Jump to content
Dogomania

anna1

Members
  • Posts

    942
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by anna1

  1. anna1

    Onka

    [B][FONT=Lucida Console][COLOR=darkorchid]było juz telefonicznie ale jeszcze raz na forum[/COLOR][/FONT][/B] [B][FONT=Lucida Console][COLOR=#9932cc][/COLOR][/FONT][/B] [B][FONT=Lucida Console][COLOR=#9932cc]ONKA - GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/COLOR][/FONT][/B] [B][FONT=Lucida Console][COLOR=#9932cc][/COLOR][/FONT][/B] [B][FONT=Lucida Console][COLOR=#9932cc]GENIALNY PREZENT POD CHOINKE, NARESZCIE:)))))))))))[/COLOR][/FONT][/B] [B][FONT=Lucida Console][COLOR=#9932cc]ALEZ MALY BEDZIE ZNANY:))))))))[/COLOR][/FONT][/B]
  2. tylko ta jedna; reszty nie widze; czesc Dudek:)
  3. co za dupcia:) takie maluchy sa przeslodkie:)
  4. ten sam dziadek (berry) i pradziadek(krimson ) od strony ojca a i sea wolf sie przewija;
  5. aaa zgadlam:) no to wiekszosc dzieci zuniowych zobacze na zywo w przyszlym sezonie wyst. fajnie; res- bulka chyba ciut jasniejsza, co?
  6. [quote name='resuruss']O Idusia!!!!I znajomy stol!!!!! Teraz ja mam pytanie kto wie co to za stol na ktorym Idylla stoi?????[/quote] ania i psy??????????????? gdzies dzwoni ale w ktorym kosciele?
  7. Witaj [B]Niunia ; [/B]ja niestety fotki nie widze:)
  8. [quote name='góral']Zapomniałaś dodać...jaka piękna;-) [IMG]http://www.dognews.com/doglinks/scott/images/covercvs514.gif[/IMG][/quote] rzeczywiescie zapomnialam:) piekna to malo powiedziane:) ja pudle uwielbiam ale robic ich nie mialabym sily:) wiec raczej zostane przy grzywkach witamy w mroznym olsztynie :)
  9. [B]ale chodzilo o lacinska nazwe:smile:))))[/B] to jest jedyna co napisalam; jak to bierzesz do siebie to juz nie ja mam problem tylko Ty; wiec o co ci chodzi????
  10. [quote name='SengaSengana']a to szkoda ale już niebęde Ci tłumaczyć bo dałam SE na luz, według wskazówek... ja do Ciebie nie piszę Buraku, bo tak się nie nazywasz ani nie masz takiego nicku więc bądź tak dobra i używaj mojego nicku takiego jakim jest:)[/quote] jasne [B]senga sengana[/B] bo taki twoj nik; ja do ciebie pisze Buraku???ciekawe czemu wlasnie do mnie sie przyczepilas, co????ja wymyslilam beta vulgaris???rozmawaialm z angelem i do ciebie nie pisalam i nie planuje :) to moze jednak wytlumaczysz bo nie mam pojecia o co Ci z wolem chodzilo bo o czyms zapomnialam????? prosze bradzo uprzejmie wyjasnij mi to bo nie lubie niedomowien ani Twoich docinek i szpileczek;
  11. [B]Candy[/B] witaj :) milo widziec nowa osobe na forum; no i chyba nie przywitalam [B]Doroty 33 :)))[/B] goral - nie zanudziels; swietnie ze masz taka wiedze mimo mlodego wieku :) grunt to doswidczenie ; no jesli chodzi o pudle to sie z toba zgodze calkowicie bo to stara i genialna rasa;
  12. [quote name='AngelOfDeath']prosze mi nie przypominac tego slowa na k , wlasie mnie czeka kolokwium z 12 nerwow czaszkowych , ukl nerwowego obwodowego , osrodkowego , autonomicznego , czynnosci morfologicznych rdzenia kregowego i tych inny gŁewien :puppydog::puppydog::puppydog::nonono2::nonono2::nonono2::sabber::sabber::sabber:[/quote] oh angel toz to najprzyjemniejsze z tego- sprawdzac, pytac:))) gorzej ze druga strona ma zdecydowanie wiecej "nerwow" :)))) ale ja jestem dosc liberalne(no chyba ze mi totalne glupoty mowia); nie zapomnial wol jak cieleciem byl jak to pisala truskawa kiedys ale odnoscie czego to nie mam pojecia ;)
  13. res- olej palmowy super, norkowy tz ok ale mozna jeszcze dorzucic biocream LB. grunt zeby wlaos sie nie wysuszyl;zuczek po zeszlorocznym sezonie wystawowym dostal niezle po wlosie ale juz jest ok i sobie ladnie zarasta;
  14. [quote name='Germanika']Zepsuć coś jest naprawdę łatwo,naprawić już trochę trudniej.Życzę wszystkim trochę więcej pokory,abyśmy nie zmarnowali dokonań wcześniejszych pokoleń,we wszystkim co nas otacza. [/quote] no wlasnie :)
  15. procent jest mysle nadal pol na pol bo wiekszosc semi gania po wystawach a thl teraz nie tak modne wiec wiekszosc do kochania;
  16. nawet nie trzeba bylo:) tylko jedno 3+, reszta 4 i 5 co u nas rzadko sie zdarza:)))))
  17. res- dobre:))))) a ja wlasnie kolokwium studentom sprawdzilam:) ale sie wystukali przed swietami:)))
  18. angel :bigok:
  19. tu juz jest tyle watkow ze nie wiem ktory czytac; moze bysmy ograniczyli sie do 3 tak jak kiedys???off, galeria i wystawy:)))
  20. ciesze sie ze i angel i orsini wiedza o co mi chodzilo:) res- no pewnie:)
  21. bulka wyglada caly zcas jak slodziak:))
  22. nie no moje semi maja zarosniete grzbiety , uda i troche lapatki; boki sa cale lyse, brzuch i piers tez; sa czasem takie ze maja tylko lysa latke na szyi i prawie goly brzucha le czy eliminowac z hodowli- to juz sprawa bardzo dyskusyjna;
  23. [quote name='Germanika']Co do semi to się nie zgodzę z wywodem Anny1,one były zawsze,tylko nikt ich nie pokazywał na wystawach,takich psów się wstydzono,przepadały w mrokach historii.Co do sędziów,każdy sędziuje według swojego uznania,jednemu przeszkadza semi,drugiemu brak P1,trzeciemu hackney.A co do ras z przed trzydziestu lat to również nie trafione,nie genaralizowałbym,akurat foxy są jak wino,bardzo bym chciał takiego jak TAX v.d.Bismarckquelle choć był na topie tyle lat temu,napewno kosiłby wystawy i teraz,jedyne co uległo zmianie to sposób przygotowania.Niektórzy potrafią to robić,inni nie.Taka różnica.[/quote] nie mowie ze ich nie bylo ale ze zmieniaja sie preferncje tak jak zmienia sie wzorzec wielu ras; w czasach zamierzchlych duze by;y zjadane a male dawane w prezencie itp. fox to byl przyklad ktory przyszedl mi pierwszy do glowy bo woidzialam sliczne fotki wlasnie bardzo starych foxow- przykro mi ale te psy wygrywaly bo taki byl ich wzorzec a w niczym (i nie o przygotowanie chodzi) nie przypominaly eleganckich psow owczesnych; Bismarckquelle przoduje w hodowli foxow juz od wielu lat a moze moj przyklad nie byl sprzd 30- lat ale jeszce dalej;tylko ile takich Bismarckquelle bylo przed 30 laty?; tak jak mowilam glowna teza mojej wypowiedzi bylo to ze genetyka i hodowla ida naprzod i pojawiaja sie pewne modyfikacje; zmieniaja sie preferencje; o to glownie chodzi; a ze wzorzec powniani byc bvardziej sprecyzowany to prawda;tylko ktory w takim razie my mamy miec- amerykanski czy angielski; bo to sa 2 glowne; nowy europejski?
  24. zeby zebami, wlosy wlosami ale mysle ze warto zastanowic sie rowniez nad podejsciem sedziow przy ocenie rasy; germanika wie bo hduje i sedziuje ale ilu sedziow nie ma pojecia jak podejsc do chinczyka przy ocenianiu go; nie jest to rasa do ktorej sie leci z lapami, krzyczy gromkim glosem jak nad jakims owczarkiem; jest to duzy problem bo chinczyk nie jest psem ufnym od pierwszego wejzenia do obcych ( nie mylic z plochliwoscia) a wiekszosc osob ocenianiacych nie ma o tym pojecia; bylam bardzo zadlwolona z zachowania sie sedziego w wilnie (wegra) ktory byl na ringu spokojny, nie darl sie, nie lecial od razu z lapami do psa; i mimo ze sedziuje rowniez duze rasy a sam hoduje cockery wiedzial jak sie zachowac w stos. do ozdobek a zwlaszcza chincow;
×
×
  • Create New...