-
Posts
145 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by weridiana
-
ja wiem o sukach z twojej hodowli a tym bardziej od takich starych 'wyjadaczy' jak panstwo perkowie, uszanowania ;) przykro mi ale ja zawsze sprawdzam wyniki z serwisow westow i staram sie orientowac :) ale w twoim wypadku jest tak ze juz zaczelas od dobrego 'materialu' podstawowego i starasz sie to robic dobrze, ale takich hodowcow jest bardzo malo :sadCyber: ja mowie jak sprawa wyglada na poludniu polski i tam w jednym salonie w ktorym mialam przyjemnosc pomagac (mozna by to bylo nazwac praca, ale ja sie nie odwaze jeszcze nazywac groomerem) westow do robienia bylo 21 no albo juz wiecej, z tego 10 bez rodowodu :/ i pal licho ze bez rodowodu, ale oni je zaczeli mnozyc, a kryli psem ktory ma chore kolana, naprawde powaznie chore (wiem od veta ktory leczy, bo leczy tez fida i lecznica jest w tym samym budynku zreszta nawet nie przyszedl poskarzyc, ale powiedzial zeby fidowi zrobic badania bo to strasznie zle u tamtego psa wyglada) babka jest swiadoma a i tak je rozmnaza (nie mowie o eksterierze suki ''CHodowlanej'' dlugiej jak jamnik i bez siersci) a potem sprzedaje ze duza kase do ludzi ktorzy generalnie o rasie nic nie wiedza, mysla piekny, bialy piesek a g''' wiedza o ich charakterze, tudziez pielegnacji. widzialas juz westa golonego '40'stka czyli na troche wiecej niz 1 mm? ja widzialam, nie bede opowiadac do ta suka miala w tych koltunach :/ oczywiscie problem nie dotyczy tylko westow, ale wszystkich psow :/ wiele ludzi z ktorymi rozmawialam nabywali westy tylko dlatego ze sie im spodobaly a nic nie wiedzieli o usposobieniu etc im sie zdawalo ze to tylko maskoteczka do towarzystwa i bedzie siedziec na tylku w mieszkaniu cale dnie :/ a tak jak mowie nie kazdemu 'chce' sie trymowac, moja groomerka zawsze dokladnie tlumaczy wlascicielowi o wlasciwej pielgnacji etc (samej tez jej sie nie usmiecha skubac, bo czesto ona sie nameczy wyskubie a na nastepny raz wlasciele prosza o strzyzenie) ale oni wola maszynka bo 'piesek taki mieciutki' ja juz nie komentuje, ale wiem w jak zlej sytuacji rasa jest :/ i nie tylko w polsce (choc tu chyba najgorzej) rozmawialam z juha palosaarim (kennel starring, jesli pamietasz zwyciezyl grupe z foxem na swiatowce w helsinkach i ma tez westy, jest wlascicielem Alborada JILLY-odkupil od j.pastora ktora zwyciezyla wtedy rase) i on mi powiedzial ze wiele finow kupuje cale mioty bez rodowodu np na litwie i sprzedaje w finlandii po 3krotnie wyzeszej cenie :( bylam w szoku bo sadzialam ze fi to kraj absolutnej poprawnosci kynologicznej, ale widac magia popularnej rasy przyciaga chetnych do zarobku na psuciu rasy :( tak wiec wesolo nie jest. troche jestem zszokowana ze jeszcze nie spotkalas sie z westami bez papierow, coz powiem krotko 'ciesz sie' wiekszosc (nie wszystkie) ma dlugie kufy, zle zgryzy, zero szyji, za dlugi, zle osadzony ogon i sa za dlugie :( wiec takowy nabywca takiego pieska bedzie myslal 'eh na wystawy nie ide to sie zetnie maszynka, taniej bedzie' :evil: wiem ze to nie dotyczy wszystkich ale wiekszosci tak :(
-
hmmm sadze ze wiesz jak bym konsekwentnym wobec psiaka, tak naprawde kazdy pies chetnie wykorzysta wlasciciela i go sobie 'ulozy' ;D ja mam akurta rozpuszczonego przez rodzicow strasznie ;/ a inne ktore znam i z ktorymi pracowalam sa zazwyczaj w mniejszym stopniu, nie wiem co ci doradzic, ja wiem ze ta rasa mi pasuje i wlasnie ja chce miec, tez do najbardziej 'ostrych' nie naleze ale pies mi nie wejdzie na glowe ;P u ciebie jest ta przewaga ze jest piesek, wiec westie musialby go respektowac jezeli zastosujesz chierarchie i wtedy moze sie utemperuje, tak jak mowie kazdy pies jest na swoj sposob indywiualnym przykladem, ale jak to z terierami, lubia podominowac, zawsze zostaje wybranie sie z psiakiem na szkolenie, moze tam sie ucywilizuje i nauczy ze panci trzeba zawsze sluchac ;)
-
tak, znam wiele westow i generalnie sa bardziej i mnie dominujace, ale generalnie dominujace sa, ja to terier, ale jesli bedziesz wychowywac malucha konsekwentne to bedzie ok, a i jesli w domu jest juz jeden pies to pamaietaj o chierarchi, starszy pies ma pierszenstwo, maluch ma sie tez tego nauczyc bo na bank bedzie staral sie sobie wszystkich podporzadkowac
-
ja chce z bb bo wiem jak tam sprawa wyglada :/ bardzo zle, nie maja nawet strony internetowej, wiec sie w grudniu przejde i sie dowiem co i jak na to lato
-
malawaszko, oj cos nie zrozumialas :P ja chce miec oczywiscie psa (ale musze na niego pozbierac kupe kasy wiec moze import wypali za 3 lata) koooocham zwierzeta bardziej niz cokolwiek i oprocz psa(psow) chce tez miec kota, tak wiec chce najpierw kota w przyszle wakacje (ktore bede spedzac w polsce) i zabiore takowego delikwenta z bielskiego schroniska i z nim wroce do ''domu'' (fi) :multi:
-
osamonika! po pierwsze i odchodzac od tematu i bez podlizu strasznie mi sie podoba twoja joyce, wg mnie jedna z absolutnie najlepszych suk jakie wyszly od panstwa perkow :) po drugie pracowalam jako pomocniczka groomerki prawie 4 lata w polsce, teraz zaczynam pomaganie w finlandii w tym samym, westami interesuje sie ponad 7 lat (zreszta nie tylko westami) wystawialam kilka westow i mam ochote sprowadzic sobie suke z hopecharm z UK, wiec wiem duzo o westach i wiem jak sie je robi bo sama umiem przygotowac westa na ocene doskonala na miedzynarodowce i rozumiem do czego dazysz, ale ja ci mowie jak jest w rzeczywistosci i w wiekszosci przypadkow, ja juz fida trymowac nie bede tak jak to robilam i tyle, ma na tyle 'wyrobiony' wlos ze dosc powoli zmienia struktore na cienszy poza tym fido mieszka z rodzicami w polsce a ja 2000km od niego i owszem moja groomerka moglaby go trymowac, ale po co? on juz nie bedzie pokazywany. a co do kosztow to ponewaz wiem jak to wyglada wcale nie mowie ze sa za wysokie, ale prawda jest taka ze i tak malo ludzi bedzie to chcialo robic i raczej wiele tego nie zmieni, nie wspominam tu juz o tym ze jest coraz wiecej 'westopodobnych'... ale coz, modna rasa... i na wlasne oczy widzialam jak bardzo zepsuta, gdy widze szceniaki sprzedawane pod wystawami- westy to az sie serce kraje, ale co ja moge zrobic, ludzie beda chcieli westa, beda olewac rodowodowe i biedniejsza czesc populacji i tak bedzie nabywac 'westopodobne' bez rodowodu, przyjzyj sie stawka ile z pokazywanych psow jest nawet zle przygotowanych... ja niestety to widze w ciemnych barwach, ale mam nadzieje ze bedzie jeszcze lepiej (owszem psy sa generalnie lepsze ektereierowo niz kilka lat temu, ale grupa pozarodowodowych i niekoniecznie westowatych narasta) a i nie 'trymowal' sadzilam ze nick weridiana sugeruje ze jestem dziewczyna :P
-
Terier pszeniczny (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
weridiana replied to PALATINA's topic in Terier pszeniczny
wiem wiem :) zawsze na wystawach tu (fi) mam wytrzeszcz na widok tych pieknosci, do tego grzeczne, kochane ale z pazurem (terier, a co!) suuuper :) ale ja zostaje przyswojej specjalizacji, westach, no chyba ze kiedys :P ;) -
no to sobie co bedziemy adoptowac, ale chyba dopiero pod koniec wakacji wroce do fi z maluchem ze schroniska :)
-
kochane macie kotki :) mam pytanie, jak to wyglada jesli najpierw sie ma kota a potem kupuje psa? czy wszystko jest w porzadku? (wiem wiem wysle team jeszcze gdzie indziej) :n00b: Adda, tlumaczenie masz gotowe ;D
-
Terier pszeniczny (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
weridiana replied to PALATINA's topic in Terier pszeniczny
sliczna rasa... ja osobiscie uwazam ze najpiekniejsze softy sa tu, w finlandii, cuudenka i dobrze ze rasa ma swoich wielbicieli tez w polsce :) -
dzieki, w sumie musze zalozyc jakis 'net album' i tam zmniejsze a potem wkleje, dziekuje za pomoc :)
-
radosny i energiczny (ale nie za szalenczo zywotny) piesek kocha spacery i towarzystwo (czlowieka, ale lubi tez inne psy) to pies z charakterem, jak prawdziwy terier sprytny, bywa 'trudny' i wymaga konsekwentnego wychowania, ale podporzadkuje sobie domownikow. najlepiej trymowac, czesac przynajmniej raz na tydzien-dwa zeby zapobiec filcowaniu sie siersci. problemy ze skora :/ jest to pies alergiczny ja karmie niestety eukanuba, generalnie problemow z zywieniem nie ma radze kupic psa z rodowodem, po zdrowych rodzicach (coraz wiecej westow ma problemy z kolanami) bo generalnie rasa przez swoja popularnosc jest niszczona przez 'rozmnazaczy' w kazdym razie polecam, pies ma 2 twarze, pieszczoch ale i prawdziwy terierek, radosny rozrabiaka
-
wszystko pieknie, ale... zabieg jest meczacy dla obu stron, oraz kosztuje duzo (choc dobrze wykonany jest wart naprawde duzo pieniedzy) a poniewaz wcale nie tak duzo psow jest pokazywanych a jeszcze wiecej jest niestety ''westami'' bez rodowodu to sami klienci prosza o strzyzenie, oczywiscie sa wyjatki... ja mojego trymowalam 5 lat, obecnie robiony jest maszynka, trymowany jest jednynie ogon i przeskubywane lapki i glowa. wydaje mi sie ze powodem tak malej ilosci westow trymowanych jest cena (ale ponad 100 zlotych za kilka godzin ciezkiej pracy to naprawde dobra cena)
-
tak wiec, jestem nowa i 'utalentowana inaczej' wiec nie wiem jak tu wstawic zdjecie, mojego bialego diabelka Fido, tak wiec wrzucam link do foty http://disko.irc-galleria.net/00/33/04/40/3477756.jpg