Jump to content
Dogomania

Patia

Members
  • Posts

    4794
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Patia

  1. Hej hej Tak 1konsul, płyn jest brązowy, cuchnie strasznie , po rozcieńczeniu jest biały. Co do sposobu rozcieńczania to na początku stosowaliśmy mocniejszy roztwór potem coraz słabszy. Przy okazji ,że świetnie zwalcza nużeńca to zabezpiecza psa przed kleszczami , więc zmęczonej nużeńcami skóry nie trzeba w czasie leczenia traktować preparatami przeciwkleszczowymi. Jutro będę miała nazwę tego proszku dla Ciebie Snelasabrina. Od razu radzę Ci wyrzucić lub porządnie odkazić psie posłanko.
  2. Hej Tak jak wszyscy przede mną radzę Ci - najpierw zeskrobina i niech zrobią posiew na grzyby i na bakterie. Zeskrobinę musi też ocenić wet przez mikroskop . Niestety nużeńca częto nie widać pod mikroskopem nawet jeśli pies go ma ,więc dobrze jest pobrać zeskrobinę parę razy. Jeśli to nużyca to bardzo polecam płyn TAKTIC , którym po rozcieńczeniu naciera się psa. Zapytaj o ten płyn weterynarza on jest stosowany przez rolników dla owiec i świnek. Płyn strasznie śmierdzi ale naprawdę pomaga. Radzę Ci nie pozwalaj psa leczyć na oko , jeśli nie chcą pobrać zeskrobiny idź do innego weta. Jeśli bardzo długo leczysz psa antybiotykami radzę Ci zadbać o jego wątrobę. Zrób mu próby wątrobowe . Jest taki proszek , który dodawałam moim bordożkom do żarełka jak były leczone antybiotykami ale teraz nazwy nie pamiętam ,zapytam jutro mojego weta jeśli chcesz Podobne jak u twego psa objawy są też przy gronkowcu niestety a ta cholera jest trudna do wyleczenia. Jak u mojego psa wystąpiły zmiany skórne to żeby wykluczyć alergię podawaliśmy mu przez chyba miesiąc karmę dla alergików i obserwowaliśmy czy zmiany się cofają . Ponieważ trudno to było czasem ocenić wet poradził nam żeby robić zdjęcia skóry do póżniejszego ocenienia. Tyle Ci mogę poradzić jako nie-weterynarz . Pozdrawiam [/list]
×
×
  • Create New...