Jump to content
Dogomania

Sonya-Nero

Members
  • Posts

    2819
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Sonya-Nero

  1. Niektórzy już wrócili, ale są jeszcze w szoku :wink: :D :D :D ta wystawa była bardzo szczęśliwa dla nas tzn. mnie i BiBi :B-fly: Lucky pokonał czeskiego pewniaka :wink: do CACIBa i jest INTERCHAMPIONEM :iloveyou: :D mój TI AMO NERO Sabadiana skończył CHAMPIONA POLSKI :iloveyou: :BIG: , jego właścicielce Iwonie co raz lepiej idzie wystawianie psa na ringu :D , a malutka toyeczka BiBi Fanny skończyła MŁODZIEŻOWEGO CHAMPIONA POLSKI :iloveyou: :BIG: .... a Bercik BiBi na razie nic jeszcze nie pokończył :wink: , ale ma CACIB i BOB, a na grupie jako jedyny pudel przeszedł do finału :iloveyou: :BIG: Wyniki mamy, zdjęcia mamy :D ... ale to dopiero jutro, bo dzisiaj padam ze zmęczenia... Dziekujemy za trzymanie kciuków za Lucky'ego :thumbs: , bo skończył intera w najkrótszym z możliwych odstępów czasowych... jesteśmy takie szczęśliwe.... że nawet wybaczam mu, że zniszczył = nadgryzł zamek :roll: mi kolejną torebką...
  2. :hmmmm: ale skoro mamy generalnego i wyłącznego przedstawiciela na Polskę, to go chyba do czegoś zobowiązuje, również w stosunku do mniej licznych ras :roll: :wink:
  3. :thumbs: Właśnie nabijam sobie swoje :wink: W innych krajach z Royale Canine jest dostępna karma specjalistyczna dla pudli, nawet na Litwie już jest, a u nas.... jakoś nic :roll:
  4. [quote name='Frosh']A ja nie z listopada ale z ostatniego pażdziernika i też 100%-towy skorpion. :evil: Mam mnóstwo pytań !! Może pomożecie. :modla: 1) jakie posłanko Rafaeli zakupić. 2) czy miski na stojaku czy nie. 3)czy warto zakupić taką zabawke firmy KONG a jeśli nie ta to jaką 4) jakie szczotki i grzebienie jej kupić i czy od początku ja czesać, hodowczyni mi polecała szczotke firmy Karlie (pewnie się dopytam o szczegóły jak pojedziemy po małą) 5) czy kupić 18 kg eukanuby teraz czy najpierw ją przyzwyczaić do niej lub Royala i kupić mała paczkę. 6) jak ja traktować jako szczeniaka średniej rasy czy dużej (chodzi mi o podział u producentów karm) 7) jak przetrwać jeszce tydzień bez niej?????????? I czekam rownież na wszystkie wasze rady i sugestie. Z góry dziękuję bardzo :lol:[/quote] Tak na szybko :wink: :D ad.1 kilka... bo i tak zostaną nadgryzione i zjedzone, wymiarem powinno być dostosowane do szczeniaka a nie do dorosłego psa, na te przyjdzie jeszcze czas ad.2 jak najbardziej polecam miski na stojaku, będzie jej wygodnie jeść ad.3 co do zabawek KONG się nie wypowiadam, bo ich nie stosowałam, ale dużo, dużo różnych zabawek... i tak zostaną nadgryzione i zjedzone, u mnie hitem jest pusta plastikowa butelka... ad.4 tu nieskromnie polecę ci firmę ****** i szczotkę drucianą DOGGYMAN, na razie nie wyprodukowano nic lepszego ad.5 lepiej mniejszą paczkę i zobaczyć jak jej to służy, a w ogóle polecam naturalne karmienie ad.6 raczej średniej ad.7.... przesiedzieć na Dogomanii, czas szybko leci :wink: :D
  5. :hmmmm: ... siedzieli... :hmmmm: ...abyśmy mieli jakiś argument w polemice z pewnym nawiedzonym biszomaniakiem :wink: :P a o to dowód [url]http://www.wawel.net/images/malar/matejko/Dzwon.jpeg[/url]
  6. A kto to niby z królem Zygmuntem na obrazie Matejki siedzi :question: przerośnięty biszonek :question: :evil: :wink: :wink: :wink:
  7. Ale będziesz musiała sie liczyć, że zgryzieniu=zniszczeniu będą ulegać tylko rzeczy bardzo potrzebne i jedyne w swoim rodzaju i te drogie :wink: Np. jeśli bedzie to para ładnych sandałków, do odgryzieniu ulegnie paseczek tylko w jednym z nich :wink: :lol:
  8. Tylko aktualnie w Polsce nie ma ani arlekina ani black & tan. Teoretycznie powinny otrzymać taki wpis do metryczki.
  9. [quote name='Frosh']I jeszcze jedno zdjątko. Sprawdzanie czy krzesło jest dobre. [img]http://foto.onet.pl/upload/7/91/_441460_n.jpg[/img][/quote] No to masz próbkę tego co cię w domu czeka... :wink: :lol: , jeszcze nie wszystko stracone... jeszcze możesz się rozmyślić :wink: :lol: :D
  10. [quote name='góral']UFF skończyłem :P Trzymajcie jutro za mnie i moją klientkę :D mocno kciuki, to dla niej bardzo ważna wystawa :-? :wink:[/quote] :thumbs:
  11. Przepraszam, za to zamieszanie :oops: [quote name='Ludek']Ja też bardzo prosze o ofertę ringówek, jeśli są jakieś nie łańcuszkowe, bo niestety od łańcuszkowej robi się Milo czarna obroża. :lol: [/quote] I to jest różnica pomiędzy łańcuszkami ringowymi a zwykłymi. Łańcuszki ringowe są posrebrzane lub pozłacane i w związku z tym są neutralne dla sierści, nie brudzą jej.
  12. Arlekiny i black & tan nie - dlatego, że nie mają rodowodów FCI. Na dzień dzisiejszy ściągając takiego pudla do Polski nie ma się najmniejszych szans na pokazywanie go na wystawach organizowanych przez ZKwP, choć już pewna furtka jest. Natomiast kolor "red" pojawia się na wystawch jako "aprikot" i w zależności od tego czy sędzia rygorystycznie przestrzega wzorzec i czy w ogóle zna wzorzec pudla (skandal :roll: ) taki pudel może otrzymać i doskonałą i bardzo dobrą i dyskwalifikację :wink: :roll:
  13. Cieszę się, że już wkrótce Rafa będzie u was :D , jak ten czas szybko leci. Rafa jest śliczna na zdjęciach, choć jak to u czarnych bywa trzeba się tej śliczności domyślać, bo na zdjęciach to jedna wielka czarna plama czasami z dwoma dziurkami i różową łatką... No to trzymam kciuki za piątek :thumbs:
  14. [quote name='-Magda-']I nawet się nie pochwalą... :roll:[/quote] No ale wtedy to już by nie była tajemnica.... :roll: :wink: :lol: :D
  15. Tylko miłośników pudli jest malutko, a zwolenników tych kolorystycznych odmieńców jeszcze mniej (wyjątek - kolor czerwony), więc tak naprawdę nie ma komu o co walczyć :roll:
  16. Chyba tak :D , albo się przygotowują na Katowice albo się zajmują swoimi ściśle tajnymi nabytkami :wink:
  17. Nie wiem czy taką dużą popularnością :roll: , bo przeciętnie na wystawach pojawiają się w pojedynczym egzemparzu :lol: , a mi jest znana tylko jedna czeska hodowla ENVISAN (arlekiny).
  18. [quote name='Asiaczek'] Podejrzewam, że za kilka/kilkanaście lat i te kolory znajdą się we wzorcu pudla. Szkoda, że nie widziałam arlekina i trikolora pudla w Opolu. A może ktoś ma zdjęcia tak umaszczonych pudli? Bardzo bym prosiła o ich zamieszczenie na forum. [/quote] Nie sądzę :roll: , Francuzi są w tym względzie bardzo konserwatywni i w zasadzie przestrzega się kryć w obrębie jednego koloru z pewnymi tylko wyjątkami. Moim marzeniem jest uznanie czerwonego (cynamonowego) koloru u pudla. Zdjęcia różnie umaszczonych pudli są na naszym temacie o pudlu w IX grupie, ale to dłuuuugie szukanie :roll: :wink:
  19. Witaj, witaj :D no fakt zapomnialam wpisać najwazniejszego trzeba mieć jeszcze [b]TALENT[/b], a tego się nie kupi za żadne pieniadze... :wink: :P Dla mnie zawsze najważniejsze jest to co jest pod fryzurą czyli :Dog_run:
  20. [quote name='Tomek67']No, no. Całkiem ładne te dupelki :D . Co prawda, to nie to co bolończyki :iloveyou: , ale jestem pod wrażeniem. Zwłaszcza japońskim. :wink:[/quote] Witaj [b]Tomku67[/b], zdradzę ci tajemnicę, ten Japończyk jest ubrany w sztuczne futerko, na co dzień jest łysy, a na wystawę ubierają go w taki kombinezonek :D :D :D
  21. No przecież czeski pies w czeskim kraju u czeskiej sędziny nie może nie być wylakierowany :wink: :lol:
  22. [quote name='Alfa1']Co to za śliczności? :D[/quote] :o ...jak to co to?
  23. Co do lakierowanych główek, to mi się podoba tylko takie afro :wink: :D [img]http://www.album.com.pl/s45632KoLa/121869.jpg[/img] [img]http://www.album.com.pl/s45632KoLa/121870.jpg[/img] [img]http://www.album.com.pl/s45632KoLa/121871.jpg[/img] [img]http://www.album.com.pl/s45632KoLa/121872.jpg[/img] [img]http://www.album.com.pl/s45632KoLa/121873.jpg[/img] :D
  24. [quote name='Santy'][quote name='Sonya-Nero']Ja jednak wolę nie lakierowaną lwią grzywę, ale do niej trzeba gęstych i mocnych/sztywnych włosów na głowie, a tych "często lakierowane" pudle nie mają :roll: ... no powiedzmy troszkę tylko usztywnioną :wink:[/quote] Ale mi chodziło o uczesanie główki tego dwunożnego Kudosa... :wink: :lol: Nawet kolor włosów zmienił...[/quote] Ale ja w ogóle o nich obojgu nie myślałam :D , to był mój stosunek do lakierowanych głów :roll:
×
×
  • Create New...