-
Posts
343 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Taysha
-
Rocky nie wiem czy dobrze zrozumiałąm; dajesz mu reprymendęgłaszcząc go? Czy ty sam sobie nie zaprzeczas? Bez urazy tylko pytam :roll:
-
Cześć Ja również cię witam i również nie mam tosy Ale życze miłej zabawy na dogomanii :laola:
-
pies ktory sie boi moze robic sie agresywny jak juz zauwazylas troszke. musisz jak najszybciej przyzwyczaic ja do takich sytuacji zanim bedziesz musiala ja tego oduczać na ten temat mozesz porozmawiac z Hanya bo wydaje mi sie ze ona moze ci wiecej pomoc niz ja powodzenia :D :D :D
-
musze sie tu wypowiedziec, to jest smieszne!!!! bylam w urzedzie miasta zapytac sie wlasnie jak i gdzie rejestrowac psy "agresyw." i ile to kosztuje i jakie akty prawne to reguluja itp zadalam pewnej milej pani :evilbat: pytanie (po 10 min dopiero na mnie spojrzala) co jak moj pies nie ma metryczki (bo capo nie ma rodowodu) pani ta sie oburzyła bo chyba pierwszy raz slyszala ten wyraz, wytlumaczylam jej ze w ustawie napisane jest ze za psy agres. uwaza sie psy okreslonych ras - wiec capo ("dogo canario") nie jest rasowy. pani na mnie nakrzyczala podala mi sterte papierow do wypelnienia, wykrzyknela STO KILKANAŚCIE ZL i zapomniala totalnie o tym ze ja zadalam jej pare b.skomplikowanych pytan wiec ja na to czy po zaplaceniu do czegos mnie to upowaznia (pytalam o to tez pania w spoldzielni kiedy placilam za psy ale ja rowniez to pyt przeroslo) powiedzialam ze duzo osob nie placi dlatego zanim zaplace chce wiedziec na ten temat nieco wiecej (to w koncu spora suma) i spytalam o ta nieszczesna metryczke i pani mila bardzo :evilbat: wrzeszczala ze ja ciagle swoje jak ona mi przeciez tlumaczy (hmm???) pani wykrzyczala ze mam sie nie ogladac na innych tylko na siebie bo jak nie zaplace teraz to potem zaplace 2000zl wiec ja na to; w jaki sposob te osoby co to beda sprawdzac jakiego to ja mam psa (bo chyba nie policja hehe - akurat bo sie na rasach znaja) na jakiej podstawie ocenia rase mojego psa jak nie mam metryczki (... a ja znowu swoje o tej metrzyczce itp - skomentowala pani) pani na to ze skieruja mnie do zwiazku kynologicznego - a ja tlumacze tej nieszczesnej kobiecie ze przez zwiazek kynologiczny jest on uwazany za kundla bo nie ma METRYCZKI a kundli na liscie nie ma pani na to - skieruja go do weterynarza, a kiedy jej wytlumaczylam ze wet jest od leczenia to tak si zpieniła owa nieszczęsna pani że aż mi jej się żal zrobilo więc podziękowalam za pomoc i z czystym sumieniem wrocilam do domu Życze wam wszystkim nieco mniejszych problemów z rejestracja pieska :D
-
w takim razie przyzwyczajaj ją do wiekszej ilosci ludzi i dzwiekow ale nie zaczynaj od imprez trzeba powoli i badz przy niej zeby widziala ze tobie nic zlego sie nie dzieje ja swojego capo czesto zabieramdo centrum miasta gdzie jest tlok i samochody, teraz nawet alarm czy karetka nie robia na nim wrazenia
-
popieram, tak wlasnie oduczylam capo jesc swinstwa na spacerach, szalec bez opamietania i gryzienia i dziala w 100% to nie jest brutalne bo to normalne zachowanie psow
-
i dorze twoj pies ma charakter i jest opanowany, powinnas sie cieszyc :D
-
Czy jest ktoś kto ma nie wykastrow. psa i jest zadowolony?!
Taysha replied to Taysha's topic in Dogo Canario
a co z tymi rasami pierwotnymi??? :( -
w 100% zgadzam sie z tufim i konsulem!!! jak moglas zabrac pieska na impreze z glosna muzyka i alkoholem, przeciez pieski maja bardzo wyczulone zmysly i to musial byc dla niego szok, chyba ze uczylas go od poczatku przebywania tak glosnych i tlocznych miejscach! a moze ktos mu cos zrobil albo kazalwachac alkohol, moj capo wariuje przy alkoholu, tez jest na imprezach kiedy sa u nas ale wtedy ma swoj cichy pokoik z poslaniem i tam moze sie ukryc i spac w ciszy, jak masz psa to musisz tez i jego uczucia szanowac moze zabralas go na impre dla szpanu?! :-?
-
to nie bylo stwierdzenie tylko pytanie przeczytaj uwaznie. ani razu tak nie napisalam tylko zadalam pytanie wiec nie szukaj sporu :D
-
Crazy powiem ci tak; to dobrze z e twoj pies obronil czlonka stada, z tego co nauczylam sie na szkoleniu dowiedzialam sie ze w takiej sytuacji jako przewodnik powinnas podejsc powiedziec "pusc, spokoj, dobra mordeczka" bo to nie przejaw agresji tylko obrona. jezeli na pusc, zostaw itp psiak zareaguje to bardzo dobrze pochwal a jak nie skarc go ale nie biciem, kaz mu siad waruj, zostan, ja tez nie raz udezylam capo ale nie ze zloscia go bilam tylko gest wykonany jakims przedmiotem patykiem, lekko zeby sie opamietal jesli mnie slyszy i dziala.dzis bylam w takiej sytuacji kiedy sie troche po straszyl z innym samcem i na spokoj odpuscil sobie, nie bylo to grozne alezrobil to co kazalam i go pochwalilam
-
ja nie rozumiem jak mozna mowic ze mastif jest zly!!!! ze w 30% to jego wina!!! winni sa tylko ludzie!!! nie psy!!! gdyby nie wlasciciele to pies by nie zaatakowal, znam amstafy nie agresywne a znam tez pekinczyka niesamowicie agresynego!!! nie ma ras agresywnych sa agresywne osobniki!!! i oczywiscie ludzie agresywni!!! czemu zawsze jak pies kogos pogryzie mowi sie zly pies a nikt nie mysli o tym dlaczego on to zrobil moze byl bity, dreczony albo cos!!!!
-
Czy jest ktoś kto ma nie wykastrow. psa i jest zadowolony?!
Taysha replied to Taysha's topic in Dogo Canario
uwaga to wazne! czy to prawda ze psy ras pierwotnych maja o wiele bardziej wyostrzone instynkty niz inne to znaczy ze wtedy jest jeszcze wiekszy problem z... cieczka -
Zabko ja nie mowie ze po obcieciu takie choroby nie wystepuja, capo mial 3 razy zapalenie ucha wyleczylo mu sie po okolo 2-3 dniach i wystarczylo czyszczenie Ale uwazam ze u takiego psa z kopiowanymi uszami leczy sie to latwiej Z tego co mi powiedziala pewna znajoma, ktora co nieco sie orientuje to np wilki mialy zawsze stojace uszy a jesli rodzily sie z oklaplymi to ginely bo slyszaly a nie wiedzialy skad dzwiek dochodzi
-
Czy jest ktoś kto ma nie wykastrow. psa i jest zadowolony?!
Taysha replied to Taysha's topic in Dogo Canario
masz racje, o tym samym pomyslalam ale pierwszy raz slyszalam o kastracji dopiero pol roku temu i ciagle jest to dla mnie ... nie wiem jak to okreslic, ale rozmawialam z kolezanka i kolega po tym zabiegu i moze macie racje. ale ja chce poczekac, chce zeby on dorosl, chcialabym w jakis malo drastyczny sposob przekonac sie ze to pomoze i zeby moj chlopak podszedl do tego bardziej obiektywnie. moze gdyby to bylo bardziej popularne byloby mi latwiej sie z tym pogodzic. ja bym chciala takiego capo jak teraz jest. a co z nim bedzie jak to zrobie, czy on bedzie umial mnie obronic, czy nie przytyje i czy bedzie sie tak bawil -
wracając do wcześniejszych wypowiedzi; Capo doskonale rozróżnia że na nasze łóżko ma zakaz wstępu, a z kolei fotelu rodziców czy ich kanapa ggdzie spi drugi piesio sa dostępne. może się myle a jak wejdzie domnie i ja to zobacze to od razu zchodzi ze skruchą, a u rodzicow lezy sobie normalnie, chyba ze ktos chce usiąść to zejdzie. a wogule on spał do 4 m-ca w łóżku i sie oduczyl po nieprzespanym tygodniu. :D
-
Czy jest ktoś kto ma nie wykastrow. psa i jest zadowolony?!
Taysha replied to Taysha's topic in Dogo Canario
Kto to jest: :wink: Moderator -
Czy jest ktoś kto ma nie wykastrow. psa i jest zadowolony?!
Taysha replied to Taysha's topic in Dogo Canario
carragan już odwołałam to "okaleczanie" fajnie że jesteś zadowolona :D -
Anulko drogo o ogonkach się nie wypowiadam bo się na tym nie znam. A już odpowiadam na twoje pytanie dotyczące retrieveró i spanieli. Takim piekom trzebaby chyba całkiem obciąć uszka żeby stanęły. Może jest mniejsze prawdopodobieństwo że im się woda naleje, ale jeśli tak to co wtedy?! Jak wysuszyć takie ucho. Psom bojowym faktycznie obcinało się ucho żeby nie zostało uszkodzone w czasie walki, ale już pisałam o innych korzyściach takiego zabiegu, więc jeżeli jest możliwość żeby uniknąć takich sytuacji to ja jestem za. Czy widziałaś kiedyś przewlekłe zapalenie ucha u starszego psa?! Ja tak u mojej koleżanki u 15 letniego psa. Widok straszny, aż mu sie rany robiły, a przez wiele lat miał problemy z uszami właśnie wywołane przez złą wentylacją. Proponuje popytaj się właścicieli piesków z długimy uszkami, wielu z nich potwierdzi że pieki jednak mają problemy z uszkami.
-
Ludzie!!! Kastrujecie i sterylizujecie pieski i fajnie a tak sie bulwersujecie przy kopiowaniu uszek. Przedziez w zadnym z tych wypadkownie robimy mu krzywdy! W końcu to dla jego dobra jak już wcześniej pisałąm!
-
Dalmati&Maja uważasz że wet powinien być uczciwy i tego nie robić. A dlaczego? teraznikt nie jest uczciwy. a czy ty jesteś uczciwa i zawsze kiedy spuszczasz pieska to zakladasz mu kaganiec. pewnie nie bo by sie meczyl. ale chodzi o to ze powinien przed zabiegiem nas uswiadomic na co sie decydujemy.
-
Czy jest ktoś kto ma nie wykastrow. psa i jest zadowolony?!
Taysha replied to Taysha's topic in Dogo Canario
to świetnie mam jeszcze czas na podjęcie decyzji a poki co bede go pilnowac :D -
Czy jest ktoś kto ma nie wykastrow. psa i jest zadowolony?!
Taysha replied to Taysha's topic in Dogo Canario
może trochę przesadziłąm wcześniej z tym okaleczaniem, bo u psa to jednak mniejszy zabieg niż u suki, ale jednak nie mogę sięprzekonać, chce dobrze ale kastrat? poza tym u capo to bedzie od razu widac! przepraszam hanie -
Czy jest ktoś kto ma nie wykastrow. psa i jest zadowolony?!
Taysha replied to Taysha's topic in Dogo Canario
a czy psa można wykastrować w dowolnym wieku? to znaczy np w wieku 3-4 lat a jest taka możliwość że jednak nie bedzie uciakal tylko wracal na komende :roll: -
Czy jest ktoś kto ma nie wykastrow. psa i jest zadowolony?!
Taysha replied to Taysha's topic in Dogo Canario
ROZEJM!!! W takim razie dalej czekam na "nie wykastrowanych" :wink: