Witam wszystkich serdecznie, od kilku miesięcy moja terierka szkocka (6 letnia) ma bardzo wysoką fosfatazę alkaliczną. Norma to 300 a ona ma koło 1500. Bardzo potrzebuję pomocy, podpowiedzi, kontaktów do weterynarzy/rek zajmujących się takimi przypadkami. Od amerykańskiego stowarzyszenia teriera szkockiego dostałam raporty, które wskazują, że teriery szkockie mają tak podwyższone wyniki, ale niestety nikt nie podał norm, czy może ktoś coś wie na ten temat?
Z góry bardzo dziękuję i będę wdzięczna za każdą informację.