Jump to content
Dogomania

Zosia123

Members
 • Content count

  17329
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Zosia123 last won the day on October 7 2014

Zosia123 had the most liked content!

About Zosia123

 • Rank
  Wrocław

Profile Information

 • Gender
  Female
 • Location
  Wrocław

Converted

 • Location
  Wrocław
 1. Zosia123

  WATSON prosi o wsparcie!

  Sytuacja nadal się rozwija... Pani poprosiła mnie, abym zaopiekowała się suką przez kilka dni po operacji, bo właścicielka mieszkania kategorycznie nie zgadza się na psa. Potem suka wróci do kojca, do końca grudnia tam może być, a potem dom przejmują nowi właściciele. Będzie ciężko, bo u nas (w mieszkaniu) mieszkają dwa duże psy i pięć kotów (dwa szukają domów). Będzie musiała być zamknięta w kuchni, bo moja suka absolutnie nie będzie zadowolona... No ale co dalej... Powiedziałam pani, że najlepszy byłby hotel, bo może wtedy sama szukać nowego domu. Ale skoro nie ma funduszy na hotel, to chyba niestety rozwiązaniem będzie schronisko, tylko na pewno nie wrocławskie. W każdym razie pani jest już przekonana o tym, że pies potrzebuje nowego domu. Tak więc apel do Was: myślcie proszę nad domem dla suni!
 2. Zosia123

  WATSON prosi o wsparcie!

  Zadzwoniła. Operacja jest jutro i pani spróbuje ją wziąć do siebie po operacji, chociaż boi się właścicielki mieszkania. Pytała mnie, czy pies z kojca będzie umiał załatwiać się na dworze, więc poradziłam, żeby z nią często wychodziła (ja z Watsonem wychodziłam 7 razy dziennie jak był u mnie w drodze do Częstochowy). Zagadnęłam ją, czy byłaby gotowa oddać psa nie na DT, tylko na DS, bo moim zdaniem tak byłoby łatwiej (kto będzie dla właściciela przechowywał psa?) i powiedziała że wolałaby DT, ale ostatecznie dla dobra psa także DS. Sytuacja się więc rozwija.
 3. Zosia123

  WATSON prosi o wsparcie!

  Właścicielka finansuje operację. Nie wiem, co dalej. Mam nadzieję, że jej właścicielka po moim ostatnim smsie zastanowi się głębiej nad zapewnieniem jej lepszego bytu. Na razie nie odzywa się.
 4. Zosia123

  WATSON prosi o wsparcie!

  I jeszcze jedna sprawa przy okazji: mamy w domu, a konkretnie w łazience, dwa koty ze schroniska w Pile, którym wykruszył się domek. Buro-biały Niko jest spokojnym sześcioletnim kocurem, a czarna Zofija jest szaloną dwuletnią kocicą żądną nowych wyzwań! Filmik:
 5. Zosia123

  WATSON prosi o wsparcie!

  Natomiast u Watsona wszystko w porządku, podobno dzisiaj wykopał głęboką dziurę :)
 6. Zosia123

  WATSON prosi o wsparcie!

  Kupiec ponoć mieszka na stałe w Norwegii. Napisałam Pani, że nie jestem w stanie uzbierać na hotel dla psa, który nie jest bezdomny. Napisałam, że dla suki byłoby najlepiej znaleźć jej nowy, dobry dom. I zeby wzięła pod uwagę to, że suka może już długo nie pożyć. Suka ma w sobotę operację usunięcia guza. Nie wiem, co dalej. Szczerze powiem, że dopóki ona ma właścicieli, nie bardzo mam ochotę za bardzo się angażować w sprawę, zwłaszcza że ten facet jest nieprzewidywalny.
 7. Zosia123

  WATSON prosi o wsparcie!

  Dziękujemy!!! <3
 8. Zosia123

  WATSON prosi o wsparcie!

  Masz rację, tak byłoby dla psa najlepiej.
 9. Zosia123

  WATSON prosi o wsparcie!

  Za Watsona płacimy 400 zł miesięcznie, karma w pakiecie. To jest pod Częstochową, dowóz Watsona kosztował mnie ok. 100 zł (pociągiem). O miejsce jeszcze nie pytałam, bo raz że sytuacja nie jest klarowna (pies ma niby dom), a dwa że skąd wziąć te pieniądze. Miałam nadzieję, że rodzina się chociaż dołoży.
 10. Zosia123

  WATSON prosi o wsparcie!

  W pobliżu jest Lilu, ale tam jest drożej niż w Tymczasiku, bo 450 i oddzielnie karma, już pytałam. Sytuacja byłaby prostsza, gdyby ta pani zrzekła się psa, ale jeśli ona chce tę sukę odzyskać, to pies nie jest bezdomny, więc jak tu zbierać na hotel.
 11. Zosia123

  WATSON prosi o wsparcie!

  Kochani, jest taka sprawa, o której dowiedziałam się przypadkiem od znajomej. Państwo po rozwodzie, sprzedają dom pod Jelczem i - typowa sprawa - nie ma co zrobić z psem. Suka ma prawie 12 lat, jest duża, gładkowłosa, pogodna, mieszka aktualnie w kojcu. Byłam tam we wrześniu z córką, widziałam się z państwem i oglądałam sukę. Pan jest policjantem i na mój gust psychopatą; na psa się wypiął. Pani mieszka z dwójką synów w mieszkaniu we Wrocławiu i suki nie może zabrać; na razie jeździ tam psa karmić i ogarniać weterynaryjnie (aktualnie jest jeszcze kłopot, bo suka ma guza na sutku, ale ponoć niezłośliwy). Pani chciałaby sukę kiedyś (może za rok?) zabrać do siebie, jak przeprowadzi się do innego mieszkania. Powiedziała mi, że nie będzie w stanie dokładać się do hoteliku. Żal mi tego psa, ale nie bardzo wiem, co by tu zrobić. Nie bardzo widzę możliwość finansowania cudzego psa w hotelu. Idealny byłby DT tylko za karmę i weterynarza. Chyba że może dać ją gdzieś na przetrzymanie np. na miesiąc jak będzie po tej operacji, a potem niestety chyba do schroniska, tyle że może do jakiegoś lepszego (na pewno nie wrocławskiego). Doradźcie mi proszę.
 12. Zosia123

  WATSON prosi o wsparcie!

  Dziękuję, Asiu!
 13. Zosia123

  WATSON prosi o wsparcie!

  Dziękuję :)
 14. Kochani, jest taka sprawa, o której dowiedziałam się przypadkiem od znajomej. Państwo po rozwodzie, sprzedają dom pod Jelczem i - typowa sprawa - nie ma co zrobić z psem. Suka ma prawie 12 lat, jest duża, gładkowłosa, pogodna, mieszka aktualnie w kojcu. Byłam tam we wrześniu z córką, widziałam się z państwem i oglądałam sukę. Pan jest policjantem i na mój gust psychopatą; na psa się wypiął. Pani mieszka z dwójką synów w mieszkaniu we Wrocławiu i suki nie może zabrać; na razie jeździ tam psa karmić i ogarniać weterynaryjnie (aktualnie jest jeszcze kłopot, bo suka ma guza na sutku, ale ponoć niezłośliwy). Pani chciałaby sukę kiedyś (może za rok?) zabrać do siebie, jak przeprowadzi się do innego mieszkania. Powiedziała mi, że nie będzie w stanie dokładać się do hoteliku. Żal mi tego psa, ale nie bardzo wiem, co by tu zrobić. Nie bardzo widzę możliwość finansowania cudzego psa w hotelu. Idealny byłby DT tylko za karmę i weterynarza. Chyba że może dać ją gdzieś na przetrzymanie np. na miesiąc jak będzie po tej operacji, a potem niestety chyba do schroniska, tyle że może do jakiegoś lepszego (na pewno nie wrocławskiego). Doradźcie mi proszę.
×