Jump to content
Dogomania

Fart

Members
  • Posts

    175
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Fart

  1. dzsiaj tj w sobote drugiego dnia glogowskiej wystawy [B]Zwyciestwo Dnia dla Oli.[/B] - serdeczne gratulacje dla [B]Oli [/B]i innych uczestnikow konkursu.
  2. Iwona co sie nie chwalisz - czy tym razem ja jestem pierwsza? 12 stycznia Inverness Florida Kennel Club -Res.Winner Dog dla Calamus True Just A Gigolo... moje gratulacje!!!!
  3. stronka Oli w nieco zmienionej szacie graficznej [URL]http://www.fartstable.com/index.php?option=content&task=view&id=136[/URL] - zapraszam wszystkich serdecznie - do nowo otwartekj Ksiegi Gosci rowniez...
  4. - serdecznie dziekuje
  5. Iwona bede stala caly czas za twoimi plecami jak wezmiesz trymer do reki...bedziesz czula moj oddech i moje ciezkie spojrzenie...to sie postaraj... no i czas najwyzszy cie "wyprostowac", zebys nie podrzucala wiecej czlowieka negatywnymi emocjami do gory -napisalas,"ze trudno uwierzyc ze Mao to pies"...wcale nie trudno - on nie jest psem - to ze ma cztery lapy i ogon swiadczy tylko o tym, ze nalezy do rodziny ( ogromnej) psowatych ale jest CHARTEM.... 1000 % prawdziwego CHARTA tak jak jego ojciec!!!!! rekawica by poleciala gdybys o Stormie powiedziala -pies i bylby pojedynek.. - mowienie o CHARCIE -pies jest niskie i ublizajace...wiec nie ublizaj twoim CHARTOM a mojemu WBRANKOWI w szczegolnosci... wrrrrr -chesz zobaczyc jaki kotek ma pazur...a moze ci sie zapomnialo ze kotek to Czarna Pantera ... hehe - to ze znasz ( i lubisz) jedna co byla kiedys Rozowa moze byc zbyt mala karta przetargowa...wrrrrrr
  6. zaraz skocze obejrzec dzieciaka. -powiedz mi droga pani czego nie jestes w stanie sobie wyobrazic? -ja sadze ze to nie problem wyobrazni -czy probowalas kiedys w zyciu wyrazic cos rysunkiem? powiedz mi lepiej jak nazywa sie po polsku ten odcinek tylnych nog od lapy do piety, bo sie ciagle potykam o brak polskiego slowa
  7. dostaniesz czekoladke -ale nie za duzo bo potem podloga dudnic bedzie jak trzeba bedzie na ringu pobiegac i Furyana jeszcze zestresujesz... hihi kolejnosc sedziego - A, C , B , E moja kolejnosc C,B;E - bo dla mnie malo mozliwy jest prawdziwy realny aff A A - jesli patrzylabym tylko na wskazania wzorca ( wysokosc w klebie jest rowna odleglosci kl.piersiowej od zadu) to A musialby wygrac w tej stawce .. jesli tak idealnie kwadratowy aff jak A moze rzeczywiscie istniesc, to jego dobra motorka w klusie jest bardzo watpliwa... nadto A jest prawdziwym C z ta tylko roznica, ze C jest dluzszy w odcinku ledzwiowym kregoslupa o 3 zamkniete palce liczac od nasady ogona C - dzieki temu ze jego cialo jest dluzsze o omawiane wyzej 3 palce, C porusza sie do przodu zdecydowanie wydajniej, dlugosc ciala w kombinacji z nogami dluzszymi od glebokosci ciala,( lokcie siegaja klatki piersiowej) , dobrze ukatowany przod i tyl wydatnie wplywaja na jakosc zarowno klusa jak i galopu - nie wolno nam nigdy zapomniec ze w galopie aff musi byc zdolny do podwojnego foulé a jego klus ma byc EFEKTYWNY a nie EFEKTOWNY!!! linia grzbietu jest dobra, miednica jest doskonale uformowana tworzac te opadajaca linie ( jedna z charakterystycznych cech rasy), bardzo dobrze ozebrowany slabizny wystarczajaco podciagniete, kolejna zaleta C jest jego doskonale osadzony ogon ( nie na wysokosci ciala), w profilu widzimy ladnie wyrzezbina wyrafinowana glowe z lekko romanska kufa, ktora to jest identycznej dlugosci jak czaszka ( ja sama preferuje kufe nieco dluzsza tworzaca z glowa i szyja zbalansowany obraz) uszy sa osadzone na wysokosci zewnetrznego kacika oka, oko ciemne ,prawie trojkatne zakladam ze zeby i zgryz OK - (dla mnie C to Best of the Best!) B - na trzecie miejsce wybieram miedzy B i E i decyduje sie na B - Borzoi -Setter...borzoja widze w profilu glowy, a czesto w parze z taka glowa idzie waski front, zas jego linia grzbietu to setter - doswiadczony handler potrafi zmniejszyc to wrazenia i doprowadzic linie grzbietu prawie do idealnego optycznego odbioru, a sedziego - "rozszezonego" sedziego doprowadzic do wyciagniecia blednych konkluzji E - prawdziwie zyjacy E nie jest bez zalet ale chce wytknac tylko kilka wad, ktore najbardziej mnie gryza 1 -ciezka nie szlachetna glowa 2 krotka szyja 3. zle osadzona szyja 4. piety za wysoko bo paterns ( nie mam polskiego slowa) sa za dlugie za zalete mozna przyjac ze konstrukcja przodu i tylu pozostaje w rownowadze D - temu nie mozna przyznac zadnego miejsca, jest ilustracja bledow optyczna wysokosc jest podniesiona przez zle uformowana miednice, zbyt malo zuchwy w parze z tym czesto okragle prawie wylupiaste oko,zbyt dlugie udo F - kufa zbyt krotka, zle osadzony ogon (zbyt wysoko) i F posiada pulapke... patrzac na uformowanie i ukatowanie przodu i tylu wiem ze na ringu F przyciagnie wzrok swoim EFEKTOWNYM klusem i jezeli dla sedziego ruch w klusie a nie predyspozycje do rozwiniecia ogromnej szybkosci w galopie z podwojnym foulé bedzie priorytetem to zobaczymy tego psa na pudle - ja tam znam nawet pare takich , maja inne glowy i ogony ale podstawowa konstrukcja jest wlasnie taka jak na obrazku F - (a fizyki pan nie zmienisz i nie badz pan glab -jak mawial Kobuszewski) wiec te affy ruszaja sie tak jak im fizyka na to pozwala i ...wzbudzaja zachwyt
  8. Pani Iwono -wygrasz Pani moze jak zatypujesz zwyciezce tej stawki...nie wymigasz sie sama ocena -tu trzeba wybrac -ja tu przyjde na pewno w nocy, bo teraz troche rozbita jestem -odjechalo moje dziecko borzojowe i musze sie "pozamiatac" i "poskladac" co jest do wygrania np czekoladki prosto z Paryza a jak kto na diecie to moze byc puchar ( mam tu dosc tego towaru) - nagroda do odbioru w Lesznie na Championach;) Iwona zajrzyj do Karakusha tylko nie padnij jak zobaczysz nowego reprezentanta tego kennelu - w tym konkursie bierze jeszcze udzial Ola -ktora tez dostala to zadanie do rozwiazania i poradzila sobie tak ze tylko ...CZAPKI Z GLOW moi Panstwo
  9. - najpierw sie jeszcze pobawmy - choc umarl kotek to znalazl sie wlasciciel ASTa i rzeczony gladiator odjechal z mojego domu, wiec mam dobry humor.... pobawmy sie w sedziego, tylko takiego bardziej amerykanskiego, ktory musi starannie przemyslecswoj werdykt i moc go uzasadnic, prosze nie zapomniec ze mowimy o sylwetce charta wpisanego w kwadrat -gdzie wysokosc w klebie jest rowna odleglosci klatki piersiowej od zadu... koniec podpowiedzi i do dziela...
  10. uff Misiaczek, wiesz co to niedzwiedzia przysluga....ale nie bede sie sianem wykrecac -nie obiecuje tylko ze to napisze jednym ciurkiem, bo troche duzo zwierzatek roznorakich mam na "glowie" i nie zawsze mi dnia styka..niech to bedzie powiesc w odcinkach...tylko nie lubie mowic do tzw sciany:diabloti:, wiec sie juz nie wykrecisz od udzialu zywego
  11. zaraz beda fotki tylko Iwone "wyprostuje" Gengala ...az sie oplulam kawa ...na takiej krotkiej nodze z totalnym ABSem i z taka iloscia wlosa...jakas mocno wybrakowana ta Gengala -sie nabrac nie dam:p - Katwiga i juz!!!!:eviltong::eviltong: a co do epopeji o typach - nie nadeptuj mi na ambicje, bo potem mnie jaki moderator zbanuje ze cale wolne miejsce na DGM zapisalam affami... cos tam moze i napisze -no bo skad Nowi maja takie info dostac - a mnie zalezy i cenie swiadomego milosnika charciego, a jak pamietam jeszcze przyslowia to jedno z nich bylo o tym,ze"bez pracy nie ma kolaczy"....jakbys przestala rece w kieszeniach trzymac tego swego bialego fartucha to bysmy mogly sie sprezyc i pozbierac materialy na cos wiecej jak topic na DGM o afganach.... masz cos w tym w swoim rodzimym jezyku o charcie afganskich wydanym w formacie ksiazki???? a teraz obiecana fotka - Gengala -taka do wzdychania - ten aff - a wlasciwie ONa ma wszystko co charakterystyczne dla tej australijskiej hodowli - ja cenie takie hodowle, ktore wpracowaly i trzymaja rozpoznawalny typ - tak jak z markowymi autami -nawet jak patrzysz na nieznany ci nowy model to wiesz od pierwszego spojrzenia, ze to Mercedes, Audi, Volvo
  12. hehe -pod ten stary katwigowy to twoj Sebek podpada jak sie masz i moze sie z Mackiem goldenskim ewentualnie o pierwsze miejsce spierac...bo Peter moj wlasny to taki dlugo i cienko kostny jest i ruchu bardziej wydajny - co Maciek przetestowal sam na malowniczej nadoceanicznej plazy...dla mnie amerykanin... czy noszenie ogona i jego osadzenie tez bedziemy omawiac publicznie:diabloti:... teraz szukaj skandynawa i australijczyka:eviltong: zapomnialam -jakbys sie chciala "spuszyc" to patrz na cechy wspolne i charakteryzujace .... malo wlosa -hahaha typ khalag
  13. Florka - staramy sie pokazywac te affy tak z szerokiej perspektywy , wlasnie dla edukacji - dam ci przyklad zdjecie jest "graficznie" cudnosciowe ale przedstawiony na nim aff nalezy do typu , na ktory ja nawet nie patrze a co mowic zeby sie westchnieniem za nim odwrocic.. acha i nie zapomnij , ze do affa trzeba DOJRZEC by moc go zrozumiec i zyc z nim w przyjazni i partnerstwie , samo "chcenie" to stanowczo za malo
  14. Juta slowo sie rzeklo -przybedziesz na leszczynskie Championy a z czyja pomoca to niech juz zostanie twoja tajemnica - jestes mile widzianym i oczekiwanym gosciem w naszym obozie...znak rozpoznawczy podamy ci konspiracyjnie;) Iwona a ja to chyba zaczne pisac ksiazke o przemoznym wplywie jednych jednostek na drugie jednostki , a Sebastian niech zachowa ostroznosc i rozwage pamietajac np o takich kobietkach jak Amazonki :eviltong: Juta i specjalnie dla ciebie fotka -niech ci sie przysni -ma na imie Sylvio
  15. Iwona ja dla ciebie lagodna jak baranek i slodka jak miod - szczesc ci boshe ...WYGRAJ nawet cale Championy -przeciez i tak jedna rodzina jestesmy...acha czy my juz ustalalismy ktora polowa Furyana do kogo nalezy - moja ta lepsza:diabloti: bo od Storma to lapeczki klejace z daleka Moja Pani Zlota!!!
  16. chyba wysle to zdjecie do Lindy :diabloti:... piekny jest...nastepne dzieci Storma zostaja wszystkie ze mna... bede sie nimi zachwyc a tobie pozwole czasami powzdychac...no jak bedziesz grzeczna:p to moze cos wiecej... a u mnie "czarna dziura" jest absolutnie biala...nawet podwojnie biala.. Juta wiesz ja mam jeszcze borzoje...borzoj ma tylko moje serce ...wszystko inne nalezy do zaborczego affa...wiedz jeszcze ze ci z nas co zaprzedali sie swoim charcim przyjaciolom po ostatni odedech sa odbiciem ich charakteru, temperamentu ...tacy charci tyle ze na dwoch nogach...hehe juz wiele razy placilam w zyciu za swoja porywczosc i nieokielznanosc...jednego tylko zaluje gleboko i bolesnie - ze tak pozno odwazylam sie na przyjazn ( dzieki tym koszmarom pielegnacji )z affem, wiec uwazaj by ciebie to tez nie spotkalo...milo by bylo przyjac do swego grona nastepnego "zarazonego";)
  17. ech Juta kole kota skacze i ja i moj vet ktory bylby domem jego docelowym...kocie znalazl moj maz jak siedzialo i czekalo na smierc- na poczatku myslalam ze to kocie niemowle, ale ...kocie ma oczy juz wybarwione wiec ma na pewno kolo 4 miesiecy i teraz uwazaj kocie wazylo 800g a teraz pewnie nie wazy i tego, bo zapalenie pluc jakie wylazlo zaraz w drugiej dobie pobytu u mnie i stado robali ktorego go opuscily na pewno zrobillo swoje...vet jest dwa razy dziennie ale nie slyszy juz nic w plucach coby kazalo tam szukac przyczyn a kocie oddycha uchylonym pyszkiem.. i kocie nie je....a czujesz teraz innego bluesa -ja mam stado popedliwych i aroganckich chartow - stracilam juz swoja "dworowa" kurtke calkiem -bo jak wracam od kotka to wszyscy musza mnie sprawdzic czy na pewno go nie mam za pazucha...a sprawdzaja to bardzo malo delikatnie...jakbym lepiej "przeszla" kocim zapaszkiem to by mnie zjedli zanim dopadlabym zbawczego prysznica... - kochasz afganich -jesli nie chcesz by ta milosc stala sie silniejsza od ciebie to unikaj nawet patrzenia w ich strone a juz na pewno nie dotykaj, bo dotkniesz palce zaplaczesz we wlos dlugi i juzes stracona...afgani odbiora ci spokojnosc dnia codziennego a potem staniesz tu razem z nami jako korna sluzebnica swego wlasnego "latajacego dywana"
  18. ja tez bym nie chciala miec collie -juz sobie wyobrazam te tumany podszerstka fruwajace wszedzie i ten eteryczny psi zapch... afganowi trzeba dac serce , bo dusze to on sam ukradnie, a pielegnacja wcale nie jest tortura dla zainteresowanych stron, wystarczy byc obowiazkowym....ale nie o tym chcialam... Champion of Champions w Lesznie - kocham te wystawe za jej formule - dla mnie Dog Show to moje Swieto, a wystawa leszczynska oprawa coraz dojrzalsza publicznosciai wystawcami , najbardziej przylega do wyobrazenia o WIELKIEJ GALI...wystawe te trzeba przezyc biorac w niej udzial, bo przeciez to my ktorzy wystawiamy jestesmy glownymi aktorami tego spektaklu i to my ksztaltujemy obraz odbierany przez publicznosc i nie ma tam miejsca na wypchane kolana starch dzinsow i sweterkow z lamusa -bo przeciez to tylko wystawa psow.... obie wystawy leszczynskie maja stala pozycje w moim kalendarzu i nie wyobrazam sobie swego wystawowego sezonu bez nich... Iwona gwarantuje ci ze do nastepnej Champion of Champions bedziesz z niecierpliwoscia liczyc dni
  19. :nerwy::nerwy::nerwy: - hehe juz moge zaczac sie dygotac nerwowo... Pani to przeciez WIELKA JAZDA taka stawke pokazac za jednym zamachem - moze ZK w Lesznie mogloby stawke podniesc na wejsciowki bo taka JAZDA w takim stylu to warta placenia jest :evil_lol:
  20. Iwona przeciez ty nie z masla...ja juz stawalam przed wiekszymi gorami jak 3 affy na jednej wystawie ( bo na ringu obok szlo 5 borzoi) i patrz ciaglem zywa i ciagle mi nie dosc...nie pekaj... Ania stanie na wysokosci i nie opusci cie w potrzebie a maz twoj tez kumaty w te klocki...czysta przyjemnosc... z kocieciem zaczelam dopuszczac mysl o rodzaju przepukliny..bo on nie je normalnie po kociemu tylko szuka pozycji jakby siedzacych z mozliwie wysoko trzymana glowa...a to jedzenie to tez wieksze slowo jak jedzenie...mam bardzo malo pozytywne odczucia na temat kociecia, ale koniec tego offa o kocie...cudu nie uczynie
  21. Ewelina twoja Latajaca Panna cieszy oko,co przyznaje mimo zem nie milosnik ani typu ani koloru Iwona do koperty nr 1 wkladsz minimum 3 kartki...innej opcji nie ma -chyba ze chcesz zapoznac sie z tzw "druga strona medalu" - jaki mam "szewski "poniedzialek ...niechby on wogole nie byl... Ogon jest OK -cieply wiec widmo amputacji zostalo wykopane i nie wroci, kocie po twoich zaleceniach maslano-witaminowych zaczelo jesc...uffff a teraz ciag dalszy "galganiastych lataczy" i ciekawam kto da wiecej:evil_lol:
  22. zyczenia powodzenia wszystkim uczestnikom konkursu w nowym roku skladam w imieniu Oli, jej rodzicow i swoim wlasnym [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img337.imageshack.us/img337/7026/p1010071kk3.jpg[/IMG][/URL]
  23. wygralas puchar, ale przechodni bos niepewna ....dziecko Storma ...chyba z nieprawego loza..haha - i jak on to zrobil ze ja ja nic nie wiedzialam o tym...... dziecko jest w 100%Ericka!
  24. dostalam:multi: a teraz zgaduj -zgadula czyje dziecko jest na fotce ponizej (baaaaaardzo latwe do odgadniecia) [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img246.imageshack.us/img246/6370/blubrnd9wkscd8.jpg[/IMG][/URL]
  25. ech - czy ja bym cos chciala od Ciebie... tja, ale moze nie bede wypowiadac glosno , zeby nie narobic zadymy jakies... haha -Sebastian stal kolo mnie jak Furyana robilam , ale nie dogadywal... -ja dogadywalam - zmien szczotke -ta za twarda, ta za miekka...haha -to byla znaczy nieoczekiwana zmiana miejsc...Peter jest po prostu Peter i na szczescie dla niego nie wcina sie w czesanie, jak trzeba da sie wykorzystac jako "szubienica", ale nawet dla Angela potrzebny nie byl - ja wiedzialam ze jest w tym Galganie jakas dobra strona - Angel w wannie chcial wyjsc najlepiej razem z sufitem, Angel na stole w kontakcie PIERWSZYM z suszarka wykazal sie ogromnym talentem muzycznym - spiewal az te moje 15- wieczne mury drzaly..potem dal spokoj i probowal na lzawo wylgac sie od reszty przyjemnosci, przytulajac sie do mnie na wszelkie sposoby, a miny jakie robil wzruszylyby kamien, ale stal dzielnie bez pomocy "trzeciej reki" - wszystkie moje affy probowaly przekroczyc granice , a chocby ja wydluzyc, ale w obliczu groomingu na mnie nic nie dziala -choc w zyciu codziennym stado rozwydrzonych Hunow chyba sie nie umywa do tej mojej zgranej paczki...parowki i sera uzywam tylko nagradzajac samodzielny wskok do wanny i na stol... zreszta ten "teatr" groomingowy zawsze posiada pelna widownie - jedna "ofiara" w wannie i piatka obserwatorow a na dole fotka specjalnie dla ciebie droga Iwono - poznajesz kto zacz? [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img170.imageshack.us/img170/2629/p1000508qv3.jpg[/IMG][/URL]
×
×
  • Create New...