-
Posts
2573 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by aneta
-
[quote name='Gośka']Od lewej BISOU PARTENON dalej czarna suki kl. ch Salina Westen BARBIE (Int.Ch,Ch.Pl,Ch.Ru,Ch.Ro,Mł.Ch.Pl,Mł.ChRu,Zw.Eu Śr iWsch) - doskonała, CWC i brązowa Canmoy's Wheater Girl [URL]http://images31.fotosik.pl/401/6e80f9a9b2b039e6.jpg[/URL] [/quote] Poprawka, ten białasek to Personal Trainen del Nisseno piesek z otwartej (CWC, BOS) A Carewicz dostał oprócz CWC BOS-a. BOB-a w miniaturach czarnych Mr PONTIUS od Lalanki z kl młodzieży
-
Z tymi zdjęciami trzymam za słowo :lol:, bo inaczej :mad:
-
16 listopada urodziły sie czarnuszki : suczka (210 gram) piesek (240 gram) Imionka wkrótce, fotki jak się ktoś zlituje ...
-
Linki zdjeć z "wystaw" [url]http://images33.fotosik.pl/406/21c00be9c6a56506.jpg[/url] [url]http://images33.fotosik.pl/406/f16b338dd505c7db.jpg[/url]
-
Chappi to jeden z najgorszych syfów na rynku - i chyba przewyższa go tylko "tania karma" fimr typu NN :shake: (jakieś hipermarkety itd) Natomiast co do wędlin to postrasz Ojca że za ewentualne leczenie to on płaci - wędliny są tak nafaszerowane chemią że faktycznie nie jeden pies był zatruty :shake: Natomiast , że jedzenie naturalne w tym surowe mięso (wołowe, indyk) szkodzi to pierwsze słyszę :crazyeye: Moje jedzą na zmianę - suche (obecnie Acana) i naturalne, Queenie teraz je tylko galarety mięsne specjalnie robione dla niej z z dodatkami w postaci kaszki ;) Suche przechodzi teraz tylko jak jest zmieszane z galaretą - inaczej tez pluje po kuchni ;)
-
Dodam do wypowiedzi Gosi , że co sie robi to trzeba dobrać do osobnika, mając kilka psów jednej rasy w domu nieraz właściciel musi dobrać szampon, rodzaj wiązania i sposób czesania do danego egzemplarza ;)
-
Żeby piesek ładnie wyglądał to nie ma znaczenia czy jest wystawowy czy nie - kosmetyki, pielęgnacja, sprzęt jest taki sam. Chodzi o zdrową szatę i dobry wygląd :) Po pierwsze systematyczność :) I dobry fryzjer który czuje rasę :roll:. Grzebień o długich szeroko rozstawionych zębach Szczotka z zakrzywnionymi drucikami Szczotka półokrągła Szampon + odżywka (tylko nie te co są w ogólnych sklepach zoo bo można sobie narobić problemu) - np. Bea, Crown Royal, 1#All System, BioGroom itd z reguły do dostania w specjalistycznych sklepach zoo , w sklepach internetowych i na wystawach. Suszarka o dość sporej mocy do suszenia (chyba że chcesz rozczesywać dredy) Do zębów szczoteczka dla dzieci, może być elektryczna, może być zwykła Do uszu i oczu waciki i zwykła przegotowana woda, zioła potrafią uczulić.
-
Ewa ! Jak ten czas leci ! Pamiętam Cherisia jak biegał w młodzieży ! Chociaż i teraz mu nic nie brakuje z tego młodzieńczego wigoru :lol: Mam nadzieję że sie zobaczymy .... Czy ja dojadę zależy od Queenie bo w niedzielę będzie 59 dzień ;) i lepiej mieć ją na oku :roll: .
-
Pudle lecą od 10,00 na ringu 23 a grzywki idą po jamnikach na ringu 20
-
Natali@ - problem wyjdzie przy pyszczku, brzuszku , nasadzie ogonka i stopkach - te partie żeby wyglądały naturalnie i dobrze strzyże się maszynką o ostrzach 1-2 mm, nożyczkami robią się schodki, poza tym jest ryzyko że psa zatniesz. Musiałabyś mieć nożyczki które są na tyle ostre że tną sierść a na tyle tępe że nie przetną skóry. Cięcie pyszczka nożyczkami tez jest ryzykowne jeżeli pies jest niespokojny ... Trzeba uważać żeby nie szarpnął się i nie uderzył okiem w nożyczki. Ewentualnie zostawiasz pyszczek tylko zdegażowany w stylu a la bichon. Resztę tnie się po uprzednim rozczesaniu, wykąpaniu i wysuszeniu nożyczkami. Strzyżenie "przed" kąpaniem (można ewentualnie podstrzyc z pierwszego , wykąpać i dopiero strzyc ) oraz bez rozczesywania przed i w trakcie strzyżenia niestety daje efekt dziur i wystających kłaków w kilka dni po strzyżeniu. Najbardziej popoularna fryzurka to federał, wygolone pyszczek, stopki, brzuszek, nogi przednie formowane w proste szerokie ale proporcjonalne co całości słupy (nie wolno zwężać na dole - wygląda to strasznie ... ) a tylne tak aby na dole w okolicy kątowania było dużo więcej niż na górze w okolicy uda (patrząc od tyłu nogi tylne to trapez leżący na szerszym boku). Tułów wbrew pozorom nie tnie się "na równo" ;) trzeba wyczuć aby szczególnie arachicznym zwierzakom (a takim może być ta toy-pudlica) i grubaskom nie podkreślić mankamentów. Najwięcej zostawia sie na klatce piersiowej, najkrócej słabizny i tylna część tułowia.
-
Raczej bym zajrzała na scandinavian poodle i planetpoodle ;)
-
Wykaz sędziowania ze strony Kielc [I][SIZE=3]Wykaz psów zg[/SIZE][FONT=Arial,Italic][SIZE=3]ł[/SIZE][/FONT][SIZE=3]oszonych na wystaw[/SIZE][FONT=Arial,Italic][SIZE=3]ę[/SIZE][/FONT][SIZE=3]: [/SIZE][/I][B][FONT=Arial][SIZE=2]Krajowa Wystawa Psów Rasowych Kielce, 16.11.2008 [/SIZE][/FONT][/B][FONT=Times New Roman]Ring: 82 Razem: 23 Niedziela / Sunday Sędzia: Aleksandra Świsulska (PL) Pudel duży (apricot, srebrny) (2) Caniche grand (abricot, gris) / Standard Poodle (apricot, grey) Suki - Bitches 1 1659 Klasa pośrednia - Intermediate Class [/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]AKIRA ZLATY PLYSAK [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman]1 1660 Klasa otwarta - Open Class [/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]Zlato Sibiri ZADIRA[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=1] [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman]Pudel duży (biały, brązowy, czarny) (2) Caniche grand (blanc, marron, noir) / Standard Poodle (white, brown, black) Psy - Dogs 1 1661 Klasa młodzieży - Junior Class [/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]BASTIEN Z CERNEHO PANSTVI [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman]Suki - Bitches 1 1662 Klasa championów - Champion Class [/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]BROCCA FATIMA Nontiscordardime [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman]Pudel miniaturowy (apricot, srebrny) (5) Caniche nain (abricot, gris) / Miniature Poodle (apricot, grey) Psy - Dogs 1 1663 Klasa weteranów - Veteran Class [/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]CHEVALIER MON CHERI Adorea [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman]Suki - Bitches 1 1664 Klasa szczeniąt - Puppy Class [/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]Silberlowe PRETTY VON LETICIA [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman]2 1665 - 1666 Klasa młodzieży - Junior Class [/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]AGA Od Pana Waldemara [/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]Barbacoma (FCI) CHARMINA DE POMPONIA [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman]1 1667 Klasa otwarta - Open Class [/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]PRINCESS PENELOPE From Amber Queen of Romance [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman]Pudel miniaturowy (biały, brązowy, czarny) (7) Caniche nain (blanc, marron, noir) / Miniature Poodle (white, brown, black) Psy - Dogs 2 1668 - 1669 Klasa młodzieży - Junior Class [/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]MR. PONTIUS od Lalanki [/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]MR. SMART Od Lalanki [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman]1 1670 Klasa championów - Champion Class [/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]CAREWICZ ROSJI Czarna Fuga [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman]Suki - Bitches 2 1671 - 1672 Klasa pośrednia - Intermediate Class [/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]BELLISIMA MIO AMORE Bi-Bi [/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]DORIS Kud[/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]ł[/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]aty K[/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]łę[/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]buszek [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman]1 1673 Klasa otwarta - Open Class [/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]MEUS AMICUS WHITE FUNNY [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman]1 1674 Klasa championów - Champion Class [/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]RIVER OF LOVE Lindeza [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman]Pudel średni (apricot, srebrny) (2) Caniche moyen (abricot, gris) / Medium size Poodle (apricot, grey) Psy - Dogs 1 1675 Klasa młodzieży - Junior Class [/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]INDIRICA RAKKAS AH [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman]Suki - Bitches 1 1676 Klasa młodzieży - Junior Class [/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]ELVIRA from Golden Regia[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=1] [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman]Pudel średni (biały, brązowy, czarny) (3) Caniche moyen (blanc, marron, noir) / Medium size Poodle (white, brown, black) Psy - Dogs 1 1677 Klasa otwarta - Open Class [/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]BASCO FANTAZIA BROWN [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman]1 1678 Klasa championów - Champion Class [/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]ARIS FANTAZIA BROWN [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman]Suki - Bitches 1 1679 Klasa weteranów - Veteran Class [/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]NERO NATALIE Sabadiana[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=1] [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman]Pudel toy (10) Caniche Toy / Toy Poodle Psy - Dogs 1 1680 Klasa młodzieży - Junior Class [/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]MILORD MILU[/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]Ś [/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]Super Star Bis [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman]1 1681 Klasa pośrednia - Intermediate Class [/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]SILVER ANOUSHEK Meus Amicus Novus (FCI) [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman]2 1682 - 1683 Klasa otwarta - Open Class [/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]PERSONAL TRAINER DEL NISSENO KISS ME KISS iz CHERNO-BELOGO KINO [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman]Suki - Bitches 2 1684 - 1685 Klasa młodzieży - Junior Class [/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]Canmoy's WEATHER GIRL [/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]AMITY NEVAGE BEYOND THE TIME [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman]2 1686 - 1687 Klasa otwarta - Open Class [/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]BISOU PARTENON EMISSIA iz RUSKOGO DVORA [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman]2 1688 - 1689 Klasa championów - Champion Class [/FONT][FONT=Arial][SIZE=1]Salina Westen BARBIE BABY Partenon [/SIZE][/FONT]
-
No to sie ostatnio trochę brązików sypnęło :loveu:
-
Zgoda powinna być i uzasadnienie też - bo przecież osoby rozpatrujące muszą wiedzieć skąd taka decyzja hodowcy.
-
Wg regulaminu na takie krycie wymagane jest podanie o zgodę do Komisji Hodowlanej. Ten miot i którym mówisz jest z krycia zagranicznego.
-
A ten szczeniak miniatura to nie jest brązowa suczka z Gdyni ?
-
Co do znajomych morelek to będzie na pewno: 1 miniatura 1 średnia 1 duża - właśnie ta z Dębicy
-
Odnośnie Kielc - na pewno będzie jeszcze jedna suczka morelowa.
-
W Rzeszowie pudelsy idą w niedzielę. Ale jest pewne prawdopodobieństwo że będę już w ringu dzień wcześniej ...
-
Wg regulaminu wolno kryć w kolorach :shake: ( co wiemy z doświadczenia może dawać np osobniki nie hodowlane z nieprawidłowym umaszczeniem) a nie wolno w sąsiednich wielkościach . I tak wolno niby dopuścić do skojarzenia miniatury o innym kolorze i rozpiętości np. 28 i 35 cm podczas gdy wiemy że jest piękny osobnik np. przerośnięty (niedorośnięty) który jest wyższy / niższy o 1 cm - przepisany do innej wielkości ... Wg mnie trzeba dążyć do postulatu do Zarządu Głównego aby zmienić ten przepis. Np. w regulaminie dotyczącym pudli uściślić jakie kolory można łączyć i krycia obwarowac np. zgodą Komisji Hodowlanej lub co jest b.dobre wprowadzić przeglądy z punktem "dopuszczony do krycia w wielkościach i kolorach ". Tym bardziej że wiele psów ma w rodowodach psy 3 odmian i czasem 2 - 3 kolory ! A ludzie nie wiedzą co robić lub robią na wyczucie nie mając wiedzy o genetyce którą musi mieć sędzia .
-
Z tym wzrostem to tez różnie bywa :shake: Np samce potrafią dorastać a suczki raczej stają w wieku około 12 msc ("raczej" - ale nie koniecznie :cool3:) Po dużych rodzicach np. takich co prawie podchodzą do średniaków mogą sie urodzić malutkie szczeniorki - bardzo dużo zależy co masz w rodowodzie a te psy np. mają w papierach toy'e :razz: i nastąpiło małe bum wzrostowe które dotyczy tylko tego osobnika.
-
Gośka, ty zgłosiłaś Bila w championach ? Jak tak to nie będę wysyłać potwierdzeń "ch". Z wiadomych mi pudli będą 2 morelki.
-
[quote name='sachma']bardzo dziekuje :) przekaze ;) niech sama dzwoni :D swoja droga, ja teraz mam pytanie - jak to jest z tymi pudlami, sa niby odmiany podzielone wielkosciowo - wiec skąd te przerosty? i na ile duze one sa? :cool3: az 10cm? (bo taka jest chyba roznica miedzy mini a średniakiem..) no i jak to sie ma do pozniejszej we kariery wystawowej? czy pudel po dwoch mini startuje jako przerosniety mini czy jako średniak?[/quote] Granice sie zazębiają, toy jest do 28cm, miniatura od 28 do 35, średni od 35 do 45 i "teoretycznie" duży od 45 do 60 ( w praktyce co to za duży o wzroście 45 cm ??? Duże są po prostu duże :cool3:). W praktyce psy o podobnym pochodzeniu potrafią biegać w odmianach toy, miniaturach i średniakach. A z kolei prawie nie spotyka się skoligaconych średniaków i dużych ;) Przekwalifikowanie do klasy wzrostowej następuje wg obowiązującego regulaminu do wieku 15 msc jeżeli pies nie posiada na swoim koncie wystaw w urodzeniowym wzroście.