-
Posts
4045 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by cockermanka
-
[B]ma - [/B]masz taki ładny podpis...który nijak nie pasuje to zawartości Twojego postu...:shake: Dla mnie do pojęcia jest nawet rozważanie obcięcia ogona pólrocznej suce...bo sędzia woli nieogoniaste...:angryy: W mojej rasie także nie tnie się już ogonów (na szczęście) i nie spotkałam się z tym,aby ktoś rozważał obcięcie ogona psu np.dlatego,że nie nosi go idealnie i przez to "psuje" sobie eksterier na wystawach...
-
Za to u nas będzie trzech Zwycięzców Rasy :diabloti: Zabrze jest chyba jednak niereformowalne :angryy:
-
[quote name='lira']cockermanko teraz już się wyrównuje charakter u psiaków z rod. i różnymi umaszczeniami a złote nie są wcale tak dominujące zależy od psa a nie od kolorku[/quote] [B]lira[/B]...od ilu lat masz cockery? ile? miałaś kiedyś kolorka?:roll: Współzależnośc charakteru i umaszczenia nie jest moim wymysłem i jest potwierdzana nie tylko badaniami prowadzonymi w ojczyźnie rasy,ale i przez wielu znanych mi hodowców... U moich psów także widzę różnicę...
-
Hobby,u cockerów angielskich charakter jest współzależny z umaszczeniem. Złote mają największe tendencje do dominacji,potem są czarne a najłagodniejsze są kolorowe. Tutaj produkcja szczeniąt pseudorasowych (które potem niewiele maja wspólnego z "rasą") idzie pełną parą,najwięcej jest złotych,bo są najbardziej chodliwe - żaden z tych producentów nie patrzy na charakter rodziców...a w pseudohodowlach ciągle rozmnażane sa psy agresywne-przeciez liczy się sztuka...
-
[quote name='Bakura']@cockermanka Czy można prosić o numer gg?[/quote] Można..ale go nie pamiętam....:oops: bo bardzo rzadko uzywam gg,nie bardzo mam czas...:roll: Sprawdzę w domu numer i Ci podam- ok?
-
[quote name='Hobby']Nie wiem czy jest z tym psiakiem nawet do kynologa isc bo pewnie bedzie patrzyl na wlasciciela :crazyeye: [/quote] A tego ta ja nie rozumiem....:roll: A tak dla jesności - nie chodziło mi o to,że [B]Bakura[/B] MA iść do kynologa,tylko,że (ogólnie rzecz biorąc) to kynolog może określić rasę,a nie wet...;)
-
[B]Rauni [/B]- [COLOR=magenta][B]WIELKIE[/B][/COLOR] [COLOR=magenta]mizianki dla Sundayka:loveu: [/COLOR][COLOR=black]i oczywiście wielkie gratulacje dla Ciebie :multi: [/COLOR]
-
jak moj cocker moze nauczyc sie myslistwa???
cockermanka replied to Ewelina's topic in Cocker spaniel angielski
To fakt :-),tylko,że moje to starszne łakomczuchy ... -
[quote name='Hobby']Mam tylko jedno pytanie , napisales ze jest to psiak z gieldy-czy Wet potwierdzil te rase? [/quote] [B]Hobby[/B] - z całym szacunkiem...ale wet NIE jest od potwierdzania rasy :crazyeye:. Niby na jakiej postawie wet ma rasę potwierdzic??? Od tego są kynologowie...a poza tym rasę potwierdza METRYKA psa. szczenięta sprzedawane na giełdach nie są rasowe.:shake:
-
A ja właśnie idę zgłosić jeszcze jednego piesa :-)
-
Z tym,że Zabrze drogie to sie zgodzę w 100%. Karnet całodniowy w Poznaniu kosztuje 30zł...i możesz wjeżdżać i wyjeżdżać ile razy chcesz danego dnia... Natomiast,jeśli masz fajnie usytuowany ring,to możesz zaparkować auto praktycznie przy samej taśmie ;-). Miejsca na terenie wystawy to nie jest typowy parking,bo miejsc parkingowych na samym terenie ośrodka jest niewiele. Ale spokojnie można zaparkować na przyległych do ośrodka parkingach - jest bliziutko do wejścia...i taniej :-)
-
Zgodnie z Regulaminem wystaw,do KAŻDEGO zgłoszenia należy dołączyć kopie rodowodu - niezależnie od formy w jakiej sie zgłasza....tak myślę...w każdym razie,jeżeli zgłaszam mailem,to posyłam skany rodowodów i dyplomów.
-
[quote name='czikot']chyba zartujesz ???? 40 zł za wjazd ,to na miedzynarodowej w Lesznie było 20 zł ale zeby na małej krajowce 40 zł sie placiło z parking ??? pozdrawiam[/quote] Nie żartuję - ale - pisałyśmy o wjeździe NA TEREN WYSTAWY ,a nie o parkingu przed terenem wystawy...:roll:
-
jak moj cocker moze nauczyc sie myslistwa???
cockermanka replied to Ewelina's topic in Cocker spaniel angielski
[quote name='jezzmam'],ale co zrobić na silę nie będę jej wrzucać bo się zrazi calkiem.[/quote] A próbowałaś zachęcic ją smakołykiem? Najlepiej też samemu wchodzić do wody,smakołyki na zachętę i powinno się udać,no,chyba,że smakołyki na Roxi nie działają... może wtedy być ulubiona zabawka ... Ale znam osobniki po prostu nielubiące pływania..nasz Timur ewentualnie łapki zamoczy jak jest duzy upał - o pływaniu nie ma mowy :shake: -
zajrzyj [url=http://www.spaniele.pl] [B]TUTAJ [/B][/url] - tam znajdziesz pełną informacje o opiece nad szczenięciem,szkoleniu itp...
-
[B]Błyskotka [/B]- ale chyba nie 40 zł... ;-)
-
[B]melinda:-)[/B] - zawsze było możliwe - kosztowała ta przyjemność 40 zł...
-
[B]potek[/B] - dzięki :-) Atena - u mnie zapisało bez problemów.
-
Ja tez mam problemy z pracą,bo trzymam za moją ulubienicę ;-)
-
Też przeczytałam tę informację w naszym oddziale...
-
Wystawa zabrzańska zawsze jest na dworze.
-
W sumie jest blisko 1,5 tysiąca psów - to naprawdę dużo ! U nas też spora stawka,jak na krajówkę :-)
-
[quote name='PSYLLA']Czy w zwiazku z mam rozumieć, że polski katalog jest bardziej wiarygodnym źródłam informacji niż FCI ?[/quote] Czy mam rozumieć,że wszystkie oddziały źle układają plan sędziowania dla cockerów? :roll: Także te,organizujące wystawy międzynarodowe? :roll: Są jeszcze przepisy wewnętrzne obowiązujące w Polsce,szczegółowe informacje można znaleźc tutaj ,na oficjalnej stronie Klubu Spanieli i Psów Dowodnych przy ZG ZKwP - szczegóły są w odsyłaczu [B](**) [/B]przypisanym rasie cocker spaniel angielski :cool3: [URL]http://www.klub8fci.pl/viewpage.php?page_id=8[/URL] Wklejam to,co najistotniejsze : [COLOR=red]English Cocker Spaniel (5)[/COLOR] [B][URL="http://www.klub8fci.pl/readarticle.php?article_id=9"][COLOR=#0000ff]Angielski cocker spaniel[/COLOR][/URL][/B] (**) [COLOR=red]a) Red[/COLOR] [COLOR=red]b) Black[/COLOR] [COLOR=red]c) Other colours[/COLOR] [COLOR=red]Opracowano na podstawie[/COLOR] [URL="http://www.fci.be/nomenclatures_detail.asp?lang=en&file=group8"][B][COLOR=#0000cc]FCI[/COLOR][/B][/URL] [B][COLOR=red](**) na wystawach w Polsce dla cocker spanieli angielskich stosuje się następujący podział:[/COLOR][/B] [B][COLOR=red]- czarne[/COLOR][/B] [B][COLOR=red]- złote[/COLOR][/B] [B][COLOR=red]- kolorowe[/COLOR][/B] [B][COLOR=red]- czarne-podpalane (czarne-podpalane, sobolowe, sobolowe-podpalane, czekoladowe, czekoladowo-podpalane)[/COLOR][/B] [B][COLOR=red][COLOR=black]:razz: [/COLOR][/COLOR][/B][COLOR=red] [/COLOR]
-
Zawsze podział jest na cztery grupy: - czarne - kolorowe (czarno-białe,niebiesko-srebrne,biało-złote,itp) - pozostałe kolory (czarne-podpalane,sobolowe,czekoladowe) - złote wystarczy sięgnąc po jakikolwiek polski katalog...no,z wyjatkiem Zabrza ;-)
-
Już jest wykaz przyjętych psów na stronie oddziału i widzę,że znów ktoś nie wie jak się dzieli cockery kolorami...ehhh...