Wiem, ze temat wywozu psow do Anglii byl juz poruszany kilka razy, ale ja mam troche inny problem.
Program PETS dla krajow UE wchodzi w Polsce od 1 pazdziernika. Wedlug niego pies musi byc zachipowany, zaszczepiony, pobrana probka krwi i po 6 miesiacach od pobrania wystawiony paszport (jezeli byla odpowiednia ilosc przeciwcial), a potem 48-24 godziny przed odlotem zrobione odrobaczanie i odkleszczanie.
Moja Aksa od kilku dni ma juz chipa, za 3 tygodnie jedzie na pobranie probki krwi. Problemem jest fakt, ze ten okres 6 miesiecy uplynie dopiero w polowie stycznia, a ja strasznie za nia tesknie, bo ja jestem w Anglii, a ona w Polsce. :(
Na razie wszystko zalatwia moj maz, ale za 2 miesiace on tez tutaj przyjezdza, a Aksa zostanie z moja mama.
Moje pytanie: czy jest jakis sposob zeby skrocic ten 6-miesieczny okres? Bo w tym momencie obowiazuja jeszcze stare zasady, czyli kwarantanna. Ale obejscie kwarantanny, czyli zarejestrowanie psa w innym kraju nie ma wiekszego sensu, bo i tak bedzie musial czekac te 6 miesiecy.
A mi bardzo zalezy na tym, zeby Aksunia przyjechala jak najszybciej! :multi: :multi: :multi:
Bardzo prosze o pomoc!!
[Doklejone - Mod]