Sonya dobrze, że poruszyłaś temat średniaków. Wszyscy wiemy jak wygląda ich sytuacja w Polsce. Ma całym świecie w ostatnich latach zauważa się, że sredniaki zdecydowanie zmalały, a miniatury rosną.... Ile to ładnych pudli miniaturowych zaprzepaściło swoje szanse ponieważ natura pozwoliła, by urosły trochę za dużo. Gdyby także i u nas istniała możliwość przepisywania pudli do innych wielkości, wtedy psy, które nie mieszczę się w odziedziczonych po rodzicach :wink: normach wzrostu, nadal mogłyby być pokazywane na wystawach, ale w innych przedziale wzrostowym. Być może taki system przyczyniłby się do np. odrestaurowania średniaków. W końcu mamy u nas sporo takich średnich miniatur... :wink: