Niestety zabardzo rozpisywać się nie mogę, bo nie mam czasu :-(, ale co nieco napiszę:
Słowo whippet pochodzi od okrzyku whip-it (dalej, jazda!). Okrzyk tez zagrzewał psy do biegu, no i dzięki temu ten wspaniały chart się nazywa whippet :-)
Whippety mają naprawdę niepowtarzalną osobowość. Są wrażliwe, subtelne w każdym calu, uczuciowe, kochane, poprostu wspaniałe, Choć whippet to nie jest pies dla każdego!
Może napisze teraz moje ulubione cytaty o whippetach: :-)
"Whippety są jak fistaszki" - Mirka, to prawda! Jeśli kupisz jednego, nie będziesz mogła przestać i zapadniesz na chorobę zwaną whippetomania! :angel:
"Wydaje się, że ten stworzony do wyścigów pies mógłby prześcignąć sam siebie"- 60km\h przy średniej wielkości mówi samo za siebie :-)
"Przyznać trzeba, że whippety nie potrafią wyglądać prostacko, czy ordynarnie - są zawsze eleganckie" - ja poprostu się rozpływam... :-)
"Born to run"- te 3 słowa mają dla mnie w sobie jakąś siłe :-)
__________________________________
Ja tak co nieco sobie gdybam o imporcie whipa z USA do Polski. Póki co szukam hodowli, a potem zobaczymy, czy się zdecydujeę :-)