Jump to content
Dogomania

musia

Members
  • Posts

    1888
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by musia

  1. Jak widać obsady sędziowskiej na obie wystawy nie ma. Formularza zgłoszeniowego na październik również. Jest tylko majowy. Yanni musisz czekać
  2. Założyłam nowty temat o Dortmundzie 2009 jest tam i formularz zgłoszeniowy. Można płacic przelewem lub na miejscu ( z reguły kwota wyższa o 5-10 euro)
  3. Informacje o Dortmundzie 2009 (w maju i w październiku ) [URL]http://www.vdh.de/ausstellungen/int_ausstellungen_inland_suche.php?stadt=8&jahr=2009[/URL]
  4. Nocleg załatw - taniej wyjdzie. Transport mam. Pytam kto jedzie, bo fajnie byłoby spotkać kogoś. Być może PBGV bedą obok ogara i gończego, a może na tym samym ringu?
  5. musia

    Berlin - marzec 2009

    Ja zgłaszałam psa (wnk) w pośredniej bez certyfikatu -zażądali legitymacji. Dosłałam foto legitymacji. Odpisali : [B]"Lieber Aussteller, vielen Dank für Ihre Nachricht, sie wird umgehend bearbeitet. Mit freundlichen Grüßen, bis bald in Berlin" [/B] czyli jak widać przełknęli. ogara też w pośredniej - przyjęli bez problemu (przynajmniej nie miałam , żadnego maila w tej sprawie) gończego polskiego - dałam do użytku (jak zawsze za granicami PL) dołączyłam certyfikat z KD-I . też cisza , więc rozumiem , że uznają. poczekam na listowne potwierdzenia i będziemy jak co odkręcać ============== Jedynie w Budaspeszcie nie chcieli uznać certfikatu naszego (jakby nie było FCI) - sugerujac , że rasa Gończy polski , choć z nazwy myśliwska - jest niepolująca. Mieliśmy trochę biegania, ściągania sędziów międzynarodowych, pytań u szczytu i potwierdzenie , że jednak GP - to faktycznie pracujaca w łowisku rasa. I zostawili nas w użytkach.
  6. musia

    Berlin - marzec 2009

    [quote name='musia']Dla tych co jeszcze nie zgłaszali, dotyczy w szczególności wyżłów. Zgłaszałam WNK (kl. poś.) z kopiowanym ogonem. Wprawdzie w Niemczech nie wolno ,ale psy użytkowe, myśliwskie (- szczególnie wyżły )- miały możliwość startu w wystawach. Nie było problemu na międzynarodowej w Norymberdze. Tymczasem dostałam z Berlina meila, z prośbą o przedstawienie, iż ten konkretny egzemplarz - jest w rękach myśliwego , który z nim poluje , co usprawiedliwia fakt ciętego ogona. Z wnk niemam problemu , bo faktycznie poluje z myśliwym i scan legitymacji można przedstawić... ale uprzedzam innych zgłaszających. I nie ma to nic wspólnego z klasą użytkową. Mój GP idzie w użytkach narazie bez problemu, ogar również. ========= sorry za ortografię , ale grypa mnie powaliła, wiem , że są błędy, ale mój umysł nie jest w stanie ich poprawić :oops:[/quote] To trzeba Niemcom przyznać, szybko działają. 9:58 - wysyłam maila z legitymacją PZŁ - 20 minut i otrzymuję zwrotny - Dziękują, przetwarzają dane (znaczy się dopisują wnk) i do zobaczenia w Berlinie
  7. No to pewnie przebadam go przy okazji na oba choróbska. PRA i tak miałam mu zrobić (przy okazji wystawy klubowej chartów - PRA wyszło teraz u chartów polskich) a PL - średniej wielkości pies ( wprawdzie nie za ciężki - 26,5 kg), ale za to czynny w lesie górskim - przeciążenia i siły działajace podczas intensywnego polowania. Nie zaszkodzi mieć. No i bedą 2 oficjalne dokumenty, mam nadzieję o dobrym zdrowiu mego psa. ============================= [B][SIZE=4][I]Czy ktoś się wybiera na sobotę 4.04.2009[/I][/SIZE][/B]
  8. My już zgłoszeni - czyli Gończy polski, ogar polski, wnk. [URL="http://www.vdhsachsen.de/"]Landesverband-Sachsen[/URL] Rozpiska sędziowska pod [URL="http://www.vdhsachsen.de/Uebersicht_%20Angegliederte%20Vereine-%20Sonderleiter-Richter.htm"][B]Übersicht[/B][/URL] [B][U]Otrzymałam wczoraj listowne potwierdzenie przyjęcia.[/U][/B] [B][/B] ================================== Dołaczyli również list z zaproszeniem ( i formularzem zgłoszeniowym) do przebadania psa w kierunku na PRA - to rozumiem - choroba oczu - zaćma. Ale też na badania Patellaluxation (PL) - ok, już wiem - badanie PL - rzepki kolanowe. PRA - 38 Euro PL - 26 Euro
  9. Poproszono mnie o wyjaśnienie Championatu Czech dla ras myśliwskich przy posiadanym już certyfikacie - w jakich klasach mogą brać udział - czy koniecznie w użytkowej? Napisałam do CMKU i dostałam następującą odpowiedź: [B]" R[FONT=Arial][SIZE=2]asy u ktorych FCI wymaga prob dla Int.Champ. powinne mieć certyfykat uzytkowosci i 2x CAC [U](z posredniej, otwartej, uzytkowej czy championow)[/U], z tego jeden z wystawy miedzynarodowej. 2 CACe nie mogą być od jednego sedziego a powinne być z 2 lat ( np. 2008 a 2009 ) "[/SIZE][/FONT][/B] [FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Lenka Fairaislova[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]CMKU[/SIZE][/FONT]
  10. Stan na dziś - 1/ GP 2/ Afgan 3/ Bearded collie 4/ Sheltie 2 sie zastanawiają. Zabierzemy jak co drobiznę.
  11. musia

    Berlin - marzec 2009

    Nie , nie dostałam , ale też zgłaszałam kilka dni temu dopiero
  12. Ogar polski - GRYF GRYZEK Nowogary - CAC, CACiB, BOB, WNK GRAF z Czarnego Podmuchu - Res CAC, Res CACiB. [URL="http://www*********************.avx.pl/portal.php?article=0"][/URL]
  13. musia

    Berlin - marzec 2009

    Dla tych co jeszcze nie zgłaszali, dotyczy w szczególności wyżłów. Zgłaszałam WNK (kl. poś.) z kopiowanym ogonem. Wprawdzie w Niemczech nie wolno ,ale psy użytkowe, myśliwskie (- szczególnie wyżły )- miały możliwość startu w wystawach. Nie było problemu na międzynarodowej w Norymberdze. Tymczasem dostałam z Berlina meila, z prośbą o przedstawienie, iż ten konkretny egzemplarz - jest w rękach myśliwego , który z nim poluje , co usprawiedliwia fakt ciętego ogona. Z wnk niemam problemu , bo faktycznie poluje z myśliwym i scan legitymacji można przedstawić... ale uprzedzam innych zgłaszających. I nie ma to nic wspólnego z klasą użytkową. Mój GP idzie w użytkach narazie bez problemu, ogar również. ========= sorry za ortografię , ale grypa mnie powaliła, wiem , że są błędy, ale mój umysł nie jest w stanie ich poprawić :oops:
  14. [quote name='Elitesse']nie chce sklamac ale on chyba sedziowal w 2007 w Debreczynie - ludzie mieli dobre zdanie[/quote] Na pewno sędziował w Debreczynie. Pamiętasz wyrzucił z ringu naszego grifonika , za spóźnienie na ring ( zapatrzyła się kobieta) - choć dopiero zaczynał ocenę konkurencji. Ale fakt, ocenia wg ludzisków ok.
  15. [quote name='Sonia']Musia gratulacje! A co było w gr. 7 na pudle? Weimar może jakis był? Czy mogłabys mi w wolnej chwili wrzucic skan weimarów z katalogu? Podobno było 8 sztuk.Z góry dzieki.[/quote] Soniu Sprawdziłam na filmie - co było wybrane z 7 gr. - seter irlandzki, seter angielski, seter irlandzki czerwono-biały, pointer i wyżeł węgierski krótkowłosy.
  16. [URL="http://img217.imageshack.us/my.php?image=pict0012lj2.jpg"][IMG]http://img217.imageshack.us/img217/416/pict0012lj2.th.jpg[/IMG][/URL]
  17. Ja rozumiem to w ten sposób. [FONT=Century Gothic]"[B]Pierwsza część dotyczy ras podlegających próbom pracy" [/B]- dotyczy ras myśliwskich, użytkowanych, które to próby muszą mieć.[/FONT] (wyżły, gończe, retrivery) [FONT=Century Gothic][B]"a druga nie podlegającym , tyle że w przypadku drugim też jest mowa o klasie użytkowej." - [/B]wg mnie dotyczy grupy ras , gdzie nie ma wymogu użytkowości , choć klasa się zdarza. Np ON-y, inne owczarki pasterkie, czy z molosów np Dogi niemieckie (np IPO), czy Dobermany (też IPO) - mają startują , ale nie jest to zwiazane z wymogiem hodowlanym lub ras.[/FONT] [FONT=Century Gothic]W naszych myśliwskich - użytkowość - to w większości wypadków stwierdzenie przydatności do pracy w łowisku. I to jest zapis i cel takiej rasy.[/FONT] [FONT=Century Gothic]W pozostałych raczej nie ( uznajmy fanaberia właściciela).[/FONT] [FONT=Century Gothic]To moje rozumienie zapisu.[/FONT]
  18. [quote name='Maks i Spark']..a czy można o stawkę szpiców wilczych gr. V prosić (wolfspitz) :p[/quote] 34 sztuki. Zrobię foto , jak odzyskam jutro aparat. Nie mam natchnienia na pisanie
  19. Jeżeli to była waimarka. Wszystko biega o to , że nasze psy wariują. Mój robi za żabę, albo sznuruje po wykładzinie. A jak jeszcze na całego wylizuje sukę. To co mam poradzić. Ledwo go odciągnęłam Opiekun ringu wzruszył ramionami.
  20. Psy mł. CANIS FORTUNA GIN CORAX VON WALHALLA -------------------- p. otw. ARAMIS VON DER FEDER AU BERNFRIED VON WALHALLA ======================================= Suki pos. ANNIE MONVI SALVIA ----------------------- S.uz. AGATA ZE ZAMKU HOROVICE BRIGID VON WALHALLA ----------------------- S.otw. CIRA Z HORNIHO JELENI
  21. Wiem , że z 7 na BiS ustawiał się anglik. Czyli on wygrał 7. reszty nie pamiętam. Ale Deutscher wybrał do 5 - ki większość brytyjskich. Może Monika bedzie wiedzieć, jak wystawiała Grafa. Psioczyła tylko na cieczkującą chyba Waimarkę przed nosem. Ja za to w sobotę miałam cieknącą ciurkiem (dosłownie) bassetkę. Gdy dobiegaliśmy na finałach do końca stawki. opus już na niej siedział , bo facet sukę cofnął pod nos. Chwilę i byłoby efektowne krycie na ringu finałowym. Uwagi na przygotowaczym nic nie dały. A Opus śpiewał do bassecicy. Wkurzyłam się na to wszystko. Psa ściągnęłam z suki, odeszłam dalej , ale ten nawet miał trudności utrzymac 4 łapy na podłożu. Także nawet nie wiem , co wybrano z mojej grupy do finału. Ale raczej coś małego. Deustcher tak już wybierał w Zagrzebiu więc , tak zakładałam.
  22. Ja musiałam przedstawić certyfikat użytkowości
  23. musia

    Berlin - marzec 2009

    Byliśmy w 3 psy w Norymberdze. Zgłaszałam 3 psy do Berlina w oparciu o numer zgłoszeniowy. Nie było problemu. Wpisałam numer, rasę i cały formularz był już wypełniony. Problem za to wyniknął przy Dreźnie. Znowu chcę całą 3 i przy moim Opusie :placz: stop. W krajowej Drezdeńskiej - nie ma rasy Gonczy polski. Mój numer na nic , jak i możliwość zgłoszenia. Czekam na odpowiedź z Drezna (jak to ugryźć i czy ewntualnie przyjmą normalne zgłoszenie) A co do opłat... zgłaszałam Norymbergę w I terminie i to wychodziło 45 Euro , zakładałam , że zapłacę na wystawie 55 euro czyli 2 termin + wystawa (5 Eu). Tymczasem zainkasowali mi 1 termin + wystawa (5 Eu) czyli 50 euro. W Berlinie i Dreźnie pewnie będę też płacić na wystawie.
  24. My już zgłoszeni z Opusem w użytkach.- sobota
  25. Pojechaliśmy i wróciliśmy. :evil_lol: Gończy polski, ogar polski , wnk. Wszystkie 3 rozpoczęły Ch. Niemiec, ogar i wnk dostając CACiBy rozpoczęły Intera. Opus CACiBa nie dostał z wiadomych powodów.
×
×
  • Create New...