznaniu? Bo powinna byla byc.[/QUOTE] No przecież nie bedziemy mierzyć fachowość sędziego tym czy był w Poznaniu. Bo to że był nie oznacza ze się będzie znał jak i odwrotnie. W Poznaniu mało było odpowiednich warunkow do oglądania zawodów jak i do zrozumienia punktacji. No i nie każdy miał możliowść aby byc w Poznaniu i ogladac obedience. JA widziałam kilka występów, tyle ile mi czas pozwolił. Ale i tak mało rozumiem z przyznawaniem punktacji. I jedyne jakie wnioski mogę wyciągnąc to dążyć do własnego ideału wykonania, bez oglania się na oceny z Poznania :evil_lol: [QUOTE]Regulamin FCI pojawil sie na stronie ZKwP tuz przed Poznaniem w dziale szkolenie. I chyba nadal tam wisi.[/QUOTE] O dzieki, ide sprawdzić.:lol:
  3. [quote]T.Roszkiewicz, J.Arnold, S.Pasek, J.Lewkowicz. Startowali z psami Arnold i Lewkowicz. Sporadycznie sedziowali Milewski, Rurarz oraz Szczepanski.[/quote] A nie, jeszcze jest Ela Hadro, dlaczego wszyscy o niej zapominaja. I też startowała w Rzeszowie i chyba nawet była na podium w 0. A tak wogóle czy gdzies jest dostepny oficjany regulamin FCI? Bo Wy marudzicei o jakis katalogach, a ja bym chciała tylko ten zatwierdzony przez ZK regulamin FCI:cool3: [quote]Ale specjalnie dla Ciebie popatrze na Basiowie nagrania bc... Chyba to byl finski pies - tak ladnie zaczal i przewodniczka na wlasne zyczenie wyzerowala kwadrat, zle polozyla psa.... Mloda zawodniczka - moze emocje za silne. W koncu kazdy niech sie przyzna, ze na zawodach emocje sa az hej! Adrenalinka skacze pod niebo....[/quote] No Zosiu jak zechcesz to potrafisz się postarac. :evil_lol: A jaki numer miała ta zawodniczka, chociaż imię psa?:razz:
  4. [QUOTE]Najbardziej stylowo podobaly mi sie oba goldeny i startowa 16 - Susann Jenny z maliniakiem. [/QUOTE] E no ja widzę ze Ty tak mało obiektywnie patrzysz. Dawaj mi tu borderka jakiegoś a nie malinika. Maliniaka to ja Dance podeśle, a dla mnie proszę jakiegoś bc podać fajnego.:razz: U goldka mi sie nie podobało warowanie z głowa na ziemi.
  5. [quote name='OlaAB']ale masz chody ;)[/quote] No własnie nie ma, jakby miała to by z ZK do niej wysłali :lol:
  6. [QUOTE]Sędziowie oceniali z różnym miejsc, więc może tylko 1 zauważył łapkę wystającą z kwadratu tego psa o którym wspomniałaś.[/QUOTE] No to raczej było inaczej, tylko jeden podszedł do kwadratu ze swojego miejsca i sprawdził. A pies na tyle długo lezy w kwadracie ze na spokojnie mozna było zobaczyć. Na podstawie tych psów co widziałam szukam takiego wykonania które by mi sie podobało i do którego chciałabym dażyć. Napewno nie chce aby pies był sztuczny w tym co robi, aby emanował radoscia pracy i spokojem pracy bez oznak zdenerwowania skupiony na pracy. Nie podobało mi sie takze sztuczne warowanie z głowa na ziemi. Zosiu czy mogłabyś mi kogos polecić z tych co widziałas?
  7. [QUOTE]wstawiony zresztą przez Hanię-Mokkę z Cavano ;-)[/QUOTE] Ludek bij Hanie :mad: :evil_lol:
  8. [quote name='Ludek']Ciekawa jestem do kogo była wysyłana ta informacja. Do cavano niestety nic nie doszło.[/quote] Nikt Zwiazkowych informacji nie przyśle Ci do prywatnych klubów. Przecież ZG nie ma spisów nieformalnych klubów agility, ani prywatnych ośrodków szkolenia. Szukaj w oddziale. Albo na [URL="http://www.psysportowe"]www.psysportowe[/URL] bo tam jest umiesczony w całosci komunikat.
  9. [quote name='Zielsko']Oba psy mialy wyzerowane pozycje gdyz przesunely sie w sumie o ponad dlugosc ciala przy wykonywaniu ich.[/quote] Azir się przesunał fakt, ale Birma wydawało sie ze sie nie przesunęła, ale może nie widziałam z tego miesca costałam, na filmiku sie przyjrzę jak wkleja. A pozostałe wyzerowane? [QUOTE]Przy aporcie kierunkowym powtórzyłam komendę. Niektóre psy za powtórzoną komendę dostawały po 5 punktów, widocznie ja powtórzyłam ZA BARDZO :roll: .[/QUOTE] Co to znaczy za bardzo?:evil_lol: Za długo? A te pozostałe wyzerowania. Tam gdzieś miałaś chyba od jedengo sedziego 0 a od reszty punktacje. Próbuje rozwikłać enigamtyczny szyfr przyznawania punktacji, napiszcie swoje spostrzeżenia, wnioski. JA widziałam jednego psa którego łapka byla na taśmie na kwadracie i jeden sędzia dał 0 inni dali jakieś punkty. Wiec o ile faktycznie pazurki wystawały poza taśma to wszyscy powinni wyzerować a nie tylko jeden. Kazdy mógł podejsć do psa i sprawdzić. To jest tak oczywiste ze trąci mi błędem albo jednego albo pozostałych dwóch sędziów. A co do pecha na kierunku to moze mówic zawodniczka której pies ślicznie wykonał aport kierunkowy i zanim zdązyła odebrać aport pies wyrwał spowrotem do pachołka. To sie nazywa pech.
  10. Na psach sportowych jest juz filmik Azira. A czy ktoś wie za co wyzerowano tyle cwiczeń, bo na filmiku teoretycznie były zrobione. A występ z nam jedeynie z filmiku. Więc nie bardzo moge dojsć dlaczego. Birmie za pozycje tez wyzerowano i też sie zastanawiam dlaczego?
  11. [quote name='Mrzewinska']Hmm, wiecie co, chodzi mi po glowie jakies czysto amatorskie seminarium. Zeby nie kosztowalo za duzo, tyle co dojazdy czy nocleg... Zaczac popoludniem. Obejrzec wieczorem i w nocy razem filmiki, podyskutowac o nich. A rano i w dzien probowac na jakims psie przepracowac poszczegolne elementy. Bo jak bedzie super specjalista, to my, szara masa, albo sie nie dopchamy, albo bedzie za drogo. Super specjalista rzadko uczy adecadla, a tu trzeba by popracowac nad abecadlem wlasnie. Dogomaniacki Klub Obedience? Hm.... Zofia[/quote] Ja jestem za a nawet przeciw. Żartuje. Oczywiscie jestem za;) .
  12. [quote name='ElGreco']A czy był jakiś Kelpiak na zawodach? Słyszałem że tak i że całkiem sporo braw zebrał, bo punktów jednak nie. Ktoś ma jakies zdjecia właśnie tego wystepu? Jakies info? Plisss Piotr[/quote] Tu masz zdjęcie tego kelpi ;) [URL]http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=33928&page=99[/URL]
  13. [QUOTE]Berku, ja tez widzialam w Poznaniu psy politpoprawne oficjalnie, ktore "klikano" kantarkiem az glowe psią zarzucalo na boki.... [/QUOTE] A nie łagodnie upominano jak matka suka pieszczotliwie i bezstresowo szczeniaczka za pyszczek?:evil_lol:
  14. [quote name='Magda i Saga']Dostałam maila z informacją, że zebranie ma być 26 listopada o godz. 10 w łodzi na ul. Kościuszki 48, aby wejsć należy mieć legitymację związkową z aktualna składką[/quote] A jest już program tego zebrania, czy to jedynie informacyjne zebranie ? :evil_lol:
  15. [QUOTE] czy 24 psy to limit na jedną grupę czy na obie?[/QUOTE] Na obie. Czyli A+B = max 24 ;)
  16. [QUOTE]A gdyby kto mial jeszcze film z tego ringu na hali nr 5 - bo tam tez trenowali uczestnicy MS. Mnie najbardziej interesuja wlasnie treningi.[/QUOTE] To były raczej ekstremalne warunki więc raczej ćwiczyli to co się dało w takich wraunkach, ćwiczyli różne rzeczy, naprzykład zostawanie w grupie. Ale z wiadomych względów dużo się tam nie dało poćwiczyć. ;)
  17. [QUOTE] Nie zauwazylam niestety - i chyba nie tylko ja. Moze zbyt przywyklismy do rozwieszania na slupkach ogloszen o sprzedazy...[/QUOTE] Były, przy wyjściowych drzwiach do drugiej hali, trafiłam do nich jak szukałam wyników:evil_lol:
  18. [quote name='Davie']No przecież były przerwy!:razz: Cały Wasz pokaz obejrzałam w czwartek. Pozdrów ode mnie tropiącego bouviera!:loveu:[/quote] Pozdrowie naszą gwiazdeczkę :lol:, a mówia ze bouviery nie lubią aportowania, a nasz w dodatku tropiacy ;)
  19. [quote name='Davie']Ale tam tak prawie wszystkie skakały...;)[/quote] E to jednak nie siedziałaś tylko na obedience jak pisałaś cztery bite dni od samiuśkiego rana do wieczora;)
  20. [QUOTE]A gdzie psy? [URL]http://www.zippyvideos.com/4055005136276386/de_luks/[/URL][/QUOTE] Zostały na bramie, bo Pan strażnik na trzeci dzień powiedział nam ze psy wpuści tylko na zgłoszenia, a na pokazy to mozemy wjechać ale bez psów:evil_lol: :lol:
  21. [QUOTE]Beata mam nadzieje,że nie pomyliłam Wendy i Violi:smile:[/QUOTE] Dobra jesteś:cool2: , mało osób je już rozpoznaje :evil_lol: . Dzięki za filmiki, myśmy prawie nic nie uchwyciliśmy w tym ekspresowym pośpiechu :loveu:
  22. [URL]http://foto.jeere.com/dogshow23/[/URL]
  23. [quote name='ElGreco']A czy był jakiś Kelpiak na zawodach? Słyszałem że tak i że całkiem sporo braw zebrał, bo punktów jednak nie. Ktoś ma jakies zdjecia właśnie tego wystepu? Jakies info? Plisss Piotr[/quote] Zdaje sie ze był czekoladowy, ale jakos nie utkwił mi w pamięci.
  24. Goldena nie widziałam, ale słyszałam że był rewelacyjny. Za to widziałam wystep bc z ostatniej pary psów. I byłam zdziwiona niską punktacją za chodzenie przy nodze, średnio 7 pkt. To była taki charakterystyczny pies, bo pobiegł z aportem do pachołka. Ale chodzenie mi się podobało i bardzo mnie ciekawi co się nie podobało w tym chodzeniu sędziom. Jedyne co mi sie rzuciło, że za każdym razem na siad pies się sam poprawiał. Ale reszta byla dla mnie ładna. No oprócz kroczków w bok, ale z tych psów co ja widzialam nie podobało mi sie to u żadnego.
  25. [QUOTE]Cóż, trzeba było być i widzieć, a jak nie widziało się wszystkiego to ... buzia na kłodkę. Czy nie są znane Ci żadne zasady dobrego wychowania? Łatwo oceniać bez refleksji i wiedzy, czy znasz odpowiedzi na poniższe pytania?[/QUOTE] Przemo tak sie złozylo że byłam na ringu 5 więc nie mów co mi wolno a co nie, ja widziałam to co widziały te setki osób na trybunach. I dla nich nie ważne było że Polska była taka słaba bo była to Polska drużyna ich kraju. I wiesz byłam kiedys w podobnej sytuacji, gorączka, grypa i ledwo sie na nogach trzymałam, ale na finał MSw Ag wyszłam w tych dresach co dostaliśmy jak i na kazdy przebieg mimo iż wolałabym biegac z krótkimi rękawkami bo goraczka i koszmarne przeziebienie zrobiły swoje i po kazdym biegu Team Lider musiał mi pomagac dojść do siebie i chociaż odchorowałam potem ten wyjazd to drugi raz też bym się gotowała w tym ubiorze reprezentacji. Tyle mojej refleksji, rozumiem że tez nie miałeś tej wiedzy. Refleksja jest taka ze nie oceniałabym zbyt surowo występu Polaków, bo niekiedy taka lekcja się przydaje aby potem było lepiej. Byli, spóbowali oni i inni wyciągną napewno wnioski i przyłozą się do pracy. A zparezentować się też jakoś schludnie trzeba bo taki dobry zwyczaj i szaucnek dla wszystkich, a jak nie to dajmy sobie wogóle spokój z szumnym wychodzeniem pod flaga narodowa.
×
×
  • Create New...