Jump to content
Dogomania

musia

Members
  • Posts

    1888
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by musia

  1. My z Opusem odpuszczamy nie damy rady
  2. Czy na Słowenii przy ch.pl, psie użytkowym z certyfikatem jest krótsza droga do championatu - czy podobnie jak na Węgrzech (tak czy inaczej) 4 CACe
  3. Tecia, ty też tak kombinujesz? A, ja się zmagam - jechać czy nie?
  4. Czy wymagany jest jakiś konkretny chip? - czy jest to obojętne?
  5. Gończy polski - czekoladowy - MAJOR Ziębowe Wzgórze - CAC, CACiB, BoB . Po dokładnym "przemacaniu" przez sędziego :cool3:
  6. On jest po prostu piękny, co tu dużo mówić
  7. IraKa i Dorka - proszę o kontakt w celu dogadania szczególów.
  8. Darek będzie w Polsce od 20 stycznia, więc 26 w sobotę możemy jechać. 6 najwyżej 7 osób. z chętnych natenczas: - dorka 2os/ 1pies - musia 2os/ 2 gończe polskie - Iraka 1os/ 1 pies czyli pozostałoby 1, ewn. 2 miejsca dla 2 ludzi i maluchów wyjazd na sobotę i powrót po finałach dnia
  9. 1-2 dni i będę wiedzieć
  10. kazan - GÓRAL Wiślański Trop
  11. jeżeli przewoźnik będzie mieć wolny termin - to my jedziemy
  12. [quote name='Musiałek']tzn na miejscu ?? cene z pierwszego terminu ??[/quote] Niestety nie - Pamiętasz Iwona - płaciłam 55 Euro Przynajmniej teraz mam wystawę zapłaconą z zeszłego roku.
  13. Zastanawiam się nad organizacją znanego już niektórym[B] Opla Vivaro[/B] - do Trenczyna z moim gończakiem.gr. VI. [B]Sobota[/B] Decyzje czy jedziemy po weekendzie
  14. [quote name='panienkabubu']Ja dostałam coś takiego: [FONT=Comic Sans MS][SIZE=2]Dobrý večer,[/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=2]můžete platit v korunách[/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS]i później:[/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=2]Dobrý večer,[/SIZE][/FONT] můžete platit na miejscu[/quote] A nie wiesz czy kwotę z I, II terminu czy z dnia wystawy - to na miejscu
  15. Ok 212 km. Przez Kłodzko , Bystrzycę Kłodzką, Boboszów. Zabreh, Mohelnice.
  16. Efra - na jaki adres wysyłałaś opłatę?
  17. Wiecie, to już chyba normalne. Jak przyjęto Majora, to mnie żal ogarnał , że nie zgłosiłam Opusa.:diabloti:
  18. Właśnie dostałam potwierdzenie mailowe (J. Matyas) o przyjęciu Majora.
  19. Może i nasze championaty powinny być płatne te 10-20 Euro dla wystawców zagranicznych??:cool3:
  20. W skrócie - bo mail nie przeszedł: - 550 K - dla wszystkich wystawców , również zza granicy. Płatne w koronach , może być przelewem bankowym. - Do dokumentów zgloszeniowych dołączyć kwitek zapłaty, rodowód itp. Przesłać można mailem lub pocztą.,
  21. Dostałam odpowiedź z Ołomuńca takiej treści : [FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][B]Dobrý večer,[/B][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][B]1.všichni vystavovatelé plat
  22. A my niestety nie jedziemy . 1. Będziemy w Ołomuńcu - a tam może nas oceniać Simek (być może??), który jest też w Ostrawie 2. W Ostrawie ocenia też 6 gr. L.Francova - która w tym roku oceniała OPUSA w Brnie (a chcemy skończyć ch. Czech - jak się uda)
  23. Mam taki zamiar z Opusem. Jak się uda - skończymy championat ============= ciut później :lol: - właśnie wysłałam zgłoszenie
  24. Sylrwia wprawdzie masz wyżła kontynentalnego , a te mogą służyć jako tropowce i dochodzić martwego zwierza. Powinny też wtedy zaznaczyć znalezionego np dzika. Ale chciałabym przypomnieć innym , żeby nie robić nic na siłę. Szczególnie gdy to są np wyżły brytyjskie. Niemcy swego czasu mieli takie zapędy by robić z wyżłów wszechstronne psy.Także np gordon setery, odpowiednio dobierając w hodowli. A jak cytujac za "Psami Myśliwskimi": ... [B]pies ma "spurlaut"- głosi na tropie. Cecha ta niewątpliwie cenna u gończych czy jamników, lecz nigdy u angielskiego wyżła i właściwie powinna go dyskwalifikować z hodowli".[/B] Fakt, prowadzenie dzika bez głoszenia przez gończe polskie dyskwalifikuje psa z konkursu, a już na pewno nie odpowiada myśliwym na polowaniu. Przypominam sobie opowieść znajomego , który znalazł do pokrycia swej suki wspaniałego psa, na dodatek nowa krew. Męczył właściciela o te krycie dłuższy czas. A ten odmawiał i odmawiał. W końcu powiedział czemu - pies był milczkiem. A to dyskwalifikuje go z hodowli. I pies skończył bezpotomnie. Nie znam na tyle gr. VII więc nie wiem jaki jest wymóg [B]głoszenia[/B] bądź [B]nie[/B] dla węgra. Ale tego jeżeli zajdzie potrzeba można nauczyć. A co do sarny, nawet głoszący Opus jest nauczony respektowania jej i zajaca.
×
×
  • Create New...